DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 12 z 51
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 51
 #1095090  autor: Janek11
 12 maja 2020, 13:25
Witam mam umowę na czas nieokreślony w play 10gb potem lejek w mieście jest ok ale poza to już internet kuleje. aktualnie wypowiedzenie do końca maja . chciałem zmienić ewentualnie sieć może być na kartę ale żeby był normalny lejek tak jak w play 1mb . miałem zamiar przenieść się do a2mobile tam jest za 30 zł 30 gb potem lejek ale na wątku dość surowo piszą o obsłudze mimo , ze mam jeszcze numer orginalny z a2mobile i on chodzi bez zarzutu. czy ktoś może polecić coś jeszcze jak by było sporo internetu a potem ludzki lejek . W play rozumiem , ze jest nowa umowa na czas nieokreślony 25gb/25zł . poza miastem zasięg sprawdzony na pewno dobrze działa plus dlatego zwrot w kierunku a2mobile.
 #1095103  autor: Karlos20
 12 maja 2020, 20:00
Janek11:
Najpierw zapytaj o ofertę na czas nieokreślony w Play abo - 25 zł z 25GB, albo 12GB za 20 zł. W momencie, gdy operator Cię oleje i jeśli nie masz innego wyboru - w Play na Kartę (w czerwcu i jeśli wybrałeś migrację na kartę po okresie wypowiedzenia) masz pakiet SOLO L - w nim za 30 zł masz minuty i SMSy bez limitu + 15GB neta. Po wykorzystaniu neta - lejek 1 mbps.
Polecam takie kombo w taryfie Play Na Kartę Lubię To! - wówczas po doładowaniu konta zyskasz paczkę neta, która pozwoli korzystać z neta ponad pakietem 15GB, no i na pełnej prędkości, a nie na 7 mbps jak w taryfie z darmówkami w Play czy roczną ważnością konta.
Oferta z lejkiem jest jeszcze w sieci "wRodzinie" od aero2. Kupujesz za 30 zł pakiet no limit minut i SMSów oraz 10GB ważne 60 dni. Po przekroczeniu pakietu lejek 0,5 mbps do końca ważności pakietu. Niestety, mogą wystąpić problemy jak w konkurencyjnym a2mobile, tym bardziej, że działają na tej samej platformie billingowej, a dodatkowe pakiety netowe trochę tam kosztują.

Jeśli często i dużo korzystasz z muzyki, czy aplikacji społecznościowych, może Ciebie zainteresuje ORANGE FLEX?
Mój wybór to 15GB + pełny no limit jak w dotychczasowym abo Play + za dodatkowe 5 zł Music Pass + Social Pass. Za wszystko płacę tylko 30 zł. Neta mi starczy na calutki miesiąc, zawsze na ostatni dzień miesiąca zostaje mi może z 1-2GB. Bez wpadania w lejek 1 mega po 2 tygodniach jak w Play.
Social Pass to nielimitowany net na pełnej prędkości (nie zjada neta głównego) na Facebooka, Messengera (foto i video), TikToka, Vibera itd. Music Pass to nielimitowany net (nie zjada neta głównego) na muzykę z serwisów Spotify, Tidal, Apple Music, Amazon Music Premium, Polskie Radio, Deezer i Open FM.
Do tego 15GB neta na co chcesz. Jeśli przecholujesz z netem podstawowym - lejek 64 kbps, ale jest na to lekarstwo - za ekstra 5 zł podwajasz sobie neta podstawowego - mając łącznie 30GB.
A na koniec 50 zł na konto bankowe lub saldo Flexa w drugim miesiącu korzystania z usług po wpisaniu przy zakładaniu Flexa mojego kodu polecającego (info na PW).
Sam się tam przeniosłem również z abo w Play i jestem bardzo zadowolony :) Dodatkowo, jeśli jesteś w rodzinie Apple'a i masz model od IP X i wyżej, to ofertę załatwiasz sobie zdalnie, bez fizycznej karty SIM (eSIM).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095147  autor: Janek11
 13 maja 2020, 09:18
witaj dzięki za podpowiedź problem jest głownie poza miastem z play i dlatego złożyłem wypowiedzienie z przejściem na kartę , żeby czegoś poszukać na innych łączach bo internet chodzi jak krew z nosa . Oczywiście w mieście bez problemu ale poczytałem o a2mobile i sam nie wiem a zasięgu Orange nie mam sprawdzonego na pewno dobrze chodzi plus .Neta zużywam około 30 gb więc ten lejek w play jest ok bo te 64 kb czy 32 kb to już był by problem a takei bywają .
 #1095164  autor: Karlos20
 13 maja 2020, 11:59
Janek11: kup starter Plusa i Nju (Orange) i przetestuj, zanim zdecydujesz się na zmianę. Oczywiście, że poza miastem każda sieć może działać gorzej. U mnie wybór padł na Orange Flex - sprawdzony sygnał, bez wpadania w roaming krajowy, w mieście najlepsze prędkości (nawet 5x szybszy net niż w Play - O wyciąga nawet 100 mega, Play ledwo 20 w ciągu dnia), dużo udogodnień taryfowych i dopłacam tylko 5 zł więcej niż w abo Play, a dostaje to czego potrzebowałem - dużo neta bez lejków (niezjadanie neta podstawowego ma dużą moc). No i najważniejsze - wszystko w 1 aplikacji, z dwiema formami płatności: BLIKiem doładowujesz saldo jak w prepaidzie, lub co miesiąc bądź na Twoje żądanie pobierają opłatę od razu z karty płatniczej, o nic się nie martwisz.
Co ciekawe Flexa możesz użyć jako kartę do routera czy z komórki robiąc hotspota na komputer, jeśli będzie ruch na serwisy niezjadającego neta, to również na tym zyskasz, podczas gdy w Play wpadniesz w lejek 1 mbps i wszystko będzie Tobie działać dużo wolniej.
I jeszcze jedno: Play nie ma eSIMa - Orange ma.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095409  autor: columbo
 17 maja 2020, 01:29
Karlos20 pisze:
04 kwie 2020, 15:40
columbo: skontaktuj się z konsultantem Play. Moim zdaniem dużo z ceny nie zejdziesz, tym bardziej, że cena dodatkowej karty do neta jest mocno obniżona, ale w zamian abo głosowe jest droższe.
O jakiej karcie mówisz?
Na 4 numery bez dodatkowej karty do neta nadaje się... Plush Abo. 4x po 20 zł to tylko 80 zł w umowie bezterminowej. Rozmowy/SMS/MMS + 10GB z rosnącymi GB za staż. Play tego nie zaoferuje.
Zaraz, przecież piszą tu ludzie, że da sie 25zł/25GB i to w dodatku na czas nieokreślony. Pomijając już ten osobny net - to ok.
 #1095424  autor: pawcio1978
 17 maja 2020, 12:32
Mama ma 4 numery abonamentowe. (1 stacjonarny, 2 głosowe, 1 numer do internetu). Za to płaci 129.99zł. Czy da się coś ugrać w miarę możliwości z 2 smartfonami. Wczoraj kontaktowałem się 4 razy z konsultantami i każdy oferował coraz droższą ofertę.
 #1095465  autor: Karlos20
 17 maja 2020, 22:20
columbo: chodziło mi o brak opcji zejścia z ceny przy planie z dobrym pakietem netowym z lejkiem 1 mbps, gdyż od planu PLAY HOMEBOX net jest z lejkiem 1 mbps + dodaja ekstra kartę SIM z osobnym pakietem 150GB na neta. Abonament tradycyjnie kosztuje 75 zł/mies. Dzieląc go na 2 karty, za każdą z nich wychodzi 37,50 zł. To niezła cena za pakiet:
> karta głosowa z 35GB neta (potem 1 mbps), w promocji przez połowę umowy (na rok) 70GB + no limity w PL i UE + net w UE w cenie abo
> karta netowa na zasięgu macierzystym Play z 150GB (potem lejek). To jedyna konkretna oferta w abo. Reszta to opcja bezterminowa SOLO i z odcinanym netem po 12 lub 25GB, podczas, gdy konkurencja oferuje niekiedy więcej GB, bądź serwisy/aplikacje, które nie zjadają neta podstawowego, czyniąc dłużej używalnego pakietu netowego w dobrej cenie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095478  autor: grzegorz1982
 18 maja 2020, 07:07
Na jaka ofertę można liczyć przenosząc numer do play? Swego czasu (na początku roku) proponowali abonament za 20zł no limit + 6GB, czy jest coś tańszego?

Druga sprawa mając operatora (UPC) który korzysta z infrastruktury Play, zasięg jak jak i prędkość internetu powinna być taka sama?
 #1095488  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 11:21
grzegorz1982: tutaj mówimy o przedłużeniu umowy a nie o przeniesieniu numeru do Play. Ale odpowiem na Twoje pytanie.
Polecam jedyną słuszną opcję:
> Red Bull Mobile SieMa - no-limity + 10GB w ofercie na czas nieokreślony za 30 zł/mies. - UWAGA, po 3 pełnych opłaconych okresach rozliczeniowych możesz przedłużyć umowę i zmienić ofertę na korzystniejszą czyli no-limit + 12GB za 20 zł, lub 25GB za 25 zł (więcej info w tym wątku).
Wejście do oferty jest obarczone opłatą aktywacyjną 49 zł, a niewykorzystany net przechodzi na kolejne 2 miesiące rozliczeniowe. Coś za coś.

Jeśli chodzi o usługi komórkowe UPC to wszystko powinno być zbieżne z Playem, choć ich oferta jest mało korzystna, chyba, że z nimi trochę powalczysz, jeśli umowa na tv czy internet się kończy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095492  autor: columbo
 18 maja 2020, 11:49
Karlos20 pisze:
17 maja 2020, 22:20
> karta głosowa z 35GB neta (potem 1 mbps), w promocji przez połowę umowy (na rok) 70GB + no limity w PL i UE + net w UE w cenie abo
> karta netowa na zasięgu macierzystym Play z 150GB (potem lejek). To jedyna konkretna oferta w abo.
Aaaa, tak, sądziłem że mówisz o czymś innym. Może i konkretna, ale to zależy, czy ktoś potrzebuje więcej netu na karcie internetowej, czy na telefonach. Gdyby to był jeden wspólny zsumowany limit dla wszystkich kart, to co innego.
Reszta to opcja bezterminowa SOLO i z odcinanym netem po 12 lub 25GB, podczas, gdy konkurencja oferuje niekiedy więcej GB, bądź serwisy/aplikacje, które nie zjadają neta podstawowego, czyniąc dłużej używalnego pakietu netowego w dobrej cenie.
A jak w tym wypadku wygląda sprawa rozmów i netu w UE - gorzej niż w tej ofercie Homebox? I czy tutaj działałoby np. Play Now nie zjadające transferu?
 #1095496  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 12:26
columbo: Roaming w UE jest w cenie abonamentu w każdym planie cenowym. Bez limitu minuty, SMS, MMS + paczka GB neta, uzależniona ile zapłacisz za abonament, za każde wydane 5 zł licz 542 MB neta, czyli za wydane 20 zł masz 2168 MB (2,1GB).
PLAY NOW w każdej ofercie Play nie zjada transferu, również jeśli łączem netowym jest Internet na kartę w Play, choć w prepaidzie usługa nie jest dostępna. Dla przedłużających umowę PLAY NOW jest dodawane do oferty. Nowi klienci oferty PLAY S usługę mają dodatkowo płatną i opcjonalną.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095505  autor: columbo
 18 maja 2020, 13:07
Karlos20 pisze:
18 maja 2020, 12:26
PLAY NOW w każdej ofercie Play nie zjada transferu, również jeśli łączem netowym jest Internet na kartę w Play, choć w prepaidzie usługa nie jest dostępna. Dla przedłużających umowę PLAY NOW jest dodawane do oferty. Nowi klienci oferty PLAY S usługę mają dodatkowo płatną i opcjonalną.
Ok, to konkretna odpowiedź. Jesteś pewien, że to tak działa? Jeśli ktoś ma osobno abo na kilka nr np. w Play M lub L(czyli bez dodatkowej karty netu) i osobną umowę na internet - są to różne umowy, z różnymi terminami wygaśnięcia - to też Play Now mu nie "zjada" internetu na karcie internetowej? Umowa na tę samą osobę - dwie umowy, jedna na męża, druga na żonę już pewnie nie zadziała?
 #1095506  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 13:12
columbo: sprawdzałem to będąc do października 2019 w Play posiadając PLAY NOW. Każda karta z Play w telefonie jak i w routerze, nie miała zjadanego transferu w ramach stronki, aplikacji na telefonie jak również aplikacji na dekoderze PLAY NOW TV BOX jak i w Android TV (Xiaomi Mi Box S).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095513  autor: Karlos20
 18 maja 2020, 14:02
pawcio1978: tutaj opłacalna jest oferta bez telefonu. Ze smartfonem będzie drożej, gdyż aby zbić cenę na start, musisz podnieść sobie kwotę zobowiązania.
Jakie telefony Ciebie interesują i oferta? Bo określiłeś tylko ilość usług i kwotę zobowiązania. Z tego co piszesz masz zapewne ofertę DUET, kartę do neta (odpowiednik HOMEBOXA) i numer stacjonarny.
Kartę z nr stacjonarnym w jakiej masz cenie? Jeśli to taryfa z rabatami po których masz abonament za kwotę poniżej 10 zł/mies., to nic nie zmieniaj, bo nic lepszego nie dostaniesz. Pozostaje jeszcze kwestia dodatkowej karty do neta.
Bez konkretnych modeli telefonu nie będzie można w stanie porównać ofert, bo co z tego, że polecę Tobie DUET HOMEBOX za minimum 60 zł za osobę (oferta gwarantuje dodatkową kartę do neta). Określ się dokładnie i zobaczymy co da się zrobić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095689  autor: jarpen
 21 maja 2020, 08:56
Cześć,

Dwa lata temu załatwiałem mojej mamie abonament: SOLO STAN NIELIMITOWANY za 25 zł.

Jednak w chwili obecnej to 10GB, które tam posiada to zbyt mało.

Czy jest jakaś ofera, która będzie trochę droższa z większą paczką danych?

Edit:
Teraz widzę, że jest opcja 25zl./25GB

Czy jest szansa na tą ofertę bez trików z przenoszeniem?

Dzięki!
 #1095805  autor: drekus
 22 maja 2020, 13:34
Dziś o 12 złożyłem wniosek o przeniesieniu numeru do Orange Flex, a po godzinie otrzymałem sms`a z Playa, że mają dla mnie ofertę 25GB/25zł.

Do tej pory miałem 10GB/25zł ale w BOKu oczywiście nic lepszego nie potrafili zaproponować, wręcz dostawałem gorsze warunki jak SOLO S z 7gb i płatnymi sms`ami za 35zł. Konsulatant nawet nie raczył spojrzeć na moją aktualną ofertę..

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile jest GB w UE w oferie 25GB/25zł ?
 #1095918  autor: daro33
 24 maja 2020, 08:06
Też przedłużałem umowę na 6 numerów w Play, tak że ostatecznie wylądowałem w Orange Flex. Play nie ma nic aktualnie do zaoferowania wyłącza roaming wewnętrzny w ramach ciecia kosztów oferty na przedłużenie umowy są żenujące.
  • Strona 12 z 51
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 51
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 51