DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 25 z 32
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 32
 #1127355  autor: reggie
 26 sty 2022, 14:27
Ja się skłaniam ku temu żeby powiedzieć Orange "do widzenia".
Skoro nie szanują Klienta i trzeba się prosić nawet o rabaty 10zł na numer, nie mówiąc już o rabatach 20zł na numer, to niech dalej koszą tych, którzy płacą wygórowane stawki. Ja do takich nie należę.

Propozycje do tej pory otrzymane są śmieszne albo żałosne (nie licząc jednej za 80zł za 4 nry, ale konsultant się chyba obraził i nie dzwoni, choć i tak bym się na nią nie zgodził, to jednak być może ktoś inny by skorzystał, więc podaję dla informacji), bo konsultanci chcą sprzedać mi przedłużenie 4 nrów w planach 50 albo za 100zł albo za 140zł m-c ... :shock: Podczas gdy przez ostatnie dwa lata płaciłem za te same 4 nry 50zł/m-c, a poprzednie 2 lata za 3 nry płaciłem 22zł/m-c i jeszcze 3 m-ce gratis.
Rozumiem i widzę wszechobecne podwyżki, ale nie dajmy się zwariować. :)

Dlatego czekam do końca tygodnia i bez sentymentu zamierzam przenieść 4 numery do UPC (które działa na nadajnikach Play, a zatem w większości jeszcze jest to infrastruktura Orange, bo Play swoją buduje), bo tam za 55zł dostanę 3 nr z nolimit i 25GB netu i 1 nr z nolimit i 10GB netu, co mi w zupełności wystarcza, więc nie będę dłużej czekał na Orange (w którym pozostałbym tylko wtedy, gdy dostanę 4 nry za 60zł), ani tym bardziej prosić się o max możliwe rabaty na przedłużenie umowy, skoro w UPC od razu łączę się z DUK i bez łaski dostaję to, czego chcę.
A na 2-letniej umowie pozostaje mi w kieszeni około 1.000zł (55zł w UPC vs 100zł, które proponuje Orange). Dla mnie rachunek jest prosty. Ale oczywiście każdy decyduje za siebie.

Pozdrawiam
 #1127459  autor: Masterjam77
 28 sty 2022, 12:16
zielony71 pisze:
25 sty 2022, 09:04
korcik1 pisze:
21 sty 2022, 12:57
właśnie weszło 3 x plan mobilny 50 za 30+10+10=50 ziko
podziękowania dla zielony71 za dolne widełki ;)
Kolega tutaj podziękował mi za podpowiedź ile można uzyskać rabatu, a nie za to, że mu tyle dałem. Dlatego proszę nie zasypywać mojej prywatnej skrzynki, tylko męczyć konsultantów o rabat.
Ewentualnie jak wszystko inne zawiedzie, to mogę spróbować coś pomóc, ale to w ostateczności. :mrgreen:
@zielony71 ,tylu osobom już pomogłeś przez te lata , że się nie dziw że walą drzwiami i oknami do Ciebie. Mi pomogłeś 2 razy i miałem świetne warunki , ale to stare dzieje 6 lat temu i 4 lata temu :).
Szanuje Twoja pomoc , ale jak napisałeś , ciężko teraz walczyć. Umowy pokończyły mi się tydzień temu i nikt nie zadzwonił. Jest jakiś marazm , sieci nie walczą jakoś konkretnie od klienta . Wygląda to na zasadzie , że firmy "się dogadały" i my oddamy trochę od Nas i przygarniemy od Was.
Przed chwilą , porozmawiałem i chciałem przedłużyć 2 numery i dostałem ofertę za 80 zł . dodatkowo chciałem kolejne 2 przenieść z OnK do najniższych abonamentów bo to dla dzieci , same simy . Ale gdzie tam więc za 4 numery 180 zł . Jedynie konsultant zaproponował rabat 10 miesięcznie na razie telefonu.
Takie warunki jak kolega powyżej napisał 30+10+10 brałbym w ciemno , nawet za pierwszy numer 40 zł .
 #1127473  autor: reggie
 28 sty 2022, 15:41
@ danzig74
Dokładnie. Też uruchamiam przeniesienie 4 numerów do UPC.
Najlepsze jest to, że DUK Orange może dać 4 numery za 60zł, tylko nie chcą, czy też nie mogą zbyt często, nie wiem, ale ileż może być takich "wymagających" Klientów ? 1% ?
To po co ten DUK ? Żeby wciskać super oferty 4 numery za 100zł ? Żenada. :shock:

@ Masterjam77
Nie ma co dłużej czekać, albo prosić się Orange o rabaty jak o jałmużnę.
Nie chcą, to nie, są inni operatorzy, konkurencja nie śpi.
Skoro jesteś z Warszawy i masz UPC (a może i bez tego się uda - dopytaj), to możesz w UPC ugrać 4 numery (2 po 25GB i 2 po 10GB dla dzieci) za 50zł/m-c.

Do tego, co ważne - w UPC po okresie 24 m-cy zobowiązania abo się nie zwiększa i pozostają ulgi z danej promocji, o ile ktoś utrzyma te same usługi.
 #1127569  autor: reggie
 31 sty 2022, 11:28
euro01 pisze:
31 sty 2022, 08:04
50zł za 2 numery????
nju mobile - 2 numery za 38zł i obecnie mam już 60gb netu na te 2 numery.
W UPC w standardzie masz 2 nry za 50zł i na każdym 25GB netu.
Jak masz inne usługi w UPC, to możesz to dostać za 30zł m-c, wiec bezkonkurencyjnie.
Do tego masz gwarancję niezmienności ceny przez 2 lata (co przy szalejącej inflacji ma duże znaczenie, bo tylko patrzeć jak operatorzy za chwilę podniosą ceny usług, więc nju mobile też może zdrożeć), a i po okresie zobowiązania warunki cenowe pozostają takie same (o ile oczywiście nic się nie zmieni po formalnym przejęciu UPC przez Play, ale do tego podobno jeszcze daleka droga, przy czym obowiązujących umów nie zmienią, bo nie będą mogli).
Natomiast w Orange trzeba się naprosić i nakombinować żeby dostać 2 nry za 50zł (teoretycznie można za 40zł), co i tak uda się nielicznym, w zależności od dobrego samopoczucia konsultanta, a po 2 latach powtórka z rozrywki, czyli znowu kombinowanie, bo rabaty obowiązują tylko na okres promocji.
 #1127571  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 12:23
reggie: akurat oferta nju od wielu lat się nie zmienia i nie boi się podwyżek (bo ich nie ma), niedawno zwiększyli ilość GB za staż, inaczej by odstawała od konkurencji. I nie trzeba zmieniać warunków umowy. W tym czasie UPC ciągle zmienia ofertę, nie mówiąc o podwyżce opłat za internet stacjonarny za... restart routera, co jest nieakceptowalne i mocno nie na miejscu. UPC teraz chce nałapać klientów, aby następnie Play wprowadził tam swoje warunki. I nie szkodzi, że umowa jest 2-letnia. Ani umowa 2-letnia czy bezterminowa nie gwarantuje, że oferta się utrzyma. Wszystko zależy od polityki ofertowej operatora. No i są sposoby, aby nie łamać warunków czy aby Abonent uniknął kary za przedwczesne zerwanie: np. zaoferowanie więcej za tą samą kwotę w ramach migracji taryfy czy wdrożenie bonusu lojalnościowego - tak jak w nju.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127576  autor: reggie
 31 sty 2022, 14:27
@ Karlos20

Oferta nju może i nie miała podwyżek, ale weź pod uwagę samą tylko wysokość inflacji (oficjalnej) w ostatnich latach na poziomie kilku %, a obecnie mamy co najmniej 10% (oficjalnie), stąd wszystko drożeje i pozostaje tylko i wyłącznie kwestią czasu, kiedy wzrosną ceny usług telekomunikacyjnych - to jest czynnik niezależny od operatorów.
I zapewniam, że obejmie to także klientów nju mobile.

Natomiast podpisując zobowiązanie na 24 m-ce operator nie ma możliwości w tym czasie podnieść opłat.

Co do UPC, to mam od wielu lat tv + net i jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga bez zastrzeżeń. Nie wiem, o jakich podwyżkach piszesz, bo ja mam ponad 100 kanałów tv i 150Mb/s net i płacę za to na bezterminówce 35zł m-c, dlatego pozostaję na tym kontrakcie już kilka lat, bo lepszego nie dostanę, ale też nikt mnie w UPC nie zmusza do wyższego abo, ani też nie podnosi ceny.

Akurat UPC oferuje telefon komórkowy od jakichś dwóch lat, kiedy to nie było mowy o przejęciu przez Play, a w tym czasie oferta była na podobnych warunkach.
Natomiast Play też nie będzie mógł ot tak sobie zmieniać warunków cenowych, bo z pewnością dostaną określone wytyczne od polskiego UOKiK, ale także od KE, której zgoda jest wymagana, a której jeszcze nawet nie ma na horyzoncie. Jest to za duże przejęcie na polskim rynku telekomunikacyjnym, aby Play miał zielone światło na wszystko.
 #1127581  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 16:05
reggie: o klientów nju się nie martw, zresztą Orange miałby do stracenia bazę miliona numerów w ofercie, w tym połowę w opcji abonamentowej, gdyby wprowadzili podwyżki, a to zmiana warunków umowy, gdyż progi kwotowe 19, 29 i 39 zł są rozliczane z cennika, który nie był zmieniany. Dodatkowo nju to opcja między młotem a kowadłem (przedsionek oferty podstawowej Orange jak i modelu subskrypcyjnego Flex).
Nawet gdyby były kłopoty z pełnym wchłonięciem UPC przez Play to i tak fioletowi są operatorem dającym możliwość świadczenia usług dla MVNO tejże kablówki i tam też mogą maczać w tym palce, gdyż UPC czy inny podmiot posiadający u nich MVNO dostaje kasę, więc im więcej klientów mobilnych będzie mieć UPC czy Vectra, tym lepiej dla Playa - tak jak Plus też zbija kasę u licznych sieciach i podsieciach skupionych wokół Polkomtela i Grupy Polsat Plus.

To masz szczęście, że nie przymuszają na bezterminówce, ale lepiej uważaj na każdy ich ruch, afera z resetem routera dla szybszego neta za dodatkowe 8 zł do rachunku jest chyba największym skokiem na kasę tego operatora na odchodne gdy połączą się z Iliadem / Playem.

Wracając do meritum wątku: Fakt, że Orange nie daje nic stałym klientom, ale nie należy ich jeszcze skreślać. Trzeba nauczyć operatora, że właśnie kablówki mocno walczą o klientów nawet ofertą mobilną, dzięki czemu tracą abonentów, lub ludzie uciekają do prepaida, nie mówiąc o Flexie, do którego można uciec już na pół roku przed końcem kontraktu (oszczędzając nawet kilka stówek na karze umownej) i o ile kontrakt nie jest naznaczony opcją LOVE. Oczywiście z szacunkiem do osoby @zielony71, ale on jedyny wiosny u pomarańczki nie czyni i potrzebnych jest więcej takich osób, które dbając o klienta stałego w Orange zadbałoby też o stały przychód operatora.

Też rozważałem ogarnięcie fajnej oferty na abonament w Orange dla siebie na najbliższe 2 lata, ale Flex daje mi obecnie więcej możliwości.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128084  autor: reggie
 11 lut 2022, 16:42
Ostatecznie przedłużyłem umowę na 4 nry w Planach 50 w cenie 60zł/m-c (30+10+10+10) :)
Zawarłem już umowę z UPC, ale "rzutem na taśmę" zadzwoniłem na BOK Orange, trafiłem na b. miłą Panią, której chciało się podjąć temat i powalczyć o wieloletniego Klienta Orange, a wnioski o przeniesienie numerów były kluczowym argumentem, aby udało się uzyskać max możliwe rabaty.
Przy okazji tego samego dnia odezwał się do mnie DUK, ale już załatwiłem temat na własną rękę.

Czyli potwierdzają się reguły, że:
- trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta,
- dobrze mieć złożone wnioski o przeniesienie numerów do innej sieci.
 #1128100  autor: zielony71
 12 lut 2022, 04:55
reggie pisze:
11 lut 2022, 16:42
Ostatecznie przedłużyłem umowę na 4 nry w Planach 50 w cenie 60zł/m-c (30+10+10+10) :)
Zawarłem już umowę z UPC, ale "rzutem na taśmę" zadzwoniłem na BOK Orange, trafiłem na b. miłą Panią, której chciało się podjąć temat i powalczyć o wieloletniego Klienta Orange, a wnioski o przeniesienie numerów były kluczowym argumentem, aby udało się uzyskać max możliwe rabaty.
Przy okazji tego samego dnia odezwał się do mnie DUK, ale już załatwiłem temat na własną rękę.

Czyli potwierdzają się reguły, że:
- trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta,
- dobrze mieć złożone wnioski o przeniesienie numerów do innej sieci.
Ten post powinien tu wisieć jako przyklejony.
Kolega jeszcze parę dni temu twierdził, że się nie da i w ogóle bez sensu, a jednak ostatecznie udowodnił sam sobie, że jak się chce, to się da :mrgreen:

Tak, że tego, proponuję mniej jęczeć, a więcej działać ;-)
 #1128192  autor: reggie
 14 lut 2022, 10:09
zielony71 pisze:
12 lut 2022, 04:55
reggie pisze:
11 lut 2022, 16:42
Ostatecznie przedłużyłem umowę na 4 nry w Planach 50 w cenie 60zł/m-c (30+10+10+10) :)
Zawarłem już umowę z UPC, ale "rzutem na taśmę" zadzwoniłem na BOK Orange, trafiłem na b. miłą Panią, której chciało się podjąć temat i powalczyć o wieloletniego Klienta Orange, a wnioski o przeniesienie numerów były kluczowym argumentem, aby udało się uzyskać max możliwe rabaty.
Przy okazji tego samego dnia odezwał się do mnie DUK, ale już załatwiłem temat na własną rękę.

Czyli potwierdzają się reguły, że:
- trzeba trafić na odpowiedniego konsultanta,
- dobrze mieć złożone wnioski o przeniesienie numerów do innej sieci.
Ten post powinien tu wisieć jako przyklejony.
Kolega jeszcze parę dni temu twierdził, że się nie da i w ogóle bez sensu, a jednak ostatecznie udowodnił sam sobie, że jak się chce, to się da :mrgreen:

Tak, że tego, proponuję mniej jęczeć, a więcej działać ;-)
Nie twierdziłem, że się nie da, bo sam już to przerabiałam 2 i 4 lata temu, a poza tym nieliczne wpisy na forum potwierdzały, że można to uzyskać (max rabat 20zł/nr).
Chodzi mi bardziej o to, że proces przedłużenia umowy w Orange jest od lat na tym samym żałosnym poziomie, tzn. Klient sam się musi starać żeby pozostać w sieci, a chyba to operatorowi powinno zależeć na utrzymaniu abonenta (przychodu), zamiast ponosić (wg mnie) znacznie wyższe koszty pozyskania nowego Klienta.
Dla mnie nie jest to kwestia, że mi się nie chce, tylko, że nie mam na to czasu.

Niemniej jednak sposób działania oraz warunki cenowe przedstawiłem powyżej, w czym jak zwykle pomógł zielony71 oraz kilku innych forumowiczów. :)
 #1128221  autor: barni
 14 lut 2022, 23:01
W grudniu przedłużyłem orange love z rabatem 20 zł 2 telefonów latorośli jeszcze nie mogłem pomimo, że wszystkie umowy kończyły się w tym samym czasie.Dzisiaj jeden telefon i miła Pani = rabat 15zł na każdy telefon w planie 50 do tego rabat 20 za łączenie 10zł zniżki na każdy telefon i relme 8i wyszedł za 15zł mc.Ja i dzieciaki zadowolone
 #1129136  autor: kedar
 10 mar 2022, 09:34
Czołem
Przeczytałem ostatnie strony, ale nie ma ofert biznesowych.

Do przedłużenia mam 2 numery. Mam już internet stacjonarny (300 mb/s za 55 zł brutto) - czyli wchodzi love.

oferta - 30 zł netto (36,9 brutto - dodatkowy rabat 5 zł względem cennika) - 40 gb internetu w kraju, 5,7 gb w roamingu, oczywiście połączenia no limit (drugi numer z racji Love za free). Pytanie czy da się coś więcej wycisnąć - coś mi świta, że poprzednio jak dzwonił oferował większą paczkę na roaming - ktoś coś ?

Pozdr.
Radek
 #1130531  autor: kuba123456
 20 kwie 2022, 22:25
Hej dzisiaj otrzymałem ofertę przedłużenia od Orange. Mam 6 numerów do tego Internet i TV. Na 4 numerach kończy się umowa propozycja plan wyjściowo za 60zł 60GB internetu i no limit za 20zł/miesiąc uwzględniając wszystkie rabaty na każdy z 4 numerów. Bez propozycji zniżki za telefon. Zagłębiając się w propozycję to tak wyjściowa 60 - 20(łączenie usług) - 10(przedłużenie umowy) -5 efaktura i -5 zgody. Czy można coś jeszcze z tego wycisnąć? W poprzednich postach widziałem informację, że plany 50 były rabatowane do 10PLN czyli za 60 to jest ta max zniżka? Czy da radę otrzymać jakieś znizki na telefon? Konsultant uparcie twierdzi, że albo jedno albo drugie. Rozmowa jutro.
  • Strona 25 z 32
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 32
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 32