DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
 #1087047  autor: perdos1
 03 sty 2020, 20:07
Kontynuacja wątku viewtopic.php?f=23&t=63021


Chelsey pisze:
30 gru 2019, 21:30
Panowie, mając 1 numer w Orange (żadnych innych dodatkowych usług) co maksymalnie mogę dostać w kwestii przedłużenia umowy (koniecznie sam SIM). Da się wywalczyć coś w granicy 20-25zł/msc no limit rozmowy/sms/mms + te 10gb internetu?
Czy walić to i wybrać flex/nju/plusha?
Jaki jest sens z nimi przedłużać umowę, skoro zaoferują ci gorsze warunki niż inne sieci/oferty? We flex masz za 25 zł no limit+15GB bez proszenia, bez umowy.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2020, 14:40 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1087062  autor: Chelsey
 03 sty 2020, 22:59
Bo np. w takim Play można dostać ofertę przedłużeniową poprzez dział rezygnacji 20zł/msc - no limit rozmowy/smsy/mmsy + 10gb internetu i umowa na czas nieokreślony. Więc nie zawsze oferty pokroju flex są lepsze, tym bardziej jeśli ktoś nie używa dużo pakietu danych ;)
 #1087111  autor: perdos1
 04 sty 2020, 13:19
Chelsey pisze:
03 sty 2020, 22:59
Bo np. w takim Play można dostać ofertę przedłużeniową poprzez dział rezygnacji 20zł/msc - no limit rozmowy/smsy/mmsy + 10gb internetu i umowa na czas nieokreślony. Więc nie zawsze oferty pokroju flex są lepsze, tym bardziej jeśli ktoś nie używa dużo pakietu danych ;)
Mówimy o przesłużeniu w Orange czy Play? W Orange takiej oferty nie dostaniesz przy jednym numerze, przy przeniesieniu do Play też nie, więc nie rozumiem o co ci chodzi. Zostając w Orange abonament nie zyskujesz nic i oferta Flex jest lepsza od abonamentowej w każdym aspekcie, nawet jeśli nie potrzebujesz więcej internetu. Może i Play przedłużeniowa będzie lepsza dla kogoś niż Flex, ale ty nie dostaniesz takiej oferty, więc nie rozumiem dlaczego bierzesz ja pod uwagę.

Ten Play za 20 zł to też żaden szał. W Plushu, w lajt mobile masz to samo bez proszenia się.
 #1087190  autor: spider1313
 05 sty 2020, 13:28
Witam mi umowa wygasa z końcem stycznia zlecenie przeniesienia 3 nr już dawno złożone do Play żadnego odzewu po ponad 15 latach czas kończyć z Orange wczoraj byłem nawet w salonie czy zaproponują coś ciekawego a oni wyskakują z oferta na 3 nr 95zl i nic więcej nie mogą moje pytanie czy zostać w Play czy jest jakaś ciekawsza alternatywa
 #1087192  autor: papay
 05 sty 2020, 13:47
Sprawdź najpierw zasięg w miejscach gdzie przebywasz najczęściej bo z Play to różnie bywa, ogólnie orange jak dla mnie najlepsze, sprawdź ofertę flex lub nju. W nju ma coś być nowego w środę.
 #1087219  autor: Chelsey
 05 sty 2020, 16:29
@perdos1
No właśnie szukam sensu, bo jak mówię w innych sieciach można dostać fajną ofertę i chciałem się dowiedzieć czy Orange może też coś takiego ma (bo w Play ta oferta jest dostępna przy 1 numerze). Nie porównujmy abo w Orange czy jakiejkolwiek innej sieci do lajt, bo to inny standard usług, choćby przez fakt, że lajt to operator wirutalny.
Ale skoro Orange nie ma nic takiego jak u konkurencji (czy nawet czegokolwiek w granicy 25-30zł/msc) to faktycznie zostaje przejście na kartę lub abo w Nju/Plushu.
 #1087341  autor: perdos1
 06 sty 2020, 14:32
Chelsey pisze:
05 sty 2020, 16:29
@perdos1
No właśnie szukam sensu, bo jak mówię w innych sieciach można dostać fajną ofertę i chciałem się dowiedzieć czy Orange może też coś takiego ma (bo w Play ta oferta jest dostępna przy 1 numerze). Nie porównujmy abo w Orange czy jakiejkolwiek innej sieci do lajt, bo to inny standard usług, choćby przez fakt, że lajt to operator wirutalny.
Ale skoro Orange nie ma nic takiego jak u konkurencji (czy nawet czegokolwiek w granicy 25-30zł/msc) to faktycznie zostaje przejście na kartę lub abo w Nju/Plushu.
W Orange podstawowy abonament no limit przy jednym numerze kosztuje 45 zł. Po negocjacjach z DUK przy złożonym wypowiedzeniu można uzyskać kwotę 25 zł i to jest maksymalny rabat jaki można uzyskać. Chodzi mi cały czas o to, że proszenie się o taki rabat nie ma sensu, bo na rynku są inne oferty z lepszymi warunkami bez żadnych negocjacji.

Lajt to tylko jedna z wielu opcji, podałem ją tylko dla przykładu.
 #1087527  autor: dj_adamus
 07 sty 2020, 21:21
Ja wiem że po 16 latach w Orange pora kończyć współpracę z tymi oszustami...
Po telefonach na ich sklep i infolinie byłem tak zbywany że masakra. Na początku rozmowy propozycja 95 zł za 5 numerów ale pod koniec rozmowy nagle się okazuje że Pan "weryfikuje" numery moje i nagle nie ma promocji dla mnie i oferta 140 zł za 5 numerów... Teraz płacę 110 zł za 5 numerów. Generalnie coś widać że się dzieje z Orange nie dobrego. Skasowali maila do siebie i porozumieć z nimi możesz się tylko na czacie który działa kiepsko i infolinii płatnej. Jest jeszcze prośba o rozmowę co jest w sumie jedynym słusznym rozwiązaniem... Podejście do klienta mają odpychające na tyle, że widzę że dużo klientów potracą.
W sumie od przyszłego tygodnia Virgin, gdzie za 5 numerów będę miał 87 zł i po 20GB za każdy numer.
 #1087742  autor: trancex
 11 sty 2020, 08:42
pytanie do wyjadaczy: Jeśli abonament wspólny wyższy 165zl z rabatem 30% na 30miesiecy przejdzie na czas nieokreślony, to kwota wzrasta tylko o te 30% abonamentu? Próbuje wyliczyć co się bardziej opłaca. Często przebywam w Niemczech i wykorzystuje 10gb neta, do tego rozmowy międzynarodowe, a teraz w obecnych taryfach nie ma takich usług. Dodam, ze internet lte dla domu tez mi przeszedł na czas nieokreślony, wiec dodatkowo będzie naliczany rabat 67,50. Pod numerem głównym mam podpięte dwa inne numery, które są zrabatowane za 0zl. Z jednego mogę zrezygnować. W domu tak duzo tez z interntu nie korzystam, wiec starcza co jest. Koszt u lokalnego dostawcy 39zl co prawda, wiec tez kwestia kalkulacji.
 #1087762  autor: perdos1
 11 sty 2020, 12:40
@trancex
Rabat masz przyznany tylko na oznaczony okres w umowie, więc rabat po okresie określonym w umowie zniknie i abonament wzrośnie.
 #1087773  autor: trancex
 11 sty 2020, 14:19
Tak to to jest dla mnie jasne. Pytanie, czy biorąc pod uwagę warunki abonamentu wspólnego lepiej/korzystniej jest płacić o te 30% więcej, czy przejść na obecne warunki taryf jakie są oferowane.
Jak napisałem korzystam dużo GB w roamingu, rozmowy międzynarodowe, w kraju 30gb internetu.
Dodam jeszcze, ze interesują mnie dwa numery. Z trzeciego rezygnuje, tak samo z internetem lte dla domu tez jestem w stanie zrezygnować o ile usługi abonamentu wspólnego nie będą mimo wszystko korzystniejsze niż to co oferuje teraz rynek.
 #1087779  autor: RobsonRZN
 11 sty 2020, 15:04
Witam wszystkich.
Ponownie przedłużyłem umowy z Orange. Wykonałem standardową procedurę, czyli wypowiedzenie umowy jednego z numerów i zadzwonili do mnie z DUK.
Dla jasności wszystkie pięć numerów, cztery głosowe, jeden internetowy przeszły na umowę bezterminową.
Abonamenty głosowe z Planem Mobilnym 45 (wszystko bez limitu, 7+3GB i 100 min międzynarodowych za przedłużenie) kosztują mnie 3*15 i 1*5, czyli 50 zł oszczędności względem standardowej oferty.
Internet mobilny już bez zniżek Plan Optymalny (50+10GB) za 20 zł.
Ceny już z rabatem za ładnie usług.
Wydaje mi się, że oferta jak najbardziej akceptowana i ciężko byłoby uzyskać gdziekolwiek lepszej ceny.
 #1087945  autor: rekin01
 13 sty 2020, 19:24
Jutro składam wniosek o przeniesienie dwóch numerów do Mobile Viking. Liczę na uzyskanie maksa, czyli 25 zł i 5 zł na drugi numer. Jeżeli nie, to pewnie tam pozostanę na jakiś czas. Oferta chyba najlepsza na kartę w cenie 25 zł. W tym są też mms-y za free. Ktoś miał już doświadczenie z tym operatorem?
 #1087970  autor: Karlos20
 13 sty 2020, 22:19
rekin01: nie lepszy Orange Flex? 25 zł / 15GB / Social Pass / no-limity / roaming w UE bez dopłat / bez umowy i doładowań / bez wymiany karty SIM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1087988  autor: reggie
 14 sty 2020, 10:20
Witam po dwóch latach.
Nadszedł czas kolejnego przedłużenia umów i czytam (oraz doświadczam tego sam), że Orange zmieniło strategię kontaktu z DUK. Ostatnio sam do nich dzwoniłem i szybko załatwiałem temat z max rabatami. Teraz to jakiś supertajny DUK/BUK.
Złożyłem więc wnioski o przeniesienie trzech numerów i ponad miesiąc ... cisza.
Pytanie 1 - po jakim czasie od złożenia wniosków DUK dzwoni z ofertą, ewentualnie na ile przed dniem przeniesienia numerów?
Pytanie 2 - jakie (i czy w ogóle) rabaty daje zwykła infolinia?
Pytanie 3 - może jest na forum jakiś pracownik DUK Orange, to zapraszam na priv i załatwimy sprawę przedłużenia umów dla trzech numerów i jeszcze dobiorę net mobilny.

Pozdrawiam
 #1088013  autor: Karlos20
 14 sty 2020, 17:09
rekin01: nie musisz przenosić numeru do innej sieci, bo we Flexie niskie ceny masz bez łaski, w ramach tej samej sieci, skoro jakość usług w Orange Tobie odpowiada. Płacisz raz co miesiąc i masz korzyści abonamentowe zamknięte w ofercie bez lojalki, faktur i umowy terminowej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 1 z 32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32