DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1025730  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 06:28
Jak w temacie.

Abonament na pół roku T2 29,95 by potestować VoLTE i VoWIFI.

Na dzień dobry poczułem się jak 7 lat temu gdy przy pierwszej fakturze po zmianie marki z Era na T Niemcy postanowili mnie naciągnąć na ponad 100 złotych. W tej kwestii nic się nie zmieniło jak widać:-)

Tym razem napisali w papierowym podsumowaniu zamówienia dostarczonym przez kuriera, że aktywacja 99pln będzie mnie kosztować gdzie jak byk pisze w regulaminie promocji, że 10 pln. Oczywiście pozwolę im naliczyć to 99pln potem napiszę reklamację i zażądam obniżki opłat o kwotę którą zawyżyli w ramach rekompensaty :-) Trzy abonamenty gratis piechotą nie chodzą :D

Data przeniesienia numeru z karty - oczywiście 29 październik bo okres zaczyna się 28-go i mamy cię na kolejny miesiąc:-)

Dzięki T poczułem się młodszy o 7 lat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teraz kwestia usługi VoLTE

W Krynicy działa super trzyma twardo LTE. Na Dolnym Śląsku zobaczenie ilonki VoLTE to jak wygranie 6 w totka. Tel siedzi prawie cały czas w 3G.

VoWIFI w obu lokalizacjach na routerach Huawei działa bez zarzutu.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 11:24 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1025753  autor: SACZI
 14 paź 2018, 09:36
Kryniczanin, jak to dobrze móc ponarzekać na cokolwiek! :D

Widać że wczoraj był dzień powrotów do T-Mobile, bo i ja na wyświetlaczu swojego telefonu zobaczyłem "T-Mobile.pl".
Przy okazji rozwaliłem telefon i muiałem nowy kupić ... ;)

W moim przypadku karta TM to porównanie jakości rozmów z Plusem.
Często miewam zakłócenia podczas połączeń w Plusie, na karcie TM, gdy mój nr był u nich, takich problemów nie było.
Więc wydzwaniam na siłę, gdzie się da i zarówno Plus, jak i TM działają poprawnie ...
Wybrałem nr sklepu, a w słuchawce słyszę, że "nie słyszę Pana wyraźnie" - z karty TM, na nr, a jakże, Play :D
Druga sprawa, prepaid TM po uaktywnieniu LTE, znacznie mocniej trzyma mi się tego standardu sieci, niż inna karta, abonamentowa.
Nie wiem, czy to kwestia karty (abonamentowa ma już z 5 lat), czy telefonu.
Na dzień dzisiejszy w moich oczach zyskał tylko Plus, bo działą po prostu poprawnie.
TM ma tą przewagę, że natywnie oferuje VoTE i VoWIFI.

W Plusie wbiłem się do testów WFICalling (wreszcie!) i szczerze powiedziawszy znowu nie tak sobie to wyobrażałem ...
Na pewno brakuje do szczęścia VoLTE ...
 #1025754  autor: habish
 14 paź 2018, 09:52
SACZI pisze:W moim przypadku karta TM to porównanie jakości rozmów z Plusem.
Często miewam zakłócenia podczas połączeń w Plusie, na karcie TM, gdy mój nr był u nich, takich problemów nie było.
Więc wydzwaniam na siłę, gdzie się da i zarówno Plus, jak i TM działają poprawnie ...
Możliwe że lekarstwem na zakłócenia podczas połączeń było:
SACZI pisze:Przy okazji rozwaliłem telefon i muiałem nowy kupić ... ;)
 #1025765  autor: SACZI
 14 paź 2018, 11:20
Ale nowy będzie dopiero we ~wtorek.
"Testy" robiłem na Redmi Note 4.
Problemy z połączeniami były również na Xerii Z3 Compact z Plusa.
Telefon wysyłałem do W Support z adnotacją "zakłócenia połączeń głosowych".
Dopiero po weryfikacji sprzętu, poszła reklamacja do Plusa.
Poprawili coś na nadajnikach, które zgłaszałem i chwilowo parobem został rozwiązany.
Na zakończenie zadzwonił do mnie ktoś z Plusa z "prośbą", aby "nie eskalować problemu, bo w Plusie też ludzie pracują".
 #1025771  autor: marcin19883
 14 paź 2018, 12:08
Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi. No i pełna prędkość. I teraz 190zł w błoto poszło, bo T-Mobile nic się nie zmienił w kwestii obsługi
 #1025793  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 13:05
Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi
Nie ma właśnie. Niebrandowany Huawei P20L tylko w T ma VoLTE i VoWIFI. Z tego sprzętu korzystam i jestem zadowolony.
I teraz 190zł w błoto poszło
Reklamacja będzie z żądaniem 3 miesięcy gratis jako rekompensata:-) Trzy miechy to tyle na ile chcą mnie oszwabić :-)
 #1025816  autor: marcin19883
 14 paź 2018, 13:39
Kryniczanin pisze:Niebrandowany Huawei P20L tylko w T ma VoLTE i VoWIFI.
W przypadku telefonów serii PXX Lite jest zawsze duży poślizg. Tak było z p10 lite. Też po długich miesiąch doszło Volte. :(
 #1025821  autor: patrix-83
 14 paź 2018, 13:48
marcin19883 pisze:Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi. No i pełna prędkość. I teraz 190zł w błoto poszło, bo T-Mobile nic się nie zmienił w kwestii obsługi
A możesz wskazać link do takiej oferty ORANGE bo z chęcią bym się nią zainteresował a nie widzę jej nigdzie na stronie i nie słyszałem o niej??? Pytanie nie jest złośliwe tylko faktycznie Cię pytam na poważnie.

Druga kwestia to czy volte i vowifi będzie działać na telefonie P20 Lite kupionym w Play czyli prawdopodobnie posiadającym jego brand?
 #1025830  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:03
Druga kwestia to czy volte i vowifi będzie działać na telefonie P20 Lite kupionym w Play czyli prawdopodobnie posiadającym jego brand?
Włóż kartę T jak Ci się pojawi opcja VoLTE i VoWIFI w sieciach to znaczy, że nie ma brandu. Jak nie pojawią Ci się to ma brand i nic z tego.

W Orange nie działa nic - nie ma VoLTE i VoWIFI na p20 lite.
 #1025839  autor: patrix-83
 14 paź 2018, 14:20
Kryniczanin pisze:Włóż kartę T jak Ci się pojawi opcja VoLTE i VoWIFI w sieciach to znaczy, że nie ma brandu. Jak nie pojawią Ci się to ma brand i nic z tego.

W Orange nie działa nic - nie ma VoLTE i VoWIFI na p20 lite.
A może to być T na kartę czy musi to być abo w T bo niestety abo w T nie mam żeby przełożyć kartę?

A czemu w Orange nie działa na P20 Lite ani VoLTE ani VoWIFI?
 #1025844  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:25
Może być karta T-Mobile prepaid. Ona wystarczy by zobaczyć czy są opcje VoLTE o VoWIFI w sieciach. Oczywiście nie działają w prepaidzie.
@Kryniczanin inaczej by nie brał na pół roku biedy oferty na abo ;)
Biedy? Jest to jedna z najbardziej przepłacanych ofert. Stosunek cena do jakości to 10:1 na tle konkurencji.

Sam mam dwie karty abo nju pięknie wychowane od dwóch i pół roku gdzie za mniejsze pieniądze bym miał 30GB netu i stary RLAH.
 #1025847  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:29
Kryniczanin pisze: Biedy? Jest to jedna z najbardziej przepłacanych ofert. Stosunek cena do jakości to 10:1 na tle konkurencji.
Zależy co nazywamy konkurencją? MVNO czy oferty marek opów czyli nju plush rbm? Bo normalne abo konkurencja wcale lepszych nie ma.
Za no limit all + 10GB neta praktycznie u każdego opa to ok 50zł.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 16:21 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1025880  autor: spotify
 14 paź 2018, 16:26
SACZI pisze: Wybrałem nr sklepu, a w słuchawce słyszę, że "nie słyszę Pana wyraźnie" - z karty TM, na nr, a jakże, Play :D
Też tak wcześniej słyszałem od ludzi z drugiej strony słuchawki albo od znajomych. Ale te "sieroty" nawet nie wiedziały, że w tym momencie gadają po roamingu. Do jakości sieci macierzystej Play nie ma co się czepiać za jakość. Jest nie gorsza od innych ale w stosunku do Orange czy Tmobile jest jakby trochę ciszej.
Jedno co mnie zaskakiwało w Play, to że:
1) W jednym dniu jadę ulicą i rozmawiam idealnie
2) W innym dniu jadę i już jest zasięg na granicy i przerywa (3G sięga -114/-115 dBm)
3) Kolejnego dnia jadę tą samą ulicą i wywala mnie z sieci podczas rozmowy
4) Innego dnia jadę znowu wszystko działa
5) Innego dnia jadę i nie mam zasięgu lub też - wybieram połączenie i wypadam z sieci.
Takich anomalii to ja w życiu nigdy nie widziałem w żadnej sieci.....
W każdym razie to nie ten temat Play ale chciałem zwrócić uwagę, że Play z braku jeszcze pokrycia jest strasznie nieprzewidywalną siecią. Co do jakości rozmów po sieci macierzystej - nie jest lepiej ani gorzej - jest inaczej ale w dobrej jakości.
 #1025916  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 18:16
spotify pisze:1) W jednym dniu jadę ulicą i rozmawiam idealnie
2) W innym dniu jadę i już jest zasięg na granicy i przerywa (3G sięga -114/-115 dBm)
3) Kolejnego dnia jadę tą samą ulicą i wywala mnie z sieci podczas rozmowy
4) Innego dnia jadę znowu wszystko działa
5) Innego dnia jadę i nie mam zasięgu lub też - wybieram połączenie i wypadam z sieci.
Takich anomalii to ja w życiu nigdy nie widziałem w żadnej sieci.....
Gdyby to były powtarzalne objawy w każdej miejscowości, na wielu kartach Play i/lub telefonach, to sam bym wybrał Heyah, T-Mobile lub Orange / nju.
Ale przy wyborze operatora zasięg i działanie usług to połowa sukcesu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025924  autor: marcin19883
 14 paź 2018, 19:17
patrix-83 pisze:A możesz wskazać link do takiej oferty ORANGE bo z chęcią bym się nią zainteresował a nie widzę jej nigdzie na stronie i nie słyszałem o niej???
Nie słyszałeś o taryfie Orange Free na kartę? https://www.orange.pl/view/oferta-na-ka ... owy-klient 25zł no limit i 15GB + z doładowania za 30zł drugie tyle.
Druga kwestia to czy volte i vowifi będzie działać na telefonie P20 Lite kupionym w Play czyli prawdopodobnie posiadającym jego brand?
Jeszcze nie działa. Za nowy telefon. Radze aktualizować telefon z poziomu systemu. Co chwilę wychodzi nowy rom. Może za którymś razem będzie VoLTE i VoWifi.
 #1025934  autor: Robin560
 14 paź 2018, 20:07
spotify pisze:
SACZI pisze: Wybrałem nr sklepu, a w słuchawce słyszę, że "nie słyszę Pana wyraźnie" - z karty TM, na nr, a jakże, Play :D
Też tak wcześniej słyszałem od ludzi z drugiej strony słuchawki albo od znajomych. Ale te "sieroty" nawet nie wiedziały, że w tym momencie gadają po roamingu. Do jakości sieci macierzystej Play nie ma co się czepiać za jakość. Jest nie gorsza od innych ale w stosunku do Orange czy Tmobile jest jakby trochę ciszej.
Jedno co mnie zaskakiwało w Play, to że:
1) W jednym dniu jadę ulicą i rozmawiam idealnie
2) W innym dniu jadę i już jest zasięg na granicy i przerywa (3G sięga -114/-115 dBm)
3) Kolejnego dnia jadę tą samą ulicą i wywala mnie z sieci podczas rozmowy
4) Innego dnia jadę znowu wszystko działa
5) Innego dnia jadę i nie mam zasięgu lub też - wybieram połączenie i wypadam z sieci.
Takich anomalii to ja w życiu nigdy nie widziałem w żadnej sieci.....
W każdym razie to nie ten temat Play ale chciałem zwrócić uwagę, że Play z braku jeszcze pokrycia jest strasznie nieprzewidywalną siecią. Co do jakości rozmów po sieci macierzystej - nie jest lepiej ani gorzej - jest inaczej ale w dobrej jakości.
Ja takie przygody to w plusie miałem a play już 4 rok bez problemów. wszystko zależy od miejsca

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1025944  autor: spotify
 14 paź 2018, 21:14
Hmm..
Byłem pewny, że Saczi w tym temacie odpowiedział i napisał o wadach Play. Ktoś to usunął?

W każdym razie - w innych sieciach zdarza mi się zrywanie połączeń na jakieś ulicy bo wiadomo, że zależy od obciążenia czy propagacji sygnału. Ale takie anomalie na jednej ulicy jak napisałem wyżej zdarzały mi się tylko w P4.
 #1025947  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 21:19
Kryniczanin pisze:Data przeniesienia numeru z karty - oczywiście 29 październik bo okres zaczyna się 28-go i mamy cię na kolejny miesiąc:-)
Nowy numer brałeś czy to migracja z karty? Pytam bo też się zastanawiam nad tą opcją 29,95 (+5) na 6 miesięcy ale przy migracji piszą że "za przyłączenie" biorą 1,01zł Nie wiem tylko czy przy migracji z karty na abo wydają nową kartę SIM czy przełączają tylko na dotychczasowej?

Edit: doczytałem, migracja:)