DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

#1025730  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 06:28
Jak w temacie.

Abonament na pół roku T2 29,95 by potestować VoLTE i VoWIFI.

Na dzień dobry poczułem się jak 7 lat temu gdy przy pierwszej fakturze po zmianie marki z Era na T Niemcy postanowili mnie naciągnąć na ponad 100 złotych. W tej kwestii nic się nie zmieniło jak widać:-)

Tym razem napisali w papierowym podsumowaniu zamówienia dostarczonym przez kuriera, że aktywacja 99pln będzie mnie kosztować gdzie jak byk pisze w regulaminie promocji, że 10 pln. Oczywiście pozwolę im naliczyć to 99pln potem napiszę reklamację i zażądam obniżki opłat o kwotę którą zawyżyli w ramach rekompensaty :-) Trzy abonamenty gratis piechotą nie chodzą :D

Data przeniesienia numeru z karty - oczywiście 29 październik bo okres zaczyna się 28-go i mamy cię na kolejny miesiąc:-)

Dzięki T poczułem się młodszy o 7 lat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Teraz kwestia usługi VoLTE

W Krynicy działa super trzyma twardo LTE. Na Dolnym Śląsku zobaczenie ilonki VoLTE to jak wygranie 6 w totka. Tel siedzi prawie cały czas w 3G.

VoWIFI w obu lokalizacjach na routerach Huawei działa bez zarzutu.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 11:24 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1025753  autor: SACZI
 14 paź 2018, 09:36
Kryniczanin, jak to dobrze móc ponarzekać na cokolwiek! :D

Widać że wczoraj był dzień powrotów do T-Mobile, bo i ja na wyświetlaczu swojego telefonu zobaczyłem "T-Mobile.pl".
Przy okazji rozwaliłem telefon i muiałem nowy kupić ... ;)

W moim przypadku karta TM to porównanie jakości rozmów z Plusem.
Często miewam zakłócenia podczas połączeń w Plusie, na karcie TM, gdy mój nr był u nich, takich problemów nie było.
Więc wydzwaniam na siłę, gdzie się da i zarówno Plus, jak i TM działają poprawnie ...
Wybrałem nr sklepu, a w słuchawce słyszę, że "nie słyszę Pana wyraźnie" - z karty TM, na nr, a jakże, Play :D
Druga sprawa, prepaid TM po uaktywnieniu LTE, znacznie mocniej trzyma mi się tego standardu sieci, niż inna karta, abonamentowa.
Nie wiem, czy to kwestia karty (abonamentowa ma już z 5 lat), czy telefonu.
Na dzień dzisiejszy w moich oczach zyskał tylko Plus, bo działą po prostu poprawnie.
TM ma tą przewagę, że natywnie oferuje VoTE i VoWIFI.

W Plusie wbiłem się do testów WFICalling (wreszcie!) i szczerze powiedziawszy znowu nie tak sobie to wyobrażałem ...
Na pewno brakuje do szczęścia VoLTE ...
 #1025754  autor: habish
 14 paź 2018, 09:52
SACZI pisze:W moim przypadku karta TM to porównanie jakości rozmów z Plusem.
Często miewam zakłócenia podczas połączeń w Plusie, na karcie TM, gdy mój nr był u nich, takich problemów nie było.
Więc wydzwaniam na siłę, gdzie się da i zarówno Plus, jak i TM działają poprawnie ...
Możliwe że lekarstwem na zakłócenia podczas połączeń było:
SACZI pisze:Przy okazji rozwaliłem telefon i muiałem nowy kupić ... ;)
 #1025765  autor: SACZI
 14 paź 2018, 11:20
Ale nowy będzie dopiero we ~wtorek.
"Testy" robiłem na Redmi Note 4.
Problemy z połączeniami były również na Xerii Z3 Compact z Plusa.
Telefon wysyłałem do W Support z adnotacją "zakłócenia połączeń głosowych".
Dopiero po weryfikacji sprzętu, poszła reklamacja do Plusa.
Poprawili coś na nadajnikach, które zgłaszałem i chwilowo parobem został rozwiązany.
Na zakończenie zadzwonił do mnie ktoś z Plusa z "prośbą", aby "nie eskalować problemu, bo w Plusie też ludzie pracują".
 #1025771  autor: marcin19883
 14 paź 2018, 12:08
Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi. No i pełna prędkość. I teraz 190zł w błoto poszło, bo T-Mobile nic się nie zmienił w kwestii obsługi
 #1025793  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 13:05
Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi
Nie ma właśnie. Niebrandowany Huawei P20L tylko w T ma VoLTE i VoWIFI. Z tego sprzętu korzystam i jestem zadowolony.
I teraz 190zł w błoto poszło
Reklamacja będzie z żądaniem 3 miesięcy gratis jako rekompensata:-) Trzy miechy to tyle na ile chcą mnie oszwabić :-)
 #1025816  autor: marcin19883
 14 paź 2018, 13:39
Kryniczanin pisze:Niebrandowany Huawei P20L tylko w T ma VoLTE i VoWIFI.
W przypadku telefonów serii PXX Lite jest zawsze duży poślizg. Tak było z p10 lite. Też po długich miesiąch doszło Volte. :(
 #1025821  autor: patrix-83
 14 paź 2018, 13:48
marcin19883 pisze:Ja nie wiem, po co pchać się w no limit z tylko 5GB danych za prawie 30zł. Gdy Orange ma no limit z 30GB za 25zł. Też ma volte i vowifi. No i pełna prędkość. I teraz 190zł w błoto poszło, bo T-Mobile nic się nie zmienił w kwestii obsługi
A możesz wskazać link do takiej oferty ORANGE bo z chęcią bym się nią zainteresował a nie widzę jej nigdzie na stronie i nie słyszałem o niej??? Pytanie nie jest złośliwe tylko faktycznie Cię pytam na poważnie.

Druga kwestia to czy volte i vowifi będzie działać na telefonie P20 Lite kupionym w Play czyli prawdopodobnie posiadającym jego brand?
 #1025830  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:03
Druga kwestia to czy volte i vowifi będzie działać na telefonie P20 Lite kupionym w Play czyli prawdopodobnie posiadającym jego brand?
Włóż kartę T jak Ci się pojawi opcja VoLTE i VoWIFI w sieciach to znaczy, że nie ma brandu. Jak nie pojawią Ci się to ma brand i nic z tego.

W Orange nie działa nic - nie ma VoLTE i VoWIFI na p20 lite.
 #1025839  autor: patrix-83
 14 paź 2018, 14:20
Kryniczanin pisze:Włóż kartę T jak Ci się pojawi opcja VoLTE i VoWIFI w sieciach to znaczy, że nie ma brandu. Jak nie pojawią Ci się to ma brand i nic z tego.

W Orange nie działa nic - nie ma VoLTE i VoWIFI na p20 lite.
A może to być T na kartę czy musi to być abo w T bo niestety abo w T nie mam żeby przełożyć kartę?

A czemu w Orange nie działa na P20 Lite ani VoLTE ani VoWIFI?
 #1025844  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:25
Może być karta T-Mobile prepaid. Ona wystarczy by zobaczyć czy są opcje VoLTE o VoWIFI w sieciach. Oczywiście nie działają w prepaidzie.
@Kryniczanin inaczej by nie brał na pół roku biedy oferty na abo ;)
Biedy? Jest to jedna z najbardziej przepłacanych ofert. Stosunek cena do jakości to 10:1 na tle konkurencji.

Sam mam dwie karty abo nju pięknie wychowane od dwóch i pół roku gdzie za mniejsze pieniądze bym miał 30GB netu i stary RLAH.
 #1025847  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:29
Kryniczanin pisze: Biedy? Jest to jedna z najbardziej przepłacanych ofert. Stosunek cena do jakości to 10:1 na tle konkurencji.
Zależy co nazywamy konkurencją? MVNO czy oferty marek opów czyli nju plush rbm? Bo normalne abo konkurencja wcale lepszych nie ma.
Za no limit all + 10GB neta praktycznie u każdego opa to ok 50zł.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 16:21 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1025880  autor: spotify
 14 paź 2018, 16:26
SACZI pisze: Wybrałem nr sklepu, a w słuchawce słyszę, że "nie słyszę Pana wyraźnie" - z karty TM, na nr, a jakże, Play :D
Też tak wcześniej słyszałem od ludzi z drugiej strony słuchawki albo od znajomych. Ale te "sieroty" nawet nie wiedziały, że w tym momencie gadają po roamingu. Do jakości sieci macierzystej Play nie ma co się czepiać za jakość. Jest nie gorsza od innych ale w stosunku do Orange czy Tmobile jest jakby trochę ciszej.
Jedno co mnie zaskakiwało w Play, to że:
1) W jednym dniu jadę ulicą i rozmawiam idealnie
2) W innym dniu jadę i już jest zasięg na granicy i przerywa (3G sięga -114/-115 dBm)
3) Kolejnego dnia jadę tą samą ulicą i wywala mnie z sieci podczas rozmowy
4) Innego dnia jadę znowu wszystko działa
5) Innego dnia jadę i nie mam zasięgu lub też - wybieram połączenie i wypadam z sieci.
Takich anomalii to ja w życiu nigdy nie widziałem w żadnej sieci.....
W każdym razie to nie ten temat Play ale chciałem zwrócić uwagę, że Play z braku jeszcze pokrycia jest strasznie nieprzewidywalną siecią. Co do jakości rozmów po sieci macierzystej - nie jest lepiej ani gorzej - jest inaczej ale w dobrej jakości.