DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 #1013639  autor: tehmal
 13 wrz 2018, 18:08
adik pisze:no tam gdzie nie ma stałego łącza to różowi zapewne zyskają, no ale póki co to żadnego potwierdzonego infa o końcu DIL-a nie ma.
U mnie nawet różowi ssą pałkę, mam prepaid z TM (w sumie w tej sieci od samego początku, numer na 600 XXX XXX ^.^) i w sumie teraz speedtest wyciąga dokładnie 1.66/ 3.92 gdzie PLAY 6.35/11.15.

Dlatego DIL da mnie zbawienie z tego z PLAY, (fakt że z NETIA mogę mieć stałe 8mb, ale upload wynosi 256kbps, poświęce te 2mb, dla 10~15mbps uploadu)
 #1013645  autor: bolek2004
 13 wrz 2018, 18:33
tehmal pisze:Pewnie info z redbullmobile.
Tamta oferta wygaśnie z końcem września 2018. Do końca września możesz aktywować pakiet LTE na 30 dni. Od października będzie działać nowa oferta: 100 GB za 40 zł.
--Redbullmobile--
Póki się nie ukarze oficjalny komunikat to nie ma co gdybać bo na infolinii czy w mediach społecznościowych to różne rzeczy opowiadają.
Poczekamy, zobaczymy. U mnie w listopadzie kończy się dil i już przeniosłem z innej sieci numer na tą okoliczność, ale może się nie przydać.
Jeśli jakimś cudem okazało by się to prawdą to będzie ciężko z jakąś ciekawą ofertą w tych pieniądzach do netu mobilnego, nawet u innych opów.
Z tego co widzę to nju za 29zł 40gb, po 6 miechach 80, ale to jednak abo.
Trzeba czekać na jakieś oficjalne info.
 #1013646  autor: Dorotea
 13 wrz 2018, 18:37
Ja tam nie czekam, bo teraz są najkorzystniejsze promocje "studenckie" w kablówkach. A sprawa jest podejrzana, bo to ktoś z RMB puścił info, które zniknęło w podejrzanych okolicznościach podobnie jak pakiet 100GB za 40 zł. Coś jest na rzeczy i trzeba się zabezpieczyć.
 #1013650  autor: darekka
 13 wrz 2018, 18:53
Tylko, że najpierw trzeba te światłowody mieć...z tym to poza aglomeracjami jest ciężko.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1013654  autor: bolek2004
 13 wrz 2018, 18:59
U mnie w razie co to wybór byłby między 40zł za 100gb rbm i upc 49,99zł (w tym e-faktura i zniżka na zgody marketingowe.) Tyle że wolałbym nie wiązać się umową. Ale będzie oficjalne info to się będę zastanawiał.
I tak myślę że w razie zmian nie przejdzie to bez echa, konkurencja będzie chciała zgarnąć trochę użytkowników więc zrobią jakąś konkurencyjną ofertę.
 #1013660  autor: Dorotea
 13 wrz 2018, 19:27
Mnie umowy terminowe też są nie w smak, ale UPC i Vectra mają oferty studenckie teraz na 10 mies. - da się przełknąć. W gorszej sytuacji są skazani tylko na Internet mobilny, wielkiego wyboru nie mają.
 #1013662  autor: Gomez-C4
 13 wrz 2018, 19:51
za drogo żądają za ten pakiet 100GB , gdzie konkurencja tylko czeka na osoby, która są gotowe wydać 40zł i więcej, zresztą prędkości w Play ( RBM ) też nie są najwyższych lotów, często zapchana sieć.
 #1013687  autor: Karlos20
 13 wrz 2018, 22:44
Nie lepiej sobie starego PINKa w Play sobie załatwić? 45 zł miesięcznie i teoretycznie jest 2 mbps po 100 GB, ale net nie zwalnia - zachowuje się tak samo jak w DILu. Do tego można dokupić nocki za 10 zł (pierwsze 30 dni jest za friko w Play24).
A opcja 45 zł jest to NORMALNA USŁUGA TARYFOWA, a nie promocja, więc nie zniknie jak DIL.
Do tego sporo GB po każdym zasileniu na określony czas w razie potrzeby.

Macie regulamin: https://www.play.pl/resources/pdf/2015/ ... 032015.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013688  autor: Gomez-C4
 13 wrz 2018, 22:55
@Karlos20 , jeśli chodzi o starego PInK-a , to także nie jest tak kolorowo, przeczytaj punkt I. 2. :
" Usługę można aktywować w okresie od 20.03.2015 do odwołania ... "
Pogrubioną czcionką zaznaczyłem to co najważniejsze, wynika jednoznacznie, że także mamy usługę promocyjną :twisted:
 #1013689  autor: Karlos20
 13 wrz 2018, 23:05
Usługa jest elementem oferty, a nie promocją, a zazwyczaj usługi są ważne do odwołania, tak jest wszędzie. Nie doszukuj się analogii pod względem DILa.
Posiadam kartę głosową z pierwszą taryfą Playa na kartę na rynku - Play Karta Starter za 9 zł. Jest tam usługa ZBIERAJ MINUTY. Gdy w innych ofertach ta usługa stała się promocją i została wycofana, tak w Play Karcie nadal jest dostępna. A trwa to już 11 lat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013691  autor: Gomez-C4
 13 wrz 2018, 23:22
@Karlos20 czyli chcesz powiedzieć ( a w zasadzie napisać ) , że aktywowaną usługę cykliczną nie mogą odwołać ? :D czy też mogą odwołać usługę cykliczną danej oferty, która nie została jeszcze aktywowana, tak to rozumieć ? :twisted:
 #1013692  autor: Karlos20
 13 wrz 2018, 23:32
Usługa cykliczna jest usługą stała, jak w abonamentach, ale w prepaid i mix zasady działania takiej usługi są jasne - aby się odnowiła, wystarczy mieć kasę na koncie i aktywne konto - operator o tym lojalnie informuje.
Gdyby to była promocja, Play postąpiłby jak z DILem (albo jak w taryfach głosowych Fresh ze Zbieraj Minuty) - aktywacja raz na 30 dni, a potem jeśli ofertę odwołają, nie będzie możliwości jej ponownego włączenia, ale ostatni ważny pakiet pozostanie.
Dlatego jest to usługa, wszyta w taryfę. Więc jest alternatywa, tym bardziej, że możesz tą usługę łączyć z nockami lub weekendami bez limitu (w promocji pierwsze pakiety dodatkowe są darmowe poprzez aktywacje w Play24).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013696  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 00:05
@Karlos20 dzięki za wyjaśnienia, popraw mnie jeśli się mylę :
Jeśli kupię starter stary PInK ( na którym jest opcja cykliczna pakietu 100GB za 45zł ) , ale np. uruchomię tylko 1-miesięczny pakiet przy oczywistym braku uruchomienia cyklicznej usługi 100GB za 45zł to czy w takim przypadku PLAY gdy ogłosi odwołanie usługi cyklicznej powyższego pakietu pozbawi wtedy możliwości jej aktywacji ?
Czy też GWARANCJĄ tego jest to aby ciągle ( w czasie ) korzystać z usługi cyklicznej ( mieć ją włączoną ) i wtedy nie mogą jej wyłączyć nawet jak ogłoszą jej odwołanie.
Zatem do czego zmierzam :
1) mam kupiony starter, ale nie został jeszcze aktywowany - PLAY ogłasza odwołanie usługi cyklicznej 100GB / 45zł - nie mogę wtedy włączyć usługi cyklicznej .
2) mam kupiony starter, został aktywowany, ale nie została włączona wcześniej usługa cykliczna 100GB /45 zł - PLAY ogłasza odwołanie usługi cyklicznej - nie mogę wtedy włączyć usługi cyklicznej .
3) mam kupiony starter, został aktywowany i włączona usługa cykliczna - PLAY ogłasza odwołanie usługi cyklicznej - ale wtedy mogę korzystać z usługi cyklicznej w nieskończoność.
Z góry dzięki za odniesienie się do moich dywagacji .
 #1013700  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 00:20
Dorotea pisze:Każdą ofertę (promocyjną lub nie) z magicznym zapisem "do odwołania" mogą wycofać nieważne jak się nazywa, cykliczna, niecykliczna.
Mogą, ale nie muszą - jak widać przykład z 11 -letnią Play Kartą oraz już prawie 3-letnią taryfą PINK i usługami bez limitu danych pokazują, że usługi mają się dobrze, tym bardziej, że oferta 45-złotowa jest też prezentowana w ofercie Internetu na Kartę, a to raczej się takich informacji nie eksponuje przy ofercie promocyjnej.
Gomez-C4 pisze:Jeśli kupię starter stary PInK ( na którym jest opcja cykliczna pakietu 100GB za 45zł ) , ale np. go tylko uruchomię przy jednoczesnym braku uruchomienia cyklicznej usługi 100GB za 45zł to czy w takim przypadku PLAY gdy ogłosi odwołanie usługi cyklicznej powyższego pakietu pozbawi wtedy możliwości jej aktywacji ?
Raczej nie ogłoszą końca tejże usługi, gdyż komunikują ją na stronie głównej Play z opcją pakietów GB bez limitu w Internecie na Kartę - opcja "Korzystasz z innej wersji pakietu". To pakiet dodatkowy w ramach TARYFY.

Dla niedowiarków:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 00:22 przez Karlos20, łącznie zmieniany 2 razy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013701  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 00:21
Dyskusję o PInK/InK proponuję przenieść do wątku o PInK/InK: viewtopic.php?f=22&t=86697

Dodam, że IbL (Internet bez Limitu) w PInK jest w wersji normalnej i cyklicznej oraz że zgodnie z zapisami we wszystkich regulaminach czyli w p.VIII.2. (IbL normalny) lub p.IX.2. (IbL cykliczny), tak samo jak w DILu (p.VI.1):
Operator zastrzega sobie prawo do odwołania niniejszego regulaminu w każdym czasie bez podawania przyczyny (...)
Z tym, że faktycznie IbL w PInK jest jakby jedną z podstawowych i integralnych usług w PInK (tak samo jak MbL - Miesiąc bez Limitu za 49zł - w InK).
Ale jeśli chodzi o zapisy samego regulaminu o możliwości odwołania, to niczym nie różnią się te zapisy od DIL w RBM1/RBM5.
 #1013703  autor: Karlos20
 14 wrz 2018, 00:26
jarekt: zapis jest w każdym pakiecie, lecz chyba wiele osób odróżnia ofertę promocyjną (DIL) od tej niepromocyjnej na zasadach płatnego pakietu (Internet bez limitu). Tym bardziej, że na tym Play zarabia, w porównaniu do DILa. I nie odejdę od swojego poglądu od tej sprawy.

Przypominam - wiele USŁUG w starych taryfach, które jest ważnych do odwołania zostaje w swoich taryfach, nawet w momencie porzucenia tych taryf. Oferty promocyjne znikają po jakimś czasie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1013705  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 00:38
Karlos20 pisze:jarekt: zapis jest w każdym pakiecie, lecz chyba wiele osób odróżnia ofertę promocyjną (DIL) od tej niepromocyjnej na zasadach płatnego pakietu (Internet bez limitu). Tym bardziej, że na tym Play zarabia, w porównaniu do DILa. I nie odejdę od swojego poglądu od tej sprawy.

Przypominam - wiele USŁUG w starych taryfach, które jest ważnych do odwołania zostaje w swoich taryfach, nawet w momencie porzucenia tych taryf. Oferty promocyjne znikają po jakimś czasie.
Zapomniałem dodać na samym początku: DIL to Oferta Promocyjna (jest to kilka razy podkreślone w regulaminie, choć często też stosowany jest zapis Usługa), a usługi IbL/MbL z PInK/InK, to... również są Oferty Promocyjne (jest to również kilka razy podkreślone w regulaminach, choć często też stosowany jest zapis Usługa)!

Oznacza to, że wszystkie te usługi (DIL, IbL, MbL) operator w każdej chwili może wyłączyć (zakończyć ich świadczenie) i nawet nie musi zaoferować nic w zamian :).
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 00:47 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013706  autor: Dorotea
 14 wrz 2018, 00:46
Play zawsze może pozbawić klienta usługi, zapis w "do odwołania" poszczególnych regulaminach dodatkowo upraszcza im sprawę. To, że nadal świadczą jakieś archiwalne rzeczy nie pozbawia ich narzędzi do wycofania tych, które okażą się dla nadmiernym obciążeniem.

Dodatkowo zapisy w regulaminie ogólnym o możliwości jednostronnej zmiany umowy też nie są od parady tylko od skutecznego zabezpieczania interesów operatora. Pozostaje korzystać póki się da z atrakcyjnych ofert, a potem karta do kosza.
  • Strona 3 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11