DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 14 z 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
 #1058521  autor: neotele
 07 gru 2018, 12:07
rudymax pisze:
07 gru 2018, 11:26
Tak dla ścisłości. Internet bez ograniczeń ilościowych 32 kb/s nie był elementem pakietu Freemium..
Dla bardziej ścisłej ścisłości :wink: Virgin namieszał w dokumentach i wprowadził informację o ograniczeniu prędkości netu do 32 kb/s do regulaminu #Freemium, przez co to ograniczenie stało się także elementem #Freemium.
(Natomiast sama usługa Internetu bez ograniczeń ilościowych z prędkością 32 kb/s jest także częścią taryfy #WSZYSTKO.)
 #1058527  autor: rudymax
 07 gru 2018, 12:37
Ponieważ zacytowałeś tylko fragment mojego wpisu, który wyrwany z kontekstu może kogoś zmylić, postaram się jeszcze raz spokojnie wyjaśnić, że lejek 32 kb/s był elementem "gołych" taryf VM od zawsze, zanim ktokolwiek pomyślał, że pojawi się pakiet Freemium. Dlatego nadal uważam, że jest elementem taryfy, a nie pakietu. W regulaminie pakietu został po prostu (potrzebnie lub nie) powtórzony.
Tak na marginesie, to mimo różnicy zdań w tej kwestii, całkowicie się z Tobą zgadzam, że VM ma straszny bałagan w nazewnictwie :)
 #1058528  autor: everymen
 07 gru 2018, 12:49
Brniemy chyba w jakieś absurdy:P
Moim zdaniem "usługa" jest terminem nadrzędnym i każdy pakiet jest również usługą, przez co nie ma dużego błędu w używaniu tego zamiennie.
Czyli usługami w Virgin są np: ACR – blokada połączeń z numerów zastrzeżonych, CLIR, ale również pakiety internetowe i pakiety zintegrowane.
Również się zgadzam z faktem bałaganu, bo raz #MINI 3 występuje jako taryfa, a potem #MINI 9 już nazwany jest pakietem:P
 #1058532  autor: jarekt
 07 gru 2018, 13:07
Żeby wszystko (a w zasadzie część powyższej dyskusji) naprostować, postanowiłem napisać niniejszy post :).

UWAGA! Ostrzegam! Osoby początkujące, mniej doświadczone i słabo obeznane z tematyką, lepiej niech nie czytają tego co jest poniżej, no chyba że są ciekawe świata, lubią wyzwania i ból głowy :).


Zgodnie z Regulaminami, #Freemium / #Mini3/9, to:
- Usługi,
- nazywane też Ofertami,
- jak również Promocjami i Ofertami Promocyjnymi,
- o nazwach "Pakiet #Freemium" / "Pakiet #Mini3/9",
- będącymi zestawami Usług,
- (usług zintegrowanych),
- nazywanych Pakietami Zintegrowanymi
- (w skrócie Pakietami),
- w ramach, których to Usług przyznawane są Pakiety/Limity (minuty, SMSy i MB)
- oraz Usługa RWK,
- działające w Taryfie #ChcęWszystko,
- nazywanej też Ofertą,
- jak również Promocją,
- w ramach prepaida,
- nazywanego Ofertą na Kartę,
- będący Usługą Przedpłaconą.


PS. Powyższe "naprostowanie" spraw dotyczy nie tylko Virgin i tych wspomnianych Usług/Pakietów, ale każdego operatora i każdej oferty/usługi/pakietu jaką oferuje Op w ramach świadczonych Usług Telekomunikacyjnych...
 #1058538  autor: jarekt
 07 gru 2018, 13:25
Myślałem co by nie dopisać, że dochodzi kilka kolejnych wariantów i kombinacji w zależności czy dodatkowo nie spojrzymy na materiały reklamowe/marketingowe i nie popytamy konsultantów o te sprawy na infolinii/FB/mailowo czy poprzez reklamację/zgłoszenie, ale poprzestałem tylko na JEDNYM dokumencie na daną Usługę/Pakiet/Promocję/Ofertę czyli na Regulaminie danej Usługi/Pakietu/Promocji/Oferty :)
 #1066125  autor: ign123
 24 lut 2019, 15:12
Koledzy, opiekuję się dwoma numerami, na których dzisiaj skończyły się Freemium (po 6 miesiącach). Pakiety się "zawiesiły": pokazują ważność 24.02.2019 (w praktyce VM oznacza to ważność do 23.02 23:59), 0MB, 0min, 0sms. Tak naprawdę potrzebne są tylko MB. Pomyślałem, że kupię pakiet #PÓŁDARMO 1GB za 2zł - czy w praktyce będzie on ważny bezterminowo (no bo Freemium przecież drugi raz nie wygaśnie)?
Alternatywnie mogę wyłączyć Freemium i uruchomić MINI3, ale jak już wspomniałem liczą się tylko MB, a 1GB (obojętnie czy na miesiąc czy w najlepszym razie ważny bezterminowo) jest zawsze lepszy niż 300MB na miesiąc :D Ktoś przerabiał taki wariant?
 #1066161  autor: neotele
 25 lut 2019, 09:34
ign123 pisze:Pakiety się "zawiesiły": pokazują ważność 24.02.2019 (w praktyce VM oznacza to ważność do 23.02 23:59), 0MB, 0min, 0sms. Tak naprawdę potrzebne są tylko MB. Pomyślałem, że kupię pakiet #PÓŁDARMO 1GB za 2zł - czy w praktyce będzie on ważny bezterminowo (no bo Freemium przecież drugi raz nie wygaśnie)?
Tego chyba nikt nie testował. Jednak skoro ważność Freemium się Ci skończyła, to pytanie:
- czy system pozwoli na kupno pakiet #PÓŁDARMO 1GB za 2zł (który normalnie ważny jest do końca aktualnego okresu Fremium, a który Tobie się skończył)?
- czy, nawet gdy kupisz ten pakiet, w świetle zakończonego terminu ważności okresu Freemium, będzie on aktywny?
Chyba jedyne, co tu możesz, to zaryzykować 2 zł i przetestować.
ign123 pisze:Alternatywnie mogę wyłączyć Freemium i uruchomić MINI3
To możesz zawsze zrobić. Wtedy za 3 zł miesięcznie będziesz miał 300 MB (lub 1,3GB za 4zł).

A skoro zależy Ci tylko na minimalnej ilości Internetu, to możesz rozważyć:
- Pakiet Economy (500 MB / 30 dni / 2 zł) w Aero2 lub
- bezterminowe 1 GB za 5zł w Play odNOWA.
 #1066170  autor: Remington
 25 lut 2019, 11:26
neotele pisze:
25 lut 2019, 09:34
ign123 pisze:Alternatywnie mogę wyłączyć Freemium i uruchomić MINI3
To możesz zawsze zrobić.

Nie byłbym taki pewny z tym "zawsze". Jeśli Freemium nadal jest na tym koncie tylko w trybie "uśpienia", to nic się nie da zrobić póki go nie wyłączy konsultant.
 #1066173  autor: neotele
 25 lut 2019, 11:55
Remington pisze: Nie byłbym taki pewny z tym "zawsze". Jeśli Freemium nadal jest na tym koncie tylko w trybie "uśpienia", to nic się nie da zrobić póki go nie wyłączy konsultant.
Jasne. Najpierw trzeba wyłączyć #Freemium ( i o tym pisał ign123 i do tego się odnosiłem), a dopiero potem aktywować #mini3.
 #1066186  autor: ign123
 25 lut 2019, 14:12
Dzięki za odpowiedzi.
Na jednym z numerów kupiłem 1GB za 2zł, pakiet się uruchomił, jest widoczny zarówno w apce jaki przez www. Jeszcze dam znać, czy schodzą z niego dane czy tylko jest widoczny, a dane schodzą "z darmowego lejka".

EDIT:
Sprawdziłem konto przez www i wygląda na to, że dane schodzą z zakupionego pakietu. Jest informacja o ważności pakietu: 28.03.2019 00:00.
 #1066236  autor: kamaz222
 26 lut 2019, 11:12
ign123 pisze:
25 lut 2019, 14:12
Na jednym z numerów kupiłem 1GB za 2zł, pakiet się uruchomił,
Jakim kodem aktywowałeś pakiet 1gb za 2zł
 #1066259  autor: ign123
 26 lut 2019, 16:29
Aktywowałem w panelu zarządzania kontem przez www. Na drugim numerze również aktywowałem w ten sposób.
 #1067312  autor: macqmacq
 11 mar 2019, 17:14
Witam!
Ostał mi się jeden starter z kwotą 5zł, na którym skończyło się darmowe FREEMIUM. Jak włączę MINI 3, to konto główne faktycznie się przedłuży o rok? Tak przynajmniej mówi o tym pkt. 16 poniższego regulaminu:
https://virginmobile.pl/media/documents ... -01-01.pdf
Co będzie w przypadku, jak nie doładuję konta i pakiet się nie odnowi (niby jest cykliczny), to stracę RWK? :roll:
 #1067357  autor: neotele
 12 mar 2019, 10:07
macqmacq pisze:Jak włączę MINI 3, to konto główne faktycznie się przedłuży o rok?
Tak.
macqmacq pisze:Co będzie w przypadku, jak nie doładuję konta i pakiet się nie odnowi (niby jest cykliczny), to stracę RWK?
Pakiet #MINI 3 nie odnowi się. Przed końcem ważności pakietu otrzymasz SMSa z informacją, abyś doładował lub wyłączył pakiet.
Wcześniej uzyskana ważność konta (RWK) nie ulegnie zmianie.
  • Strona 14 z 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15