DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 48 z 55
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 55
 #1059388  autor: Dawid_eM
 14 gru 2018, 17:42
jutek pisze:
13 gru 2018, 17:09
Dawid_eM pisze:
13 gru 2018, 13:43
Ktoś ma jakiś pomysł jak odzyskać numer?
Popróbować przenieść go w salonach Playa, Plusa, Orange, do tych sieci (jak się uda to do Virgin wrócisz sobie później). Może za którymś razem ktoś tam w Rebtelu kliknie co trzeba i zaskoczy a oczekiwanie na przeniesienie do MNO trwa krócej niż do wirtualnych, więc można podjąć sporo prób przed 3. stycznia.
Spróbowałem dzisiaj z Plusem i po 15min odmowa z powodu niezgodności danych. Pozostaje liczyć na łaskawość suportu rebtel.
 #1059390  autor: spillerix
 14 gru 2018, 18:11
@Dawid_eM A masz możliwość zalogowania się na swoje konto w Rebtel, aby sprawdzić jakie oni dane mają w bazie? Może jest gdzieś literówka (choć to raczej nie miało by większego znaczenia), albo błędnie wpisany przez nich pesel, przestawione cyfry etc (w tym ich bałaganie jest to całkiem prawdopodobne).

Sprawdź dane na koncie, pesel jest po części zamaskowany. Jeśli adres by Ci się zgadzał napisałbym do supportu na @ aby potwierdzili czy pesel taki i taki jest zgodny z tym co mają w swojej bazie czy też nie.

W mojej sprawie support dość szybko zareagował (ten mailowy, infolinia nic Ci nie pomoże). Dałem we wniosku o przeniesienie swój nowy adres, a w bazie mieli stary. Napisałem do nich z prośbą o zmianę, odpisali aby podać stary adres, imię i nazwisko, nr tel no i nowy, na który chce zmienić. Całość tej operacji trwała około 24h, a numer przeniesiony do Virgin bez żadnych przeszkód kilka dni później.
 #1059393  autor: Dawid_eM
 14 gru 2018, 19:07
Problem jest taki, że w rebtel logowałem się na nr tymczasowym, bo mojego nie przypieli nigdy do simki. Logowałem się i wszystko było ok.
Widzę teraz, że we wniosku przenoszącym DO rebtel jest tabelka „dane do realizacji wniosku” z trzema wierszami: imię i nazwisko, pesel, adres korespondencyjny i w pierwszym polu (imie i nazwisko) jest pusto. Na początku wniosku jest oczywiście „Ja Jan Kowalski” itd.
 #1059395  autor: Przemix
 14 gru 2018, 19:28
Jak lebara uciekała z Polski, to w ostatni dzień istnienia przeniosłem do play. Potem oczywiście gdzie indziej, ale wybrałem play bo miliony przeniesionych numerów dawały szanse że nie spieprzą tego i się udało na ostatnią chwilę. Tyle mogę polecić
 #1059399  autor: patrix-83
 14 gru 2018, 19:48
spillerix pisze:
14 gru 2018, 18:11
@Dawid_eM A masz możliwość zalogowania się na swoje konto w Rebtel, aby sprawdzić jakie oni dane mają w bazie? Może jest gdzieś literówka (choć to raczej nie miało by większego znaczenia), albo błędnie wpisany przez nich pesel, przestawione cyfry etc (w tym ich bałaganie jest to całkiem prawdopodobne).

Sprawdź dane na koncie, pesel jest po części zamaskowany. Jeśli adres by Ci się zgadzał napisałbym do supportu na @ aby potwierdzili czy pesel taki i taki jest zgodny z tym co mają w swojej bazie czy też nie.

W mojej sprawie support dość szybko zareagował (ten mailowy, infolinia nic Ci nie pomoże). Dałem we wniosku o przeniesienie swój nowy adres, a w bazie mieli stary. Napisałem do nich z prośbą o zmianę, odpisali aby podać stary adres, imię i nazwisko, nr tel no i nowy, na który chce zmienić. Całość tej operacji trwała około 24h, a numer przeniesiony do Virgin bez żadnych przeszkód kilka dni później.
Nie ma możliwości zalogowania się na nie aktywowany numer w REBTEL ponieważ nie przyjdzie Ci na niego sms weryfikacyjny ani się nie dodzwonisz na niego. On jest fizycznie w REBTEL ale nigdy nie został aktywowany na karcie tymczasowej bo REBTEL POLSKA to byli partacze jakich mało i ja się też bujam z tym samym problemem co kolega wyżej gdzie odrzucają mi wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci ze względu na niezgodność danych co jest bzdurą a numer jest w sieci REBTEL tylko nieaktywny bo debile z REBTEL POLSKA do tej pory pomimo moich interwencji a było ich ze 30 nie włączyli go na karcie tymczasowej.

To może podaj nam adres email tego innego supportu do którego Ty pisałeś bo Polski support w ogóle nie odpowiada na założone zgłoszenia w tym temacie a i infolinia jedyne co może robić to nowe zgłoszenia. Bardzo byśmy Cię prosili bo inaczej nie zabierzemy nigdy tych swoich numerów i będą nas tak zwodzić do 3.01
 #1059403  autor: spillerix
 14 gru 2018, 20:45
Byłem pewien, że mowa jest o numerze, który podpięli pod sim. No cóż.. burdel to za mało powiedziane.

Na support pisałem polski, znany wszystkim adres, odpisywał mi Marcin Matuszczyk.

Na fejsie znalazłem jeszcze taką sytuację, ale mejla do prezesa nie znam 8)

Obrazek
 #1059414  autor: gtoni13
 14 gru 2018, 22:26
patrix-83 ale mozna sie zalogowac na nr tymczasowy i na niego przyjdzie sms.
Sprawdzilem to gdy jeszcze nie mialem przeniesionego nr z virgin, wpisalem w apce
nr tymczasowy i przyszedl sms na ten nr.
Widzialem dane swoje w apce, przypominam sobie ze chyba brakowalo danych
adresowych. Moglem je dodac, moze tobie tez tego brakuje ?
 #1059417  autor: patrix-83
 14 gru 2018, 22:39
gtoni13 pisze:
14 gru 2018, 22:26
patrix-83 ale mozna sie zalogowac na nr tymczasowy i na niego przyjdzie sms.
Sprawdzilem to gdy jeszcze nie mialem przeniesionego nr z virgin, wpisalem w apce
nr tymczasowy i przyszedl sms na ten nr.
Widzialem dane swoje w apce, przypominam sobie ze chyba brakowalo danych
adresowych. Moglem je dodac, moze tobie tez tego brakuje ?
No dobrze, wszystko ok, tylko zrozum że nasze główne przeniesione numery nie zostały podpięte pod tymczasowy numer REBTEL do tej pory, ja na przykład czekam od 20.11 i teraz kiedy 3.12 sieć ogłosiła koniec w Polsce my chcemy te główne numery zabrać z powrotem ale nie możemy bo te nieudaczniki nie dość że nie podpięły nam numerów głównych pod tymczasowe to jeszcze nie chcą ich wypuścić bo zgłaszają "niezgodność danych" co jest bzdurą. One są w sieci REBTEL ale nie możemy z nich korzystać a jak na nie dzwonimy to słyszymy "abonent jest czasowo niedostępny" i tyle. Co do tymczasowych to w moim przypadku akurat jest dobrze zarejestrowany bo sprawdzałem tylko co mi z tego jak główny numer jest niewiadomo gdzie w REBTEL i nie ma go jak przenieś. Rozumiesz już???

spillerix
dzięki za info, spróbuje napisać do tego Jonasa na FB bo przecież support REBTEL nic nie zrobi z tym problemem do 3.01 a UKE jest tak samo genialne jak jego prezes Marcin Cichy bo REBTEL wcale się UKE nie boi bo już raz zgłaszałem im skargę na nich i g....no pomogli. REBTEL robi co chce w majestacie działań UKE które dosłownie nie ma nic do gadania a szczególnie te oddziały terenowe są niekompetentne.
 #1059419  autor: macc
 14 gru 2018, 22:57
widzą,że jestem szczęśliwcem któremu udało się wyrwać swój główny numer z rebtela i przenieść numer do klucza i w dodatku wszystko działa bez problemu :)
 #1059424  autor: spillerix
 14 gru 2018, 23:18
A może to po prostu jest tak, że jak przychodzi komuś z Rebtela odpowiedzieć na wniosek MNP i widzi numer na wniosku taki i taki, po czym ktoś od klikania sprawdza i.. numeru takiego i takiego nie ma u nas w bazie (bo jest nie podpięty pod sim, ale dlaczego to już nie moja sprawa, ja tylko klikam), to wówczas taka osoba klika decyzję odmowną, bo przecież w bazie nie widnieje.

Ogólnie ręce opadają i niewiarygodne, że UKE, który w teorii powinien czuwać nad bezpieczeństwem naszych numerów i w tego typu sytuacjach mieć odpowiednie procedury nakazujące konkretne czynności operatorowi, to w rzeczywistości nie robi i nie zrobi nic, co mogłoby rozwiązać problem.
 #1059428  autor: Lukasz2017
 15 gru 2018, 00:50
Chciałem przenieść dwa numery do virgin mobile i zaznaczyłem we wnioskach ofertę abonamentową i po podpisaniu umowy i odesłaniu dokumentów rebtel odrzucił przeniesienie numerów z uwagi na złą formę kontraktu? dlaczego? ma być zaznaczona opcje na kartę? Możecie mi podpowiedzieć o co chodzi?
 #1059433  autor: poziom
 15 gru 2018, 07:16
Ma być karta. W play next popełniłem ten sam błąd. Ale oni w ciągu 5minut poinformowali o złych danych smsem. Obsługa w aplikacji potwierdziła, że usługa subskrypcyjna z podpięta kartą = prepaid.

Gnaj teraz do budki W4 jak nie chcesz stracić numeru :)
 #1059438  autor: rymi
 15 gru 2018, 09:20
dudali pisze:
12 gru 2018, 19:07
Niestety mam jedynie dostępną opcję "Edytuj" która pozwala zmienić numer kierunkowy lokalny.

//edit
Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.

Podaj proszę jak to zrobiłeś, bo też mam tylko pod Edytuj zmianę kierunkowego.
 #1059462  autor: adikSL
 15 gru 2018, 12:29
adbadbad pisze:
06 gru 2018, 03:09
Dodam jeszcze, że taką treść SMS-a otrzymałem rano. Nie ma w nim zadnej informacji o tym że numer nie jest w sieci Premium Mobile. Tylko aby sprawdzic typ uslugi oraz PESEL, NIP, REGON.

Obrazek
mam dziś ten sam problem, "z rebtel do fakt sms ,że nie da się przenieś bo PREMIUM MOBILE,przekazał ,że dane we wniosku są inne niż w jego systemie.Dlatego zamknęliśmy Twoja sprawę"
jak adbadbad rozwiązałeś problem bo nie wiem od czego zacząć?
 #1059472  autor: adbadbad
 15 gru 2018, 13:23
Musisz WYMUSIĆ na salonie gdzie przenosisz numer aby wpisali jako dane operatora REBTEL a nie PREMIUM MOBILE. Inaczej to nie przejdzie. Ja po drugiej wizycie i wymuszeniu;) od kilku dni juz mam numer Rebtelowski w Play'u.
  • Strona 48 z 55
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 55
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 55