DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 45 z 55
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 55
 #1058647  autor: spillerix
 08 gru 2018, 11:32
Od piątku od północy mam przeniesiony numer od nich do Play, ale sim Rebtela nadal aktywna z moim numerem (można z niej dzwonić, wysłać SMS i korzystać z neta). Połączenia i SMSy odbiera jedynie karta Play. No i mam paradoks, bo z sim Rebtela mogę zadzwonić sam do siebie do Playa i wyświetli mi się mój numer.

Ma ktoś podobnie? Zanim wyrzucę Rebtela do kosza chce być pewny, że sim jest nieaktywna.
 #1058667  autor: JacekK
 08 gru 2018, 15:48
Nieaktywna karta SIM po przeniesieniu numeru w ogóle nie powinna logować się do sieci.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.
 #1058669  autor: Remington
 08 gru 2018, 15:57
Skoro się loguje, to jest aktywna. Tylko nie jest już powiązana z numerem ;) a więc jest... elektrośmieciem.
adbadbad pisze:Ciekawe jest to , czy jak Rebtel skonczy dzialalnosc w styczniu, to czy nadal bedziemy mogli dzwonic z apki na numery w USA za darmo? czy zostanie to wylaczone.

Polski support odpowiedział mi, że konto zostanie usunięte 3 stycznia. Założyłem więc nowe (na zupełnie inny numer, z innej sieci), poprosiłem anglojęzyczny support o transfer środków z jednego konta na drugie i przelali. Zobaczymy co będzie po 3 stycznia.
 #1058679  autor: BigDaddy
 08 gru 2018, 17:11
A ja mając niewykorzystane środki na koncie zrobiłem inaczej. Ustawiłem inny numer jako główny, a ten rebtelowski z konta usunąłem. Zobaczymy, jak to się zachowa po 3 stycznia. :wink:
 #1058688  autor: BigDaddy
 08 gru 2018, 17:36
Remington pisze:
08 gru 2018, 17:30
A wejdź na https://my.rebtel.com/pl/my/cancel/ i zobacz czy piszą o utracie numeru? Bo na starym koncie (z numerem u nich jest taki komunikat), a na nowym jest tylko o utracie środków i braku możliwości dzwonienia.
Ja nie usuwałem konta, tylko ustawiłem numer innego operatora jako główny, a ten rebtelowski usunąłem, więc co miałbym stracić?
 #1058691  autor: as1as
 08 gru 2018, 17:50
TomLee pisze:
08 gru 2018, 17:38
Ja dziś byłem w salonie Play i numer rebtel przeniosłem do play na kartę.
Jak to zrobiłeś w 1 dzień ?
Chyba jesteś w trakcie przeniesienia numeru. Nikt tu się jeszcze nie chwalił, że skutecznie przeniósł numer w ten sam dzień.
Ja przenoszę do A2M karta przyszła zobaczymy 10.12 czy wszystko działa OK
 #1058693  autor: TomLee
 08 gru 2018, 17:57
na razie dostałem kartę do przeniesienia i datę przeniesienia - 1 dzień roboczy. Byłem z kartonikiem od karty sim rebtela, karta rebtela jest aktywna, korzystam z niej cały czas póki co.
 #1058698  autor: Remington
 08 gru 2018, 18:51
BigDaddy pisze:
08 gru 2018, 17:36
Remington pisze:
08 gru 2018, 17:30
A wejdź na https://my.rebtel.com/pl/my/cancel/ i zobacz czy piszą o utracie numeru? Bo na starym koncie (z numerem u nich jest taki komunikat), a na nowym jest tylko o utracie środków i braku możliwości dzwonienia.
Ja nie usuwałem konta, tylko ustawiłem numer innego operatora jako główny, a ten rebtelowski usunąłem, więc co miałbym stracić?

Chodzi mi o to, że rozróżniają jakoś te konta i ciekaw jestem czy Twoje jest teraz przez nich widziane jako nie do usunięcia 3 stycznia.
 #1058700  autor: ursa20
 08 gru 2018, 18:59
Ja wczoraj (7.12)załatwiałem przeniesienie numeru z Rebtel do Fakt Mobile. W salonie Play byłem koło 11 i dostałem termin przeniesienia 1 dzień roboczy.
Po 40 minutach dostałem SMS-a, że numer zostanie przeniesiony dzisiaj (8.12) i faktycznie od dzisiaj numer działa w Fakt Mobile :D
Żeby było śmieszniej, karta Rebtela dalej ma zasięg i można z niej dzwonić :) Oczywiście rozmowy przychodzące na przeniesiony numer kierowane są do Faktu. Dzwonienie przez aplikację Rebtela też działa. Czary z mleka :mrgreen:

Informacyjnie tylko dodam, że numer pierwotnie był w Play (testowy Internet na Kartę), a teraz w Fakcie dostałem bonus za przeniesienie (500zł/50GB na 150 dni + 20 GB na 90 dni).

Do tej pory wystarczało mi ok 300 min i 1GB na miesiąc (SMS-y pojedyncze sztuki), więc w ramach bonusu mam prawie 5 miesięcy spokoju. Potem się zobaczy.

Pozdrawiam :smt006
Ostatnio zmieniony 08 gru 2018, 19:21 przez ursa20, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1058712  autor: spillerix
 08 gru 2018, 19:35
U mnie sim rebtela nadal loguje się do sieci, ale już nie mogę wykonać żadnego połączenia z niej, cyrk na kółkach. Przecież w normalnych warunkach po przeniesieniu numeru sim powinna się zdezaktywować. Poczekam chyba do 3 stycznia na całkowite jej wygaśnięcie zanim wyrzucę ją do kosza.
 #1058728  autor: Remington
 08 gru 2018, 20:47
ursa20 pisze:
08 gru 2018, 18:59
Żeby było śmieszniej, karta Rebtela dalej ma zasięg i można z niej dzwonić :) Oczywiście rozmowy przychodzące na przeniesiony numer kierowane są do Faktu. Dzwonienie przez aplikację Rebtela też działa.

I będzie działać, póki nie usuną Ci konta, albo sam usuniesz konto lub numer. Z apki dzwonisz VOIP-em, a identyfikacja jest Twoim numerem zdefiniowanym w ich panelu. Właśnie testowałem to na drugim koncie zarejestrowanym na inny numer i jak najbardziej on jest prezentowany, choć nigdy nie był w Rebtelu. To jest praktykowane przez operatorów VOIP, np. tych podpiętych pod Betamax.

Przypuszczam, że karta SIM była wrotami do ich systemu VOIP i dalej tym jest, a że nie ma na niej numeru w tym nie przeszkadza.

Sprawdź więc, czy z karty Rebtel da się wysyłać SMS-y.
 #1058736  autor: dadarius
 08 gru 2018, 21:27
Ja też już z jednym numerem jestem w Fakcie(numer rebtelowski), przeniesienie trwało 48h/2 podejścia,pierwsze poszło pomyłkowo do Premium Mobile, druga karta czeka na A2M....zobaczymy, może będzie happy end.
 #1058751  autor: TomekErek
 09 gru 2018, 09:14
To czyli jak? Jeśli Rebtel dał mi nowy numer (nie było u mnie MNP) to nie bedzie problemów, zeby przenieść ten numer np. do Play?

Czy tylko Rebtel pozwala na zabieranie numerów, ktore wcześniej sam przyjął a swoich "własnych" numerów wydawać nie chce?

No i co wybieracie podczas skłądania wniosku? Ze to numer prepaid, tak?
  • Strona 45 z 55
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 55
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 55