DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 27 z 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55
 #1033401  autor: jutek
 05 lis 2018, 12:56
Podpis papierowy przy braku sprawdzenia dowodu przez kuriera (co jest powszechnie przyjęte jako jedyne zabezpieczenie) równie dobrze można sfałszować jak podpis elektroniczny.
 #1033423  autor: jutek
 05 lis 2018, 14:09
No tak, pozostanie, ale przy założeniu, że nastąpiło "wyprostowanie kwestii tożsamości" nie widzę praktycznej różnicy w możliwości ukradzenia numeru przy użyciu Rebtel w porównaniu do możliwości ukradzenia numeru przy użyciu dajmy na to Mobile Vikings, a o to chodzi. Powszechnie przyjęte bazowanie tylko na rzetelności kurierów jako de facto na jedynym zabezpieczeniu, co funkcjonuje od lat i czego do tej pory nikt się nie czepiał jest już z założenia zabezpieczeniem mocno dziurawym.
 #1033441  autor: gtoni13
 05 lis 2018, 16:54
Tak robicie szum i beczycie jak male dzieci nad tymi niby brakiem zabezpieczenia, kurierem itp.
a przeciez jest jeszcze identyfikacja KARTA bankowa. Nigdzie tego nie ma, tu jest.
Przy zakladaniu dodatkowego konta w banku wystarczył przelew identyfikujacy ! Bankom to wystarczy a tu nie. Dzieci idzcie spac !!!
 #1033446  autor: jutek
 05 lis 2018, 17:40
Karta bankowa może być na inne dane, nie sprawdzają tego. Poza tym ja nie beczę, ja się tylko nieco dziwię wielkiemu szumowi, który się zrobił w kwestii bezpieczeństwa Rebtela skoro u innych też tego bezpieczeństwa nie ma i nikt tego nie zauważa. Moim zdaniem dodatkowe zabezpieczenie mogłoby być dość proste: przed przeniesieniem numeru system wysyła sms na przenoszony numer z informacją o mającym nastąpić przeniesieniu i dopiero odpowiedź o treści "TAK" na ten sms powodowałaby wykonanie przeniesienia.
 #1033455  autor: Remington
 05 lis 2018, 18:25
@gtoni13
karta bankowa nie weryfikuje tożsamości. Większość banków nawet nie sprawdza jakie dane właściciela karty się wpisze.

@jutek
w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek.
 #1033467  autor: bolek2004
 05 lis 2018, 19:19
jutek pisze:Poza tym ja nie beczę, ja się tylko nieco dziwię wielkiemu szumowi, który się zrobił w kwestii bezpieczeństwa Rebtela skoro u innych też tego bezpieczeństwa nie ma i nikt tego nie zauważa.
Tu nie chodzi tylko o kuriera. Przeczytaj artykuł to się dowiesz jaki tam bałagan panuje:
- kurier nie sprawdza danych z dowodu
- wniosek można złożyć na dowolny numer znając czyjś pesel, nie ma żadnej weryfikacji
- koło 152 kart (tyle doliczyli, a pewnie jest tego więcej) zostało pomylonych i wysłanych do kogoś innego
- osoby które otrzymały nie swoje karty logowały się przez apkę i znały wszystkie dane abonenta łącznie z peselem
- do tego niektóre osoby które złożyły wnioski o przeniesienie dostały maile od rebtela o możliwym wycieku ich danych osoboowych
Mało?
I nie piszcie że w każdej sieci tak jest bo w nju co prawda nie przenosiłem numeru, znaczy przenosiłem ale dawno, a wymieniałem 2 razy karty sim przez kuriera i za każdym razem kurier nie chciał wydać karty sim bez dowodu osobistego i tej osoby na którą jest karta. Drugim razem było na osobę z rodziny która była w szpitalu, miałem jej dowód i wszystkie dane i kurier karty nie wydał, wróciła do nadawcy. Tyle w temacie.
 #1033482  autor: jutek
 05 lis 2018, 20:46
@bolek2004 To chwała kurierowi, że sprawdzał dowód, siostra przenosiła kilka miesięcy temu do a2mobile i nie sprawdzał. Sam przenosiłem dawno temu do Mobile Vikings i też nie sprawdzał, natomiast mama przenosiła kiedyś do Virgin i sprawdził. Więc nadal twierdzę, że zabezpieczenie w postaci kuriera jest słabe, bo albo zadziała, albo nie, zależy od konkretnego człowieka. Natomiast jeśli jest tak jak pisze @Remington "w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek" to super, przyznaję, że nie miałem do czynienia z przenoszeniem do Orange i tego nie wiedziałem, tak właśnie powinno być u wszystkich operatorów i na brak takiego zabezpieczenia można psioczyć.
 #1033483  autor: Dorotea
 05 lis 2018, 20:52
Jak przy przenosinach numeru do a2mobile kurier mógł nie sprawdzić dowodu skoro musi wpisać brakujące cyfry PESEL... Dwa razy przenosiłam i za każdym razem brał dowód i je wpisywał.
 #1033486  autor: gtoni13
 05 lis 2018, 21:04
Mam 2 nr przeniesione do Rebtela z Virgin,w drodze trzeci, dzialaja bardzo dobrze, jakosc rozmowy duuuzo lepsza.
Jestem zadowolony, o to mi chodzilo, reszte z tej dyskusji o kant d rozbic.
 #1033489  autor: Remington
 05 lis 2018, 21:49
@Dorotea,
faktycznie mi przypomniałaś, że w Orange też kurier uzupełnia ostatnie cyfry PESEL-u. Czyli jest weryfikacja numeru przez SMS i sprawdzenia danych (co oczywiście da się obejść znając czyjś PESEL), ale już coś.

Liczę na to, że Rebtel się poprawi, bo to ich pierwsze koty za płoty w Polsce. Zobaczymy tylko, czy pójdą sami po rozum do głowy, czy za sprawą UKE lub UODO.
gtoni13 pisze:Jestem zadowolony, o to mi chodzilo, reszte z tej dyskusji o kant d rozbic.
Samokrytyka aktywnego uczestnika tej dyskusji godna pochwały, szacun.
 #1033624  autor: asdaf
 06 lis 2018, 08:42
Remington pisze:@jutek
w Orange tak to działa, wysyłają na przenoszony numer SMS-a z hasłem, które trzeba przepisać by móc złożyć wniosek.
Tak samo jest w Play Next, T-mobile i Virgin mobile.
 #1033711  autor: darekka
 06 lis 2018, 12:44
Dziś się za n-tym razem dodzwoniłem i podczas rozmowy wysłano mój wniosek MNP złożony 4 października. Wedle przekazanych mi informacji do 72 godzin powinno dojść do MNP-czekam do max końca 9 listopada i zobaczymy czy się MNP dokona.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1033879  autor: pantin
 06 lis 2018, 19:37
U mnie dalej cisza. Dziś mija 31 dni od wniosku. SMSy nadal nie działają.

Niektórzy, którzy składali wniosek później (widziałem np. 10 października) już są przeniesieni.
 #1033880  autor: Pablo70
 06 lis 2018, 19:48
darekka pisze:Dziś się za n-tym razem dodzwoniłem i podczas rozmowy wysłano mój wniosek MNP złożony 4 października. Wedle przekazanych mi informacji do 72 godzin powinno dojść do MNP-czekam do max końca 9 listopada i zobaczymy czy się MNP dokona.
Dodzwoniłeś się na ten numer 786097975 ?U mnie albo nie odbierają albo niedostępny.Dostałem nową kartę sim w miejsce niby pomylonej i ponad tydzień czekam na jej aktywację.
 #1033881  autor: Remington
 06 lis 2018, 19:52
Od wczoraj bawię się Rebtelem. Połączenia działają, net osiąga w LTE 10Mbps. Dzwonienie z apki działa doskonale, zarówno po WiFi jak i po danych komórkowych. Dzwonienia przez nr wdzwaniany nie testowałem. Jestem jeszcze ciekawe jakości połączeń międzynarodowych.

I dzisiaj po miesiącu oczekiwania dostałem SMS-a, że już dziś nr będzie przeniesiony. Po chwili korektę, że jednak jutro.

Wątpliwości proceduralne (brak weryfikacji tożsamości) i prawne (brak jednoznacznego cennika) pozostają.
 #1033884  autor: darekka
 06 lis 2018, 20:16
Cudem dodzwoniłem się na infolinie 786 090 000-też wiele prób dało komunikat o niedostępności abonenta, a jak już działał ten numer to z 15 razy był zajęty, aż w końcu udało się.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1033896  autor: BigDaddy
 06 lis 2018, 21:25
Remington pisze:Jestem jeszcze ciekawe jakości połączeń międzynarodowych.
Witam.
Dzwoniłem kilkukrotnie na stacjonarkę i komórkę w DE - jakość bdb.
 #1033901  autor: Remington
 06 lis 2018, 21:57
Jaką minimalną kwotą można doładować u nich konto na połączenia międzynarodowe? W apce iOS widzę tylko 50 zł, ale jest wyszarzone i nie daje się doładować.
  • Strona 27 z 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 55