DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 53 z 55
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
 #1061686  autor: Remington
 06 sty 2019, 10:53
gtoni13 pisze:
06 sty 2019, 09:00
Nie nr a konto, Rebtel nie dawal nr voip. U mnie bedzia dzialal do 14.01 do czasu
odnowienia i badania karty bankowej. Usunolem karte z platnosci i po 14.01 konto
zostanie zablokowane. Trzeba byc glupi by podpinac karte do takiego bagna !
Wole Stunta czy Halonet tam mam nr voipowy i mozna na niego dzwonic, to inna
jakosci, rozmowy po pare, parenascie gr.
A ja właśnie z VOIP-em przerzuciłem się na Rebtela. W Halonecie połączenia do Niemiec są droższe, za to wygodne jest w R dzwonienie z apki przez nr dostępowy. Tyle, że do VOIP nie trzeba podpiąć karty wystarczy doładowanie PayPalem.
badumst pisze:
macc pisze: Odzyskałem swój główny numer. Wszystko działa mi poprawnie u nowego operatora. Nigdy więcej rebtela!.

Jak chcecie by po przeniesieniu numer działał poprawnie u nowego operatora to musicie usunąć swój numer na swoim koncie w rebtelu wchodząc poprzez stronę www.
W innym razie u mnie był taki motyw, że z karty klucza dzwoniłem a z karty rebtela odbierałem połączenia na tym samym numerze!.
Po usunięciu numeru swojej karty płatniczej, swojego numeru i konta w rebtelu numer w kluczu zaczął dopiero pracować normalnie.
Usunięcie konta - nie usuwa Waszego numeru na koncie rebtel i dalej nie możecie odbierać połączeń u nowego operatora po przeniesieniu numeru.
Najpierw usuwacie numer karty płatniczej potem swój numer telefonu a następnie swoje konto. Tylko w tej kolejności. uffff....., ale ulga :D
Jak usunąć numer? Po kliknięciu w trzy kropki pokazuje się jedynie opcja edycji gdzie da zmienić się miasto.
Nie wierzę, że to działa jak opisał @macc. Po przeniesieniu numeru dokonywanym przez system UKE, stary operator nie ma już nic do niego, więc numer na koncie Rebtel czy jego brak nie może wpływać na kierowanie połączeń przychodzących do nowego operatora.
 #1061694  autor: badumst
 06 sty 2019, 11:26
gtoni13 pisze:
06 sty 2019, 10:33
Pisze wyraznie: po zalogowaniu na STRONIE Rebtela.
Jest na czerwono po prawej stronie, w ustawieniach.
Otóż, opisuje sytuacje po zalogowaniu się na stronie my.rebtel.... Nie ma niczego na czerwono poza usuń konto w ustawieniach, zależy mi na usunieciu numeru z konta - tam po kliknieciu trzech kropek ukazuje sie tylko opcja edytuj.
 #1061703  autor: Remington
 06 sty 2019, 12:14
@badumst
głównego numeru nie da się tam usunąć, bo to numerem logujemy się do konta na portalu. Trzeba po prostu usunąć konto. Albo zmienić nr na jakiś fake'owy (coś w stylu Extra Numer, 2nr itd.) i wtedy usunąć prawdziwy.
 #1061713  autor: Kamil7878
 06 sty 2019, 12:51
@Remington, zapewne jesteś ambasadorem Rebtel, od pierwszego dnia promujesz tą markę, nawet teraz gdy okazało się że się wycofują z pełną bazą danych klientów z Polski. W innych krajach w jakich świadczą usługi nie mają oferty tego typu z dodawaniem karty płatniczej.
 #1061717  autor: Remington
 06 sty 2019, 13:30
Kamil7878 pisze:@Remington, zapewne jesteś ambasadorem Rebtel, od pierwszego dnia promujesz tą markę
Rozgryzłeś mnie... Promowałem ich szczególnie takimi wpisami jak wątpiąc po co zbierają dane osób spoza Wrocławia, pytając na czym w ogóle chcą zarabiać dając no-limit za darmo skoro Freemium okazał się deficytowy, obawiając się o jakość połączeń, nazywając przeniesienie tam głównego numeru jazdą bez trzymanki czy pisząc, że pakiet się nie odnowił i numer przestał mi działać.

Po prostu nie znoszę teorii spiskowych czego w tym kraju jest pełno i udzieliło się też naszym forumowiczom. O Rebtelu słyszałem już dawno temu jak współpracowali z Onetem (czyli 2006 rok) i stąd wiem, że to nie firma krzak o czym wiele osób snuło tu teorie. Apka do dzwonienia przez VOIP i numery dostępowe działa bardzo dobrze, a ceny są niższe niż w Halonecie, w którym mam 3 konta i to od jakichś 14-15 lat. W dodatku na potrzeby VOIP-a zintegrowali się jakoś z naszymi operatorami, skoro dzwoniąc na ich numery dostępowe pomijana jest blokada #31# (przynajmniej w Polkomtelu). Za to polskie MVNO Rebtela będzie legendą jak Vectone, to totalna kompromitacja i zasłużony Głuchy Telefon.
Kamil7878 pisze:W innych krajach w jakich świadczą usługi nie mają oferty tego typu z dodawaniem karty płatniczej.
Skoro proponują działające na zasadzie odnawialnej subskrypcji pakiety rozmów no-limit to ściągają chyba opłatę z karty. I chyba też z PayPala, co w PL nie było dostępne, ale gdy zmieniłem język i wybrany pakiet to PP się podstawił jako alternatywa dla karty.

Cały czas uważam, że bezpodstawne były teorie spiskowe o tym, że trzeba było podać dane karty. Wiem jak to działa (PCI DSS) i nikt podobnego krzyku nie podnosi podając dane karty w Google Play, Appstore, PS, Xbox, Uberze, MyTaxi, Taxify, Allegro, czy małych SkyCashu, Audiotece, mPay, uPaid, Panku, Traficarze i wielu innych.
 #1061719  autor: gtoni13
 06 sty 2019, 13:53
Remington, nie ma sie czym przejmowac niech mowia. Podpinanie karty na zachodzie
to standart, mam tak podpieta karte mBanku do Rewoluta i jest ok. w Rebtelu jak apka
przetrzyma 2 tygodnie to znowu podepne. Dzwonienie do ameryki i polski za darmo jest
OK. Ja mam w kontaktach w apce przy polskich +48 bez limitu tak samo +01 wiec mozna gadac. Do Anglii i Austrii uzywam komunikatora bo sa kumaci, amerykanie sa
zacofani to trzeba do nich voip.
 #1061721  autor: macc
 06 sty 2019, 14:01
Remington pisze:
06 sty 2019, 12:14
@badumst
głównego numeru nie da się tam usunąć, bo to numerem logujemy się do konta na portalu. Trzeba po prostu usunąć konto. Albo zmienić nr na jakiś fake'owy (coś w stylu Extra Numer, 2nr itd.) i wtedy usunąć prawdziwy.
Tak usunąłem swój numer podstawiając jakiś inny mi niepotrzebny i odblokowałem swój główny, że można było się do mnie dodzwonić. Z kończyłem z tą firmą współpracę, nie chce mi się już pisać w tym wątku. Cieszę się, że odzyskałem swój główny numer i się od nich od błogosławiłem.
 #1061725  autor: gtoni13
 06 sty 2019, 14:27
Macc jakim sposobem to zrobiles, opisz. Ja chce dodac inny nr i nie moge przejsc weryfikacji. Nie przychodzi sms. W listopadzie zmienialem nr glowny i dodawalem nr
od polowy grudnia sie nie da. Chyba zablokowali autoryzacje na nr +48.
Co do podpiecia kart, to sa karty przedplacowe np ekarta w mBanku /25zl/ ladujesz np
20-30 zl - i tylko tyle w NAJGORSZYM wypadku ci zginie, 1/2L
Macc cos dziwnie piszarz bo ja po wyniesieniu nr z Rebtela moglem na niego normalnie
dzwonic, mimo ze jest ustawiony w apce jako glowny /login ?? Nic nie blokowalo i nie
blokuje. !
 #1061727  autor: macc
 06 sty 2019, 14:38
mi blokowali przychodzące.Z klucza dzwoniłem a w rebtelu odbierałem rozmowy bo klucz milczał.

wpisalem nowy numer-przyszedł sms weryfikacyjny na ten numer.
wstawilem nowy- usunalem glowny numer,
usunalem numer karty platniczej,
usunalem konto.
wsio...
 #1061736  autor: macc
 06 sty 2019, 14:56
To napisałem, że od błogosławiłem się od nich i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
Mogę im pomóc zasiąść na promie do Szwecji z Gdańska. :smt006
Ich karty już dawno spuściłem z wodą w kibel cleaner.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 15:03 przez macc, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1061737  autor: Remington
 06 sty 2019, 15:03
Z Gdyni!

Trochę zaofftopuję. Co do działania/niedziałania numerów i w ogóle tego jak wygląda proces MNP przydałby się osobny wątek w Technikaliach, bo póki co mówię tylko to co wiem z własnych obserwacji.

Za to jeśli chodzi o podpinanie kart, to na dzień dzisiejszy polecam DiPocket (to już drugi raz, więc chyba mogę poczuć się "ambasadorem" :D )gdzie można tworzyć wiele wirtualnych kart każdą do innego celu i w każdym momencie je zamknąć. Jedną miałem do Rebtela, inną do gier na konsoli, inną jeszcze gdzieś itd. Szkoda, że żaden bank jeszcze nic podobnego nie zaoferował, bo na pewno miałoby to wzięcie. W Revo chyba też jest coś takiego, ale w wersji płatnej.
 #1061740  autor: jutek
 06 sty 2019, 15:16
Do mnie przyszedł SMS weryfikacyjny, postanowiłem jeszcze trochę potestować Rebtel dla połączeń międzynarodowych, dodałem inny numer (który wcześniej nie był do Rebtel podawany), zainstalowałem apkę na telefonie, na którym Rebtela nigdy nie używałem i chyba działa, czy działa na pewno dowiem się jeśli doładuję konto, łączy się z numerem dostępowym i automat mówi, że brak środków. Pewnie z USA można by rozmawiać za free korzystając z rebtelowskiej promocji.
 #1061775  autor: gtoni13
 06 sty 2019, 18:10
Myslalem ze wszyscy maja. W takim razie trzeba mojego Rebtela poglaskac/popiescic
i podpiac mu wirtualna z Rewoluta !
Sprawdzilem u zony tez jest bez limitu PL i USA.
Rebtel coraz bardziej mi sie podoba !
 #1061819  autor: jutek
 07 sty 2019, 05:18
gtoni13 pisze:
06 sty 2019, 16:56
Zaraz, powinienes moc dzwonic po pl, ja tez mam 0 a moge ?
Nie mogę, jest komunikat o braku środków. Może to dlatego, że usunąłem kartę płatniczą w panelu albo zwyczajnie stopniowo usuwają promocję darmowego dzwonienia do PL z poszczególnych kont (do czasu wyłączenia SIM miałem darmowe do PL z ważnością bodajże do połowy stycznia). Co ciekawe, dane osobowe w panelu (podane przy rejestracji karty SIM) też zniknęły, mimo że nawet nie próbowałem ich usuwać lub zmieniać. I prawidłowo, to się chwali, kwestia czy te dane usunęli definitywnie ze swoich baz, czy też tylko ich nie pokazują. Myślę, że zaczynają traktować klientów z Polski tak jak z każdego innego państwa, a w cenniku nielimitowane do Polski kosztują u nich 40zł na miesiąc. Taki byłby dla nich pożytek z przygody w PL, że jakaś garstka klientów by została korzystając z usług połączeń międzynarodowych. Mają niezłe ceny tych połączeń a dodatkowo free do USA.
  • Strona 53 z 55
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55