DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 16 z 55
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 55
 #1026915  autor: rymi
 18 paź 2018, 09:51
pantin pisze:
adbadbad pisze:Ale sposob w jaki sie przenosi numer jest smieszny. Przeciez to ja moge kazdy numer sobie przeniesc jaki tylko chce. Nigdzie tego nie weryfikują co jest bardzo groźne.
Jak? Przecież oni składają wniosek do obecnego i jak dane się nie zgadzają to nie przeniosą. Więc nie możesz każdego.
Dziś przeniosę ojca bez cesji na mnie [oczywiście za jego wiedzą i zgodą] - po prostu podam jego dane i już. Jestem w 100% pewny, że to przejdzie [wczoraj kurier dla żony przyniósł przesyłkę do domu (nie dzwonił też do niej, że ma przesyłkę dla niej], a jej nie było i mi ją po prostu zostawił bez żadnego podpisu na jego kartce przewozowej!!!]. Zresztą jaka weryfikacja - najsłabszym ogniwem jest tu zawsze człowiek [nie tylko kurier, ale pracownik salonu, pani w okienku poczty, urzędnik więc nie dziwne, że istnieje możliwość załatwienia czegokolwiek "na słupa"].
 #1026940  autor: leszekte
 18 paź 2018, 10:21
Wydaje mi się, że warto zachować powściągliwość z przenoszeniem do REBTELa głównych numerów. Po epizodzie z Vectone warto być sceptycznym . Ja od piątku, 12-go czekam na aktywację karty.... Pani Aleksandra od piątku zapewnia, że "czynność ta zostanie wykonana w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych" .
 #1026966  autor: benek112
 18 paź 2018, 10:46
Jest tu ktokolwiek któremu udało już się przenieść numer :?: Oprócz problemu z odbiorem sms, wszystko działa jak należy, ale cały czas siedzę na tymczasowych numerach... :| Pisać do supportu tak jak w załączonej ulotce?
 #1026980  autor: pantin
 18 paź 2018, 11:06
Nikt nie dał znać, że jest już po, więc pewnie nie. Ja tam nie piszę, czekam, niech działają. I tak pisanie nie przyśpieszy. Przez to, że nie działają SMSy nie wiadomo czy dostaniemy informację o terminie. Chyba, że na maila wyślą.
 #1026998  autor: kowcio
 18 paź 2018, 11:51
Zamówiłem sobie tę kartę kilka dni temu, tak bardziej do zabawy. Jak ma być za darmo, z małym pakietem, to zawsze mogę mieć do drugiego telefonu, awaryjnie.
Jakość rozmów ocenić mogę bardzo wysoko, dzwoniąc na numery w Orange mam HD Voice i nie widzę różnicy w jakości rozmowy względem swojego telefonu w Orange.
Natomiast nie działają SMSy, nie przychodzi nawet SMS do zalogowania się w ich aplikacji.
We wtorek miałem również problemy z wykonaniem połączenia, pojawiał się komunikat "połączenie nie jest możliwe". Nie wiem czy wynika to z sieci Plus, która w moim miejscu ma bardzo słaby sygnał, czy z operatora Rebtel.
 #1027006  autor: jutek
 18 paź 2018, 12:27
benek112 pisze:Jest tu ktokolwiek któremu udało już się przenieść numer :?: Oprócz problemu z odbiorem sms, wszystko działa jak należy, ale cały czas siedzę na tymczasowych numerach... :| Pisać do supportu tak jak w załączonej ulotce?
Ja napisałem do supportu, że smsy przychodzące nie działają na tymczasowym. Jeśli to nic nie przyspieszy to i nie opóźni, póki co nie działają nadal. Mój kolega zamówił numer (też przeniesienie), dostał tymczasowy w tym samym dniu co ja i u niego te smsy działały od momentu aktywacji. Czyli bywa z tym różnie, mają jakiś błąd w systemie.
 #1027012  autor: as1as
 18 paź 2018, 12:50
Zauważyłem że nie można się dodzwonić na nr tymczasowy z A2Mobile jeżeli przed nr telefonu użyjemy +48. Połączenia na nr 786 xxx xxx działają prawidłowo.
Z Virgin Mobile nie było tego problemu z +48 można się dodzwonić.
SMS-y u mnie działają czyli mogę wysyłać i odbierać na tymczasowym.
 #1027022  autor: TheArt
 18 paź 2018, 13:30
darekka pisze:Zgodnie z prawem nikt nie ma prawa nigdzie przechowywać kodu CVV autoryzującego płatności internetowe kartą więc nie ma ryzyka.

Jak neta braknie to nie będzie działał ale żadnej kasy nie pobierają.
Teoria teorią a praktyka swoje. Raz podasz dane to będą je mieć. I dlatego uważam że to po prostu ładnie opakowana większa afera która wybuchnie jak się uzbiera odpowiednia ilość naiwniakow.

Coś jak w tym filmie, w którym jeden rozdawał darmowe sim i darmowe wszystko na nich ale dzieki specjalnej technologi przez te karty wchodził do mozgow uzytownikow.
 #1027031  autor: adbadbad
 18 paź 2018, 13:52
TheArt pisze:
darekka pisze:Zgodnie z prawem nikt nie ma prawa nigdzie przechowywać kodu CVV autoryzującego płatności internetowe kartą więc nie ma ryzyka.

Jak neta braknie to nie będzie działał ale żadnej kasy nie pobierają.
Teoria teorią a praktyka swoje. Raz podasz dane to będą je mieć. I dlatego uważam że to po prostu ładnie opakowana większa afera która wybuchnie jak się uzbiera odpowiednia ilość naiwniakow.

Coś jak w tym filmie, w którym jeden rozdawał darmowe sim i darmowe wszystko na nich ale dzieki specjalnej technologi przez te karty wchodził do mozgow uzytownikow.
I nie będzie niczego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 #1027033  autor: Remington
 18 paź 2018, 14:09
TheArt pisze:
darekka pisze:Zgodnie z prawem nikt nie ma prawa nigdzie przechowywać kodu CVV autoryzującego płatności internetowe kartą więc nie ma ryzyka.

Jak neta braknie to nie będzie działał ale żadnej kasy nie pobierają.
Teoria teorią a praktyka swoje. Raz podasz dane to będą je mieć.
No właśnie mieć nie mogą. Takie coś podlega certyfikacji i dlatego większość firm, sklepów internetowych itd. korzysta z zewnętrznych dostawców scerytfikowanych przez organizacje płatnicze i to oni trzymają dane kart (oczywiście bez CVV2). Część jednak trzyma te dane u siebie i istnieje ryzyko, że po certyfikacji coś zmienią. Ale gdyby to wyszło na jaw, zostaliby odcięci z dnia na dzień i bezpowrotnie. Nie jest możliwe, by na przestrzeni ponad 7 lat działalności takie domniemane przez Ciebie zbieranie danych nie zostało wykryte (zresztą przez tyle czasu wiele kart już się zdezaktualizowało).
 #1027049  autor: ratatam
 18 paź 2018, 16:06
Moje dalsze testy netu wykazują, że najprawdopodobniej karty rebtela maja niższy priorytet w sieci.
Ta sama lokalizacja, ten sam sprzęt, wymuszanie pasma i przykładowo na LTE 1800: Plus ok 31Mbit/s, Rebtel 8Mbit/s.
Co dziwne były różnice w zasięgu - karty plusa miały zasięg full, rebtel mniejszy - tak jakby rebtel nie mógł sie logowac do wszystkich nadajników plusa
 #1027053  autor: surface123
 18 paź 2018, 17:10
Czy dzisiaj komuś Rebtel aktywował kartę ??
U mnie niestety nie, mimo że kurier wczoraj doręczył przesyłkę.
Z jedną wcześniejszą była aktywacja rano na drugi dzień.
 #1027057  autor: surface123
 18 paź 2018, 17:32
U mnie właśnie aktywowano drugi numer, tyle że z blędem... jak co niektórzy pisali...

Czyli nie działają smsy przychodzące, jedno co zauważyłem porównując do pierwszego numeru, to na pierwszym dostałem smsy z powitaniem, i konfiguracją sieci.

tutaj nic, zero informacji...
 #1027059  autor: pantin
 18 paź 2018, 17:40
Ja naskrobałem maila na support, jak wygląda sytuacja z przeniesieniem. Zobaczymy co odpiszą.
 #1027064  autor: WellDone
 18 paź 2018, 19:21
Karta z zeszłego piątku aktywowana dzisiaj.

Jakość połączeń świetna, taka sama jak z kartą natywną Plusa. Internet, jak to w Plusie w Krakowie - masakra. Zasięg jest i będzie taki sam jak na karcie Plusa, nie ma żadnych niższych priorytetów.
ALE UWAGA. W Rebtel dostajemy adres IP z serwerów szwedzkich, zatem ping będzie zawsze masakryczny :lol:

Obrazek

Porównanie kart SIM Rebtel i Plus na LG K8 2017:

Rebtel:
Obrazek

Lyder Technologi Plus:
Obrazek

I dla prorównania "wydmuszka" PLAY :-D (co prawda test na iPhonie z agregacją, ale u mnie i tak Plus nic nie agreguje :D )

Obrazek

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1027087  autor: garfield-
 18 paź 2018, 21:16
a mi wskazuje Wrocław jako siedzibę i isp: symsoft aktiebolag dla tego samego adresu ip
  • Strona 16 z 55
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 55
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 55