DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 17 z 55
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 55
 #1027057  autor: surface123
 18 paź 2018, 17:32
U mnie właśnie aktywowano drugi numer, tyle że z blędem... jak co niektórzy pisali...

Czyli nie działają smsy przychodzące, jedno co zauważyłem porównując do pierwszego numeru, to na pierwszym dostałem smsy z powitaniem, i konfiguracją sieci.

tutaj nic, zero informacji...
 #1027059  autor: pantin
 18 paź 2018, 17:40
Ja naskrobałem maila na support, jak wygląda sytuacja z przeniesieniem. Zobaczymy co odpiszą.
 #1027064  autor: WellDone
 18 paź 2018, 19:21
Karta z zeszłego piątku aktywowana dzisiaj.

Jakość połączeń świetna, taka sama jak z kartą natywną Plusa. Internet, jak to w Plusie w Krakowie - masakra. Zasięg jest i będzie taki sam jak na karcie Plusa, nie ma żadnych niższych priorytetów.
ALE UWAGA. W Rebtel dostajemy adres IP z serwerów szwedzkich, zatem ping będzie zawsze masakryczny :lol:

Obrazek

Porównanie kart SIM Rebtel i Plus na LG K8 2017:

Rebtel:
Obrazek

Lyder Technologi Plus:
Obrazek

I dla prorównania "wydmuszka" PLAY :-D (co prawda test na iPhonie z agregacją, ale u mnie i tak Plus nic nie agreguje :D )

Obrazek

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1027087  autor: garfield-
 18 paź 2018, 21:16
a mi wskazuje Wrocław jako siedzibę i isp: symsoft aktiebolag dla tego samego adresu ip
 #1027330  autor: DRUID
 19 paź 2018, 16:51
Kilka dni temu zamówiłem sobie kartę ze strony rebtel ale nie dostałem żadnej informacji na maila ani podany nr telefonu a karta do dzisiaj nie dotarła i nie mam informacji czy została wysłana. Jak to wygląda w praktyce? Jest jakakolwiek informacja o potwierdzeniu zamówienia czy wysłania przez nich SIM?
 #1027331  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 17:20
Rebtel ma ciekawą strategię biznesową. Ale w biznesie nie ma nic za darmo, dane osobowe plus karty płatniczej mają swoją wartość rynkową.
 #1027332  autor: SomalijskiWluczega
 19 paź 2018, 17:22
DRUID pisze:Kilka dni temu zamówiłem sobie kartę ze strony rebtel ale nie dostałem żadnej informacji na maila ani podany nr telefonu a karta do dzisiaj nie dotarła i nie mam informacji czy została wysłana. Jak to wygląda w praktyce? Jest jakakolwiek informacja o potwierdzeniu zamówienia czy wysłania przez nich SIM?
Ja starter rebtela zamówiłem w tamten czwartek. W tą środę starter dostałem przez kuriera DPD - co mnie bardzo zdziwiło - jak byłem w pracy i mnie nie było to kurier wrzucił kopertę ze starterem do skrzynki pocztowej mojej. Żadnych podpisów, nic - zupełnie jak za czasów bez obowiązkowej rejestracji numerów...
Nr kurier wrzucił koło 9 rano podowno - niestety w systemie nie odznaczył że dał kartę sim - dopiero wieczorem jak przeczytałem maila z rana że kurier dpd będzie dzisiaj między 9 a 11tą to już było po 17tej. Zadzwoniłem więc do Niego z pytaniem kiedy mógłby mi przywieźć starter na co kurier powiedział mi że to była zwykła koperta i wrzucił mi ją do skrzynki - pytałem o podpis - powiedział że nie był wymagany...
Przypomniałem Mu tylko czy zatwierdził potwierdzenie dostarczenia paczki - i okazało się że zapomniał...
A to ważne jest bo dopiero od momentu potwierdzenia dostarczenia "paczki" rebtel ma 24 godziny na aktywacje numeru rebtel. Dostałem też w dzień dostarczenia numeru informacje o przesyłce - że jest....
Drugiego dnia nie mogłem się doczekać aktywacji numeru - i dzwoniłem 2 razy - 1 raz rano z pytaniem jak to z tym jest że numer od razu nie działa.
Drugi raz jak zadzwoniłem koło 16tej to Pani z rebtel z podziwem że 2gi raz już dzisiaj zadzwoniłem i się dodzwoniłem (tak - w rebtel to jest sztuka dodzwonić się do rebtel infolinii - pracuje tam tylko 1 Pani) sama ręcznie mi zaaktywowała kartę sim - zadziałało prawie natychmiast.)
Miałem też problem z internetem i mmsami - ale sprawa sama się wyjaśniła...
otóż okazało się że w dual simach by ustawić internet i mmsy trzeba dać kartę sim na pierwszy slot. Ja miałem najpierw na drugim i nic nie zadziałało, dopiero jak dałem na pierwszy wszystkie ustawienia zadziałały :)
To tyle z informacji o rebtel.pl

PS - a i zapomniałem naliczanie w rebtel jest MINUTOWE. Internet też szybko schodzi jak się wchodzi i za chwile wychodzi z niego...
Ale co tam narzekać mogę... jest 10 000 minut, 10 000 smsów i mmsów na 4 tygodnie i 1 GB netu i jest w miarę ok. I co najważniejsze działa (ja akurat mam androida). Jak działa to na iOS czy innych systemach nie mam bladego pojęcia.

Pozdrawiam

PS2: by dostać automatyczne ustawienia na swój telefon trzeba wysłać (darmowego) smsa pod nr 8090 o treści INTERNET i 8090 o treści MMS.
Trzeba pamiętać by w tzw dual simach kartę rebtel dać na pierwszy slot.
 #1027335  autor: adbadbad
 19 paź 2018, 17:44
Tu nie chodzi o to w ktory slot wlozyc karte rebtel tylko na ktorym slocie jest ustawiona transmisja danych bo zwykle to wtedy sie przelacza automatycznie na 4G na slota.
 #1027340  autor: DRUID
 19 paź 2018, 18:40
Co do rejestracji, która jest wg wielu osób słabo rozwiązana to nie ma co panikować. Chodzi tu o ustawę antyterrorystyczną i po to operatorowi są nasze dane i po to się karty rejestruje. W tym przypadku każda osoba która posiada kartę jest weryfikowana za pomocą karty płatniczej - szybko, bez zbędnych papierów i podpisów. W chwili wykorzystania karty niezgodne z prawem szybko zostaniemy namierzeni.
 #1027345  autor: Dorotea
 19 paź 2018, 19:02
Ustawa antyterrorystyczna to pic na wodę. W sąsiednich Czechach rejestracja nie jest wymagana. W Polsce minimum danych do rejestracji prepaida to imię, nazwisko, PESEL. Rebtel dostanie na tacy dodatkowo dane adresowe i karty płatniczej. Próbowałam kiedyś usunąć dane nadmiarowe z Play i była potrzebna aż interwencja UKE. Ciekawe, czy naprawdę zniknęły z czeluści ich systemu :mrgreen:

Oczywiście rozumiem, że dla kogoś jego dane nie przedstawiają zbyt wielkiej wartości i rozdaje je na prawo i lewo za wątpliwe gratisy. Dla mnie ten Rebtel nie jest wart funta kłaków, ale to tylko moja prywatna opinia. Wróżę im los Vectone i Folx.
 #1027350  autor: Kamil7878
 19 paź 2018, 19:57
@Dorotea, zgadzam się z tobą i dziwię się, że takie dane udostępniają ludzie którzy znają rynek i oferty na nim, dla każdego z Was jest to numer dodatkowy, komu z was wystarczy 1gb, dokupić 10 gb=15 zł, to już oferta która nie robi wrażenia, przecież oni muszą płacić za służebnośc sieci, Polkomtel nie daje nic za free, Rebtel tak ciekawe jaki ma plan na odzyskanie kosztów. Poważni ludzie czytają to forum ale zucili się jak szczerbaty na suchar, ludzie nie ma nic za darmo! To nie są małe koszty, każdy dostaje sim i kuriera za free, utrzymanie sieci i pracowników...
 #1027351  autor: arat99
 19 paź 2018, 20:03
Wczoraj się dodzwoniłem na infolinie w sprawie nie dochodzących wiadomości SMS, sprawa miała być przekazana do działu technicznego, a SMS'y dalej nie dochodzą.
 #1027360  autor: Remington
 19 paź 2018, 20:28
Dorotea pisze:Rebtel dostanie na tacy dodatkowo dane adresowe i karty płatniczej.
Hmm tylko co im po adresach, z których niektóre są nieprawdziwe (np. ja zamówiłem na adres budynku gdzie pracuje ok. 1000 osób) oraz dane kart, którymi da się zapłacić w niewielu miejscach gdzie jednocześnie nie ma 3D Secure i wymagania kodu CVV2.
 #1027361  autor: jamto02
 19 paź 2018, 20:35
Ja dla swojego bezpieczeństwa mimo wszystko podałem kartę gdzie na koncie ma jakieś 10 zł. W dzisiejszych czasach co za problem mieć kilka kont. Konto nie zakłada się na wieki wieków, zawsze można zamknąć. A są jeszcze w pełni darmowe konta wraz z kartą....
  • Strona 17 z 55
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 55
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 55