DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #994181  autor: teleman29
 18 maja 2018, 13:23
Panowie czy w Orange na kartę jest dostępny CLIR? Jeśli nie ruchomy to stały? Próbowałem wszystkich opcji. Kody nie działają, przeszukałem Mój Orange zarówno w aplikacji jak i przez www- nie ma. Sterować z pozycji telefonu się nie daje - jeśli włączę ukrywanie numeru, nie moge nawiązać połączenia. Czyżby sytuacja wyglądała jak z przekierowaniami, że w usłudze na kartę Orange są niedostępne? Czy te usługi, dwadzieścia lat po ich wprowadzeniu jeszcze w erze 2G to naprawdę aż taki luksus? Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do używania numerów w play na kartę gdzie zarówno przekierowaniami jak i CLIR steruję sobie bez problemów
Dziękujemy Ci Orange że chociaż CLIP dajesz w standardzie, bo ja pamiętam czasy gdy w niektórych sieciach za CLIP się płacilo - tak malolaty, tak było
Wracając do meritum - da się włączyć Clir w Orange free na kartę?
 #994186  autor: adacomp
 18 maja 2018, 13:41
Jest kilka sposobów, dzięki którym możesz samodzielnie włączyć Blokadę Prezentacji Numeru (CLIR):

dzwoniąc pod numer *500
poprzez Twoje Menu *100*#
krótki kod: *110*04#
przez Orange On-line
 #994290  autor: biala1991
 18 maja 2018, 20:26
Na www brak tej funkcji. Ja próbowałam przez mobilne MO, teoretycznie są 4 warianty: numer zawsze widoczny, numer zawsze ukryty, domyślnie z prezentacją i domyślnie bez prezentacji. Wybrałam domyślnie z prezentacją, dostałam info:
Dziekujemy za zgloszenie. Wlaczylismy usluge Blok. Prezentacji Wlas. Numeru. Pozdrawiamy, Orange

i.. zero efektu :)

Udało się dopiero przez menu ale też nie od razu, bo usługę trzeba najpierw wyłączyć, przychodzi info:
Usluga Blokada Prezentacji Numeru zostala wylaczona.


a potem ją włączamy-potwierdzone smsem:
Dziekujemy! Blokada Prezentacji Numeru zostala wlaczona.
.
I już możemy się cieszyć możliwością ukrywania numeru :) Trzeba uważać, bo opisy są tak nieczytelne, że praktycznie robi się to po omacku i bardzo łatwo można całkowicie zablokować połączenia.
 #994331  autor: biala1991
 18 maja 2018, 22:50
adacomp pisze:http://www.orange.pl/kid,4000378141,id, ... ticle.html

Wszystko podane na tacy :)
A testowałeś to w praktyce? :) Podana instrukcja:
Blokadę Prezentacji Numeru w wersji ruchomej możesz również włączyć (lub wyłączyć): -wpisując w telefonie krótki kod: *110*30# (aby wyłączyć, wpisz kod *110*30*00#)

nie zadziałała na żadnym moim numerze.
Po pierwsze podane kody dotyczą abo, brak kodów do prepaida, nie ma nawet informacji, że te kody są inne.
Po drugie tak jak pisałam, jeśli mój nr się wyświetla a chce go ukryć to użycie kodu Włącz Blokadę (dla prepaida *110*04#) nic nie daje. Trzeba najpierw wyłączyć blokadę kodem *110*04*00# a potem dopiero ją włączyć.

Kolejny sposób -Zaloguj się do Mój Orange..
znów wprowadzanie w błąd, bo ta funkcja jest dostępna tylko w mobilnym MO i to też nie dla każdego, bo jest zabezpieczona albo kodem PUK albo uwaga.. kodem abonenckim, którego klient na kartę nie posiada :)
 #994349  autor: teleman29
 19 maja 2018, 10:31
Potwierdzam że jedyny sposób to ten opisany przez Białą 1991- od razu wielkie dzięki za pomoc. Najpierw wysyła się kod do "wyłączenia" usługi CLIR *110*04*00#, bo mimo że ona nie działa, to system uważa ją za włączona. Następnie włączamy ja kodem *110*04#, i od tej pory działa, nawet w roamingu w którym się teraz znajduje. U mnie nawet w mobilnym MO (na android) nie było takiej opcji.
Wielkie dzięki Biała 1991.... Naprawdę jesteś dziewczyną? Stanowisz tu może 0.01 procenta użytkownikow, ale wiedza imponująca
 #994401  autor: 24bis24
 19 maja 2018, 14:51
teleman29 pisze:Najpierw wysyła się kod do "wyłączenia" usługi CLIR *110*04*00#, bo mimo że ona nie działa, to system uważa ją za włączona. Następnie włączamy ja kodem *110*04#, i od tej pory działa, nawet w roamingu w którym się teraz znajduje.
w roamingu może działa lecz
200 metrów od salonu firmowego na Prostej w Warszawie już nie :-) .
działa jedynie z #31#xxxxxxxxx, x-numer do kogo dzwonimy.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #994423  autor: biala1991
 19 maja 2018, 19:21
teleman29 pisze:U mnie nawet w mobilnym MO (na android) nie było takiej opcji.

Też mam androida ale na mobilnym MO to jakieś cuda się teraz dzieją. Pamiętam, że kiedy kilka miesięcy temu kombinowałam z ustawieniami CLIR to dostęp był zabezpieczony i co mnie bardzo zdziwiło, na jednym numerze wymagany był kod PUK a na drugim kod abonencki (w prepaidzie :) ) PUK znałam więc mogłam wejść w ustawienia jednak na drugim numerze z kodem abonenckim poległam. Dlatego szukałam innego rozwiązania i doszłam do wyłączania i włączania kodów USSD. Teraz zajrzałam do mobilnego MO i okazuje się, że Orange skasowało zabezpieczenie PUKiem, aktualnie na obu numerach dostępu do CLIRa broni kod abonencki, czyli funkcja niby jest a w praktyce poza zasięgiem :)

24bis24 pisze:w roamingu może działa lecz
200 metrów od salonu firmowego na Prostej w Warszawie już nie :-) .
działa jedynie z #31#xxxxxxxxx, x-numer do kogo dzwonimy.

Na tym polega wersja ruchoma tej usługi :) numer domyślnie się wyświetla a doraźnie możemy go ukryć albo wbijając przed wybieranym numerem #31# albo korzystając z menu telefonu. Orange narzuca wersję sztywną- numer zawsze widoczny i wtedy nie masz żadnej możliwości ukrycia numeru ani wybierając prefix #31# ani manewrując w menu telefonu a to drugie może się skończyć całkowitym zablokowaniem połączeń :)
 #994429  autor: 24bis24
 19 maja 2018, 20:11
biala1991 pisze:Na tym polega wersja ruchoma tej usługi
a właśnie, że nie.
Mam numer na kartę, nie abo gdzie na stałe mam ukryty numer i nie muszę kombinować #31#xxxxxxxxx.
Włączyłem to dawno temu i tak zostało. :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #994452  autor: biala1991
 20 maja 2018, 07:15
24bis24 pisze:
biala1991 pisze:Na tym polega wersja ruchoma tej usługi
a właśnie, że nie.
Mam numer na kartę, nie abo gdzie na stałe mam ukryty numer i nie muszę kombinować #31#xxxxxxxxx.
Włączyłem to dawno temu i tak zostało. :-)
Ty piszesz o wersji stałej w wariancie-numer zawsze ukryty, która bez wbicia podanych kodów również jest niedostępna :) bo Orange narzuca z automatu wersję stałą ale w wariancie-numer zawsze widoczny. "Ukrycie na stałe" można ustawić w menu telefonu, wtedy nie musisz za każdym razem wklepywać prefixa #31#. Tak naprawdę to ukrycie na stałe o którym teraz napisałam to nie będzie stricte ukrycie permanentne, bo to drugie jest dokładnym przeciwieństwem operatorskiego wyświetlania permanentnego, czyli zero możliwości konfiguracji przez menu telefonu :) Chodzi przecież o to, żeby korzystać z opcji najbardziej optymalnej a taką jest moim zdaniem wersja ruchoma, można nią dowolnie sterować.
Ale powtarzam grzebanie w menu telefonu nic nie da dopóki nie wyłączysz (za pomocą kodów albo menu *100*# ) narzuconej przez operatora sztywnej opcji wyświetlania numeru.
 #994454  autor: 24bis24
 20 maja 2018, 08:00
Ale w NJU nie trzeba nic wylanczac a wystarczy wbic #31# i numer a prezentacja bedzie nie widoczna.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #994472  autor: biala1991
 20 maja 2018, 09:44
Nie wiem jak jest w Nju ale w TM i Plusie też wystarczy wbić #31# i numer zostaje ukryty, bo operatorzy z automatu włączają korzystniejszą wersję ruchomą wariant-domyślnie z prezentacją. Tylko Orange uszczęśliwia wszystkich na siłę permanentnym wyświetlaniem numeru :)
Dla uzupełnienia dodam, że jest jeszcze wersja ruchoma w wariancie-domyślnie bez prezentacji :) wtedy numer standardowo się nie pokazuje ale wbijając prefix *31# można go doraźnie wyświetlić
 #994491  autor: adacomp
 20 maja 2018, 12:00
W T-M także jest permanentny CLIR lub jego brak. Przynajmniej jeśli chodzi o prepaid Frii.

A w Play od paru lat mam założone blokady w rodzinie na odbieranie z numerów zastrzeżonych i mam spokój większy pomimo braku zgód.

Liczba dzwoniących debli z banków, ubezpieczeń czy innych garnków spadła drastycznie.
 #994520  autor: 24bis24
 20 maja 2018, 14:22
Liczba dzwoniących debli z banków, ubezpieczeń czy innych garnków spadła drastycznie.
ale oni nie używają już numerów zastrzeżonych :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #994533  autor: surface123
 20 maja 2018, 15:31
Szczera prawda.

Od dłuższego czasu mają numery stacjonarne, komórkowe, na które i tak nie idzie oddzwonić...

A tele audio wciąż działa....

Ale po wprowadzeniu RODO myślę że to się ukróci na dobre.
 #994552  autor: forum_tg
 20 maja 2018, 16:49
Będzie im trudniej, ale nie ukróci! znajdą zawsze obejście. Chociażby sprzedawanie danych, a ładnie mówiąc współpraca z dużymi firmami, np. sklepy wysyłkowe itd.
A jak tam się udzieli zgody marketingowej na przekazanie w ramach ich działalności to pozamiatane. Banki mają wiele zgód klientów, bo wcześniej dali coś za free, a teraz mogą operować danymi dowolnie (tj. zgodnie z ustawą).
 #994572  autor: adacomp
 20 maja 2018, 19:05
Ja czasami jak nie znam numeru i mam humor to po odebrainu rozmowy mówię " Zakład pogrzebowy "Radość" słucham". W 95% przypadków osoba po drugie stronie przeprasza za pomyłkę i się rozłącza. :)
 #1001179  autor: rudymax
 28 cze 2018, 21:20
Przed chwilą przetestowałem sterowanie usługą z poziomu nowego Mój orange. Wszystko działa prawidłowo.