DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #992151  autor: Taki_tam
 06 maja 2018, 22:40
Zaokrąglone o 1gr wynika z tego, że system liczy w cenach netto, a komunikacja do klienta jest w brutto, czyli koszt razy 1,23. Dlatego czasem widzicie cenę jako 25zl lub 24,99 lub 25,01. Zależy ile mieliście kasy na koncie i jak wyszło zaokrąglanie.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 09:16 przez Taki_tam, łącznie zmieniany 1 raz.
 #992193  autor: Pabloeq
 07 maja 2018, 09:41
Taki_tam pisze:Zaokrąglone o 1gr wynika z tego, że system liczy w cenach netto, a komunikacja do klienta jest w brutto, czyli koszt razy 1,23. Dlatego czasem widzicie cenę jako 25zl lub 24,99 lub 25,01. Zależy ile mieliście kasy na koncie i jak wyszło zaokrąglanie.
Trochę mało przekonujące bo tak jest tylko w T mobile? Jak inni rozliczają? Mam numery w Orange i tyle ile podają tyle zawsze pobiera, nie ma takiej magii jak w Tm.
 #992201  autor: toms
 07 maja 2018, 10:14
Koledzy, kilkukrotnie zwłaszcza na nowych numerach, pomimo wyłączonej transmisji danych z poziomu telefonu, łykało z konta 3 zł. Po kontakcie z BOKiem zwracali kasę za "bezpieczny internet". Po prostu model telefonu jest rozpoznawany i jeśli jest to smartfon, a nie np stara Nokia 3110c, z automatu nalicza tę opłatę. T- Mobile "lubi" kasować za niezamówione usługi i trzeba bardzo uważać, by nie zostać Mikołajem. :-) Mam nadzieję, że ta starsza osoba nie korzysta jeszcze za smartfonu i opisywane problemy jej nie dotyczą. Najbardziej w T- Mobile wkurza brak możliwości sterowania transmisją danych, tak jak odbywa się to np. w Plusie. Taka nowoczesna niby sieć, a nie oferuje podstawowej funkcjonalności.
 #992208  autor: Pabloeq
 07 maja 2018, 11:11
Mnie się wydaje że oni już nie wciskają tego całego nadużycia zwanego "bezpiecznym internetem" odpalałem kartę na smartfonie i nic nie skasowało, tu na forum się coś przewineło że nie stosują tego do kart aktywowanych po jakimś tam okresie. Sam to reklamowałem jak podczas zmiany taryfy! wpierdzielił mi 3zł a transmisję danych miałem wyłączoną, to się nazywa biznes a T mobile jest mistrzem takich zagrywek, i płaci za to cenę...
 #992238  autor: Taki_tam
 07 maja 2018, 12:33
Tzw bezpieczny internet jest cały czas standardem T-M. Jak nie masz wykupionego pakietu to masz to z "default'a". Zależy od telefonu, jak ci się taki od razu łaczy z internetem to nie masz juz 3zł. Wszystko kwestia softu w telefonie. Kiedyś to miało sens jak kB były drogie, teraz to już zdzerstwo.
 #992249  autor: toms
 07 maja 2018, 14:13
Standardem w starej dobrej Erze, było sterowanie GPRS: *132*2*1# - załączenie, *132*2*2# - wyłączenie. Można było również sterować usługą MMS: *132*1*1# - załączenie, *132*1*2# - wyłączenie. RWK też miała swoje kody i to do niedawna : *100*68# - załączenie, *100*68*2# - wyłączenie. Komu przeszkadzały owe kody? Chyba tylko operatorowi, który nie mógł zarobić na świadomych użytkownikach...
 #992359  autor: zolvio
 07 maja 2018, 23:28
Taki_tam pisze:Tzw bezpieczny internet jest cały czas standardem T-M. Jak nie masz wykupionego pakietu to masz to z "default'a". Zależy od telefonu, jak ci się taki od razu łaczy z internetem to nie masz juz 3zł. Wszystko kwestia softu w telefonie. Kiedyś to miało sens jak kB były drogie, teraz to już zdzerstwo.
Mam pytanie do użytkowników Frii - pakiet no-limit za 25 zł:
- czy ten "automatycznie odnawialny pakiet" włącza się natychmiast po upływie terminu ważności poprzedniego?
Pytam, bo kiedyś w "strong LTE" pomimo "automatycznego odnawiania pakietow" trafiałem w okienka Bezpiecznego Internetu - karta siedziała w routerze, zjadało 9 zł za BI i za chwilę włączał się lejek coś z 16 kbps do końca dnia.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #992371  autor: Pabloeq
 08 maja 2018, 00:10
zolvio pisze:- czy ten "automatycznie odnawialny pakiet" włącza się natychmiast po upływie terminu ważności poprzedniego?
Ten pakiet włącza się ostatniego dnia obowiązywania starego pakietu, przebojów z żadnym bezpiecznym internetem ja nie miałem, już któryś cykl mi się odnawia i jak narazie OK.
 #992434  autor: adacomp
 08 maja 2018, 13:17
Także potwierdzam że nie miałem problemów w z odnawianiem się tego pakietu z wyjątkiem promo: 90dnizadarmo.pl gdzie czasem pakiet się nie odnowił lub odnowił ale skasowało 25zł w okresie 90dni i trzeba było dzwonić do BOA z reklamacją.
 #993360  autor: Dorotea
 14 maja 2018, 16:40
Taki_tam pisze:W taryfie Frii po 14 dniach jak konto traci połączenia wychodzące operator zabiera kasę z konta. Dlatego operator przypomina o doładowaniu. Najlepiej włączyć opcje 1zl/dzien no limit i masz zawsze ważne konto, jak doladowujesz przynajmniej 5zl na pół roku.
Też tak myślałam i straciłam 5 zł. To już nie działa na wcześniej aktywowanych kartach.

Powiem więcej. Wypakowuję świeżutki starter Internet na Kartę ważny do 2020 roku, rejestruję, domyślnie taryfa Frii z zablokowanymi połączeniami wychodzącymi i sugestią, żeby doładować 25 zł, żeby je odblokować. Nie dość, że chciwi, to jeszcze ich serwis jest całkowitą porażką.
 #993383  autor: Dorotea
 14 maja 2018, 18:02
Taki_tam pisze:Co dokładnie już nie działa? Opisz dokładnie problem, bo niewiele wynika z tego co napisałaś.
Doładowanie nie przedłuża RWK z Frii z włączonym „Bez limitu za 1 zł dziennie”. Doładowałam raz za 5 zł, a drugi raz za 10 zł, a ważność konta ustawiła się na 14 dni. RWK nie da się ponownie aktywować, a nawet gdyby powiodło się płatne jest 3 zł miesięcznie.

Na nowym starterze z Frii z „Bez limitu za 1 zł dziennie” wychodzące zablokowane, ważność konta 14 dni. Nie da się włączyć RWK.

Mam nadzieję, że jasno teraz wyłożyłam powód mojej irytacji na tę sieć.

adacomp pisze:Normalnie działa RWK na pół roku kiedy aktywujesz no-limit za 1zł dziennie.
http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter
Ale tylko na tym darmowym starterze, czy tych kupionych też?
 #993389  autor: Taki_tam
 14 maja 2018, 18:42
Pierwsze połączenie ustawia ważność konta na 14 dni, zawsze dla nowej karty. Przedłużenie waznosci konta dla tej usługi jest realizowane w tzw off-linie przez inny system, to znaczy że trzeba poczekać około 1 godziny aż ustawi się nowa ważność konta na rok. Jak nie ustawiło jeszcze poprawnie to wysłać reklamację do iboa i poprosic o rekompensatę. Przy okazji jak wylaczysz usługę 1zl/no limit na dzień i ja ponownie wlaczysz, system od razu ustawi rok waznosci konta.
 #993390  autor: adacomp
 14 maja 2018, 18:52
Dorotea pisze:
Taki_tam pisze:Co dokładnie już nie działa? Opisz dokładnie problem, bo niewiele wynika z tego co napisałaś.
Doładowanie nie przedłuża RWK z Frii z włączonym „Bez limitu za 1 zł dziennie”. Doładowałam raz za 5 zł, a drugi raz za 10 zł, a ważność konta ustawiła się na 14 dni. RWK nie da się ponownie aktywować, a nawet gdyby powiodło się płatne jest 3 zł miesięcznie.

Na nowym starterze z Frii z „Bez limitu za 1 zł dziennie” wychodzące zablokowane, ważność konta 14 dni. Nie da się włączyć RWK.

Mam nadzieję, że jasno teraz wyłożyłam powód mojej irytacji na tę sieć.

adacomp pisze:Normalnie działa RWK na pół roku kiedy aktywujesz no-limit za 1zł dziennie.
http://www.t-mobile.pl/pl/zamow-bezplatny-starter
Ale tylko na tym darmowym starterze, czy tych kupionych też?
Na każdym starterze.
Taki_tam dobrze napisał.