DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #993268  autor: aster
 13 maja 2018, 22:41
adacomp pisze:Wolę już FU nić FSolo mniej GB ale za to się sumują i nic ni że z KG po wyczerpaniu.
Zdecydowanie. W FU wszystko się sumuje i można uzbierać niezłe saldo danych. Tym bardziej jeśli ma się mniej aktywne miesiące lub np. trafi się promocja jak ostatnio z bonusowym (i darmowym) transferem letnim - wtedy to może nawet zaspokoić nasze potrzeby na transfer a standardowy przydział zbieramy i sumujemy na kolejne miesiące. :)
 #999640  autor: adacomp
 19 cze 2018, 16:49
w12 pisze:Nie da się inaczej aktywować pakietu jak tylko przez play24?
Tak, możesz również założyć grupę za pomocą SMS‑ów. Wystarczy wysłać DODAJ i numer telefonu osoby, którą chcesz dodać, pod bezpłatny numer 258.
Podobnie jak w Play24: osoba, którą wskażesz otrzyma zaproszenie, na które będzie musiała odpowiedzieć.
Pamiętaj, żeby w jednej wiadomości był jeden numer.
 #1072387  autor: aster
 22 maja 2019, 21:01
Obecnie darmowy pakiet roamingowy w UE (100 minut, 50 SMS, 500MB) obowiązuje jedynie w Solo L... oraz właśnie Rodzinie.

Stąd zapewne wiele osób mających swoją drugą połowę, a jednocześnie będących na taryfie Formuła Unlimited, zastanawia się czy nie przenieść oba numery do Rodziny.

W sumie cena taka sama bo 25zł/mies., ale za to tylko w Rodzinie jest wspomniany wcześniej darmowy pakiet roamingowy w UE.

Mam natomiast pytanie: jak w Rodzinie radzicie sobie z comiesięczną odnawialnością pakietu? Czy da się to jakoś ustawić cyklicznie na poziomie operatora? Jeśli nie to jakie jest wyjście skoro większość użytkowników i tak co miesiąc chce odnowić pakiet... raz w miesiącu tuż po północy ręcznie odnowić?
 #1072389  autor: bolek2004
 22 maja 2019, 21:48
Sam ładuje 3 numery w starej FU co miesiąc, ale ta cała rodzina w play ma jedną podstawową wadę. Mianowicie brak środków z konta promocyjnego na mmsy. Tak przy ładowaniu za 25zł, zawsze wpada trochę grosza na konto promocyjne które można wykorzystać na mmsy. W rodzinie tego brak.
 #1072454  autor: aster
 23 maja 2019, 21:58
W Formule Unlimited można wpłacić 100zł na numer i mieć spokój przez 4 miesiące bo pakiet jest cykliczny.

Jak to wygląda w Rodzinie? Czy naprawdę trzeba ręcznie to odnawiać co miesiąc czy też można to cyklicznie ustawić?
 #1075217  autor: aster
 01 lip 2019, 22:16
Używa tu ktoś tej taryfy?

Jak sobie radzicie z comiesięcznym odnawianiem pakietu 30-dniowego?

Przed północą wyłączanie internetu mobilnego i rano wykupienie kolejnego pakietu czy są jakieś inne metody?
 #1075418  autor: bolek2004
 05 lip 2019, 08:58
Nie ma pakietu cyklicznego, trzeba samemu go co miesiąc aktywować. To w ogóle dyskwalifikuje tą ofertę według mnie.
Z tym odnawianiem to tak trzeba kombinować żeby kwoty którą masz na pakiety dla rodziny nie pożarł internet w telu czy coś innego. Do tego jak zawsze na aktywację regulaminowo mają 24 godziny. Na forum play były opisywane przypadki że ktoś nie mógł korzystać z telefonu bo aktywacja zajmowała kilka godzin. W ogóle ta taryfa to bezsens, przynajmniej w obecnej formie bez auto odnawiania, ale pewnie o to playowi chodziło żeby trochę grosza zarobić przy okazji.
Wolę starą dobrą FU mimo że mniej GB się dostaje, ale przynajmniej mam spokój mimo obsługiwanych 3 numerów w tej taryfie.
 #1075557  autor: TomLee
 07 lip 2019, 00:43
Gdyby był to pakiet cykliczny to byłaby to rewelacyjna oferta. A tak zrobili gniota. Ciekawe ile kart SIM korzysta z tej oferty?
 #1075592  autor: aster
 07 lip 2019, 15:50
Ja za kilka dni muszę przejść bo zaczynają się wakacyjne wyjazdy i przydałby się wliczony pakiet roamingowy. Natomiast po tym czasie nie za bardzo chce mi się bawić właśnie w to ręcznie odnawianie co miesiąc...
 #1075597  autor: bolek2004
 07 lip 2019, 17:15
Te 100 minut (wliczają się wychodzące i przychodzące łącznie), 50 smsów i 500MB to wychodzi w sumie licząc drożej czyli wychodzące 6zł, smsy 50gr, net 3,66 czyli wychodzi około 10zł samych dopłat. Trzeba by jeszcze doliczyć 25zł za starą unlimited w kraju. Nie jest to jakaś wielka kwota, jak ktoś wyjeżdża na tydzień czy dwa, a potem resztę pakietu no limit w kraju można wykorzystać. Też ostatnio miałem dylemat czy przechodzić żeby mieć ten darmowy pakiet ale stwierdziłem że nie ma sensu kombinować z tą rodziną właśnie przez jej niedorobienie, a wartość tego pakietu w ue jest w sumie śmieszna.
 #1075603  autor: TomLee
 07 lip 2019, 18:44
Do roamingu fajna jest odnowa. Za każde 5 zł wydane na pakiet internetowy dostajesz 429 mb w roamingu ważne 3 miesiące. Oczywiście do każdego mb wykorzystanego za granicą masz symboliczną dopłatę .
 #1075609  autor: Karlos20
 07 lip 2019, 20:09
TomLee: Nie lepsze są pakiety dedykowane MB/GB w UE ważne bezterminowo?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1075615  autor: TomLee
 07 lip 2019, 20:41
Karlos20: Według mnie nie. Korzystniej cenowo i praktyczniej kupić np pakiet 6 GB za 25 zł. Masz w razie czego ponad 2GB danych w roamingu, w prawdzie za dopłatą, ale niewielką. A całą resztę pakietu wykorzystujesz po powrocie w dowolnym czasie.
 #1078080  autor: aster
 09 sie 2019, 21:17
Czy pakiet Rodzina jest ważny do północy ostatniego dnia ważności?

O dziwo jest jeszcze kilka godzin do końca doby a przed chwilą dostałem SMSa, że pakiet został właśnie wyłączony...
 #1078087  autor: aster
 09 sie 2019, 22:18
Racja, sprawdzę regulamin jak tylko zauważę, że coś ściągnęło z konta między otrzymaniem SMSa a północą.

Do tej pory wysłałem tylko SMSa poza sieć i na razie bez obciążeń. Żona w tej samej minucie co przyszła wiadomość o wyłączeniu pakietu zadzwoniła poza sieć na prawie 30 minut i na razie też nie widać naliczonych kosztów.

Może więc wiadomość o wyłączeniu pakietu wprowadza w błąd nie informując, że pakiet tak naprawdę jest nadal ważny do północy?

Szkoda, że nie dali możliwość cyklicznego ustawienia tego tak jak z innymi Formułami Play. Trochę uciążliwe jest pamiętanie by co miesiąc, dokładnie tego samego dnia przed pójściem spać wyłączyć internet mobilny i później następnego dnia rano ponownie włączyć Formułę...

No ale cóż, jestem w Play od wielu lat i ich zwyczajnie lubię, na dobre i na złe (a na ogół jestem bardzo zadowolonym klientem). :) Szkoda mi tylko tego duetu w Nju na niby "abo" bo to jest perełka na rynku (i jeszcze roaming bez dopłat) ale już nie chce mi się kombinować z przenosinami. Do tego przydaje się jednak dowolny wybór sieci w Play kiedy jestem w jakichś odległych miejscach, gdzie nie każdy operator zadbał o zasięg...
 #1078110  autor: TomLee
 10 sie 2019, 09:54
Nawet na tym forum nie ma wielu osób, które włączylyby tą formułę właśnie ze względu na brak cykliczności.