DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #986247  autor: perdos1
 29 mar 2018, 14:37
@jarekt, też znam takie osoby, ale zauważ, że BDI to taryfa tylko internetowa. Ktoś odpalił na miesiąc torrenty i tyle. Tutaj masz ofertę głosową z pakietem internetu. Ograniczeniem tego internetu (po 15GB) jest prędkość - do 1Mb/s i tak należy wg mnie podawać (zauważ, że jeżeli prędkość spadnie poniżej 1Mb/s, co w Play jest bardzo możliwe, to już podany przez ciebie pakiet nie jest możliwy do uzyskania). Poza tym wtedy były inne czasy, teraz można mieć no limit w T-Mobile za 49 zł więc nikt normalny do takich celów nie będzie używał oferty Rodzina, za którą sumarycznie trzeba zapłacić minimum 50 zł. W ofercie Orange światłowód też można podać pakiet 30,9TB z prędkością do 100Mb/s, tylko po co, skoro realnym ograniczeniem takiego internetu jest prędkość? :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, 15:01 przez perdos1, łącznie zmieniany 1 raz.
 #986300  autor: jarekt
 29 mar 2018, 15:43
@pedros, z tym że w Play/RBM te lejki (1 lub 2 Mbit/s w zależności od oferty/taryfy/promocji) własnie działają z taką prędkością: równo 1 lub równo 2 Mbit/s więc odpowiednio można przesłać miesięcznie 300GB lub 600GB z takimi lejkami.

Podałem to tylko tak informacyjnie jako ciekawostkę, bo niektórzy myślą, że jak po przesłaniu 15GB prędkość im spadnie do 1Mbit/s, to już pewnie tylko z 1GB można ściągnąć dodatkowo i korzystać z neta się nie da.
A jest zupełnie inaczej. Oczywiście oglądać stream Full HD o przepływności 4Mbit/s nie można na takim lejku (spadek jakości, szatkowanie, pauzy itp.) ale są w miarę dobre streamy HD (720p) o prędkości 1Mbit/s.
 #986314  autor: perdos1
 29 mar 2018, 16:27
@jarekt mi na DIL w RBM w godzinach szczytu prędkość spadała poniżej 1Mb/s, nawet do 0,3Mb/s. Wszystko zależy od lokalizacji i obciążenia stacji. Przy prędkości 0,3Mb/s nie uzyskasz takiego pakietu, dlatego wg mnie takie wyliczenia sensu nie mają.

Wszędzie wciskają NIELIMITOWANY internet. Prędzej ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że w ofercie ich wspaniałego nielimitowanego internetu jest lejek albo co ten lejek w ogóle oznacza i potem jest płacz, że internet "wolno chodzi".

Nigdy nie widziałem "w miarę dobrego streama" 720p o przepustowości 1Mb/s. 1Mb/s nadaje się do 480p max. Co nie znaczy, że oglądać się nie da, bo wielu użytkownikom taka jakość wystarcza. Na 1Mb/s można bez większych problemów korzystać z internetu, spokojnie można używać spotify czy Tidala (bez Hifi) czy oglądać stream w gorszej jakości. Strony będą się jednak zauważalnie dłużej wczytywać a gdy trzeba będzie coś większego pobrać to zajmie to wieczność.
 #986322  autor: jarekt
 29 mar 2018, 16:41
@perdos1, no ten "nielimitowany" internet z limitem 10 czy 15 GB, to oczywiście przegięcie i mi się takie nazewnictwo za bardzo nie podoba (delikatnie mówiąc).
Te 300GB uzyskane na prędkości 1Mbit/s to tylko górny limit (więcej się po prostu nie da, tak samo jak 600GB na lejku 2Mbit/s w DILu czy PInKach). Trzeba by 24 godziny na dobę przez 30 dni odbierać dane z taką prędkością :).

Ale jak ktoś nie ma absolutnie żadnej innej alternatywy, a limit 15GB wyczerpał przypadkowo czy celowo pierwszego dnia, no to 200-250GB spokojnie sobie może jeszcze przesłać (hardokor dobije do 280-290GB).

No i wiadomo, że że na prędkość neta mobilnego ma wpływ sporo czynników i będą miejsca i okresy dnia, że nawet tego 1Mbit/s może nie być przez chwilę (krótszą lub dłuższa). Normalne.
 #986327  autor: marcz123456
 29 mar 2018, 16:46
Ta rodzinna miała by sens, gdyby można było wybrać też np. same rozmowy, albo sam internet. Nie każdy człowiek potrzebuje pełnego pakietu.
 #986332  autor: TomLee
 29 mar 2018, 17:16
marcz123456 pisze:Ta rodzinna miała by sens, gdyby można było wybrać też np. same rozmowy, albo sam internet. Nie każdy człowiek potrzebuje pełnego pakietu.
Takie rzeczy tylko w a2mobile, w lepszej cenie.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #986340  autor: Gregrin
 29 mar 2018, 17:32
Tak jak pisałem wcześniej i jak zauważył Taki_tam, ta oferta nie walczy cenowo tylko skierowana jest dla tych co nie chcą abonamentu ale chcą łatwiej opłacać więcej numerów.
Maciej Loret pisze:40-50zł to ja mogę dać za 500 minut + 50SMSów/ MMSów plus 10GB (może być 2Mb/s) na 4 numery łącznie.
A gdzie możesz coś takiego dostać ??
 #986342  autor: marcz123456
 29 mar 2018, 17:36
Przecież to jeszcze gorsze niż abonament. Nie dość że trzeba pamiętać o sporym doładowaniu konta (swojego?) to jeszcze doładowywać inne, oprócz tego z rwk.
 #986358  autor: jarekt
 29 mar 2018, 19:10
@marcz123456:
6. Aby otrzymać środki z Pakietu pozostali Użytkownicy w grupie nie muszą posiadać Okresu ważności połączeń wychodzących, a w przypadku gdy Okres ważności połączeń wychodzących będzie krótszy niż ważność pakietu, Okres ważności połączeń wychodzących, zostanie przedłużony zgodnie z ważnością pakietu.
 #986377  autor: TomLee
 29 mar 2018, 21:30
jarekt pisze:@marcz123456:
6. Aby otrzymać środki z Pakietu pozostali Użytkownicy w grupie nie muszą posiadać Okresu ważności połączeń wychodzących, a w przypadku gdy Okres ważności połączeń wychodzących będzie krótszy niż ważność pakietu, Okres ważności połączeń wychodzących, zostanie przedłużony zgodnie z ważnością pakietu.
Jakby sami doladowywali to by mieli ważność konta, więc to żadna łaska.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #986460  autor: TomekErek
 30 mar 2018, 17:41
jeśli bym miał być osobą dodaną do grupy (czyli nie tym, który płaci) to bym sobie dla bezpieczeństwa zmienił taryfę na Rok Ważności konta, uruchomił kodem ważność konta na rok i przez ten rok bym się nie martwił o ważność połączeń wychodzących.

Znając systemy Play to penie będą błędy, komuś z automatu nie wydłuży terminu poł. wychodzących, trzeba bedzie pisać reklamację, bo nie będzie można korzystać z opłaconego przez założyciela grupy pakietu itd

lepiej tu myśleć za Play i nie liczyć na to, że zawsze przedłużanie będzie się odbywać bezproblemowo :D

Ps. zakładam oczywiście, że osoba dodana do grupy nie będzie miała zadnych pieniedzy ani GB na kontach bonusowych i nie bedzie szkoda zmienić taryfy na RWK (bo gdyby ktoś miał promo zł/GB to przecież rozsądniej by było najpierw je wykorzystać)
 #986879  autor: aster
 03 kwie 2018, 13:03
speclab pisze:Nie chodzi mi o Januszowanie... gdyby było z każdym numerem 3-5zł mniej... to serio zajebista oferta, a tak? po prostu...
O tym samym pomyślałem, że tym więcej osób tym lepsza powinna być oferta. Choćby symbolicznie. :)

Na razie to i tak jest mega-niewypał bo słabo wypada te "ułatwienie" zarządzaniem numerami jeśli nie można nawet tego cyklicznie ustawić. :roll: Dla mnie jest to proste jak ABC, że najpierw powinni od strony technicznej ustawić możliwość cyklicznego odnawiania a dopiero później wypuścić tę ofertę.

Chciałbym zobaczyć też jak wygląda przedłużanie ważności kont wszystkich numerów i czy przy braku doładowań (na dodatkowych numerach) będzie tam przesuwała się data. To znaczy wierzę, że nic nie przepadnie dopóki dodatkowe numery będą utrzymywane z numeru głównego, ale jednak spałbym spokojniej gdyby daty ważności na wszystkich numerach się zmieniały.