DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 23 z 35
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 35
 #1009081  autor: TomLee
 23 sie 2018, 22:51
Jutro rano będziesz miał. Ja wczoraj miałem to samo bo zmieniałem z pnkrwk na siema. Za to dziś wróciłem z powrotem do pnkrwk i szybko nastąpiła zmiana w mobilnym play24

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 #1009112  autor: adacomp
 24 sie 2018, 10:10
SD w Siema niestety ale często można nie włączyć ani kodem ani przez p24.
Ale można włączyć poprzez konsultanta z infolinii RBM.
 #1009151  autor: WellDone
 24 sie 2018, 13:42
Niestety dalej nie dziala. Już dwóch konsultantów próbowało i też nie dali rady :/

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1009207  autor: TomLee
 24 sie 2018, 20:06
Zmigruj przez PC do taryfy pnkrwk lub odnowy jeżeli chcesz SD. Powinno pomóc. Zmiana taryfy w obrębie Rbm nie da ci chyba ponownie włączyć internetu na lato.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 #1009211  autor: adacomp
 24 sie 2018, 20:14
Niestety, ale jak widać z pewnymi rzeczami się nie uporano od miesięcy i nadal te taryfy RBM są wadliwe i pełne "niespodzianek".
 #1009219  autor: TomLee
 24 sie 2018, 20:51
Prawdopodobnie migracja między taryfami RBM nie idzie jak trzeba. Natomiast między Play a RBM jest ok.
 #1009248  autor: juhuhu
 25 sie 2018, 07:30
Jest duże prawdopodobieństwo, że chodzi właśnie o jakieś przyblokowanie migracji pomiędzy taryfami RBM. Może ktoś pracuje nad tym by ta migracja przebiegała inaczej lub docelowo zostanie ona zablokowana migracją tylko do nowej taryfy tak jak przyblokowano migracje do Play internet na kartę 9 zł i jest ona niedostępna do migracji
 #1009384  autor: WellDone
 26 sie 2018, 00:49
a czy jak zmigruje do play i z powrotem do rbm to nie zniknie mi bonus gb za doladowanie? i pakiet nolimit za 30?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011195  autor: Karlos20
 05 wrz 2018, 11:35
adriand: obawiam się, że to będzie inne saldo. W SieMa PL jest saldo cykliczne, bonusowe i promocyjne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011499  autor: WellDone
 06 wrz 2018, 21:54
Cześć,

Potrzebuje przenieść jeden numer który docelowo ma chodzić na SIEMA. Niestety w salonach nie mają kart RBM. Czy po migracji z Play na karte Start do RBM bonus za mnp * *111*340*1# zadziała?
Czy można jakoś zlikwidować limit prędkości w tym pakiecie? np dodatkowym pakietem? I ewentualnie jakbym odpalil ten sam bonus w PLAY gdzie w regulaminie jest limit 7mb/s czy można jakoś zdjąć ten limit?
pzdr

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011538  autor: Karlos20
 07 wrz 2018, 10:58
Bonusy po zmianie taryfy do RBM SieMa / SieMa PL znikają. Promocja w tym wypadku za przeniesienie dotyczy kart PNK Start, kod po zmianie taryfy w RBM nie zadziała.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011543  autor: sa
 07 wrz 2018, 11:47
Przenoś numer bezpośrednio do playa jak z starterami problem jest ,a stamtąd jak numer będzie aktywny kodem do do faktu(*163*12#) i tam włącz bonus a jak zużyjesz to potem kodem do pnk RWK albo PNK formuła starter i kodem do siema.pl albo jakby były opory to do odnowa i stamtąd do play siema i siema.pl musi przejść na 1000% bo z odnowy przejście jest pewne.Jak pisał wyżej Karlos20 bonusa z playa do RBM nie przeniesiesz bo przepadnie ,a przy zmianach taryf miedzy play-RBM też przepada aktywowany wcześniej tj w play.
 #1011545  autor: WellDone
 07 wrz 2018, 12:29
Panowie,

Dzięki za odpowiedź! A gdyby udało mi się jednak zdobyć kartę RBM to czy wykupienie jakiegoś pakietu wyłączy blokadę prędkości neta?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011552  autor: sa
 07 wrz 2018, 15:35
wg. regulaminu przeniesienie do RBM7 pisze coś takiego cytuję
"1.2. 20 GB, które można wykorzystać na transmisję danych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej,przy wykorzystaniu ustawień APN Internet. Po wykorzystaniu pakietu, opłata za transmisję danych jest naliczana zgodnie z Cennika Oferty Red Bull MOBILE na kartę, z której korzysta Użytkownik. Pakiet jest ważny przez 60 dni kalendarzowych od dnia jego przyznania. Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą 70 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych."
Nas interesuje najbardziej ten fragment "Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą 70 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych."
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest opcja by zdjąć ograniczenie z tej taryfy zwłaszcza że przenosząc numer przenosisz go do RBM 1 znany też przy przenoszeniu jako RBM 7 czyli pierwsza i najstarsza taryfa RBM,a tam w standardzie w cenniku jest lejek 32kb/s a kiedyś po doładowaniu czy zakupie pakietów było ograniczenie do 7,2 Mb/s potem zmieniono na 15Mb/s a teraz to po prostu....nie wiadomo.Zdecydowana większość ludzi przenosi tam numer tylko po to by włączyć bonusa czyli RWK zużyć neta i ...przejść do RBM5 by mieć DILa z RWK. Jedno jest pewne jak zużyjesz ten 20GB i gdybyś przeszedł do RBM 2 czyli taryfy znanej powszechnie jako RBM5 to mógłbyś włączyć DIL za 30zł na m-c i wtedy nie ma ograniczeń dopóki nie zużyjesz 100GB transferu,ale DIL to inna sprawa,ciebie zdaje mi się interesuje przejście do RBM siema.pl?Jak tak to moim zdanie przechodzenie do tej taryfy z RBM jest...niezbyt wygodne,bo kiedyś próbowałam i skończyłam w play odnowa i dopiero wtedy przeszłam do RBM siema.pl bez problemu.Po prostu wtedy w play 24 nie było bezpośredniej opcji przejścia (nie wiem czy coś się w tym zmieniono).Patrząc na te ograniczenia w regulaminie bardziej opłaca się wybrać pod względem prędkości fakt mobile,po zużyciu przejść do PNK LT albo PNKFormuła starter i wtedy do siema pl.,albo siema,chyba że ktoś chce RWK i RBM5 z DILem,bo innego sensu takiej trasy nie widzę.Zwłaszcza ze ze starterami ostatnio bieda
 #1011835  autor: Karlos20
 08 wrz 2018, 12:22
W RBM nie ma tych durnych ograniczeń prędkości jak w PNK RWK / PNK START czyli do 7 mbps w LTE.
Zapis regulaminowy identyczny jak w Fakt Mobile, a rzeczywistość jest lepsza i niejeden raz wyciągniecie w speedtestach ponad 70 mega. :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011853  autor: WellDone
 08 wrz 2018, 13:11
Dlatego właśnie chce przeniesc numer do RBM :) Druga sprawa, bedę miał RWK i po wykorzystaniu bonusa za 30zł miesięcznie mam nolimit + 20 GB:) To chyba najlepsza na tą chwile oferta.

Z chęcią przeszedłym na Postpaid w tym RBM bo umowa na czas nieokreslony, ale nie rozumiem dlaczego każą sobie płacić 49zł za aktywacje, trzeba wydawać zgodę na informacje marketingowe i do tego tylk 10 GB? Jaki tu sens?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1011915  autor: Karlos20
 08 wrz 2018, 13:57
WellDone: jeśli chcesz przenieść się do RBM, otrzymasz kartę ze starą taryfą RBM7MNP, gdzie pakiety bez limitu nie są dostępne, wykorzystasz tylko 20 GB + 200 zł na koncie promo na standardowe połączenia kom+stacj+SMS i MMSy i RWK - jeśli włączysz bonus. Wówczas warto bonusy zużyć i przejść do RBM SieMa albo do taryfy RBM SieMa PL na kartę - żeby mieć RWK po każdym zasileniu i samemu decydować ile chcesz neta na smartfona.
WellDone pisze:Z chęcią przeszedłym na Postpaid w tym RBM bo umowa na czas nieokreslony, ale nie rozumiem dlaczego każą sobie płacić 49zł za aktywacje, trzeba wydawać zgodę na informacje marketingowe i do tego tylk 10 GB? Jaki tu sens?
Aktywacja 49 zł, bo umowa na ile chcesz + niewykorzystane GB przechodzą na kolejne 2 okresy rozliczeniowe (do zużycia tylko w Polsce). A po wyczerpaniu GB zamiast lejka - brak neta, tylko pakiet za 20 zł to 20 GB łącznie z lejkiem. Więc lipa, drogo i niekorzystnie. Takie miłe rzeczy (no-limit + 10 GB z lejkiem 1 mega) to ja mam w abo dla stałych klientów :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1011950  autor: WellDone
 08 wrz 2018, 14:25
Karlos, a mogę z tej taryfy RBM7MNP zmienić od razu na RBM SIEMA i wtedy odpalić bonus? Chciałem od razu doładować konto to wpadnie pare GB dodatkowo :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
  • Strona 23 z 35
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 35
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 35