DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 34 z 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
 #1140811  autor: Karlos20
 02 sty 2023, 18:32
goldenmen: na to bym nie liczył. A podwyżki stawek cennikowych w prepaidach już zapowiedziano.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140813  autor: MariuszY
 02 sty 2023, 18:52
Coś mi się zdaje, że RB widząc zmiany w ofercie Play odpuścił sobie współpracę. Zauważcie, że zmiana została wprowadzona po cichu, bez zapowiedzi, a jedyną oznaką, że coś się święci były "zjawiska" na stronie RBM. Do tego gdyby zmiana była od dłuższego czasu planowana to nazwa RBM nie zniknęłaby tylko z nazwy operatora na wyświetlaczu, ale też ze wszystkich komunikatów systemowych, a ja właśnie przeprowadziłem eksperymentalnie zmianę taryfy na "RBM Siema PL", a nie jakiś "Play na kartę PL 2.1". Wnioskuję z tego, że zmiany wprowadzają z dnia na dzień, bo z dnia na dzień zerwali współpracę. Komunikat po *111*49*1# zwraca "RBM Siema PL" :!:
 #1140814  autor: Karlos20
 02 sty 2023, 18:55
Nie tylko nazwa RBM zmieniła się na "Play", Fakt też jest wyświetlany jako "Play". Wszystko zależy od telefonu / systemu operacyjnego urządzenia.
Nazwy taryf zmienią się w terminie podanym w komunikacie operatora Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140815  autor: goldenmen
 02 sty 2023, 19:19
Karlos20 pisze:
02 sty 2023, 18:55
Nie tylko nazwa RBM zmieniła się na "Play", Fakt też jest wyświetlany jako "Play". Wszystko zależy od telefonu / systemu operacyjnego urządzenia.
Nazwy taryf zmienią się w terminie podanym w komunikacie operatora Play.

nie koniecznie tak jest ponieważ miałem wyswietlane red bull a dzis zrestartowałem telefon, celowo to zrobiłem i wyswietla mi sie play na wyświetlaczu a taryfa RBE
 #1140819  autor: Remington
 02 sty 2023, 20:06
MariuszY pisze:
02 sty 2023, 18:52
jedyną oznaką, że coś się święci były "zjawiska" na stronie RBM. Do tego gdyby zmiana była od dłuższego czasu planowana to nazwa RBM nie zniknęłaby tylko z nazwy operatora na wyświetlaczu,

Tego typu umowy mają bardzo długie okresy wypowiedzenia. Zapewne był zapis, że nie informują o rozwiązaniu umowy do czasu jej wygaśnięcia. Stąd zmiany na stronie dokładnie na koniec roku i zaraz potem ogłoszenie zmiany nazw taryf.

Warto też zwrócić uwagę, że wśród nowych nazw nie ma obu „SieMa”, czyli umowy na używanie tego (opatentowanego) zwrotu też już Play kontynuuje.
 #1140822  autor: Zygzuso
 02 sty 2023, 20:56
Karlos20 pisze:
02 sty 2023, 18:55
Nie tylko nazwa RBM zmieniła się na "Play", Fakt też jest wyświetlany jako "Play". Wszystko zależy od telefonu / systemu operacyjnego urządzenia.
Nazwy taryf zmienią się w terminie podanym w komunikacie operatora Play.
Etykietka w Fakt na nowszych kartach sim zmieniała się na PLAY i zostawała taka.
Być może to błąd taki jak wymieniłem, a nie zmiana brandu.
 #1140826  autor: babciagienia1p
 02 sty 2023, 22:12
1) Głęboko w ubiegłym roku etykietki zmieniały się w sposób niewytłumaczalny. Chyba w zależności od BTS-a. Przez sporo czasu miałam nawet etykietkę Red Bull Mobile na karcie Playa. Może to były jakieś testy...
2) Ciekawe co z nie aktywowanymi starterami przeniesionymi z innych sieci do RBM? Aktywują się jako Play na kartę 2.0 7 zł MNP?
3) Możliwość zmiany taryfy, na 24.play.pl, z Playa na RBM SM i RBM SM PL nadal funkcjonuje.
 #1140835  autor: szyman12
 03 sty 2023, 00:15
Karlos20 pisze:
02 sty 2023, 17:27
Czyżby RedBull przechodzi do Orange, skoro ucieka z Play, a oferta ma być inna niż ówcześnie? Orange kiedyś informował, że szuka partnerów do stworzenia operator-a/ów MVNO na jego sieci. Tak coś czuje.
Strzelam, że prędzej ... Plus :P
Ogólnie nie dziwie się rezygnacji z marki RBM. Raz że Virgin był bardziej rozreklamowany a idzie w ten sam profil klienta, a dwa że Red Bull oczywiście jest znaną marką ale nie jest to jakby powiedzieć "szał ciał".

A dlaczego Plus? Aktualnie operatorem i właścielem marki w Polsce był Play. W sumie żadnemu innemu operatorowi infrastrukturalnemu nie jest potrzebna marka młodzieżowa, bo już ją ma. Dlatego strzelam, że może jakiś MVNO chętnie tą markę przygarnie. A że większość MVNO to Plus no to Plus :P
 #1140837  autor: kwistas
 03 sty 2023, 01:02
Plus ma młodzieżowego Plusha więc trochę bez sensu. Orange mógłby się pochwalić, że ma pod skrzydłami dużego gracza, taki porządny start wirtualnych w ich sieci. Zasadnicze pytanie czy Red Bull jako firma nadal jest zainteresowany oferowaniem swojej sieci komórkowej, według mnie jeśli Play zwinął z dnia na dzień ofertę to sam RB nie jest zainteresowany tą formą promocji
 #1140841  autor: MariuszY
 03 sty 2023, 07:49
Remington pisze:
02 sty 2023, 20:06
Tego typu umowy mają bardzo długie okresy wypowiedzenia. Zapewne był zapis, że nie informują o rozwiązaniu umowy do czasu jej wygaśnięcia. Stąd zmiany na stronie dokładnie na koniec roku i zaraz potem ogłoszenie zmiany nazw taryf.
Ja jednak sądzę, że zmiana została raczej wymuszona, a "rozwód" nie był planowany - nawet obwieszczane kilka tygodni temu , a jeszcze nie obowiązujące zmiany regulaminów mówią o taryfach Play i RBM.
Karlos20 pisze:Nie tylko nazwa RBM zmieniła się na "Play", Fakt też jest wyświetlany jako "Play". Wszystko zależy od telefonu / systemu operacyjnego urządzenia.
babciagienia1p pisze:1) Głęboko w ubiegłym roku etykietki zmieniały się w sposób niewytłumaczalny. Chyba w zależności od BTS-a. Przez sporo czasu miałam nawet etykietkę Red Bull Mobile na karcie Playa. Może to były jakieś testy...
No to macie ciekawe doświadczenia :smt017 , bo u mnie jaka taryfa taka etykietka - wyjątek stanowi jedna karta Play, która po zmianie na FM pozostała "Play" na wyświetlaczu. Nigdy zmiana telefonu (przełożenie karty) czy lokalizacji nie spowodowały zmiany wyświetlanej nazwy. Bardziej ciekawi mnie dlaczego jedna karta wyświetla "Play" a inna "PLAY" :?:
babciagienia1p pisze:2) Ciekawe co z nie aktywowanymi starterami przeniesionymi z innych sieci do RBM? Aktywują się jako Play na kartę 2.0 7 zł MNP?
Właśnie mnie też to ciekawi w kontekście posiadania jednego nierejestrowanego startera RBM SieMa PL, który ma nawet naklejkę przedłużenia czasu ważności na aktywację do końca 2024 roku. Jak się on teraz aktywuje?

W kwestii przyszłości RBM - byłoby dziwne i zaskakujące gdyby nie rozważali (planowali?) co dalej. Myślę, że rozwód trochę ich zaskoczył. Może przejęcie VM przez Play też nie było im w smak (wizerunkowo). Jeśli wrócą w krótkim czasie, to tak jak @Karlos20 obstawiam Orange jako operatora infrastrukturalnego. Chociaż, skoro Plus "wykańcza" Plusha (likwidując RWK), to kto wie... :rr:
 #1140847  autor: TomLee
 03 sty 2023, 09:55
Oferta RBM już dawno przestała być atrakcyjna. Pamiętam, że w 2012 roku przeniosłem do nich swój numer bo na tamte czasy była to oferta tania i atrakcyjna. Od tego czasu nastąpiło wiele zmian w palecie innych operatorów a RBM od pewnego czasu stanął w miejscu. Inni zaczęli oferować znacznie więcej a w RBM nie zmieniało się nic. Submarka praktycznie zaczęła znikać z rynku samoistnie.
 #1140850  autor: Remington
 03 sty 2023, 11:00
szyman12 pisze:
03 sty 2023, 00:15
Aktualnie operatorem i właścielem marki w Polsce był Play.

Właścicielem brandu był i jest Red Bull, a Play płacił za jego używanie i wspólny marketing (podobnie jest z Faktem, ale nie z Virgin). Możemy tylko gdybać, która strona wypowiedziała umowę. Być może rzeczywiście Play w ramach porządkowania inwentarza przez Iliad (ale przeciek z Red Bulla z jednego z linków pozwala myśleć inaczej). Tak czy siak umowa wygasła, przez co Red Bull przestał prowadzić stronę, a Play ogłosił zmianę nazw taryf.
 #1140855  autor: szyman12
 03 sty 2023, 12:19
Właścicielem brandu był i jest Red Bull, a Play płacił za jego używanie i wspólny marketing (podobnie jest z Faktem, ale nie z Virgin).
Oczywiście. Chodziło mi, że o ile np. w przypadku Virgin na początku operatorem była oddzielna spółka, nie powiązana z nikim, tak tutaj od samego początku operatorem RBM był P4.
Plus ma młodzieżowego Plusha więc trochę bez sensu. Orange mógłby się pochwalić, że ma pod skrzydłami dużego gracza, taki porządny start wirtualnych w ich sieci.
Problem jest taki, że RedBull użycza swojej marki i tylko tyle, więc ktoś za Redbulla tą sieć musi poprowadzić. W Austrii sieć A1 jest najemcą tego brandu, w Belgii był Mobistar.

Plusowi ten brand nie jest potrzebny bo on ma już od choroby tych marek (Plush, a2Mobile, Premium Mobile, wRodzinie, Aero2).
Więc albo jakiś operator infrastrukturalny to poprowadzi (w co wątpię) albo właśnie jakiś MVNO może przejąć ten brand, który jest w 100% mocniejszy niż te wszystkie klucze, lajty, white`y, otvarte razem wzięte.
  • Strona 34 z 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35