DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 71 z 89
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 89
 #1139296  autor: pewues
 05 gru 2022, 00:39
Niestety przespałem moment wyłączenia promocji "1zł". Mam 4 numery, na jednym już od jakiegoś czasu widzę w opisie w apce tylko "Frii", więc za późno. Ale na 3 pozostałych mam jeszcze długi opis "1zł". Jak teraz przedłużyć ważności tych numerów jak najmniejszym kosztem?

Wcześniej ktoś pisał o wydaniu 1 zł przed upływem pół roku - problem w tym, że chyba to też przegapiłem, bo ważność tych numerów mam do dzisiaj (5.12). Na jednym spróbowałem wydać 1 zł (wykonałem krótkie połączenie) i nic to nie dało prócz zejścia 1 zł z konta.
Później doładowałem ten numer i również nic to nie dało - konto przedłużyło się tylko o 10 dni.
EDIT: jednak doładowanie działa - konto przedłużyło się o rok, ale trzeba było dłużej poczekać.

Da się na tych numerach uratować jeszcze RWK i promocję 1 zł? Jeśli tak, to jak?

EDIT:
Czyli teraz jedyna opcja na pozostałych numerach to doładowanie każdego z nich?
Już wydanie 1 zł nie pomoże, skoro dzisiaj jest ostatni dzień ważności konta?
(Pewnie wydanie 1 zł należało dokonać pół roku temu i wtedy by to zadziałało.)

A na tym numerze z gołą Frii da się coś jeszcze zrobić? Jak najefektywniej i jak najwięcej przedłużyć ważność? Jakieś zmiany pakietów?
 #1139299  autor: babciagienia1p
 05 gru 2022, 07:30
@pewues
1) Wydanie 1,- zł przedłuża ważność o max. 182 dni, ale nie dłużej niż do końca teoretycznej ważności konta (spod kodu *101#).
2) Skoro wydłużyło Ci ważność o 365 dni, po doładowaniu, to znaczy że masz nadal aktywną usługę 1,- zł bez limitu. Wniosek - doładowanie ratuje usługę 1/2 RWK.
3) Zmiany pakietów nic nie dają. Na gołej Frii można jeszcze włączyć NL za 5,- zł. W wersji płatnej powinno wydłużyć ważność o 365 dni (wówczas migracja do Go! z zachowaniem ważności NL za 5,- zł). W bezpłatnej wersji "na próbę" (po dezaktywacji przed upływem 5 dni) wydłuży ważność o 30 dni.
4) Wydłużeniem o 30 dni "obdaruje" Cię również T-Mobile. Pobierze za to max. 3,- zł. Nawet jeśli na koncie zostanie 0,01 zł, wówczas pobierze całą kwotę i wydłuży ważność o 30 dni (dotyczy również Go!).
5) Na koniec manewrów na gołej Frii pozostaje przeniesienie do Go! Dostanie się wtedy 30 dni na wychodzące + 31 dni na przychodzące. Do tego opłatę sankcyjną max. 3,- zł za 30 dni ważności.
 #1139317  autor: pewues
 05 gru 2022, 14:18
@babciagienia1p
Czyli tak, jeśli dobrze rozumiem, to można teraz uzyskać 365 dni na tym numerze Frii w ten sposób:
1) włączam NL za 5 zł - przedłuża mi ważność o 30 dni - jaki jest kod na to? Ten: *150*161*2# ?
2) wyłączam przed upływem 5 dni - ważność nadal pozostaje 30 dni? - czy można to powtarzać i tym samym przedłużać o 30 dni? co to jest ta bezpłatna wersja na próbę?
- czy można wpierw przedłużyć o 30 dni za darmo, a potem dopiero o 365 dni i przejść do GO! (zawsze to dodatkowy miesiąc)?
3) zostawiam te 5 dni - pobiera się 5 zł, ale przechodzę do GO! i nadal pozostaje mi ważność 365 dni i nie muszę nic robić przez rok, ale za rok już nie ma żadnej darmowej opcji, chyba że coś się zmieni albo przenieść gdzieś numer?
 #1139322  autor: babciagienia1p
 05 gru 2022, 14:59
@pewues
1) Tak, ale nie sprawdzałam jak zachowa się konto po dezaktywacji płatnego NL. Może warto pozwolić na zawieszenie usługi? Nie jestem pewna czy zostanie 360 dni. Przenosiłam na aktywnym NL za 5,- zł na 5 dni.
2) Errata:
Na próbę trzeba dezaktywować najpóźniej ostatniego dnia ważności konta. Nie później niż w ostatnim dniu usługi. Po dezaktywacji zostanie ważność +30 dni.
2 bis) Tak, można najpierw aktywować i dezaktywować na próbę, następnie aktywować płatny NL.
3) Przy przejściu na Go! z aktywnym NL za 5,- zł zostaje 365 dni. Jakakolwiek zmiana z Frii na inną taryfę zamyka drogę powrotu. Nie da się wrócić do Frii.

------------Edycja--------------
viewtopic.php?f=76&t=129586&start=855
 #1139326  autor: biala1991
 05 gru 2022, 16:07
@pewues
NL na 5dni na próbę jest tylko na próbę, nie da się na tym ciągle jechać :) Po wyłączeniu zostaje ważność na 30dni i w kolejnym miesiącu manewr z włączeniem i wyłączeniem można powtórzyć ale już z pakietem w wersji płatnej, co daje nam koszt miesięczny 5zł, czyli tak średnio zważywszy, że niedawno wprowadzona opłata za utrzymanie ważności numeru wynosi 3zł.

Zawieszenie NL na 5dni nie daje RWK, za dobrze było :D tzn. pokazuje się pseudo RWK i pewnie numer może istnieć dość długo ale to raczej wynika z tego, że TM nie śpieszy się z dezaktywacją swoich kart.

Likwidacja NL za 1zł pogrzebała Frii, jeśli ktoś został z gołą taryfą to wielkiego pola manewru nie ma.
 #1139627  autor: babciagienia1p
 10 gru 2022, 22:31
@7xx654465
Dobre pytanie. Według mnie, raczej nie masz już 1,- zł dziennie, ale zrób coś dla ludzkości i upewnij się doładowaniem.
Jeśli wydłuży się ważność do nominalnych 365 dni, nie musisz wydawać 1,- zł na dzwonienie. Wydawanie nic nie zmieni. Jeśli jest aktywna złotówka, będzie rzeczywista ważność 1/2 RWK. Wydawanie przedłuża ważność o 182 dni, nie dłużej niż do końca nominalnej ważności spod kodu *101#.
Wcześniej możesz zobaczyć w apce lub nowymoj.t-mobile.pl czy pokazuje "internet 300 MB". Można też sprawdzić kodem *140*296*1#. Jeśli złotówka jest aktywna, kod pokaże, że jest 305 MB do wykorzystania (w rzeczywistości, przy zerowym stanie konta, 50 MB). Można również spróbować transmisji danych. Jeśli masz aktywną złotówkę, na chwilę będzie możliwa transmisja (50 MB).

--------------Edycja------------------
Sprawdziłam numer, na którym w analogicznej, jak u @7xx654465, sytuacji pożarli mi 0,01 zł na przedłużenie ważności o 30 dni. Kod *140*296*1# pokazuje 305 MB. Pod kodem *104# pokazuje, że złotówka jest aktywna, co oznacza że doładowanie za 5,- zł wydłuży ważność do RWK = 1/2 RWK.
@7xx654465 - w takiej sytuacji można poczekać do ostatniego dnia aktualnej ważności i dopiero wtedy doładować za 5,- zł. Zawsze to 30 dni dłużej, o ile wcześniej nie przeniosą wszystkich karnie do GO!

Summa summarum, dzięki pytaniu @7xx654465, doszłam do wniosku, że niekoniecznie trzeba przechodzić do GO! z aktywnym NL-em za 5,- zł, aby mieć RWK. Przy małych wartościach na koncie głównym można czekać aż wyzerują do końca konto i dopiero wtedy doładować za 5,- zł. Też dostaniemy wówczas RWK = 1/2 RWK. Do tego z lepszymi warunkami niż w GO!, bo z aktywną złotówką, która pozwala na incydentalne korzystanie z numeru w razie potrzeby (tak jak dotychczas we Frii).
Kto wie, może doładowanie wcześniej (przy braku wychodzących, przed karną opłatą max 3,- zł za wydłużenie o 30 dni) też przywraca 1,- zł dziennie?
 #1139639  autor: babciagienia1p
 11 gru 2022, 10:39
@7xx654465
T-Mobile nie pobiera opłaty za brak aktywności, tylko opłatę, maksimum 3,- zł, za 30-dniowe wydłużenie ważności konta. Opłata jest pobierana następnego dnia po ostatnim dniu dotychczasowej ważności konta.
W Twoim przypadku, po doładowaniu za 5,- zł (najpóźniej w ostatnim dniu ważności) teoretyczna ważność wydłuży się o 365 dni od doładowania (trzeba poczekać maksymalnie kilkadziesiąt minut od doładowania). Rzeczywista ważność będzie wynosiła 182 dni. Niestety trzeba ją sobie wyliczyć (T-M zrezygnował z wysyłania SMS-ów ostrzegawczych o zbliżającym się końcu okresu 182 dni) lub obserwować w apce ostatniego dnia ważności (ryzykowne).
Każde zużycie pakietu 1,- zł wydłuża rzeczywistą ważność o kolejne 182 dni, jednak nie dłużej niż do pierwotnej teoretycznej ważności 365 dni (ważność spod kodu *101#).
 #1139668  autor: 7xx654465
 11 gru 2022, 15:09
Ok dziękuję, doładuje 8stycznia zobaczę co będzie? Napewno nr będę chciał zachować 666 x34 x34, na innym nr 602 z włączoną złotówka w apce wyświetla kontrakt zawieszony. Połączenia wychodzące były ważne do 13.10.2022r. Na koncie od dłuższego czasu zero.
 #1139669  autor: babciagienia1p
 11 gru 2022, 15:32
@ 7xx654465
Jak, na drugim numerze, jest 0,- zł to nie mieli z czego pobrać opłaty za wydłużenie ważności. Można próbować doładować za 5,- zł i zobaczyć co się stanie. Kto wie, może odnowi się 1,- zł bez limitu (kontrakt zawieszony?), ale wielkiej nadziei na to nie ma. Aczkolwiek po doładowaniu drugiego numeru wrócą wychodzące i może po następnym płatnym wydłużeniu ważności będzie można jeszcze raz doładować i wrócić do 1,- zł dziennie. Jednak to grubsza operacja, trzeba przed drugim doładowaniem sprawdzić stan kodami i nie ma pewności sukcesu.
 #1140199  autor: zdzisiek1
 21 gru 2022, 19:54
Mam 2 nr. w T-M fri. Obydwa są ważne do 29.12. Mam na nich NL za 1zł dzienne,
którego nie wyłączyłem. Ktoś w innym wątku pisał, że po doładowaniu przez apkę Mój T-Mobile była aktywna RWK i NL za 1 zł. Co należałoby zrobić, aby przedłużyć ważność konta o rok i zachować NL za 1 zł?
 #1140201  autor: Karlos20
 21 gru 2022, 20:38
zdzisiek1: doładować za 5 zł. Wówczas zyskasz realne 182 dni ważności konta, choć saldo dostanie 365 dni. Ważność konta zaktualizuje się po kilku godzinach od doładowania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140316  autor: ign123
 22 gru 2022, 23:54
@Karlos20
A co stanie się z kasą z doładowania w przypadku używania tylko aktualnie dostępnych "promocyjnie" pakietów netu i aktywnej usłudze 1zł? W TM mają chyba za 3 zł automatyczne wydłużenie konta o 30 dni, co w przypadku pół-RWK powinno zadziałać za 6 miesięcy - dobrze pamiętam? Nie nadążam za ostatnimi zmianami w prepaid...
 #1140320  autor: Karlos20
 23 gru 2022, 00:05
ign123: jeśli masz kasę na koncie, to po wyczerpaniu promocyjnych GB, zje jeszcze do 300 MB neta i pobierze 1 zł, w innym wypadku (czyli stan od 0,99 w dół) zje wszystkie GB + darmowe 5 MB z puli dziennej 300 MB, która jest odpłatna. Po wyczerpaniu neta, przestaje on działać, nie generując dodatkowych opłat.

Niestety, w ramach usługi za 1 zł dziennie nie działa mechanizm 3 zł na 30 dni wychodzących, gdyż po 182 dniach od nabycia RWK z usługi, są blokowane wychodzące i tylko doładowanie od 5 zł odwiesi konto i włączy quasi RWK.
Miałem taki przypadek niedawno i wychodzące po tych pół roku zablokowali automatycznie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140696  autor: macqmacq
 31 gru 2022, 19:12
Mam Frii z włączoną NL za 1zł. Numer (y) aktywne na wychodzące do 7.06.2023. W którym dniu (max!) nowego roku 2023, czyli lada moment (1/2 RWK) muszę zrobić płatną aktywność lub doładować konto?
W regulaminie jest "6 ostatnich miesięcy", ale liczone dokładnie w dniach, czyli 182 dni? :?:
  • Strona 71 z 89
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 89
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 89