DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 64 z 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91
 #1134201  autor: biala1991
 29 lip 2022, 08:43
W regulaminie jest mowa o "płatnym zdarzeniu", dla mnie doładowanie spełnia ten warunek ale dla pewności można wykonać połączenie, przecież kasa z zasilenia i tak zostaje niewykorzystana, to nie Orange gdzie można przelewać smsem :D

Edit.
O żesz Ty :D wygląda na to że doładowanie 5 zeta daje ważność na cały rok, co pół roku trzeba tylko wykonać połączenie czy inną płatną aktywność, żeby usługi nie wyłączyli i można na tym jechać okresowo co pół roku, dopóki nie skończą się środki z doładowania, czyli doładowanie 5zł daje ważność na 3 lata.
To TM "złotówki" dla obecnych użytkowników nie utrzyma, nie ma szans :D
 #1134204  autor: biala1991
 29 lip 2022, 10:11
Pytanie co ile (jeśli chcemy wydać jak najmniej) trzeba robić obowiązkowe doładowanie? wg regulaminu doładowanie daje ważność na rok, po pół roku trzeba wykonać płatną aktywność.
A więc przed upływem roku od poprzedniego doładowania wymagane jest kolejne doładowanie (o ile za chwilę tego nie wyłączą :D ), czyli wychodzi, że utrzymanie numeru w "złotówce" kosztuje minimum 5zł rocznie
 #1134212  autor: iphoneski
 29 lip 2022, 11:27
Ja zasilam co pół roku, zamiast płatnej aktywności. Te 10 zł wydam chociażby na SMS premium i tyle. Na przykład sam SMS na WOŚP na finale kosztuje 5 zł + podatek, więc zostaje 3,45 na inne cele. A te inne cele to na przykład użycie tej karty w górach, gdzie T działa najlepiej. Czasem też z niej korzystam przy dużym obciążeniu innych operatorów, bo T przeważnie jest najmniej zatkane. Dla mnie nie są to duże środki, jak za utrzymanie rezerwowego numeru w najmniej obciążonej sieci, która dodatkowo ma najwięcej nadajników w kraju.
 #1134213  autor: Karlos20
 29 lip 2022, 11:33
Tak jak pisałem, pakiety 15 GB za 15 zł i 45 GB za 45 nadal działają w taryfie Frii. Uwalili prawdopodobnie z kolei pakiet 2 GB na 30 dni - nie da się go włączyć poprzez IVR *9602.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134218  autor: babciagienia1p
 29 lip 2022, 12:17
biala1991 pisze:
29 lip 2022, 06:27
To może dlatego uśmiercili złotówkę, bo kłapaliście o tym pakiecie na prawo i lewo :D
Dziwne jest to likwidowanie na raty...

Tak jak napisał Karlos, zabezpieczyli się regulaminem i w nosie mają przyzwoitość :D

Dzidziu miła... Kto kłapał? Projekcja...? Likwidują na raty, bo to zwykła WYMODEROWANO mentalność.

Najgorsze w uwaleniu taryfy Frii jest, że zniknie możliwość KOMPLETNIE BEZPŁATNEGO internetu w strefie 1A, łącznie z Karaibami (patrz wpisy @Karlos20 z 2013 roku).
Póki co... Do boju rodacy... Kto może niech korzysta.

PS. Uwaga! Aby korzystać, należy dezaktywować 1,- zł bez limitu, co nieuchronnie wywali numer do taryfy Go! lub do doładowania.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2022, 12:36 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: usunięto sformułowanie, na które nie ma miejsca na tym forum
 #1134227  autor: biala1991
 29 lip 2022, 13:30
Sory za brak kurtuazji ale o niektórych sprawach naprawdę tu jest za głośno a potem zdziwienie tak jak teraz po likwidacji przelewu sms. Była super usługa, która przy przelewie cyklicznym działała niezgodnie z regulaminem (na korzyść klienta), nie pobierało opłaty chociaż powinno i czyściło konto do zera chociaż nie powinno, to ciągłym pisaniem o tym trzeba było spalić, teraz jest lepiej, bo nie ma nic.
Może trochę przesadziłam z nerwa :D ale akurat na łatwym do zapamiętania numerze złotówkę miałam wyłączoną więc go stracę a zostanie jakiś numer niespecjalny, na którym złotówka jest aktywna.
 #1134244  autor: iphoneski
 29 lip 2022, 16:58
Nie stracisz - wystarczy przenieść.
Mnie wcale nie dziwi, że operatorzy usuwają takie oferty. Koszty rosną, więc skądś pieniądze trzeba brać. I bez przesady z tym "za głośno" - o DIL w Play wszystkie kury we wsi wiedziały i ile lat działał? Błędy faktycznie mogą być wychwytywane na forach, ale usunięcie z oferty całej usługi to już jest decyzja podyktowana konkretnymi przesłankami, na które pisanie na forum nie ma większego wpływu.
 #1134248  autor: biala1991
 29 lip 2022, 19:17
Jak sam piszesz koszty rosną i czasy darmowego utrzymywania leżaków się skończyły, nie ma gdzie przenosić :D w GO RWK za 20zł, w Orange i Plusie opłata za brak aktywności.

Jakby nie było nagłaśnianie na pewno nie pomaga.
Teraz ta akcja z przelewem sms, Orange chciał zlikwidować opłatę, nie wyszło im :D tu akurat system zadziałał przeciw klientowi ale było wiele innych sytuacji kiedy to klienci zyskiwali więc można było przeboleć te 20gr a niektórzy zamiast korzystać z usługi, którą poza Orange oferuje tylko Plus (za co też pobiera opłatę), zaczęli domagać się zwrotu, to po dwóch tygodniach pomarańczowi całkowicie wycofali usługę, dla mnie to jedyne wytłumaczenie tak drastycznej zmiany w przeciągu dwóch tygodni, ale to nie temat o tym :)
 #1134250  autor: Karlos20
 29 lip 2022, 19:45
biala1991: jak to nie ma gdzie przenosić? Wystarczy "czyścić" konto do 0,00 i nic nie zabiorą, ba... Plus pozwala przebywać w okresie pasywnym (karencji) aż 2 lata po utracie ważności na wychodzące, Orange również wydłużył przebywanie na okresie pasywnym o minimum 1 rok. Play ma kilka taryf z RWK + od 3 do 6 miesięcy na odbieranie oraz odNOWA z minimum 13-miesięcznym życiem numeru (no chyba, że co roku skorzystamy z kupionego pakietu bezterminowego, to można numer trzymać dopóki nie zamkną taryfy, czyli kilka lat).
A ci, co posiadają przed wchłonięciem Aero2 przez Plusa ofertę "wRodzinie" mogą zasileniem za minimum 10 zł utrzymać numer na 2 lata.

Swoją drogą T i Heyah potrafiły trzymać numer nawet do 1 roku po blokadzie wychodzących i przychodzących (szczególnie jest to powszechne w spłaconych mixach na umowach bezterminowych - miałem kiedyś numer Heyah Mix - pomimo utraty ważności konta na wychodzące i przychodzące numer potrafił nadal przyjmować połączenia po 3 latach od blokady wychodzących).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134263  autor: rsig
 30 lip 2022, 01:37
biala1991 pisze:
29 lip 2022, 19:17
Jak sam piszesz koszty rosną i czasy darmowego utrzymywania leżaków się skończyły
Jakbym miał dużo leżaków to chyba bym zrobił sobie szrotownię jakichś starych klawiszowców sprzed 10 czy 20 lat. Mogłyby być z zajechanymi bateriami, służyłyby tylko do tego żeby raz na miesiąc je wyciągnąć z szuflady, włączyć i wykonać płatną aktywność.
nie ma gdzie przenosić :D w GO RWK za 20zł
Jak liczy się każda złotówka to można te 20 zł trochę zmniejszyć. Gdyż owszem RWK kosztuje 20 zł, ale za samo doładowanie tym dwudziestakiem dostajemy 7 GB na miesiąc. Więc wtedy na głównym numerze (zakładam że też prepaid) możemy sobie na miesiąc przełączyć pakiet na mniejszy i tańszy (lub wogóle bez internetu jeśli zużywamy max 7 GB). I tą kartę T-M wsadzić na miesiąc jako drugą w dual sima, tylko do internetu.
Karlos20 pisze:
29 lip 2022, 19:45
biala1991: jak to nie ma gdzie przenosić? Wystarczy "czyścić" konto do 0,00 i nic nie zabiorą
U którego z operatorów, poza Plusem, trzeba mieć minimum 1 grosz żeby korzystać z internetu, promek, itp?
 #1134265  autor: biala1991
 30 lip 2022, 06:38
Dzięki wszystkim za propozycje, przenoszenie nie wchodzi w grę też dlatego, że w innych sieciach również mam leżaki, których zamierzam się pozbywać w związku z rosnącymi kosztami utrzymania (pora na opcję jeden operator=jeden numer :D ). Tendencja pogarszania warunków jest nieodwracalna więc szkoda zachodu, bo to kwestia czasu kiedy kolejna sieć podniesie opłatę za RWK, będzie wymagać w ramach aktywności podrapać się lewą stopą za prawym uchem. Jeśli zdecyduję się numer zachować to odżałuję te 20zł i zmienię taryfę na GO, chociaż bardzo niechętnie, bo to będzie migracja wymuszona przez operatora czego nie lubię :)
 #1134290  autor: Karlos20
 30 lip 2022, 23:01
rsig: Plus pozwala korzystać z neta posiadając 0,00 na koncie. Wielokrotnie testowane, zarówno na samym Plusie, jak i ich MVNO (Lajt Mobile i KLUCZ). Więc każdy operator pozwala korzystać z neta przy saldzie 0,00, a niekiedy na minusie (jak w Orange).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134295  autor: biala1991
 31 lip 2022, 07:26
Karlos
ile minimum doładowań trzeba zrobić, żeby nie dopuścić do wyłączenia NL 1zł? jedno w roku czy dwa (co pół roku)?
Na numerze, na którym złotówkę mam włączoną powoli zbliża się pół roku, czy teraz wystarczy tylko płatna aktywność czy jednak trzeba doładować? Nie jestem pewna, bo do tej pory korzystałam ze złotówki w inny sposób :D
 #1134297  autor: babciagienia1p
 31 lip 2022, 11:03
@biala1991
1) Jeśli stan KG wynosi 1,00 zł lub więcej i zbliża się 183 dzień, wystarczy wykonać cokolwiek. Zostanie wówczas pobrana złotówka i wychodzące przedłużą się o maksimum 182-183 dni od zdarzenia, jednak nie dłużej niż do końca teoretycznej RWK.
2) Jeśli stan KG jest poniżej 1,00 zł, należy doładować za minimum 5,- zł, co wydłuży praktyczne wychodzące o 182-183 dni od doładowania (teoretyczne o 365 dni).

Z doładowaniami nie ma się co śpieszyć, bo coś intensywnie kombinują.
Dzisiaj od północy do 6:00 rano zmienił się komunikat przy próbie włączenia kodem *140*296# z "oferta zakończyła się..." na "wystąpił błąd, spróbuj ponownie później". Niestety po 06:00 wrócił dotychczasowy. Pewnie wkrótce pójdzie przymusowy transfer do Go! Oby z aktualnymi teoretycznymi terminami ważności, co w niektórych przypadkach powinno dać więcej niż 183 dni.
Mam nadzieję, że przynajmniej przy hurtowej migracji nie będą strzelać zza węgła, jak przy okazji wyłączenia możliwości aktywacji NL 1,- zł, i opublikują jakąś informację wcześniej. Ciekawe, że inni operatorzy potrafią poinformować o planowanych zmianach...
 #1134301  autor: biala1991
 31 lip 2022, 13:07
Czyli kolejność zdarzeń jest taka: włączenie złotówki (doładowanie zbędne), po pół roku aktywność za 1zł (dalej bez doładowania) a za następne pół roku (rok od aktywacji) obowiązkowe zasilenie, o ile wcześniej złotówki nie dobiją.
Okazuje się, że nieprzerwane utrzymanie NL 1zł jest dość skomplikowane :)
  • Strona 64 z 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 91