DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 78 z 91
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 91
 #1149827  autor: babciagienia1p
 16 maja 2023, 20:48
growther pisze:
16 maja 2023, 16:55
@babciagenia o czym ty piszesz?
Cytat : ""Ciekawe kiedy T-Mobile wycofa bezpłatne 45 GB na 7 dni?""
Skad ta opcja?

Bezpłatne 45 GB na 7 dni funkcjonowało od końca września 2022 w obydwu taryfach. W marcu 2023 zniknęło z taryfy Frii, zostało tylko w GO!
Chciałam wydzielić nowy wątek
[KARTA] T-Mobile GO! XXS tylko dla użytkowników taryfy Frii z usługą Bez limitu za 1,- zł dziennie.
Byłoby łatwiej pisać i kontynuować. Nie zamulalibyśmy wątku, z którego korzystają też użytkownicy innych usług. Zaprotestował @Karlos20. Wzięłam pod uwagę jego weto i skasowałam inauguracyjny post.
Wydaje mi się, że GO! XXS jest korzystniejsza niż dotychczasowa BLz1,-złD. Dla utrzymania oferty we Frii należało wydać minimum 5,- zł rocznie. W Go! wystarczy 4,11 zł. Jednocześnie można mieć jednorazową - prawdziwą - RWK, w przypadku One Way, za 1,- zł. Oczywiście promocje, w tym 45 GB na 1 dzień, dzisiaj są, jutro może ich nie być. Mam wrażenie, że cykl rozliczeniowy BLz1,-złD to 1 dzień, więc najprawdopodobniej karna migracja może odbyć się każdego dnia w okresie 28 czerwca - 31 lipca 2023.
UWAGA!!! Jeśli chcecie wylądować w GO! XXS, nie przechodźcie do GO! sami, czekajcie na karne przeniesienie. Co do doładowania przed migracją, niech każdy zastanowi się indywidualnie. Ja nie będę doładowywała swoich kart przed, poczekam z ewentualnymi doładowaniami jak będę już w XXS. Faktycznie,doładowanie 27 czerwca 2023 daje maksymalną RWK jeszcze w starej BLz1,- złD całkowicie za darmo, później można cykać 1,- zł co 90 dni, ale ja mam za dużo kart. W sumie i tak wyjdzie na to samo, bo w XXS trzeba będzie wydawać 1,- zł co 90 dni. Wydanie 1,- zł w XXS też będzie dawać RWK, a w związku z niepewną przyszłością oferty lepiej mieć mniej na koncie. Nie będę doładowywać przed.
Ważne, żeby mieć 27 czerwca 2023 wieczorem aktywną usługę BLz1,-złD.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2023, 21:01 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1149831  autor: Karlos20
 16 maja 2023, 21:00
Warto się przygotować, doładuje po 5 zł obie karty z taryfą Frii i aktywną opcja BL 1 zł.
Wspominasz o terminie 28.06 - 31.07.2023 > to okres promocyjny, w którym obowiązują promocyjne warunki GO XXS oraz przyznanie 100 GB za automatyczną migrację do GO. Sama migracja do GO w dniu 28 czerwca 2023 oznacza skasowanie taryfy Frii wraz ze wszystkimi składnikami tej taryfy.
Swoją drogą, co Wam się podobało w likwidowanej taryfie?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149834  autor: Karlos20
 16 maja 2023, 21:18
babciagienia1p: na obu kartach mam 0,00 więc lepiej, abym je doładował przed migracją. Tym bardziej, że dadzą RWK, które pozostanie po migracji.
Pamiętaj o rygorze używania choć raz co 3 miesiące. We Frii blokowali wychodzące po 6 miesiącach, a usługa nadal była aktywna i po doładowaniu konto było ważne rok bez dodatkowych ewentualnych strat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149836  autor: babciagienia1p
 16 maja 2023, 21:38
@Karlos20
Po wprowadzeniu karnej opłaty za wydłużenie ważności konta, blokada i wydłużenie oferty w BLz1.-złD są nieco bardziej złożone w przypadku posiadania minimum 0,01 zł. Pisałam już kiedyś o tym.
Biorę pod uwagę, w XXS, konieczność wydania 1,- zł co 90 dni. Jednocześnie to wydanie będzie dawało prawdziwą RWK, w porównaniu z niby-RWK, po doładowaniu 5,- zł, w BLz1,-złD.
Przy karnej migracji do XXS z ważnością konta poniżej 30 dni też warto poczekać z doładowaniem, ponieważ migracja wydłuży ważność do 30 dni.
 #1149841  autor: Karlos20
 16 maja 2023, 22:01
Zauważ, że quasi RWK była kasowane po pół roku, a po migracji do GO pozostanie. Ale dali poważny haczyk - nie użyjesz w ciągu 90 dni, zabieramy promkę bezpowrotnie - oni na to liczą, aby za rok kupić RWK za 20 lub kradnąc co miesiąc kasę z konta aby przedłużać karnie konto co 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149844  autor: babciagienia1p
 16 maja 2023, 22:22
@Karlos20
Wiesz... Słyszałam o operatorach, którzy kradną więcej co miesiąc niż T-Mobile.
biala1991 pisze:
16 maja 2023, 20:23
...Kolejna ciekawostka, jeśli na koncie nie będzie kwoty wystarczającej na to automatyczne uruchomienie "odpowiedniej" usługi to zostaniemy z gołą taryfą GO! Czy w takim przypadku przynajmniej roczna ważność konta z NL+1GB zostanie zachowana po migracji do GO!, skoro z powodu braku środków nie dojdzie do przeniesienia NL+1GB na ofertę GO! XS?

Prawdopodobnie ważność konta zostanie zachowana. Przynajmniej tak deklarują. Doświadczenia z trikiem NL + 1 GB + Supernet Video i przeniesieniem RWK do GO! też to potwierdzają.
 #1149847  autor: Karlos20
 16 maja 2023, 23:08
No właśnie, dlatego warto jednak doładować konto przed przymusową migracją, skoro RWK pozostanie. Kasa też pozostaje. No i teraz tym komunikatem tylko to potwierdzają, o czym my wiedzieliśmy już wcześniej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149852  autor: biala1991
 17 maja 2023, 05:42
babciagienia1p pisze:
16 maja 2023, 22:22
biala1991 pisze:
16 maja 2023, 20:23
...Kolejna ciekawostka, jeśli na koncie nie będzie kwoty wystarczającej na to automatyczne uruchomienie "odpowiedniej" usługi to zostaniemy z gołą taryfą GO! Czy w takim przypadku przynajmniej roczna ważność konta z NL+1GB zostanie zachowana po migracji do GO!, skoro z powodu braku środków nie dojdzie do przeniesienia NL+1GB na ofertę GO! XS?

Prawdopodobnie ważność konta zostanie zachowana. Przynajmniej tak deklarują. Doświadczenia z trikiem NL + 1 GB + Supernet Video i przeniesieniem RWK do GO! też to potwierdzają.
Przy karnym przeniesieniu to będzie jednak trochę inna sytuacja, bo TM będzie próbował włączyć inną "zamienną" ofertę. Korzystam z NL za 5zł i nie mam 25zł na koncie więc wyląduję bez żadnej usługi i nie wiadomo jak wtedy zachowa się system, czy z RWK nie skróci mi ważności do deklarowanych 30dni.
Fajnie by było dostać w bonusie 100GB :D ale wolę nie ryzykować i nie czekać na automat tylko sama się przeniosę do GO!, bo to już doświadczalnie sprawdzone, że wtedy ważność konta zostaje.

Tak samo nie ryzykowałabym z karnym przeniesieniem BL 1zł przy zerowym stanie konta, bo nie wiadomo jak w przypadku "złotówki" interpretować zapis, że zamienna usługa zostanie aktywowana pod warunkiem posiadania odpowiedniej kwoty. Oficjalnie do korzystania z usługi za 1zł wymagana jest ta złotówka na koncie, system migracyjny może być ustawiony na wyłączanie usługi klientom ze stanem poniżej minimum.

Karlos pytał co takiego widzimy w BL za 1zł? Jak dla mnie to unikatowa i tania w utrzymaniu oferta, pozwalająca okazjonalnie korzystać z numeru. Niby Orange ma też NL za 1zł dziennie ale tam trzeba pamiętać, żeby przed każdym skorzystaniem włączyć usługę. W TM dzwonię "z marszu".
 #1149853  autor: babciagienia1p
 17 maja 2023, 06:11
biala1991 pisze:
17 maja 2023, 05:42
Tak samo nie ryzykowałabym z karnym przeniesieniem BL 1zł przy zerowym stanie konta, bo nie wiadomo jak w przypadku "złotówki" interpretować zapis, że zamienna usługa zostanie aktywowana pod warunkiem posiadania odpowiedniej kwoty. Oficjalnie do korzystania z usługi za 1zł wymagana jest ta złotówka na koncie, system migracyjny może być ustawiony na wyłączanie usługi klientom ze stanem poniżej minimum.

Jak zwykle, ślepa jestem. Gdzie widzisz zapis o konieczności posiadania złotówki do karnej aktywacji XXS? Ja widzę tylko
4.3. Możesz korzystać z Oferty jeśli posiadasz konto ważne na połączenia wychodzące oraz stan konta
umożliwiający pobranie Opłaty Dziennej. W sytuacji gdy stan Twojego konta jest niższy niż Opłata Dzienna, nie będziesz mógł w danym dniu kalendarzowym skorzystać z Oferty, do czasu zapewnienia środków na pobranie tej opłaty. W takim przypadku będziesz rozliczany za korzystanie z Usług Telekomunikacyjnych zgodnie z posiadanym Cennikiem.

Według mnie ten zapis dotyczy już sytuacji po karnym przeniesieniu aktywnej usługi.
 #1149854  autor: Karlos20
 17 maja 2023, 06:17
biala1991: pytałem, jakie opcje Wam się podobały w całej taryfie Frii, opcja NL za 1 zł dziennie to tylko jedna z wielu ciekawych opcji.
Przypomnę: jeśli masz no-limit co 5 dni za 5 zł, to zachowasz nabytą ważność konta - już to testowaliśmy przy samodzielnej migracji z tą opcją do GO, a dopiero teraz T do tego się przyznaje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149855  autor: babciagienia1p
 17 maja 2023, 06:37
@Karlos20
@biala1991 ma rację, żeby nie pozwolić na karne przeniesienie w przypadku innych ofert niż BLz1złD
Środki zgromadzone z doładowań, znajdujące się na koncie Użytkownika przed zmianą taryfy, zostaną przeniesione z taką samą ważnością do nowej taryfy GO! z zastrzeżeniem, że:
▪ jeśli Użytkownik miał aktywną jedną z ofert „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 1 GB za 5 zł”, „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB za 25 zł” lub „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 10 GB za 30 zł” to saldo konta zostanie pomniejszone o kwotę wynikającą z aktywacji oferty cyklicznej na nowych warunkach wskazanych powyżej. Jeśli Użytkownik nie ma wystarczających środków na aktywację oferty na nowych warunkach, będzie korzystać z usług telekomunikacyjnych, zgodnie z Cennikiem taryfy GO!. W takim przypadku Użytkownik może samodzielnie zlecić aktywację dostępnej oferty na taryfie GO!
.
Pytałeś o zalety Frii. Chociażby Supernet Video, który ma priorytet transmisji danych na zapchanych BTS-ach.

-------------Edycja_1----------------
Priorytet Supernetu jest jeszcze bardziej przydatny po wyłączeniu 3G, przy zagrożeniu zrzucaniem transmisji do 2G.
 #1149856  autor: Karlos20
 17 maja 2023, 07:02
Mi się SuperNet nie podoba, co mi po piorytecie, skoro masz sztywny lejek na video, a na resztę netu jest 0, gdy nie masz środków. VPN w tej chwili pozwala omijać rozliczanie usługi, ale zjadamy dzięki temu inne GB.
Takich ograniczeń nie mam np. we Flexie, o czym wspominałem wcześniej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149857  autor: babciagienia1p
 17 maja 2023, 07:12
@Karlos20
Pisząc o zapchanych BTS-ach, mam na myśli takie gdzie speedtesty, nawet w niby-5G, wykazują kilka Mbps. Supernet jest w takich sytuacjach wybawieniem. W tych samych lokalizacjach Flex chodzi niewiele lepiej, ale powszechnie wiadomo, że Flex jest bezkonkurencyjny i najlepszy w każdej sytuacji. Żadna inna oferta, żadnego operatora nie może z nim się równać.
 #1149862  autor: biala1991
 17 maja 2023, 08:28
Babciagienia1p
Chodzi właśnie o fragment nie z regulaminu, który dotyczy zasad korzystania z nowej oferty po przeniesieniu ale o cytat z informacji, która opisuje warunki przymusowej migracji:
"Jeśli Użytkownik nie ma wystarczających środków na aktywację oferty na nowych warunkach, będzie korzystać z usług telekomunikacyjnych, zgodnie z Cennikiem taryfy GO!"
I tak jak nie wiadomo co TM uważa za cykl rozliczeniowy w "złotówce" tak nie wiadomo czy nie uznają, że brak minimum 1zł na koncie jest równoznaczne z brakiem możliwości przeniesienia na ofertę XXS, która jako jedyna zadziała tylko po automatycznej aktywacji przez operatora. Ja w reklamacje wdawać się nie lubię, zresztą nawet nie muszę, bo nie mam zerowego salda.

Karlos
dla mnie Frii=BL za 1zł, to jest najbardziej wartościowa usługa w tej taryfie ale to oczywiście moja subiektywna opinia :D
 #1149864  autor: babciagienia1p
 17 maja 2023, 08:59
@biala1991
Możliwe, że masz rację. Może dla bezpieczeństwa warto mieć minimum 1,- zł.
Mimo wszystko nadal uważam, że stan KG poniżej 1,- zł, przed karnym przeniesieniem do GO!, pozwoli na aktywację XXS. Ważne, żeby mieć aktywną usługę BLz1złD. Tej usługi nie można mieć zawieszonej, w przeciwieństwie do pozostałych.
Na wszystkich kartach mam powyżej 1,- zł. Chyba, w ramach testu, poświęcę się dla ludzkości i doprowadzę jedną kartę do stanu poniżej 1,- zł, żeby się upewnić. Co prawda będzie to post factum...
Zmiana na taryfę GO! spowoduje, że Użytkownicy korzystający z jednej z poniższych ofert (aktywnej, tj. nie będącej w okresie zawieszenia z powodu braku możliwości pobrania Opłaty Cyklicznej):
▪ „Bez limitu za 1 zł dziennie” po zmianie będą korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów, 300 MB płacąc 1 zł za dzień w ramach oferty „GO! XXS”. Szczegóły w Warunkach Oferty Promocyjnej „GO! XXS” dla Użytkowników w T-Mobile na kartę

Jeśli Użytkownik nie ma wystarczających środków na aktywację oferty na nowych warunkach, będzie korzystać z usług telekomunikacyjnych, zgodnie z Cennikiem taryfy GO!. W takim przypadku Użytkownik może samodzielnie zlecić aktywację dostępnej oferty na taryfie GO!
 #1149867  autor: biala1991
 17 maja 2023, 09:48
Dokładnie ten fragment z info brzmi:
Środki zgromadzone z doładowań, znajdujące się na koncie Użytkownika przed zmianą taryfy, zostaną przeniesione z taką samą ważnością do nowej taryfy GO! z zastrzeżeniem, że:
▪jeśli Użytkownik miał aktywną jedną z ofert „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 1 GB za 5 zł”, „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB za 25 zł” lub „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, Supernet Video i 10 GB za 30 zł” to saldo konta zostanie pomniejszone o kwotę wynikającą z aktywacji oferty cyklicznej na nowych warunkach wskazanych powyżej.

Jeśli Użytkownik nie ma wystarczających środków na aktywację oferty na nowych warunkach, będzie korzystać z usług telekomunikacyjnych, zgodnie z Cennikiem taryfy GO!. W takim przypadku Użytkownik może samodzielnie zlecić aktywację dostępnej oferty na taryfie GO!
Nie jest tu wymieniony BL za 1zł więc to może rzeczywiście oznaczać, że w przypadku tej usługi nie jest wymagane określone saldo.
 #1149868  autor: babciagienia1p
 17 maja 2023, 10:00
@biala1991
Już wałkowałam to we wcześniejszych postach. Podsumowując, w przypadku aktywnych usług NL innych niż BLz1złD nie należy dopuszczać do karnej migracji, w przypadku aktywnej usługi BLz1złD - przeciwnie - nie należy migrować samemu, trzeba czekać przesiedlenie.
Co do stanu konta przed przesiedleniem do XXS, niech każdy zinterpretuje ogłoszenie i regulamin sam.
Ja testowo, przed przesiedleniem do XXS, wyzeruję stan KG na jednej karcie.

https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... 4553316449

https://www.t-mobile.pl/c/_bffapi/webcm ... 403b568c0a
Ostatnio zmieniony 17 maja 2023, 10:04 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 78 z 91
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 91
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 91