DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 67 z 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91
 #1134946  autor: Karlos20
 18 sie 2022, 12:23
biala1991: 15 GB włączysz np. dzwoniąc pod darmowy automat *9602 / *9797 / *2222 / 602900000 / 888002222 / 602960200 i po wysłuchaniu komunikatu o stanie konta wciśniesz odpowiednio 2 (Aktywacja pakietów i usług), 2 (Pakiety) i znów 2.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134950  autor: iphoneski
 18 sie 2022, 12:47
biala1991 pisze:
18 sie 2022, 12:15

Wyobrażasz sobie jednoczesne działanie ważności konta i Frii rozmów, bo ja nie :D
Wyobrażam. W Play możesz dzwonić/pisać do Play praktycznie bez ograniczeń czasowych, o ile wydasz grosza miesięcznie albo coś z jakiegoś (nawet darmowego) pakietu. W T nie będzie to grosz ale 300 groszy za miesiąc, czyli 100x drożej za to samo. A pamiętać trzeba, że rozmowy wewnątrz sieci są praktycznie bezkosztowe dla operatora.
 #1134954  autor: biala1991
 18 sie 2022, 14:50
TM to nie Play :D Kiedy pojawiła się taryfa Frii (z czterema opcjami Frii, m.in. Frii RWK) to wszystkie te opcje wzajemnie się wykluczały, nie można było korzystać równocześnie z RWK i darmowych rozmów w sieci. Z czasem RWK zostało całkowicie zlikwidowane i teraz TM (po tej demolce, którą ostatnio zrobili z NL-tami) miałoby poprawić archaiczną usługę i umożliwić korzystanie z niej bez doładowywania konta? W takie bajki to ja nie wierzę, będzie jakiś haczyk :D


Dzięki Karlos
 #1134955  autor: iphoneski
 18 sie 2022, 14:57
Fajnie, ale to przedłużenie nie ma nic wspólnego z usługą RWK. To poprostu blokada odcięcia połączeń wychodzących. Można ją też nazwać blokadą blokady – jak tam kto woli. W każdym razie, ona nie ma nic wspólnego z posiadanymi pakietami. Do póki pakiet jest ważny możesz z niego korzystać, bo w przypadku końca ważności konta przedłużą ci wychodzące o miesiąc. I tyle.
 #1134958  autor: biala1991
 18 sie 2022, 16:08
To nie jest RWK tylko MWK - miesiąc ważności konta :) (pod istotnym warunkiem, posiadania środków na koncie). Z jednej strony to może być przydatne ale z drugiej to niespotykane rozwiązanie, żeby.. zlikwidować okres pasywny, w żadnej sieci czegoś takiego nie ma, wszędzie działa to tak, że po blokadzie połączeń wychodzących numer jest jeszcze jakiś czas aktywny na połączenia przychodzące a w TM co? numer od razu przepada? zgadzam się z Karlosem, to ostre przegięcie.
W moim przykładzie, senior co miesiąc odnawia sobie pakiet minut, w międzyczasie traci ważność połączeń wychodzących i nie ma środków na koncie, do tej pory, kiedy zorientował się, że ma zablokowane wychodzące doładowywał konto i dalej mógł korzystać z pakietu, od września kiedy zorientuje się, że nie może dzwonić to będzie znaczyło, że właśnie stracił numer :D
 #1134961  autor: Karlos20
 18 sie 2022, 16:42
biala1991: okres pasywny w T wynosi 31 dni po upływie terminu na połączenia wychodzące, realnie jeszcze kilka miesięcy numer czeka na doładowanie. Najwidoczniej w T stwierdzili, że nie chcą ponosić kosztów utrzymania bazy mniej aktywnych userów, już w okresie aktywnym na wychodzące i skrócić termin okresu pasywnego, aby zaoszczędzić. Łatwiej to zrobić na starszej taryfie, niż w GO, gdzie większość płatnej aktywności zmieni termin ważności okresu aktywnych wychodzących. A jak systemy IT operatora odetchną z ulgą...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134981  autor: biala1991
 19 sie 2022, 06:41
Iphoneski
"Jeśli w dniu pobrania opłaty za usługę stan konta będzie równy 0 zł, to ważność konta wygaśnie."
Chyba rzeczywiście źle to odczytałam jako wygaśnięcie numeru.
Dobrze, że jednak nie śpieszyłam się z migracją do GO, będzie szansa przetestować działanie nowej opcji.


Karlos
Z regulaminu pakietów 15GB i 45GB nie wynika, że przedłużają one ważność konta. Jeśli to przedłużenie ważności jest nieoficjalne to nie wiadomo czy zakup tych pakietów uchroni przed nową opłatą.
 #1134996  autor: mariusz9a
 19 sie 2022, 12:03
Poza tym jak już ktoś kompletnie zapomni o doładowaniu numeru i faktycznie mu go wyłączą, to przypominam że zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym jest możliwość przeniesienia takiego numeru do innego operatora w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dnia wyłączenia numeru. W ten sposób można go "uratować" jak komuś zależy na numerze.
 #1134998  autor: 7xx654465
 19 sie 2022, 12:21
mariusz9a pisze:
19 sie 2022, 12:03
Poza tym jak już ktoś kompletnie zapomni o doładowaniu numeru i faktycznie mu go wyłączą, to przypominam że zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym jest możliwość przeniesienia takiego numeru do innego operatora w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dnia wyłączenia numeru. W ten sposób można go "uratować" jak komuś zależy na numerze.

Miałem ok dwa lata temu problem z przeniesieniem numeru z orange do plusa ponieważ orange wygasła ważność konta na połączenia wychodzące, musiałem doładować, teraz coś się zmieniło?
 #1135005  autor: mariusz9a
 19 sie 2022, 13:29
7xx654465 pisze:Miałem ok dwa lata temu problem z przeniesieniem numeru z orange do plusa ponieważ orange wygasła ważność konta na połączenia wychodzące, musiałem doładować, teraz coś się zmieniło?
To nie moja wypowiedź - coś się z cytowaniem pokiełbasiło ;-)

W każdym razie mi chodzi o art. 71 Prawa Telekomunikacyjnego. Mowa tam jest o czasie nie krótszym niż 1 miesiąc od daty rozwiązania umowy. Rozwiązanie umowy w przypadku pre-paid to zakończenie świadczenia usług - czyli wyłączenie numeru (a przynajmniej ja to tak rozumiem). Nie wiem jak do tego ma się zablokowanie połączeń wychodzących - nie rozumiem co to ma w ogóle wspólnego z przenoszeniem numeru :-D Poza tym piszesz że było to dwa lata temu - może coś się po prostu zmieniło w tej kwestii...
 #1135036  autor: Karlos20
 20 sie 2022, 09:54
makowka27: wbij kod *100*812#
Przeniesiesz się do taryfy Heyah Dniówka. Miej w razie czego minimum 3 zł na koncie, bo taki jest koszt migracji (według regulaminu > https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 007158.pdf )
Migracja trwa od kilku do max 72h.
Dostępne są tam m.in.:
> no-limit za 35 zł z darmową jednorazową mega paczką 555 GB na 30 dni (aktywacja w aplikacji Moja Heyah)
> dodatkowe GB za każde doładowanie konta online
> za 4,99 zł przedłużasz ważność konta o 100 dni
> za 20 zł odpalasz Rok Ważności Konta
> można włączyć tanie połączenia na Ukrainę lub taniej niż cennikowo dzwonić na numery międzynarodowe.
Wszystkich opcji szukaj na stronie heyah.pl

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135051  autor: Karlos20
 20 sie 2022, 18:47
macqmacq: do tej opłaty nic nie powinno się dziać. Pytanie tylko co się stanie gdy będziesz mieć stan 0,00 gdy cennikowo rozpocznie się pobieranie "daniny" pod pretekstem przedłużenia wychodzących? Musimy poczekać z tym do 18 września 2022.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135061  autor: babciagienia1p
 21 sie 2022, 10:37
Karlos20 pisze:
20 sie 2022, 18:47
...Pytanie tylko co się stanie gdy będziesz mieć stan 0,00 gdy cennikowo rozpocznie się pobieranie "daniny" pod pretekstem przedłużenia wychodzących?...

Można wcześniej PRÓBOWAĆ dezaktywować niektóre pakiety (po wcześniejszej aktywacji). Każda dezaktywacja powinna dawać +31 dni. Pakiety są możliwe do aktywacji przy stanie KG 0,00 zł w gołej Frii.
 #1135065  autor: Karlos20
 21 sie 2022, 11:14
babciagienia1p: problem w tym, że jeśli ktoś nabył ważność konta, nie będzie taka osoba się bawić i ryzykować.
No-limit po 1 zł działa już tylko w jedną stronę, każda zmiana (oprócz paczek 15 i 45 GB) skasuje usługę bezpowrotnie.
Też nie wiadomo, czy czasem nie zlikwidowali po kryjomu opcji taryfowych FRII.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 67 z 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 91