DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #1110430  autor: SomalijskiWluczega
 21 sty 2021, 11:49
Remington pisze:
21 sty 2021, 11:17
To świadczy tylko o zasięgu, ale nie o jakości połączeń (w tym internetu).
Jeśli chodzi o net to już od jakiegoś czasu jest jakość taka sama.
Jeśli chodzi o rozmowy głosowe to tylko nie wiem jak jest z HD. Bo przy rozmowach tego znaczka nie widzę. Ale jak zasięg jest to jakość rozmów jest dobra :)
PS - jakoś heyah też nie ma HD i nikt jeszcze na jakość rozmów nie narzekał tutaj.
 #1110435  autor: SomalijskiWluczega
 21 sty 2021, 13:38
Do Remington to masz stare informacje apropo lycamobile.pl - internet leci z polskiego plusa a nie z Anglii jak kiedyś. Ping obecnie w lycamobile.pl to jakieś od 20 do 50ms. To już nie te czasy kiedy w Lycamobile ping był grubo powyżej 100 ms i net działał wolno. Te czasy już minęły. Owszem, 5G brakuje póki co ale narazie 5G dopiero raczkuje. Sam mam lycamobile.pl więc wiem o czym pisze a cena 10zł za no limit rozmowy SMSy i 35GB internetu * 6 miesięcy = najlepsza oferta na polskim rynku telekomunikacyjnym. Temu chyba nie zaprzeczysz? Jeśli znajdziesz tańszą ofertę za no limit rozmowy SMSy + 35 GB netu to daj mi znać. Chętnie z tego skorzystam.
 #1110437  autor: Remington
 21 sty 2021, 13:52
Przede wszystkim, to nie jest wątek o Lyca, tylko o Lajcie, gdzie wytworzyła się dyskusja o alternatywach. Taniej nie znaczy lepiej.

To dobrze jeśli Lyca ma wreszcie net bezpośrednio przez Plusa, przynajmniej tyle. Połączenia mają na pewno wciąż przez własne łącza. No i jest jeszcze coś - Lajt trzyma się polskich przepisów (Telestrada ma swoje za uszami, ale nie w kwestii Lajta), a Lyca potrafi zmieniać cennik z dnia na dzień, do czego nie ma prawa. Oczywiście jeśli nikomu to nie przeszkadza, to jest to alternatywa.
grzego44 pisze:
21 sty 2021, 10:39
Jak to jest w końcu z Lajt bo różne komentarze są o tej firmie (Telestrada) warto przenosić numer?
Co mówią te komentarze? Bo jakoś u nas rzadko ktoś narzeka.
 #1110438  autor: muchakk
 21 sty 2021, 15:16
Mam LajtDUET i mogę z czystym sumieniem polecić. Jakość taka sama jak w PLUSie. Jest 5G, są rozmowy w HD Voice.

Miałem w marcu 2020 r. kartę w lycamobile. Net leciał przez anglie i jakość połączeń też odstawała od tego co jest w lajcie.
 #1110439  autor: SomalijskiWluczega
 21 sty 2021, 16:07
muchakk pisze:
21 sty 2021, 15:16
Mam LajtDUET i mogę z czystym sumieniem polecić. Jakość taka sama jak w PLUSie. Jest 5G, są rozmowy w HD Voice.

Miałem w marcu 2020 r. kartę w lycamobile. Net leciał przez anglie i jakość połączeń też odstawała od tego co jest w lajcie.
Ok - te HD dobra rzecz :) te 5G by mnie przekonywało jak bym miał telefon obsługujący 5G i byłbym w zasięgu 5G.
Ale nie jestem w zasięgu - brakuje mi jakieś 500m do 1km bym był w zasięgu plusa...
Zresztą brak takowego telefonu przesądza o wszytkim.
Dla HD nie będę zmieniał najtańszej sieci w Polsce (lycamobile.pl) Zresztą tak jak pisałem heyah też nie ma HD i jakoś nikt tam nie narzeka na jakość połączeń. Jakość rozmów jest porównywalna z heyah w lyca.
Co do marca 2020 a grudnia czy stycznia 2021 to jest w lyca różnica. Internet jest po plusie a nie z anglii.
A to co mnie na dłuższą metę odrzuca zaś z Lajt mobile to brak RLAH (są dopłaty do rozmów *(nie wczytywałem się jakiej wysokości - ale są, internet w lajcie w UE to koszt ponad 13zł za 1GB , Lycamobile nie ma dopłat do RLAH i są za 10zł w pakiecie S 2,5GB darmowego internetu w UE - a to mi robi różnice)

Podsumowując:
Jakościowo Lajt ma podobno 5G i rozmowy w HD to są plusy.
Minus = ceny i brak RLAH - ceny w UE nie są jak w Polsce
Lyca jakościowo może ciut gorsza (brak 5G i brak rozmów w HD)
Plus w Lyca to darmowy RLAH (w pakietach darmowe rozmowy i smsy w UE oraz 2,5GB netu na terenie krajów UE)
Plusem w Lyca jest też to że za 10/20zł miesięcznie prócz no limit rozmów i smsów jest 35GB internetu w kraju.
w Lajcie za 19,99zł miesięcznie jest zaledwie 10GB netu - i co mi z 5G jak netu jest tak mało...
 #1110442  autor: muchakk
 21 sty 2021, 16:29
W lajcie masz RLAH tylko tracisz bonus krajowy w miesiacu w ktorym przekroczysz okreslone ramy (te sa opisane na stronie).
HDVoice w Heyah jest od zawsze czyli od momentu jak wprowadził to T-mobile w swojej sieci.
 #1110444  autor: muchakk
 21 sty 2021, 16:50
Remington masz rację. Przeoczyłem, że rozmowa dotyczy oferty na kartę. Tutaj chyba faktycznie RLAH nie ma. Bonus krajowy występuje tylko w ABO.
 #1110494  autor: fwitkowski17-x
 22 sty 2021, 17:44
W Lajt mobile w ofercie na kartę roaming jest aktywny, ale tylko dla rozmów i SMS - nie ma możliwości korzystania z internetu zagranicą w ofertach na kartę. No i za rozmowy i SMSy dalej trzeba płacić pomimo aktywnego pakietu no-limit. Tak o rzecze FAQ:
Usługa roamingu na usługi głosowe jest aktywna automatycznie. (...) Usługa roamingu na transfer danych poza granicami kraju nie jest dostępna dla Użytkowników usługi na kartę. Natomiast w przypadku oferty na kartę połączenia i wiadomości SMS są tak samo płatne, jak w kraju mimo wyłączonego pakietu – przy założeniu, że wykonywane połączenia i wysyłane wiadomości są na numery polskie.
No i nie ma 5G w ofertach na kartę. Dlatego też uważam iż oferta na kartę lajt mobile jest dużo gorsza - lepsza oferta takiego Klucz mobile lub Lycamobile.
 #1111165  autor: dixie3
 05 lut 2021, 13:02
Dziś otrzymałem taką wiadomość:
Informujemy, że w dniu 31.03.2021 promocja na darmowe doładowania w grze Inoichi Runner zostanie zakończona. Dziękujemy za wspólną zabawę! Zespół lajt mobile
Czy ktoś może potwierdzić jej autentyczność? To kolejny krok w złą stronę po wyłączeniu pakietu 500MB za 3 PLN. Czyżby pora opuścić operatora? Przedtem miałem Freemium w VM, później przez chwilkę Rebtel, teraz jestem w lajt mobile. Dla mnie liczy się długa ważność konta, odbieranie telefonów (ogłoszenia z Internetu), awaryjny pakiet danych. Pozostaje więc tylko odNowa lub Fakt Mobile... ech... niestety, tanio już było :(
 #1111166  autor: Karlos20
 05 lut 2021, 13:14
dixie3: zapomniałeś o jednym ważnym fakcie w Lajt Mobile na kartę... elastyczne kwoty doładowań. W jakiej dużej sieci doładujesz saldo za... 1 zł, przedłużając ważność konta o 180 dni? Większość oferuje próg 5 zł, nie wliczając darmowego RWK w Play Na Kartę Rok Ważności Konta czy odNOWY (za korzystanie z usług).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111167  autor: dixie3
 05 lut 2021, 13:43
Karlos: rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi, dziękuję. Nawet przez chwilę byłem przekonany, że minimalna kwota doładowania to było 5 PLN, patrząc jednak na ich profil na facebooku od zawsze minimalna kwota przyznanych doładowań wynosiła 1 PLN. Patrząc na ich profil można zauważyć 34 tyś użytkowników którzy to lubią i jeszcze więcej którzy obserwują, a rozdawali zaledwie ok 100 doładowań miesięcznie. Także domyślam się, że nie było to duże obciążenie, zwłaszcza, że statystycznie u operatorów którzy w ofercie posiadają jednocześnie postpaid i prepaid więcej jest klientów z umowami. Przez co ARPU na pewno jest powyżej maksymalnego darmowego doładowania = 20 PLN. Trochę się rozpisałem, ale z jednej strony rozumiem, że operator to nie organizacja charytatywna a z drugiej taka promocja była poniekąd wizytówką.
 #1116295  autor: babciagienia1p
 10 maja 2021, 15:46
Tak.
Od momentu rejestracji przelewem weryfikacyjnym 1,- zł trzeba aktywować starter w ciągu 180 dni. Uwaga - dane adresowe we wniosku rejestracyjnym muszą zgadzać się z danymi konta bankowego. Od jakiegoś czasu weryfikacyjne 1,- zł nie zasila konta głównego tylko charytatywny cel - Lajtowe Pomaganie. W związku z tym nie wiem jak wygląda promocyjne 10GB. Dawniej dodawali 9,- zł i można było uruchomić 10GB za rejestracyjne 1,- zł, teraz 1,- zł znika.
 #1116304  autor: Karlos20
 10 maja 2021, 20:21
Remington: jak widać, nie każdy operator MVNO Plusa pozwala na rejestrację numeru w punktach Grupy CP. Nie chcą wspierać konkurencji - partnera telekomunikacyjnego, to kombinują inaczej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7