DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #1148551  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 09:44
Uwaga! Warto wiedzieć odnośnie GB z promki:
> w nju internetowym lub w abonamencie głosowym istnieje ryzyko zjedzenia GB dopiero po zużyciu cennikowej ilości neta (limit wydatków) uprawniający do otrzymania neta w ramach abonamentu (w moim wypadku naliczyło mi 29 zł za ok 170 MB neta) zanim mogłem skonsumować promocyjne 10 GB.
> pakiet promocyjny przywraca pełną prędkość neta na 10 GB jeśli już przekroczyliśmy dostępny zasób neta w abonamencie / pakiecie na kartę
> nju na kartę: pakiet schodzi w pierwszej kolejności i nie zjada cennikowo opcji typu "1,20 dziennie, wszystko za 29 zł"
> w abonamencie pakiet promocyjny jest ważny 30 dni - pomimo jego aktywowania w niepełnym okresie rozliczeniowym - tym bym się nie przejmował, bo i tak zejdzie pierwszy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148564  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 12:14
kazik20: ale musisz zasilić konto bądź odpowiadać na smsy utrzymaniowe, aby nie stracić numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148566  autor: ign123
 25 kwie 2023, 12:37
Karlos20 pisze:
25 kwie 2023, 09:44
Uwaga! Warto wiedzieć odnośnie GB z promki:
> w nju internetowym lub w abonamencie głosowym istnieje ryzyko zjedzenia GB dopiero po zużyciu cennikowej ilości neta (limit wydatków) uprawniający do otrzymania neta w ramach abonamentu (w moim wypadku naliczyło mi 29 zł za ok 170 MB neta) zanim mogłem skonsumować promocyjne 10 GB.
Dziwne, u mnie w nju internetowym zjada najpierw z promocyjnych 10GB (w tej chwili pokazuje mi, że z 10GB pozostało mi 9,5GB, ze standardowych 180GB mam dostępne 180GB).
 #1148567  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 12:41
U mnie i tak nie ma to już większego znaczenia, muszę zrobić co półroczną aktywność na karcie z pełnym pakietem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148919  autor: lee
 28 kwie 2023, 08:09
Po ilu dniach na stronie nju pokazuje się że mam większy pakiet dzienny?
Bo SMS z taką informacją doszedł nie mniej jednak na www dalej jest jak było...
 #1150647  autor: Karlos20
 02 cze 2023, 19:41
lee: będzie 5G w ramach tej promocji o ile Twoja oferta ma wstęp do tej sieci.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150648  autor: lee
 02 cze 2023, 19:53
Promocja nie więcej niż 1,2pln nie ma więc nie będzie. W regulaminie tej promocji jest tak napisane? Bo pobierznie przejrzałem i nie ma technologii 5G no chyba że coś przeoczyłem.
 #1150654  autor: fwitkowski17
 02 cze 2023, 21:20
lee pisze:
02 cze 2023, 19:53
Promocja nie więcej niż 1,2pln nie ma więc nie będzie. W regulaminie tej promocji jest tak napisane? Bo pobierznie przejrzałem i nie ma technologii 5G no chyba że coś przeoczyłem.
Sam z siebie pakiet 100 GB nie zapewnia dostępu do sieci 5G. Jednakże mając aktywny dowolny plan, który ma dostęp do 5G (w nju na kartę jest to pakiet za 29 zł Wszystko komórkowe), pakiet będzie możliwy do wykorzystania w 5G.

W regulaminie jest tak zapisane, gdyż promocja jest niezależna od pakietów dostępnych w ofercie nju.
 #1150709  autor: Karlos20
 03 cze 2023, 22:37
Opcja 1,20 dziennie nie ma wstępu do 5G, pomimo, iż ikona tej sieci jest widoczna w opisie usługi na stronce nju.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153138  autor: Karlos20
 05 lip 2023, 11:13
Od 3 lipca 2023 kupując nju komórkowy - subskrypcja w aplikacji (29 zł/mc, z no-limitami i 20 GB na start + więcej GB za staż) otrzymujemy dodatkowo dostęp do Pakietu Podstawowego telewizji IPTV Orange - poprzez aplikację Orange TV GO (jej aktywacja jest bezpłatna).

Kanały gwarantowane w pakiecie: TVP1, TVP2, ANTENA HD, POLONIA 1, TELE 5, 4FUN KIDS, 4FUN TV, 4FUN DANCE, NUTA.TV, POWER TV. Jeśli któryś z tych kanałów zostanie wycofany, mamy prawo do przerwania subskrypcji nju komórkowy, bądź domagać się rekompensaty za zmianę warunków umowy.
Pełna lista kanałów wraz z kanałami niegwarantowymi > https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2 ... 5-2023.pdf
Transmisja danych z nju komórkowego w ramach Orange TV GO pomniejsza pakiet GB w ramach planu.
Regulamin > https://nju.pl/dokumenty/Regulamin_uslu ... 80cad9.pdf
Cennik nju komórkowego > https://nju.pl/dokumenty/Cennik_uslug_w ... fc0c75.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153147  autor: Burito
 05 lip 2023, 13:19
Witam, ostatnio do mojego telefonu POCO F3 5G 8/256GB dodałem kartę z numerem w NJU Mobile. Zobaczyłem ciekawą zależność, że w czasie wykonywania połączenia telefonicznego znika mi ikonka LTE, w ogóle nie mam wtedy internetu. Pojawia się jak kończę rozmowę.
Czy to normalne ? Mam włączoną opcje VoLTE i ta ikonka nie znika w trakcie połączenia.
Mam drugą kartę z numerem w sieci PLAY i tam w trakcie rozmowy nie znika LTE.
 #1153149  autor: Karlos20
 05 lip 2023, 13:31
Burito: czy masz na numerze (konto abonenckie, nie z telefonu) aktywną opcję VoLTE / VoWiFi? A może posiadasz aktywną opcję dualSIM, która może powodować pewne kłopoty.
Skontaktuj się z BOK pod darmowym numerem *610. Sprawdzą, czy usługa jest aktywna.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153150  autor: lee
 05 lip 2023, 13:34
Jak sprawdzić czy volte jest aktywne? Jest jakiś kod? Bo w ios jak właczałem trzeba było zdaje się tylko potwierdzić regulamin w safari jak dobrze pamiętam.
 #1153152  autor: Karlos20
 05 lip 2023, 13:36
lee:
sms o treści KARTA na 80233 lub w BOK nju pod *610. Wiadomość i połączenie są darmowe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1153154  autor: Burito
 05 lip 2023, 13:44
Karlos20 pisze:
05 lip 2023, 13:31
Burito: czy masz na numerze (konto abonenckie, nie z telefonu) aktywną opcję VoLTE / VoWiFi? A może posiadasz aktywną opcję dualSIM, która może powodować pewne kłopoty.
Skontaktuj się z BOK pod darmowym numerem *610. Sprawdzą, czy usługa jest aktywna.
Chyba już wiem w czym jest problem.
SIM1 to karta z sieci PLAY z której korzystam na rozmowy i smsy.
SIM2 to karta z sieci NJU mobile z której mam transmisję danych czyli internet.

Z poziomu operatora mam aktywne opcje VoLTE i ViWiFi.

Domyślną kartą do rozmów jest PLAY, a internet z NJU.
W trakcie połączenia z PLAY transmisja danych NJU się rozłącza, bo telefon ma jedną antenę.

Wina leży po stronie urządzenia, ale nie jest to jakaś awaria czy uszkodzenie. Tak już jest z urządzeniami Dual SIM. W momencie gdy prowadzisz rozmowę przez jedną kartę druga na ten czas wylogowuje się z sieci. Jeśli masz możliwość ustaw by karta do połączeń tel była tylko na 2G a karta internetowa na LTE. Tak przynajmniej działa u mnie w Samsungu Galaxy S7 Duos i to pomogło. Jeśli nie zadziała to musisz się niestety przyzwyczaić lub poszukać innego urządzenia które ma dwa moduly GSM i jest w stanie utrzymać aktywne połączenie na 2 kartach równocześnie. Jednak z doświadczenia wiem że sa to bardzo rzadko spotykane modele i najczęściej na rynek Azjatycki.


Dual Sim Standby
Stosowany w zdecydowanej większości urządzeń. To technologia która korzysta z jednej anteny GSM zamontowanej w urządzeniu. Pozwala na jednoczesne funkcjonowanie 2 kart sim, aż do momentu nawiązania połączenia telefonicznego. Gdy już nawiążemy rozmowę ? aktywna pozostaje tylko jedna karta. Oznacza to że gdy ktoś zadzwoni do nas na drugi numer, karta ta będzie nieaktywna ? rozmówca otrzyma w zależności od operatora informację o numerze niedostępnym, wyłączonym, poza zasięgiem. Gdy skończymy jednak aktualnie trwającą rozmowę, do funkcjonowania wraca druga karta i znów obydwie działają jednocześnie. By nie stracić rozmowy z drugiej karty, w momencie gdy rozmawiamy na jednej wystarczy ustawić wzajemne przekierowanie kart w przypadku niedostępności ? wtedy karta wyłączona będzie wdzwaniać na aktywną. W większości przypadków jest jednak możliwa jednoczesna rozmowa telefoniczna oraz transmisja danych w obrębie jednej karty.


Dual Sim Active
Spotykany rzadko, wymaga bowiem specjalnej konstrukcji urządzenia tak by te posiadało 2 anteny GSM ? w znaczącej większości oznacza to dla producenta nie lekką modyfikację modelu jednoosiowego, ale na nowo rozpisanie projektu urządzenia. Obydwie karty są aktywne cały czas, bez względu na to czy z którejś dzwonimy czy nie. Takie rozwiązanie nie jest spotykane w wielu urządzeniach, ale mają go np. Samsung Galaxy Note 3 N9002, czy HTC One M7 Dual Sim lub Asus Zenfone ZE551ML.

https://www.njumobile.pl/obsluga/forum/ ... 002/źródło
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10