DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 7 z 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #1146426  autor: stan789
 27 mar 2023, 22:32
MariuszY pisze:
Karlos20 pisze:
27 mar 2023, 21:12
MariuszY: zawsze można dokupić 9 GB za 9 zł na 31 dni, wówczas cennikowe rozliczanie transmisji do poziomu paczki 9 GB zostanie zatrzymane.
Ja to doskonale wiem. Problem w tym, że wtedy koszt miesięczny wzrasta o te 9zł i trzeba to mieć na uwadze. Swoje 3 grosze wtrąciłem wyłącznie po to by @stan789 miał świadomość, że w mocno zbliżonych lub nawet mniejszych kosztach istnieją też inne oferty. Nju niestety już od dawna nie odświeżało taryf i taryfa 29zł/mc wypada blado, a taryfa 1,20zł/dziennie to dobre rozwiązanie dla kogoś kto inicjuje połączenia bardzo rzadko i przy tym potrzebuje czasami dłużej pogadać.
MariuszY wiem że można np przenieść numer do Play i włączyć taryfę Fakt i do tego pakiet 1 GB. Chodzi o to żeby nie przenosić numeru i nie płacić w przypadku orange 31 złotych za no limit którego się nie potrzebuje. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy że są tańsze oferty tylko trzeba trochę pokombinować. Wielu to uświadomiłem choćby u mnie w pracy. Tu nawet nie chodzi o te 30 złotych pod warunkiem że się z tego korzysta. Dla kogoś kto dzwoni sporadycznie a więcej odbiera, nju jest idealne, a do tego nie trzeba się martwić o regularne doładowania. Wystarczy doładować wedle potrzeb 5 czy 10 złotych na miesiąc. A co do użycia danych to faktycznie można wykupić pakiet za 9 złotych ale jeżeli zużywa się do 1 GB na miesiąc, taniej będzie skorzystać z drugiej karty sim np fakt i włączyć pakiet za 3 złote.
Uważam że przy obecnych możliwościach można dobrać ofertę optymalną albo płacić abonament którego się nie wykorzysta.
 #1146434  autor: MariuszY
 28 mar 2023, 08:34
stan789 pisze:
27 mar 2023, 22:32
...Chodzi o to żeby nie przenosić numeru i nie płacić w przypadku orange 31 złotych za no limit którego się nie potrzebuje... Dla kogoś kto dzwoni sporadycznie a więcej odbiera, nju jest idealne, a do tego nie trzeba się martwić o regularne doładowania...można wykupić pakiet za 9 złotych ale jeżeli zużywa się do 1 GB na miesiąc, taniej będzie skorzystać z drugiej karty sim np fakt i włączyć pakiet za 3 złote.
Uważam że przy obecnych możliwościach można dobrać ofertę optymalną albo płacić abonament którego się nie wykorzysta.
Sam określasz swoje potrzeby i dobrze, że znasz też inne oferty. Nie neguję korzyści płynących z użytkowania nju w taryfie dziennej dla kogoś kto sporadycznie dzwoni. Sam mam kartę w nju (choć używaną incydentalnie). Szkopuł w tym, że nju w kwestii paczki danych w ofercie zatrzymało się lata temu, a taka karta z "gołą" taryfą w smartfonie, nabijając parę MB dziennie codziennie skutecznie niweluje wszelkie korzyści z taryfy. Wykorzystanie drugiej karty dla transmisji danych, np. FM, która dodatkowo mogłaby służyć do krótkich rozmów to bardzo dobre rozwiązanie.
W moich oczach nju okopało się na pozycjach i w zasadzie nadaje się głównie do incydentalnych, długich rozmów (za 1,20zł/dziennie), tylko że to samo mogę uzyskać w macierzystym Orange aktywując 1-dniowy pakiet jednorazowy przed zainicjowaniem połączenia - dlatego moja karta jest w zasadzie tylko numerem eksperymentalnym :)
Gdyby nju wprowadziło miesięczne paczki danych, choćby kilkuset megabajtowe, za 1zł - całość wyglądałaby zupełnie inaczej. To niestety już tylko gdybanie ;-)
 #1146436  autor: Karlos20
 28 mar 2023, 08:50
MariuszY: przecież masz 250 MB w ramach wydanych 1,20 zł dziennie, tym bardziej, że dzięki promocji "im dłużej tym lepiej" ilość GB w ramach opcji dziennej lub miesięcznej rośnie, a cena zostaje ta sama - to jest wyróżnik oferty - więcej neta za lojalność.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146437  autor: MariuszY
 28 mar 2023, 09:05
Karlos20 pisze:
28 mar 2023, 08:50
MariuszY: przecież masz 250 MB w ramach wydanych 1,20 zł dziennie, tym bardziej, że dzięki promocji "im dłużej tym lepiej" ilość GB w ramach opcji dziennej lub miesięcznej rośnie, a cena zostaje ta sama - to jest wyróżnik oferty - więcej neta za lojalność.
Nie rozumiemy się. Najpierw podpowiadasz aktywację paczki za 9zł - OK, ale koszt już wyższy, a teraz piszesz o bajtach w opcji dziennej - OK, ale...
Jeśli korzystamy z opcji dziennej i każdego dnia smartfon pożre tych parę mega to zgodnie z Twoim wyliczeniem po 30 dniach będzie to już 36zł. Tak samo w opcji miesięcznej nie zbijemy kosztów usług. Brak niewielkich ilości taniego internetu skutecznie niweczy korzyści z nju w smartfonach z włączoną transmisją danych. Piszę o tym nie po to by zniechęcać kogokolwiek do oferty, lecz by miał (jeśli nie miał dotychczas) tego świadomość. Jeśli chodzi o to by mając kartę w klasycznym aparacie "babcia" mogła raz na tydzień zadzwonić i porozmawiać z "wnuczką" nawet przez godzinę, mieć zwyczajnie aktywny i prosty w obsłudze numer to oczywiście jest to świetna oferta. Ot tyle, tylko tyle i aż tyle. :smt006
 #1146445  autor: Karlos20
 28 mar 2023, 10:20
Dlatego masz alternatywnie opcję za 29 zł - wówczas do opcji dziennej oszczędzasz 7 zł i nie musisz kupować dodatkowej paczki za 9 zł.
Jeśli i to nie pasuje, to może warto rozważyć nju na abonament? 19 zł stałej opłaty za nielimitowane rozmowy i 3 GB internetu (+ opcjonalnie SMSy płatne po 9 gr/szt. do max kwoty 9 zł).

Ogólnie polecam Flexa, kto już posiada tam numer może dokupić dodatkowy numer telefonu z planem za 15 zł i z głównego numeru przesłać tyle GB, ile potrzeba - można przesłać tylko 1 GB + wliczone nielimitowane rozmowy + SMSy + MMSy, a osoba może być bardzo zadowolona. Sam tak mam i nie tylko ja sobie to rozwiązanie chwalę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146447  autor: stan789
 28 mar 2023, 10:26
Pamiętam że na samym początku nju, był pakiet internetu, jakiś mały za niewielkie pieniądze. No ale Orange musi zarabiać.
W Orange na kartę internet jest za darmo ale trzeba doładowywać co 3 miesiące 50 złotych lub raz na rok za 29 złotych wykupić "więcej czasu na wszystko". Poza tym włączanie jednodniowego no limitu w razie potrzeby jest kłopotliwe. W nawiasie to taryfa Free jest bardzo rozbudowana ale niekoniecznie dobra dla wszystkich. Nju z drugą kartą pomocniczą, przy sporadycznym korzystaniu poza doładowaniem może być bezobsługowa. A swoją konstrukcją przypomina dawne taryfy na kartę tyko że jest tańsza.
 #1146448  autor: stan789
 28 mar 2023, 10:35
Karlos20 pisze:Dlatego masz alternatywnie opcję za 29 zł - wówczas do opcji dziennej oszczędzasz 7 zł i nie musisz kupować dodatkowej paczki za 9 zł.
Jeśli i to nie pasuje, to może warto rozważyć nju na abonament? 19 zł stałej opłaty za nielimitowane rozmowy i 3 GB internetu (+ opcjonalnie SMSy płatne po 9 gr/szt. do max kwoty 9 zł).

Ogólnie polecam Flexa, kto już posiada tam numer może dokupić dodatkowy numer telefonu z planem za 15 zł i z głównego numeru przesłać tyle GB, ile potrzeba - można przesłać tylko 1 GB + wliczone nielimitowane rozmowy + SMSy + MMSy, a osoba może być bardzo zadowolona. Sam tak mam i nie tylko ja sobie to rozwiązanie chwalę.
Karlos20 Flex byłby idealny. Nawet myślałem żeby wziąć parę osób z rodziny "pod swoje skrzydła" ale doszedłem do wniosku że najlepiej żeby te numery były niezależne.
 #1146451  autor: Karlos20
 28 mar 2023, 11:04
stan789: co to znaczy niezależne? Co to za problem, aby numery dodatkowe użytkowały inne osoby, pomimo, że będą na Ciebie? Dzięki temu zamiast 30 zapłacisz 15 zł. Osoba sama też może zarządzać numerem w aplikacji.
W podobny sposób działa też nju abonament w opcji duet i trio, z tym, że współdzielony jest jeden pakiet GB na wszystkie numery i dzięki temu im więcej numerów tym niższe koszta per osobę.
We Flexie im wyższy plan, tym większy, niezależny pakiet GB, również do rozdysponowania na inne numery wedle potrzeb. I można też zaoszczędzić (już od 22,50 za numer przy opcji 1 SIM główny w planie 30 + SIM z planem za 15).
Co tu dużo mówić, masz dużo opcji do konfiguracji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146455  autor: stan789
 28 mar 2023, 11:50
Karlos20 poniekąd masz rację, ale są ludzie nazwijmy to anty techniczni, szczególnie ci starsi, którzy potrafią tylko doładować telefon lub zapłacić na poczcie fakturę. Lepiej do końca nie uzależniać ich od siebie, bo w razie czego nie będą mieli pojęcia co z tym zrobić i skończy się na zablokowaniu numeru.
 #1146460  autor: Karlos20
 28 mar 2023, 12:29
stan789: więc na takie rzeczy polecam albo prepaidowy Fakt Mobile od Play, czy abonamentowe nju. Są niskokosztowe, łatwe w obsłudze, a dodatkowo nju w abonamencie zawsze można nadpłacić do przodu i nie martwić się o faktury. Wszystko zależy co wolimy.
U mnie znajomy korzysta z numeru dodatkowego we Flexie za 15 zł/mc, ciocia ma nju abonament do 19 zł/mc (ma jeszcze stare warunki), a mama ma Orange YES na kartę ze starym no-limitem i netem za 25 zł/mc. Wszyscy w tej samej sieci, bez obawy o dodatkowe koszty, do samodzielnego zarządzania (a tak naprawdę poprosili mnie o ogarnięcie tych ofert, jak widać wszystko gra i buczy - są zadowoleni).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146467  autor: stan789
 28 mar 2023, 15:05
Karlos20 dzięki za pomoc. Już podjąłem decyzje. Będzie to jednak nju opcja dzienna z kartą pomocniczą, a jeżeli się nie sprawdzi to włożę w to trochę wysiłku i przeniosę numer do Fakt.
Dobrze że takie forum istnieje bo jest możliwość wymiany doświadczeń, a w razie wątpliwości po prostu zapytać.
Pozdrawiam
 #1148425  autor: kazik20
 23 kwie 2023, 12:15
Zaczęli także świętować w NJU na karte 10 urodzinki.
SMS o treści URODZINY pod darmowy numer 80955. Bonus 10GB będzie ważny 30 dni
 #1148461  autor: Karlos20
 23 kwie 2023, 19:32
kazik20: działa :)
Stan sprawdzimy pod darmowym połączeniem na numer *620 wybierając odpowiednio 2 a następnie 2
albo
wysyłając smsa o treści ILE na 80138 (za darmo).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148478  autor: kazik20
 23 kwie 2023, 23:32
Nie widziałem. Poprostu ludzie truli na stronach o NJU czemu jeszcze nie ma promki urodzinowej jak w latach poprzednich to się chyba w końcu zlitowali.

Podejrzewam, że jak w 2022r. będzie to aż cały tydzień na aktywacje czyli do końca miesiąca. Pewno jutro puszczą newsa na biurze prasowym Orange.
 #1148551  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 09:44
Uwaga! Warto wiedzieć odnośnie GB z promki:
> w nju internetowym lub w abonamencie głosowym istnieje ryzyko zjedzenia GB dopiero po zużyciu cennikowej ilości neta (limit wydatków) uprawniający do otrzymania neta w ramach abonamentu (w moim wypadku naliczyło mi 29 zł za ok 170 MB neta) zanim mogłem skonsumować promocyjne 10 GB.
> pakiet promocyjny przywraca pełną prędkość neta na 10 GB jeśli już przekroczyliśmy dostępny zasób neta w abonamencie / pakiecie na kartę
> nju na kartę: pakiet schodzi w pierwszej kolejności i nie zjada cennikowo opcji typu "1,20 dziennie, wszystko za 29 zł"
> w abonamencie pakiet promocyjny jest ważny 30 dni - pomimo jego aktywowania w niepełnym okresie rozliczeniowym - tym bym się nie przejmował, bo i tak zejdzie pierwszy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148564  autor: Karlos20
 25 kwie 2023, 12:14
kazik20: ale musisz zasilić konto bądź odpowiadać na smsy utrzymaniowe, aby nie stracić numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 7 z 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10