DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 62 z 77
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 77
 #1087950  autor: Remington
 13 sty 2020, 20:05
Remington pisze:
23 sie 2019, 11:44
Mam do Was pytanie o działanie netu w roamingu bez pakietów, u operatorów oferujących "darmowy" internet w kraju, ale taki darmowy z lejkiem typu 32 kbps, np.:
1. Play Lubię to/Fakt
2. Virgin
3. Mobile Vikings

Net kosztuje wtedy te ok. 20-24 zł/1GB, ale działa z pełną prędkością czy lejkową?

Na początku RLAH w Virgin i Vikingach była to prędkość lejka (zdejmowany był dopiero po zakupie pakietu roamingowego), ale od tego czasu były zmiany, Virgin ma nawet dedykowany cennik roamingowy (niektóre usługi taniej niż w kraju). Jak obecnie jest z netem?
Remington pisze:
25 sie 2019, 13:12
Odnośnie Virgin sam odpowiem, bo udało mi się to ustalić. Jest lejek 32 kbps, więc pełna prędkość tylko jeśli posiada się pakiet.

Ciekawe jak to jest prawnie, przecież u każdego operatora każde wydane 11,90 PLN na pakiety krajowe przekłada się na 1GB w roamingu (z ewentualnymi dopłatami), a u nich cisza na ten temat.

Sprawdzone w Fakt Mobile - bez pakietów też jest lejek.
 #1088478  autor: Norbas
 20 sty 2020, 21:51
Co do zmian w roamingu... dostałem info od kolegi który ma plusa że teraz jak jest za granicą to za odbieranie płaci kilka groszy.
Zadzwoniłem do Virgin z zapytaniem o to i mi powiedzieli, że nic się nie zmieniło i w ramach polityki uczciwego korzystania nadal odbieram połączenia za darmo.
Jak to więc jest bo jadę za kilka dni za granicę i nie wiem w co wierzyć.

Nic do mnie nie przyszło z informacjami o jakichś zmianach.
Nie mam żadnego pakietu włączonego... używam numeru praktycznie tylko do odbierania połączeń...i aż do odbierania.

---

Mam Lycamobile od około roku.
Często bywam w niemczech i z zasięgiem problemów żadnych.
Z internetem również choć faktycznie działa wolniej niż u innych operatorów. Wolniej odpowiada.
Mam włączony pakiet S czyli 30GB w kraju w tym 2GB w unii i darmowe rozmowy i smsy na terenie unii.
Dziś kolega który ma PLUSa powiedział mi, że od stycznia płaci za granicą za odbieranie rozmów kilka groszy i że wszyscy tak zrobili operatorzy.
Na czesie nie jestem ale mnie nikt o niczym takim w Lycamobile nie informował. Proszę o informację jaka jest prawda.
PS. Ta sama sytuacja z moim drugim numerem w Virgin. Dzowniłem zapytać i powiedzieli mi że nic się nie zmieniło i mogę na terenie unii odbierać bez opłat.
Jaka więc prawda?
Za kilka dni jadę do niemiec i nie wiem już w co i komu wierzyć...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 21:56 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączenie wpisów
 #1088479  autor: Remington
 20 sty 2020, 21:58
Zamiast pytać o to samo w dwóch miejscach, wystarczyło tutaj.

Kolega widocznie naruszył zasady FUP, czyli wspomnianego przez Ciebie uczciwego korzystania. Czyli przebywał za granicą i korzystał z telefonu więcej niż w Polsce.

Jeśli nie naruszasz FUP, to ani w Plusie, ani w Virgin, ani w Lyca nie zapłacisz za odebrane.
 #1088701  autor: Barciur
 24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
 #1088710  autor: fwitkowski17
 24 sty 2020, 19:06
Barciur pisze:
24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
Dla przeciętnego użytkownika oznacza to że w ramach limitu UE nie będziesz płacisz dodatkowo dopłaty (7,32 zł/GB) czyli limit w UE jest już w pełni bezpłatny. Również jeśli masz pakiet rozmów/SMSów to wtedy również nie jest pobierana dopłata
 #1088794  autor: jutek
 26 sty 2020, 16:57
windows123455860455 pisze:
24 sty 2020, 19:06
Również jeśli masz pakiet rozmów/SMSów to wtedy również nie jest pobierana dopłata
Do tego dochodzi darmowe odbieranie bez względu na posiadany pakiet lub jego brak.
 #1088849  autor: Marek_G
 27 sty 2020, 11:26
Gorzej gdy ktoś ma włączony tylko bezpłatny Stan Darmowy. Wtedy w roamingu i tak zapłaci stawkę cennikową za połączenie do Play.
 #1088868  autor: Marek_G
 27 sty 2020, 16:46
W sumie racja. Mogłem dopisać, że chodzi mi o nieświadomych klientów którzy mogą myśleć, że skoro w kraju mają za darmo tak samo będzie w roamingu.
 #1089085  autor: Kamil7878
 29 sty 2020, 23:03
@Norbas z Lycamobile możesz spokojnie podróżować po Eu, też zawsze korzystam z pakietu S i brak dodatkowych, to obecnie najlepsza oferta w roamingu Eu.
 #1090775  autor: ketton
 23 lut 2020, 17:24
windows123455860455 pisze:
24 sty 2020, 19:06
Barciur pisze:
24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
Dla przeciętnego użytkownika oznacza to że w ramach limitu UE nie będziesz płacisz dodatkowo dopłaty (7,32 zł/GB) czyli limit w UE jest już w pełni bezpłatny. Również jeśli masz pakiet rozmów/SMSów to wtedy również nie jest pobierana dopłata
Nadal na dzień dzisiejszy na stronie Play w ofercie na kartę jest informacja o 100min/500MB, a w zakładce dotyczącej ogólnie roamingu na ich stronie brak informacji o dopłatach. Mogliby wreszcie umieścić aktualne informacje o roamingu przy konkretnej ofercie, której on dotyczy. Pytałem dla pewności na chacie o dopłaty dla oferty Solo L i dla rozmów i SMS nie ma dopłat również internet 3,18 GB jest bez opłat.
 #1091346  autor: maklos
 07 mar 2020, 08:56
Witam
Czy w taryfie play na karte odnowa tez macie odnawialny kazdego 1 dnia miesiaca darmowy limit w roamingu UE 542 MB???
 #1091362  autor: Karlos20
 07 mar 2020, 14:06
W prepaidach Play w każdym miesiącu kalendarzowym jest odnawialny pakiet internetu w UE, jeśli to krajowy pakiet odnawialny co miesiąc. W innym wypadku po utracie ważności wykupionego pakietu krajowego, MB/GB przepadają.
Gdy wykupimy pakiet ważny np. kilka dni, to MB w roamingu wykorzystamy w czasie ważności pakietu (środki są przyznawane od razu).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1091365  autor: Karlos20
 07 mar 2020, 14:26
W odNOWIE jest tak samo. Jeśli pakiet krajowy jest ważny, odnowi się (choć dla mnie powinien być ważny bezterminowo tak jak pakiet krajowy). Gdy kupisz nowy - dostaniesz nową pulę MB/GB i zsumuje się z resztą, do wykorzystania do końca miesiąca.
Zresztą w Play24 wyraźnie pisze, że pakiet odnawia się 1go dnia miesiąca kalendarzowego. Trzeba spełnić tylko warunek utrzymania pakietu krajowego bądź kupić kolejny.

Ja na swojej karcie odNOWA nie mam możliwości sprawdzenia tego bo saldo MB wynosi 0.
Potwierdzę tylko odnawianie MB w UE na taryfie internetowej "Internet Na Kartę 50" z pakietem 24GB na rok za 50 zł. Co miesiąc jest przyznawany pakiet 452 MB (50 zł podzielić na 12 miesięcy to jednostkowo ok 4,16 zł miesięcznie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1091366  autor: Remington
 07 mar 2020, 14:35
No własnie chyba nie jest identycznie. Kilkakrotnie spotykałem się z informacjami, że w Odnowie przysługujący pakiet danych w EU jest dostępny tylko przez 3 miesiące od zakupu pakietu krajowego. Choć nie wynika to z żadnego regulaminu, więc trudno mi to zweryfikować poza sprawdzeniem, że na numerach gdzie mam pakiet netu od dawien dawna, limit UE wynosi 0 MB.
Karlos20 pisze:
07 mar 2020, 14:26
Zresztą w Play24 wyraźnie pisze

Litości!
 #1091368  autor: Karlos20
 07 mar 2020, 14:45
"Piszą" ale wprowadzają w błąd. Cóż, jak zawsze Play nie doprecyzuje info dotyczące niektórych usług, tak jak te paczki MB/GB w roamingu UE dla odNOWY. Klient musi sam tego pilnować. Chyba, że to jest celowe, żeby zakupić dedykowane pakiety na neta w UE, które są faktycznie ważne bezterminowo (czytaj "do końca obowiązywania umowy").

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1093592  autor: fwitkowski17
 21 kwie 2020, 16:42
W abonamentach też Orange usunął dopłaty, ale i tak nie były one pobierane (promocja "roaming bez dopłat")
  • Strona 62 z 77
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 77
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 77