DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 77
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 77
 #948065  autor: sylwekZolkusza
 30 sie 2017, 10:04
bobix pisze:Przecież napisał o roamingu...
Co ciekawe (i irytujące), Plus nie oferuje pełnego RLAH, tzn połączenia na numery brytyjskie idą spoza wszelkich pakietów.

chodziło o ostatnie zdanie.
 #948096  autor: reboot
 30 sie 2017, 13:14
sylwekZolkusza pisze:Ostatnie zdanie nie dotyczy roamingu, tylko rozmów międzynarodowych, inna bajka.
lord_kr pisze:Co ciekawe (i irytujące), Plus nie oferuje pełnego RLAH, tzn połączenia na numery brytyjskie idą spoza wszelkich pakietów
Przecież RLAH oznacza "Roam Like At Home", więc nie ma to związku z połączeniami międzynarodowymi. Połączenia wykonane z polskiej karty z terenu UK na dowolne numery są połączeniami roamingowymi, a nie międzynarodowymi.

WKS
 #948108  autor: bobiwr
 30 sie 2017, 14:31
sylwekZolkusza pisze:chodziło o ostatnie zdanie
może tak: Ostatnie zdanie, jak i cały post, dotyczyło karty używanej w UK, więc będącej w roamingu.
 #948115  autor: Kompan
 30 sie 2017, 15:12
Sms powitalny od operatora zagranicznego karty zalogowanej w Polsce.Twój dzienny limit 200MB za 2 euro teraz dostępny w roamingu EU,1 euro/MB po przekroczeniu 200MB.Ładnie koszą.
 #948335  autor: daromar
 31 sie 2017, 19:26
Wkrótce jadę do Włoch i pytanie która karta będzie lepsza do routera udostępniającego internet. Mam do wyboru "Plus na kartę więcej przez rok" i "Orange free na kartę". Z tego co wiem liczy się wartość pakietu i przeliczenie tej wartości na transfer. No ale może jednak będą jakieś inne różnice dla których warto użyć jednej z tych dwóch, typu bezproblemowe LTE czy możliwość użycia w orange pakietu grunwald? Oceniam że zużyję 2-5GB. Jakieś porady, pomysły?
 #948337  autor: adacomp
 31 sie 2017, 19:31
Grunwald jak i inne GB dostępne jako bonusy z doładowań lub promocji nie użyjesz w roamingu UE.
Tylko płatne pakiety GB/nolimit a potem leci z KG.
 #948338  autor: daromar
 31 sie 2017, 19:40
W plusie nie mam żadnego pakietu a w Orange tylko Grunwald. Więc w obydwu przypadkach muszę wykupić jakieś pakiety. No i właśnie o to pytam czy któraś z tych sieci będzie w takim wypadku miała przewagę? Bo transfer z przelicznika złotówkowego powinien być taki sam a jedynie różne wartości pakietów. Jak wygląda sprawdzenie zużytego transferu, bo np. było dużo narzekań na nową apkę Orange.

update: kilka stron wcześniej było info że w Orange pakiet elastyczny schodzi w całości w roamingu, to byłoby super :)
 #948358  autor: adacomp
 31 sie 2017, 20:45
Przelicznik MB a dokładnie to jest ile zapłacisz za pakiet w PL jest identyczny we wszystkich sieciach w kraju które zastosowały RLAH.
Byłem we Włoszech (Sycylia, Kalabria, Kampania, Rzym, Liguria,San Marino) 2 tygodnie temu i osobiście polecam Plusa.

Najlepiej sprawował sie T-M oraz Plush & a2mobile - był dostęp do wszystkich 4 sieci w IT
w tym do LTE do TIM oraz Vodafone
Orange - dostęp do Wind i 3, LTE w Wind

Ale zasięg i transfer może być uzależniony o regionu przecież.
 #949083  autor: Arturro_
 05 wrz 2017, 00:12
Jestem obecnie we Włoszech. Mam plusha, tmobile przy sobie. I fajna sprawa poki co od soboty starcza neta i człowiek mecze obejrzal . no i ladnie trafilem ze dzis skonczyl mi sie okres miesieczny w tmobile i mam kolejny pakiet.
Łapei mi tmobile wszystko po 3g/h+
To i dobrze, bo pakiet dłuzej mam niz na plushu... Gdzie po lte zassało jak młody pelikan
 #950019  autor: peterka90
 10 wrz 2017, 21:48
Jadę do Bułgarii na tydzień.
Co najkorzystniej wypadnie jeżeli chodzi o jakiś starter na ten czas?
Chodzi tradycyjnie o rozmowy, smsy i internet
 #950117  autor: M4ciekPL
 11 wrz 2017, 16:30
witam wszystkich,
przejrzałem regulaminy plusa ws. netu w roamingu, ale g.... z tego rozumiem; nie wiem, PLAY opisał to jasno i klarownie, tutaj nie rozumiem;

podpowiedzcie więc proszę:
mam "Ja + Internet na kartę", wpisałem *121# zgodnie z informacją z PDFa, ale wywala mi tak:
GPRS Roaming Limiter (250PLN), 20GB Internet po doładowaniu, 10GB Internet za staż."
na koncie jest ponad 100zł (taka skarbonka, korzystam z tego 2-3x w roku), ale słyszałem, że te pakiety za staż i doładowanie nie wliczają się pakietu roamingowego w żaden sposób....

potrzebuję neta na wyjazd w UE, gdzieś ok. 2-3GB powinno wystarczyć, ale dobra każda ilość inna niż z cennika 19gr/MB (w jakiejś tam promocji)
 #955451  autor: masseter
 11 paź 2017, 14:52
Ostatnio dzwoniłem na numer w Playu, który od ponad roku jest w Niemczech i nie pobrało opłaty 5 gr/min za odebrane połączenie. 1,5 miesiąca temu zmieniłem na nim taryfę na PnKRWK.
Czy w takim razie zmiana taryfy resetuje dane o czasie przebywania za granicą i przez 4 miesiące można korzystać z RLAH?
 #955460  autor: Gregrin
 11 paź 2017, 15:52
Ktoś wie jak jest aktualnie z lejkami w UE ?? Mam fakt mobile i ostatnio za granica zaczęło mi pobierać opłaty przy włączonej transmisji z tym ze zauważyłem ze nie była ona ograniczona do 32kbps... To normalne czy trzeba im reklamacje pisać ze chce lejek również za granica ??
 #955479  autor: Remington
 11 paź 2017, 17:06
Temu, że takie są cennikowe parametry działania netu. Tak samo w VM (oni akurat i tak nie mają rlah) jak i w MV.
 #955482  autor: muchakk
 11 paź 2017, 17:40
U żadnego operatora nie ma bezpłatnego lejka zagranicą. Wszyscy naliczają opłaty zgodnie z cennikiem usług w roamingu.
 #955491  autor: Gregrin
 11 paź 2017, 18:03
surface123 pisze:A niby czemu lejek ma obowiązywać za granicą ??
"Roaming jak w domu" ? Na poczatku tak to działało... W tej taryfie nie ma stawki za MB...
Upraszczając, w ogóle nie wyłączam transmisji danych w i jak w PL skończy mi się pakiet to zauważam to brakiem możliwości przeglądania netu a za granica brakiem dzwonienia bo net wyssał kasę z konta...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 18:08 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #955494  autor: Gregrin
 11 paź 2017, 18:10
surface123 pisze:nie jest opłacalne dla operatora, co jest IMHO oczywiste.
Tak samo jak sam lejek... tylko on nie służy do ochrony operatora tylko użytkowników i za granica ta ochronę się zabiera...
  • Strona 19 z 77
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 77
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 77