DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 61 z 77
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 77
 #1080198  autor: as1as
 11 wrz 2019, 08:52
Wiadomość z a2mobile
Informujemy, ze od 11.10.2019 r. nastąpi zmiana opłat w roamingu międzynarodowym na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. W ramach aktywnego pakietu oplata za połączenia wychodzące będzie wynosić 0,08 zł/min. Jednocześnie obniżamy cenę transmisji danych na 9,52 zł/1 GB (rozliczane co 1 kB). Pozostałe stawki pozostają bez zmian. W przypadku braku akceptacji wprowadzonych zmian, mogą Państwo skorzystać z prawa do wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia wejścia w życie tych zmian. Szczegóły na stronie https://a2mobile.pl/dokumenty.
 #1080207  autor: TomLee
 11 wrz 2019, 12:16
GaduAirowiec pisze:
03 wrz 2019, 20:19
Czy chodzi Ci o internet w roamingu UE w ofertach MVNO? Podaj przykłady.
Przykładowo sieć wrodzinie. Opłata za korzystanie z internetu w UE 0,20 zł za 1Mb. Daje to około 200 pln za 1GB.
 #1082032  autor: Remington
 11 paź 2019, 17:18
W skrócie: znikają dopłaty UKE. Widocznie decyzję mieli ważną do wczoraj, bo taka była od początku data obowiązywania dotychczasowych cenników.

Do wczoraj obowiązywał też regulamin promocji "Pakiety UE" przyznający posiadaczom pakietów 512 MB i 100 min. Ciekawe co z nim dalej.
 #1083054  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 21:41
Jak to jest z tym roamingiem w Play Formuła na Kartę? Byłem w sierpniu/wrześniu w Austrii i we Włoszech oraz w Szwajcarii. Jedynie we Włoszech w sieci WIND nie miałem zasięgu LTE,ani dostępu do jakiejkolwiek innej sieci w tym kraju, mimo że na liście partnerów roamingowych sieci Play jest też Vodafone IT:
https://www.telepolis.pl/grafika/newsy/ ... uslugi.pdf

Niestety telefon nie mógł się zalogować do tej sieci. Jedynie WIND i HSDPA+. Zgłosiłem po przyjeździe do Polski że tylko 1 operator tam działa. Okazało się że coś pogrzebali w ustawieniach w BOKu i podobno mogłem sprawdzić dostępność LTE. Niestety nie mogłem już sprawdzić, bo wróciłem do kraju.
W takim razie co z tym roamingiem? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze? Czy Play blokuje pewne sieci bo nie chce płacić więcej niż musi ? Czy trzeba przed wyjazdem zagranicznym zgłosić prewencyjnie do BOKu chęć korzystania ze wszystkich operatorów, także z LTE w roamingu? W Austrii też tylko 1 operator- A ONE LTE , w Czechach także- O2 CZ LTE, w Szwajcarii -SUNRISE LTE
 #1083056  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 21:56
Remington pisze:
01 lis 2019, 21:50
To lista sprzed ponad 2 lat, dawno już nieaktualna. Oto aktualna, resztę dopowiedz sobie sam :wink:

https://www.play.pl/resources/pdf/Lista_krajow.pdf
Taka lista to jakby ją przedszkolak uczący się geografii i listy krajów zrobił:)) To żadna lista. A gdzie nazwy operatorów i dostępnych w nich usług? Toż to bajki dla ubogich ten roaming LTE, skoro nawet w takim kraju jak Włochy 1 operator dostępny i to bez LTE. Dopiero trzeba z BOKiem się połączyć i LTE wybłagać i połączenie z innymi operatorami!
 #1083057  autor: Remington
 01 lis 2019, 22:04
To nie przedszkolak. Zrobili to w taki sposób, że mogą dowolnie żonglować operatorami i dostępnymi technologiami, a Tobie kliencie nic do tego.
 #1083059  autor: GaduAirowiec
 01 lis 2019, 22:13
TeleCypisek pisze:
01 lis 2019, 22:07
Ta lista to już jest normalna kpina z klienta!
No trudno, trzeba będzie sobie zapisać tydzień przed wyjazdem zagranicznym, zawsze na klęczkach do BOKu Play z prośbą o odblokowanie wszystkich dostępnych operatorów roamingowych i dostępnych w nich technologii (np.LTE). No bo tak to pachnie oszczędnością nad oszczędnościami:))
 #1083138  autor: Marek_G
 03 lis 2019, 11:00
Mam kartę z taryfę Nowy Plush.
Po aktywacji pakietu 5 GB za 5 zł widzę w Plus Online wydzielone z tego 430 MB w Polce i UE. Teraz pytanie do was. Będąc w kraju UE do tych 430 MB za internet nic nie płacę a po przekroczeniu tego nalicza mi stawkę cennikową 19 gr za MB. Dobrze rozumuję?
https://www.plus.pl/documents/16/156071 ... REPAID.pdf (3 strona)
https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... _Plush.pdf (1 strona)
 #1084743  autor: fwitkowski17
 30 lis 2019, 19:52
Jak coś to u większości operatorów i MVNO pojawiły się nowe cenniki w roamingu, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. T-Mobile nie ma narazie na swojej stronie nowych cenników, ale Heyah już ma. Lycamobile jeszcze nie odświeżyła limitów w UE.
 #1087298  autor: Remington
 06 sty 2020, 01:06
Jeśli rację mają ci, którzy wieszczą, że reszt W4 podobnie jak Plus nie otrzyma zgody na stosowanie dopłat w roamingu, to harmonogram wygasania dopłat byłby następujący:

Play - druga połowa stycznia
Orange - maj
T-Mobile - czerwiec

Akurat w przypadku Play, zniesienie dopłat (przynajmniej za internet) wydaje mi się najmniej prawdopodobne. Mieli je największe właśnie ze względu na największe koszty, więc czy w rok potrafiły one spaść do wystarczającego poziomu? Dowiemy się niebawem.
 #1087950  autor: Remington
 13 sty 2020, 20:05
Remington pisze:
23 sie 2019, 11:44
Mam do Was pytanie o działanie netu w roamingu bez pakietów, u operatorów oferujących "darmowy" internet w kraju, ale taki darmowy z lejkiem typu 32 kbps, np.:
1. Play Lubię to/Fakt
2. Virgin
3. Mobile Vikings

Net kosztuje wtedy te ok. 20-24 zł/1GB, ale działa z pełną prędkością czy lejkową?

Na początku RLAH w Virgin i Vikingach była to prędkość lejka (zdejmowany był dopiero po zakupie pakietu roamingowego), ale od tego czasu były zmiany, Virgin ma nawet dedykowany cennik roamingowy (niektóre usługi taniej niż w kraju). Jak obecnie jest z netem?
Remington pisze:
25 sie 2019, 13:12
Odnośnie Virgin sam odpowiem, bo udało mi się to ustalić. Jest lejek 32 kbps, więc pełna prędkość tylko jeśli posiada się pakiet.

Ciekawe jak to jest prawnie, przecież u każdego operatora każde wydane 11,90 PLN na pakiety krajowe przekłada się na 1GB w roamingu (z ewentualnymi dopłatami), a u nich cisza na ten temat.

Sprawdzone w Fakt Mobile - bez pakietów też jest lejek.
 #1088478  autor: Norbas
 20 sty 2020, 21:51
Co do zmian w roamingu... dostałem info od kolegi który ma plusa że teraz jak jest za granicą to za odbieranie płaci kilka groszy.
Zadzwoniłem do Virgin z zapytaniem o to i mi powiedzieli, że nic się nie zmieniło i w ramach polityki uczciwego korzystania nadal odbieram połączenia za darmo.
Jak to więc jest bo jadę za kilka dni za granicę i nie wiem w co wierzyć.

Nic do mnie nie przyszło z informacjami o jakichś zmianach.
Nie mam żadnego pakietu włączonego... używam numeru praktycznie tylko do odbierania połączeń...i aż do odbierania.

---

Mam Lycamobile od około roku.
Często bywam w niemczech i z zasięgiem problemów żadnych.
Z internetem również choć faktycznie działa wolniej niż u innych operatorów. Wolniej odpowiada.
Mam włączony pakiet S czyli 30GB w kraju w tym 2GB w unii i darmowe rozmowy i smsy na terenie unii.
Dziś kolega który ma PLUSa powiedział mi, że od stycznia płaci za granicą za odbieranie rozmów kilka groszy i że wszyscy tak zrobili operatorzy.
Na czesie nie jestem ale mnie nikt o niczym takim w Lycamobile nie informował. Proszę o informację jaka jest prawda.
PS. Ta sama sytuacja z moim drugim numerem w Virgin. Dzowniłem zapytać i powiedzieli mi że nic się nie zmieniło i mogę na terenie unii odbierać bez opłat.
Jaka więc prawda?
Za kilka dni jadę do niemiec i nie wiem już w co i komu wierzyć...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 21:56 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: połączenie wpisów
 #1088479  autor: Remington
 20 sty 2020, 21:58
Zamiast pytać o to samo w dwóch miejscach, wystarczyło tutaj.

Kolega widocznie naruszył zasady FUP, czyli wspomnianego przez Ciebie uczciwego korzystania. Czyli przebywał za granicą i korzystał z telefonu więcej niż w Polsce.

Jeśli nie naruszasz FUP, to ani w Plusie, ani w Virgin, ani w Lyca nie zapłacisz za odebrane.
 #1088701  autor: Barciur
 24 sty 2020, 17:29
Co to oznacza w praktyce? Bo wchodząc na ofertę Karty jest dalej info, że Rodzina dostaje 500 MB za darmo, inne dokumenty są dalej starymi dokumentami o dopłatach i limitach GB.

Co to oznacza więc dla zwykłego użytkownika Play takiego jak ja, co ma RWK i kupi sobie 2GB pakiet internetowy i wyjedzie do UE?
  • Strona 61 z 77
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 77
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 77