DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
 #932187  autor: reboot
 17 cze 2017, 13:32
Tak, już to zauważyłem wcześniej, że T-M dało "lub" a Play napisał "i".
Moim zdaniem nasza interpretacja jest prawidłowa, jednak wiadomo jak jest z Play - włączą Ci FUP, będziesz musiał dopłacać i po iluś miesiącach reklamacji, batalii sądowych itp. w końcu wygrasz, ale szkoda nerwów na przepychankę z nimi.
Nie popieram w żaden sposób oszustw/złodziejstwa itp. jednak jeśli klient omyłkowo coś włączy, to operator zawsze polega na regulaminie i nie ma zmiłuj. Zatem skoro ktoś na kolanie pisze regulaminy i nie są one do końca przemyślane, to musi ponieść konsekwencje.
Nie zdziwię się, gdy po pierwszych pełnych 2 miesiącach w roamingu odezwą się do Ciebie, a nie będą czekać do końca pełnych 4 msc.

WKS
 #932189  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 13:35
To juz musi ktoś przeeksperymentować.Np kartą w telefonie ktory by do oporu siedział w UE i rozmawiać. jakis prepaid

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932259  autor: adziu82
 17 cze 2017, 16:34
@reboot, nie pisałeś prędzej o tym. Chyba, że przeoczyłem post. A wiesz jakie to ważne :-)
Ok, trochę pisania będzie, więc zaczynam.
Obecnie używam kartę pre-paid VM,mam również RBM, ale zgubiłem, więc poszedłem do Play po duplikat abym mógł gdzieś przejść z ta kartą na mnie, na pre-paid z wysoką opłatą, aby mieć GB, a w zanadrzu karta LTE dla domu, na żonę z 4GB, żeby się nie gryzło.

Wchodzę do Play, dwie laski,myślę, że o roamingu nie ma co zaczynać(wezmę duplikat i uciekam), bo widzę że nie będą kumate.
Ale zacząłem gadać z jedną, właśnie o tym ,,i'''.
Mówię, że Play i Orange dało ,,i'' a T-Mobile dało ,,lub''. Uśmiechnęła się:-)
Jako że byłem( jestem ) po nocce, wiedziałem o co mi chodzi, ale jakoś szare mendy nie działały dobrze.
Ale zakumała, i tłumaczy, że w ciągu 4 miesięcy suma nie może być większa niż 2 miesiące na nadajniku zagranicznym ,,i'' wykorzystanie sms-ów/danych/rozmów nie może być większe w roamingu jak w kraju.
Jak jeden spełnimy, to drugi już nie musi być.
To ja jej mówię, że można ten FUP ominąć, uśmiechnęła się po raz kolejny, i powiedziała, że nie może o tym oficjalnie rozmawiać. Mówię, że myślimy podobnie, a ona - tak, myślimy o tym samym.
Więc ja zaczynam, jak to ominąć a ona przytakuje.
Mamy 10 GB w kraju i 3 GB za granicą, zużywamy 3GB w roamingu, wracamy na jeden dzień w ciągu 4 miesięcy i zasysamy 6 GB, FUP ogarnięty, a że mamy ,,i'' to druga opcja nie wchodzi, czyli ta z czasem zalogowania się do nadajnika.
A ona daje drugą przykład z rozmowami, kładziemy się do łóżka będąc w PL i 2 godziny leci połączenie z jakimś numerem, tak aby nadrobić roaming.
Mówię do niej, że jak miną 4 miesiące, Play się z tego wycofa, odpowiedziała, że na razie Play-a nie interesuje ile siedzimy w roamingu, aby było spełnione wykorzystanie roaming/kraj i oczywiście na odwrót, czyli logowanie się.
To nie koniec, udaję się do Orange, jest gość i wiem, że jest kumaty, bo już mi mówił o roamingu, że w Orange jest tak, że trzeba raz lub dwa razy zalogować się do nadajnika, że u nich nie ma sumy dni, tylko nie możesz być zalogowany 2 miesiące non-stop. Dziś, to po raz drugi mi to potwierdza na 100%.
Mówię mu o tym ,,i'' że jeżeli jedno spełnimy, to drugiego już nie musimy, a on, że wie o tym. Więc prosty temat jest.
Orange 1/2 razy zalogować się do nadajnika Polskiego a druga opcja, czyli większe/mniejsze wykorzystanie w roaming/kraj już nas nie obowiązuje.
Play, ma sumę 60 dni w ciągu 120 dni, jak to ogarniemy, to wykorzystanie większe/mniejsze w roamingu/kraju nas nie interesuje i odwrotnie, czyli jak ogarniemy większe zużycie danych/sms-ów/minut w kraju, to logowanie nas nie interesuje, bo jest to ,,i''.
Plus ma tylko jeden FUP, logowanie z tą ,,sumą''
T-Mobile ma najgorzej wg mnie, ma ,,lub'' więc obie opcje muszą być spełnione.

To tyle. Może jeszcze dziś będę dzwonił do Orange z apki ,,mój orange'' o ten FUP czy mają czasowy, czy może 1/2 razy zalogować się do krajowego nadajnika,bo jakoś za pięknie to wygląda.

RawStyle
 #932266  autor: adziu82
 17 cze 2017, 16:50
@kaspeed, będę testował, ale tylko 1 miesiąc, potem jak będę miał urlop w połowie lipca, przechodzę do Nju, za 29zł, ale myślę jak to będzie wyglądało za 39 zł ze stacjonarnymi.
Chodzi mi o to, czy stacjonarne włączają się po pierwszej rozmowie i połyka 10zł mi za to, oraz dostaję na konto roamingowe 2X257 GB, czy może minuta po minucie nalicza aż do 10zł i wtedy no-limit na stacjonarne, ale jak to sie ma do GB w roamingu.

RawStyle
 #932268  autor: ozet93
 17 cze 2017, 16:53
Witam, jestem aktualnie w DE i korzystam zpakietu smart XL gdzie mam 5gb limitu. Co ciekawe nie zabiera mi trasnferu i moje pytanie brzmi o co dokladnie chodzi? Dodam tez ze gotowka rowniez nie ubywa.
 #932273  autor: adziu82
 17 cze 2017, 17:00
Mi w Orange również z głównego pakietu 20GB nie pobiera, a mam 4 GB w roamingu n,a pewno to wyrównają.
Pierwsze dwa dni Orange miało cięcie do 1Mb/s, jakiś problem techniczny, nawet w salonie mówił mi gość, że to jest prawdopodobne.
Ogólnie to ogarniają wszyscy, to są pierwsze dni RLAH.

RawStyle
 #932275  autor: reboot
 17 cze 2017, 17:03
adziu82 pisze: nie pisałeś prędzej o tym. Chyba, że przeoczyłem post
Nie pisałem na forum, lecz w rozmowie ze znajomym :) A że on też na Telepolis siedzi, to wszystko mi się poplątało :)

Jeśli faktycznie dużo pracujesz za granicą, to najlepiej mieć karty różnych operatorów i żonglować nimi, wtedy na pewno się nie podpadnie pod FUP, operatorzy "zarabiają", bo korzystanie z RLAH wymaga doładowania i właczenia pakietu np. za 25/30zł, a Ty nie płacisz jak za zboże za połączenie międzynarodowe z Niemiec do Polski :)

WKS
 #932280  autor: adziu82
 17 cze 2017, 17:09
Ja nie pracuję dużo za granicą :-) myślę, że w ciągu roku 6.5 m-ca jestem w DE, a 5.5 m-ca jestem w PL.
To nie jest dużo mam 250 km do domu, 2,5 godziny, mieszkam przy samej granicy, Olszyna/Łęknica/Przewóz. Ale kombinować można, to wiem, tylko.nie lubię żonglować.
Pierwszy m-c polecę na Play-u, 1,5 GB za granicą i reszta, później przejdę na nju za 30 ze stacjonarnymi i będę normalnie użytkował.
Jak dadzą FUP-a, to wejdzie druga karta do gry. A w między czasie LTE dla domu:-) z 4GB. Przecież płacę za to.......ja Janusz.

RawStyle
 #932283  autor: djmat2
 17 cze 2017, 17:18
Nie wiem czy to na pewno jest pytanie na forum. Trudno pomóc z daleka. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że należy skontaktować się z jakąś osobą decyzyjną.

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.
 #932284  autor: adziu82
 17 cze 2017, 17:21
@djmat2 ,,osoba decyzyjna'' Kabaret Pod Wyrwigroszem :-) oglądałeś? To, coś niby o opach.

Sorry za OT :-)

RawStyle
 #932299  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 17:47
Ciekawe te wasze pomysły obejscia FUP:) ale sensowne;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932305  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 18:05
Jest temat na forum na temat roamingu w prepaid.Wystarczyło poszukać.

Zgodnie z przelicznikiem 30zł = 1,51 gb w UE Patrz cenniki roamingowe nowe


Z tego co widzę pakiet kosztuje 30zł masz w tym nie limowane rozmowy,sms ,mms i 5gb internetu zgodnie z przelicznikiem stawek w UE daje ci to no limit w UE ( rozmowy,sms,mms)

Oraz wg tabelek 1,http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 1_0002.pdf

1,51 GB tyle ci przysługuje miesięcznie w ramach UE na net

odsyłam do tego tematu--->>


http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=89727
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 18:19 przez kaspeed, łącznie zmieniany 2 razy.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932308  autor: adziu82
 17 cze 2017, 18:11
Wiem,kombinacja i kombinacja.
Ale szczerze napiszę, że jak bym dostał (ale nie jakaś layca ) w Orange czy T-Mobile 300 minut na wykonanie/300 minut na odebranie/300 sms-ów i 5GB to biorę za 100 zł w abo na 2 lata ( bez FUP-a czasowego/wykorzystanego w kraju czy roamingu) z pocałowaniem d..y !
Jak nie ma nic podobnego, a oferują RLAH, to ja będę kombinował i tyle.

RawStyle
 #932310  autor: adziu82
 17 cze 2017, 18:13
@kaspeed jeżeli do mnie, to ja wiem o tym.

RawStyle
 #932312  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 18:18
Gdybym miał możliwośc przeniesienia tematu o heyah prepaid tutaj to bym przeniosł ten temat:

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 05#p932305

W skrócie kolega ma Pakiet smart XL ( cena jaką znalazlem za ten pakiet to 29,99= 30zł)
W ramach pakietu otrzymuje 5gb neta w PL + no limit rozmowy , sms, mms w POLSCE.

Z tabelki Tmobile wynika że przysługuje mu 1,51gb internetu.Jego temat oraz posty świadczą iż nie liczy mu za rozmowy i smsy i mms oraz za internet( podejżewam że do tego limitu 1,51gb)

Powoli zaczyna być jasna sprawa heyah.I tmobile prepaid.Mamy już widać potwierdzenia od klientow.


Pytanie jak bedzie z moją usługą:)Tu by sie przydał ktoś kto mieszka w okolicy zasięgu zagranicznego jakiegoś operatora ma aktywną masz złotowkę i zechciał by przeprowadzić eksperyment ( nawet dzwonić z roamingu do pl numeru) aby spr w bilingu jak będzie rozliczone.A najbardziej hardkorowym testem były by proba wyssania 1,51gb w roamingu.No bo BOK nie umie jednoznacznie wskazać dla tej usługi jak sprawa wygląda.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932341  autor: adziu82
 17 cze 2017, 19:59
@kaspeed w tym ja nie pomogę. Ale jakieś 3-4 m-ce temu myślałem o tej ofercie co piszesz. Na weekend, czyli 2-3 dni jak znalazł dla mnie. Ale okazało się, że wejdę w coś innego.

RawStyle
 #932352  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 20:48
No każda oferta jest de fakto podobna.Nie wielkie różnice ze względu na zmowę cenową operatorów.

Najważniejsze by prędkości były normalne a nie lejkowane.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932419  autor: adziu82
 18 cze 2017, 09:55
adziu82 pisze:@reboot, nie pisałeś prędzej o tym. Chyba, że przeoczyłem post. A wiesz jakie to ważne
Ok, trochę pisania będzie, więc zaczynam.
Obecnie używam kartę pre-paid VM,mam również RBM, ale zgubiłem, więc poszedłem do Play po duplikat abym mógł gdzieś przejść z ta kartą na mnie, na pre-paid z wysoką opłatą, aby mieć GB, a w zanadrzu karta LTE dla domu, na żonę z 4GB, żeby się nie gryzło.

Wchodzę do Play, dwie laski,myślę, że o roamingu nie ma co zaczynać(wezmę duplikat i uciekam), bo widzę że nie będą kumate.
Ale zacząłem gadać z jedną, właśnie o tym ,,i'''.
Mówię, że Play i Orange dało ,,i'' a T-Mobile dało ,,lub''. Uśmiechnęła się:-)
Jako że byłem( jestem ) po nocce, wiedziałem o co mi chodzi, ale jakoś szare mendy nie działały dobrze.
Ale zakumała, i tłumaczy, że w ciągu 4 miesięcy suma nie może być większa niż 2 miesiące na nadajniku zagranicznym ,,i'' wykorzystanie sms-ów/danych/rozmów nie może być większe w roamingu jak w kraju.
Jak jeden spełnimy, to drugi już nie musi być.
To ja jej mówię, że można ten FUP ominąć, uśmiechnęła się po raz kolejny, i powiedziała, że nie może o tym oficjalnie rozmawiać. Mówię, że myślimy podobnie, a ona - tak, myślimy o tym samym.
Więc ja zaczynam, jak to ominąć a ona przytakuje.
Mamy 10 GB w kraju i 3 GB za granicą, zużywamy 3GB w roamingu, wracamy na jeden dzień w ciągu 4 miesięcy i zasysamy 6 GB, FUP ogarnięty, a że mamy ,,i'' to druga opcja nie wchodzi, czyli ta z czasem zalogowania się do nadajnika.
A ona daje drugą przykład z rozmowami, kładziemy się do łóżka będąc w PL i 2 godziny leci połączenie z jakimś numerem, tak aby nadrobić roaming.
Mówię do niej, że jak miną 4 miesiące, Play się z tego wycofa, odpowiedziała, że na razie Play-a nie interesuje ile siedzimy w roamingu, aby było spełnione wykorzystanie roaming/kraj i oczywiście na odwrót, czyli logowanie się.
To nie koniec, udaję się do Orange, jest gość i wiem, że jest kumaty, bo już mi mówił o roamingu, że w Orange jest tak, że trzeba raz lub dwa razy zalogować się do nadajnika, że u nich nie ma sumy dni, tylko nie możesz być zalogowany 2 miesiące non-stop. Dziś, to po raz drugi mi to potwierdza na 100%.
Mówię mu o tym ,,i'' że jeżeli jedno spełnimy, to drugiego już nie musimy, a on, że wie o tym. Więc prosty temat jest.
Orange 1/2 razy zalogować się do nadajnika Polskiego a druga opcja, czyli większe/mniejsze wykorzystanie w roaming/kraj już nas nie obowiązuje.
Play, ma sumę 60 dni w ciągu 120 dni, jak to ogarniemy, to wykorzystanie większe/mniejsze w roamingu/kraju nas nie interesuje i odwrotnie, czyli jak ogarniemy większe zużycie danych/sms-ów/minut w kraju, to logowanie nas nie interesuje, bo jest to ,,i''.
Plus ma tylko jeden FUP, logowanie z tą ,,sumą''
T-Mobile ma najgorzej wg mnie, ma ,,lub'' więc obie opcje muszą być spełnione.

To tyle. Może jeszcze dziś będę dzwonił do Orange z apki ,,mój orange'' o ten FUP czy mają czasowy, czy może 1/2 razy zalogować się do krajowego nadajnika,bo jakoś za pięknie to wygląda.
Jeszcze odniosę się do mojego posta cytowanego wyżej.

T-Mobile wychodzi chyba najgorzej, patrząc oczywiście na FUP-a, jest to suma 60 dni w ciągu 120 dni i do tego przewaga wykorzystania w kraju niż w roamingu, więc oferta raczej typowo dla osób podróżujących na wczasy kilka razy w roku. Bo załóżmy, że ogarniemy sms-y/minuty wykonane/dane ( nie wiem jak z odebranymi w sumie ) i będzie przewaga w kraju nad roamingiem, to i tak FUP czasowy nas załatwi, przynajmniej nas, pracujących za granicą, czy w kilkudniowych terminach, jak ja, czy to 1-2 miesiące.
Plus w miarę, ma FUP-a jednego tylko czasowego, na razie nic nie widać z wykorzystaniem roaming/kraj.
Najlepiej wychodzi Orange i Play.

Jeżeli komuś w pre-paidzie zależy na dużej ilości GB w roamingu, to nju za 39 zł. 2GB będzie, ale nie wiem jak załączają się te stacjonarne, bo ogólnie cena jest 29zł, bez stacjonarnych, nie wiem czy muszę wykonać połączenie na stacjonarny i się załączy 10zł i automatycznie 0.5 GB dostanę za to, plus 1,5 GB za cenę no-limitu 29zł, czy to będzie trzeba wydzwonić ze 30 minut na stacjonarne, aż dojdzie suma do 10zł i wtedy no-limit.
Może ktoś wie?

RawStyle
 #932427  autor: adziu82
 18 cze 2017, 10:39
Dzwoniłem przed chwilą na infolinie, na temat tego regulaminu, czyli 2/4 oraz tego ,,i''.
Nic nie jest w stanie powiedzieć gość, niby zostało to zgłoszone wyżej, aby doprecyzować to.
Masakra, jakie ,,wielkie'' prawnicze głowy ustalają regulamin, że sami nie wiedzą o co w nim chodzi.
Również nie wie, co z tym ,,i'', mówię, że FUP do obejścia jest, bo jak zużyję więcej w kraju niż w roamingu, to 2/4 już nie obowiązuje, i na odwrót.
Przynajmniej ja to tak rozumuję. On mniej więc podobnie.

RawStyle
 #932432  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 10:57
I przez takie zgłoszenia mogą poprawić regulaminy.Brawo ty. :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 1 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77