DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
 #932060  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 20:37
Może tutaj by nie zaśmiecać 300tematów zaczniemy pisać o Roamingu w naszym prepaid?

Podsumuję co wiem na dziś moze komuś się przyda:

Sieć Prepaid Orange:

Wszystkie oferty mają proste przeliczniki wg cennika usług dodatkowych:
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 569246.pdf

Sieć PLAY ( prepaidowe taryfy nie dotyczy wszystkich MVNO)

Wszystko rozpisane w tabelach.

http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... _karta.pdf

Sieć A2Mobile:
również wszystko prosto rozrysowane:
https://a2mobile.pl/data/Dokumenty/38/p ... rodowy.pdf

Sieć Tmobile:

Jak zawsze wszystko nie jasno opisane.O ile dla abonamentu mamy prosto czytelnie rozpisane nawet w Aplikacji mobilnej ile nam przysługuje tak w prepaid dziwne tabele i przeliczniki powodują problemy ( patrz nie wiadoma z heyah i tmobile oferty masz złotowkę masz no limit)

Niby ogólny przelicznik prepaid tutaj:
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 1_0002.pdf Ale pomieszane z pokręconym.

PLUS/PLUSH:
http://www.plus.pl/documents/16/1f67717 ... _KARTE.pdf
http://www.plus.pl/documents/16/1993508 ... _KARTE.pdf

http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... stpaid.pdf --->Tabela przelicznikowa ile doładowania ile gb.Pytanie jak to będzie realizowane.* nie jestem pewny czy to prepaid. Dla Mixa jest tu tabela:

http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... la-mix.pdf

Mam i goły prepaid https://www.plus.pl/documents/16/86bdf0 ... repaid.pdf

Lajt Mobile:

http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... oaming.pdf

Virgin Mobile
Jasno powiedział że będą ceny takie jak w kraju+ FUP w postaci 120minut rocznie.


NJU MOBILE ma jasno wypisane na stronie swojej ile i co


http://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte

EDIT. Temat zmieniony, proszę bardzo. Morvius
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 20:57 przez kaspeed, łącznie zmieniany 6 razy.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932061  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:39
W sumie racja :-) bo skaczemy po kilku tematach.

RawStyle
 #932062  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 20:41
Szkoda że nie jestem Moderatorem zaraz by porządek nastąpił.;) Planuję temat uzupełniac jak coś jeszcze znajdę.Bo taki mętlik się porobił w prepaid że szkoda słow.

Ja siedze analizuje od wczoraj i nie tylko każdą ofertę roamingową wiec jest sporo tego.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932063  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:42
No w T-Mobile faktycznie porobili, chyba przedszkolak robił zestawienie, ceny i kropka, a gdzie nazwa oferty.

RawStyle
 #932065  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 20:47
Dlatego jest to nie czytelne.Dla abonamentu sprawy wyglądają dużo lepiej.

Prepaid jak widzę jest spychany. Są takie wątpliwości że szkoda gadać.

Plus podał nawet kod dla ilośći neta jaki nam przysługuje w prepaid.

*121# :roll:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932067  autor: adziu82
 16 cze 2017, 20:54
W Orange np Free, jest cena za minutę 29gr i sms 20gr, ale jak rozumiem, gdy mam wykupiony jakiś pakiet i dostaje FUP-a to ceny są 16 gr za minutę i 5 gr za sms-a, tak?

RawStyle
 #932069  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:01
Ja to widzę troszke inaczej moze sie myle ale cennikowo 29gr masz a tu w FUP masz coś takiego jak dopłata''16gr'' wiec dla mnie to 29gr+16gr dopłaty chociaż sam nie jestem pewny.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932073  autor: adziu82
 16 cze 2017, 21:04
Nie, chyba raczej nie. To wyjdzie cena 45gr, to 10gr mniej jak było przed 15-tym czerwca.
A sms, np Orange, 20gr plus 5 gr daje 25 gr, to w VM przed 15 czerwca miałem 19gr.

RawStyle
 #932076  autor: Blank
 16 cze 2017, 21:09
@adziu82, prawdopodobnie tak. Tak rozumiem zapisy w Cenniku. Czyli przy pakiecie 0,16 zł za minutę i 0,05 zł za SMS. Bez pakietu 0,45 zł za minutę i 0,20-0,25 zł za SMS.

Co do cen, porównuj operatora do własnej oferty.
Do 14.06 było:
0.54 zł za minutę; 0,30 zł za SMS; 0,65 zł za MMS; 0,35 zł za neta

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #932078  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:11
Kij raczy wiedzieć.Wygląda też że w prepaid będąc w Niemczech i mając 29gr min płacimy tyle dzwoniać na niemieckie komórki. Taki smaczek. Ciekawi mnie jedynie kwestia no limitu.W regulaminach no limitów mamy zapisy że darmowe rozmowy esmesy czy net mamy tylko na terenie kraju i na Polskie numery telefoniczne.Może tu ktoś rozwinie wątpliwości.

Wątpliwości niemam 29gr min itd ale wlaśnie no limit je robi:D jak to będzie;)Myslę że szanowny moderator mógłby wcielić kilkanascie ostatnich postów w różnych tematach do jednego;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932080  autor: adziu82
 16 cze 2017, 21:22
@Blank, ja zostaję przy swoim :-) W regulaminie jest, że kiedy robimy FUP-a 2/4 i w ciągu 14 dni nie opiszemy co i dlaczego,to operator naliczy koszta, np w Orange
a) 0,16 zł brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego,
b) 0,05 zł brutto za minutę odebranego połączenia głosowego,
c) 0,05 zł brutto za wysłaną wiadomość SMS,
d) 0,04 zł brutto za wysłaną wiadomość MMS,
e) 0,04 zł brutto za każdy MB transmisji danych

Więc to się ma do FUP-a. A te 29 gr za minutę, czy 5 gr za sms-a, ma się do oferty bez pakietu, no-limitu, czy jakichś konkretnych wartości.

RawStyle
 #932083  autor: Blank
 16 cze 2017, 21:29
Te opłaty to DOPŁATY.

11.1:
(...) W przypadku, gdy Abonent nie przedstawi ich do 14 dni od wezwania Orange, do opłat naliczanych w roamingu będą doliczone opłaty dodatkowe w wysokości:

11.3:
(...) W przypadku braku zmiany korzystania z usług w roamingu w Strefie 1 przez Abonenta, w
ciągu 14 dni od wezwania Orange, Orange naliczy opłaty dodatkowe wskazane w pkt.8.1

Swoją drogą, jakiś gimbus to pisał. Bo chodziło o 11.1, a 8.1 zawiera tabelkę z limitami xd

Inna sprawa, że do opłat naliczanych w roamingu nie jest precyzyjne. Ja rozumiem, że mając pakiet, nie są naliczane żadne, więc po tym, jak zaczną je doliczać, do pakietu masz opłaty
0.16 zł za minutę do wykorzystania pakietu (wych.)
0.05 zł za SMS do wykorzystania pakietu (wych.)
0.05 zł za minutę odebranego połączenia
0.00 zł za odebrane SMS-y i MMS-y

Ale równie dobrze może być, że nawet mając pakiet, są doliczane te dopłaty do stawek krajowych. I wtedy i pakiet się nie liczy, i drogo jest

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #932084  autor: kaspeed
 16 cze 2017, 21:37
Też mowiłem że to są dopłaty czyli dopłacamy do czegoś.Zakręcony temat nie tylko w wypadku roamingu Orange.Ja takie zakręcenie widzę w Wypadku Tmobile i mojej kochanej usługi Masz złotowkę masz no limit. Nikt nie potrafi oficjalnie póki co powiedzieć jak u nas sprawa wygladac będzie;)Jedyne co jest pewne to ilości internetu w Orange,PLAY,PLUS,A2Mobile.Tu niemam żadnego podejrzenia że coś nie halo.


A cytujac regulamin ja to odbieram tak:
Mam pakiet no limit w kraju przekroczę FUP to z automatu mam dalej no limit + te 16gr czy ileś dopłacam.A majac tylko 29gr bez dodatkowych pakietów płacę 29gr w UE jak przekroczę FUP dolatuje mi +16gr dopłaty.Dla mnie to wygląda czytelnie.I Obaj Koledzy mogą mieć rację:) Fajnie by było gdyby poświęcić jakiś prepaid orange i trzymać w jakimś telu w UE dłuzej niz 2mieś:D wtedy mamy prosto po bilingu sprawe wyjaśnioną;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932115  autor: adziu82
 17 cze 2017, 01:05
Po pierwszym dniu nowego okresu rozliczeniowego, mam zuzyte w roamingu 200 mega, ale z pakietu 20 gb nie ucieklo nic a nic, a powinno 200 mega.

Edit:
Panowie, gdzies wyczytalem, ze moze byc tak, ze FUP bedzie rowniez kiedy w roamingu bedziemy miec wieksze zuzycie np danych/sms-ow/minut niz w kraju, wtedy operator moze doliczyc dodatkowa oplate.
Ktos wyczytal to, w ktoryms regulaminie?
Nie pamietam gdzie to czytalem, ale cos bylo.

RawStyle
 #932122  autor: adziu82
 17 cze 2017, 04:29
Panowie, zerknijcie na punkt 4 w Play, pierwsza opcja FUP-a. Tam jest ze przez polowe okresu tych czterech miesiecy ( i co wazne jest tam) ,,i" uzycie uslug w roamingu bylo wieksze( tak w skrocie opisalem ).
Mi wychodzi, ze jak ktos bedzie w roamingu 4/4 i wykorzysta caly pakiet, np 3gb i jak w ostatni dzien przyjedzie do kraj i wykorzysta zalozmy reszte pakietu dajmy 7gb to nie bedzie FUP-a.
Czy zamiast ,,i" nie powinno byc .,lub" jezeli chca ograniczyc.
Bo w ten sposob nie ograniczaja nic chyba.
Oni po prostu to polaczyli, jezeli jeden bedzie wykluczony to FUP-a nie bedzie, musza byc oba warunki spelnione aby zlapac FUP-a.

Edit:
Orange rowniez ma w regulaminie ,,i" czyli musza byc oba warunki spelnione. A to mozna obejsc, przyjezdzajac do kraju i pobierajac reszte pakietu jaki pozostal w kraju.
Rozmowy - mozna przytulic dwa fony na czas wiekszy niz wykonalo/odebralo sie rozmowy w roamingu.

Co Wy na ten punkt w regulaminie?

Edit:
T-Mobile pkt 2.4 on ma ,,lub" :-)

RawStyle
 #932187  autor: reboot
 17 cze 2017, 13:32
Tak, już to zauważyłem wcześniej, że T-M dało "lub" a Play napisał "i".
Moim zdaniem nasza interpretacja jest prawidłowa, jednak wiadomo jak jest z Play - włączą Ci FUP, będziesz musiał dopłacać i po iluś miesiącach reklamacji, batalii sądowych itp. w końcu wygrasz, ale szkoda nerwów na przepychankę z nimi.
Nie popieram w żaden sposób oszustw/złodziejstwa itp. jednak jeśli klient omyłkowo coś włączy, to operator zawsze polega na regulaminie i nie ma zmiłuj. Zatem skoro ktoś na kolanie pisze regulaminy i nie są one do końca przemyślane, to musi ponieść konsekwencje.
Nie zdziwię się, gdy po pierwszych pełnych 2 miesiącach w roamingu odezwą się do Ciebie, a nie będą czekać do końca pełnych 4 msc.

WKS
 #932189  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 13:35
To juz musi ktoś przeeksperymentować.Np kartą w telefonie ktory by do oporu siedział w UE i rozmawiać. jakis prepaid

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932259  autor: adziu82
 17 cze 2017, 16:34
@reboot, nie pisałeś prędzej o tym. Chyba, że przeoczyłem post. A wiesz jakie to ważne :-)
Ok, trochę pisania będzie, więc zaczynam.
Obecnie używam kartę pre-paid VM,mam również RBM, ale zgubiłem, więc poszedłem do Play po duplikat abym mógł gdzieś przejść z ta kartą na mnie, na pre-paid z wysoką opłatą, aby mieć GB, a w zanadrzu karta LTE dla domu, na żonę z 4GB, żeby się nie gryzło.

Wchodzę do Play, dwie laski,myślę, że o roamingu nie ma co zaczynać(wezmę duplikat i uciekam), bo widzę że nie będą kumate.
Ale zacząłem gadać z jedną, właśnie o tym ,,i'''.
Mówię, że Play i Orange dało ,,i'' a T-Mobile dało ,,lub''. Uśmiechnęła się:-)
Jako że byłem( jestem ) po nocce, wiedziałem o co mi chodzi, ale jakoś szare mendy nie działały dobrze.
Ale zakumała, i tłumaczy, że w ciągu 4 miesięcy suma nie może być większa niż 2 miesiące na nadajniku zagranicznym ,,i'' wykorzystanie sms-ów/danych/rozmów nie może być większe w roamingu jak w kraju.
Jak jeden spełnimy, to drugi już nie musi być.
To ja jej mówię, że można ten FUP ominąć, uśmiechnęła się po raz kolejny, i powiedziała, że nie może o tym oficjalnie rozmawiać. Mówię, że myślimy podobnie, a ona - tak, myślimy o tym samym.
Więc ja zaczynam, jak to ominąć a ona przytakuje.
Mamy 10 GB w kraju i 3 GB za granicą, zużywamy 3GB w roamingu, wracamy na jeden dzień w ciągu 4 miesięcy i zasysamy 6 GB, FUP ogarnięty, a że mamy ,,i'' to druga opcja nie wchodzi, czyli ta z czasem zalogowania się do nadajnika.
A ona daje drugą przykład z rozmowami, kładziemy się do łóżka będąc w PL i 2 godziny leci połączenie z jakimś numerem, tak aby nadrobić roaming.
Mówię do niej, że jak miną 4 miesiące, Play się z tego wycofa, odpowiedziała, że na razie Play-a nie interesuje ile siedzimy w roamingu, aby było spełnione wykorzystanie roaming/kraj i oczywiście na odwrót, czyli logowanie się.
To nie koniec, udaję się do Orange, jest gość i wiem, że jest kumaty, bo już mi mówił o roamingu, że w Orange jest tak, że trzeba raz lub dwa razy zalogować się do nadajnika, że u nich nie ma sumy dni, tylko nie możesz być zalogowany 2 miesiące non-stop. Dziś, to po raz drugi mi to potwierdza na 100%.
Mówię mu o tym ,,i'' że jeżeli jedno spełnimy, to drugiego już nie musimy, a on, że wie o tym. Więc prosty temat jest.
Orange 1/2 razy zalogować się do nadajnika Polskiego a druga opcja, czyli większe/mniejsze wykorzystanie w roaming/kraj już nas nie obowiązuje.
Play, ma sumę 60 dni w ciągu 120 dni, jak to ogarniemy, to wykorzystanie większe/mniejsze w roamingu/kraju nas nie interesuje i odwrotnie, czyli jak ogarniemy większe zużycie danych/sms-ów/minut w kraju, to logowanie nas nie interesuje, bo jest to ,,i''.
Plus ma tylko jeden FUP, logowanie z tą ,,sumą''
T-Mobile ma najgorzej wg mnie, ma ,,lub'' więc obie opcje muszą być spełnione.

To tyle. Może jeszcze dziś będę dzwonił do Orange z apki ,,mój orange'' o ten FUP czy mają czasowy, czy może 1/2 razy zalogować się do krajowego nadajnika,bo jakoś za pięknie to wygląda.

RawStyle
 #932266  autor: adziu82
 17 cze 2017, 16:50
@kaspeed, będę testował, ale tylko 1 miesiąc, potem jak będę miał urlop w połowie lipca, przechodzę do Nju, za 29zł, ale myślę jak to będzie wyglądało za 39 zł ze stacjonarnymi.
Chodzi mi o to, czy stacjonarne włączają się po pierwszej rozmowie i połyka 10zł mi za to, oraz dostaję na konto roamingowe 2X257 GB, czy może minuta po minucie nalicza aż do 10zł i wtedy no-limit na stacjonarne, ale jak to sie ma do GB w roamingu.

RawStyle
 #932268  autor: ozet93
 17 cze 2017, 16:53
Witam, jestem aktualnie w DE i korzystam zpakietu smart XL gdzie mam 5gb limitu. Co ciekawe nie zabiera mi trasnferu i moje pytanie brzmi o co dokladnie chodzi? Dodam tez ze gotowka rowniez nie ubywa.
  • Strona 1 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77