DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 47 z 127
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 127
 #1065771  autor: armator11
 20 lut 2019, 12:43
@PaulStone dzięki za listę promocji z poprzednich lat. Rzeczywiście dzięki nim można mocno obniżyć miesięczne koszty. Trzeba jednak być przekonanym, że się zostanie w Plusie na dłużej. Jakby była promo 100% to bym załadował. Na razie jednak porównuje sobie jakość działania między Plus a Play i wskazanie jest delikatnie na korzyść Play. Kilka przykładów na minus dla Plusa:
1) centrum Krakowa, godz 12, speedtest: DL:1,94 :shock:
2) galeria w centrum Krakowa, tuż przy dworcu PKP, strefa bufetu: brak LTE :shock: (ale internet śmigał więc w sumie OK)
3) z dwoma numerami T-Mobile z którymi najczęściej rozmawiam wydaje mi się (na ucho), że nie ma HD Voice. W Play jakość rozmowy na pewno była w HD.
4) dzwoniąc na mój numer, wybierający słyszy już sygnał a telefon się przełącza z LTE i zaczyna dzwonić z lekkim opóźnieniem.
5) w trasie na wyświetlaczy zdarzało mi się zauważać ikonke 3G :shock: . W play było zawsze LTE lub H+
5) Na plusowym www brak możliwości zobaczenia bilingu online (tylko apka)
6) W apce w bilingu nie ma całkowitego podsumowania wydzwonionych minut, wysłanych sms etc.

Na plus na razie zauważyłem, że mam zasięg w windzie gdzie w Playu tego zasięgu nie było i po wyjściu z klatki wskakiwał roaming krajowy.

Oczywiście to są drobne szczegóły, które nie przeszkadzają w użytkowaniu telefonu ale jednak dają do myślenia czy lider LTE jest rzeczywiście tym liderem. Tyle po 5 dniach użytkowania. Przede mną inne testy czyli np. miejsca, które w sezonie letnim są oblegane turystycznie, czy też spacery po mieście z włączonym radiem online. Zobaczymy czy się z Plusem polubimy na dłużej :D
 #1065774  autor: 24bis24
 20 lut 2019, 13:01
Dodam do tego jedno. Jak najdalej od Plusha, Plusa mając iPhona :-) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065777  autor: Remington
 20 lut 2019, 13:12
Przesadzasz. Mam Plusha od ponad 2 lat i iP działa mi stabilniej niż w Orange i Playu. Tam net mi zrywał i się dławił (Orange) lub ważne połączenia nie dochodziły do skutku (Play). Bateria schodzi wolniej, co w porównaniu z Play nie jest zaskoczeniem, ale z Orange już tak (może Plus ma mocniejszy sygnał tam gdzie bywam).

Jedyny faktyczny problem z iP w Plusie to było kasowanie ustawień MMS-ów po każdej aktualizacji, ale już tak się nie dzieje. VoLTE i WiFi Calling w ogóle mi nie brakuje, lecz jeśli komuś na nich zależy to dla niego jest to minus.

Dużo robiłem ostatnio testów prędkości z kartami Playa oraz TM i stwierdzam, że Plus ani lepszy, ani gorszy. Każda sieć potrafiła się przytkać poniżej 1Mbps, by kolejna próba chwilę później dała 10 Mbps lub więcej.
 #1065779  autor: armator11
 20 lut 2019, 13:45
Wiadomo, dużo zależy od lokalizacji. Ale patrzę sobie na mapkę BTS Search, zaznaczam losowy obszar w moim mieście i wygląda to tak (liczba nadajników): T-Mobile/Orange - 40, Play - 30, Plus - 22; Zmieniam obszar: T-Mobile/Orange - 17, Play - 13, Plus - 9 itd... Wiadomo za miastem czy w innym mieście pewnie wygląda to zupełnie inaczej.
Zobaczę w lecie, mam taką lokalizację nad zelewem pod Krakowem gdzie zawsze w Playu był problem (skakanie po roamingu, brak neta). W zasięgu wzroku jest duża wieża z nadajnikami. Rok temu Play się tam dowiesił i wszystko hulało super. I teraz z ciekawości sprawdzam sobie kto tam nadaje. I co widzę wszyscy oprócz Plusa. No jestem bardzo ciekawy jak w tym obszarze z netem będzie ;-)
 #1065817  autor: Remington
 20 lut 2019, 17:40
Ale patrzysz Plus+Aero2? U mnie gdzie bywam wychodzi mniej więcej tyle samo co Networks. Play o połowę mniej.
 #1065877  autor: PaulStone
 21 lut 2019, 12:59
Witam kolegę armator11, ja również z Krakowa. :D
Faktycznie, jak sprawdzić na stronach z lokalizacją BTS to niby Plus ma mało nadajników, aż by można rzec jak to działa, ale gdy dodać nadajniki z Aero2 jak sugeruje Remington to już jest dobrze.
armator11 jak będziesz miał wyniki swoich testów zasięgu, podziel się proszę nimi, bardzo jestem ciekaw co ci wyjdzie. Ja mam aktualnie Orange Free i na zasięg nie mogę narzekać, działa wiadomo bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o przejście, waham się co robić bo w Orange doładowanie za 200zł plus bonus 30zł da mi 100GB internetu, za 30zł uruchomię przedłużenie ważności danych o 365 dni czyli łącznie internet będzie ważny 506 dni. Zostaje 200zł za które 14 razy uruchomię cykliczny pakiet 200MIN/200SMS za 14zł w którym mieszczę się spokojnie, a 2zł które zostanie będzie na ewentualne MMSy których i tak praktycznie już się nie wysyła w dobie Messengera itp. Koniec końców będę miał 200MIN/200SMS i 7.14GB za 14zł miesięcznie, wiadomo nie każdemu to wystarczy ale obserwując moje zużycie mi spokojnie. Za 2.5zł więcej czyli około 16.5zł miesięcznie wyszło by mnie przejście w tym momencie do Plush (dwa doładowania 150+30zł i w Mikołajki dwa razy 99zł z bonusem 50% jeżeli promocji nie zmienią oraz 5 doładowanie gratis) z tym że mówimy tu o 14 miesiącach w Orange i 30 miesiącach w Plush, dużo może się zmienić w trakcie 30 miesięcy.
A ty jaką masz ofertę i tak ogólnie czemu uciekasz z Play?
 #1065886  autor: 24bis24
 21 lut 2019, 14:44
Remington pisze:
20 lut 2019, 13:12
Jedyny faktyczny problem z iP w Plusie to było kasowanie ustawień MMS-ów po każdej aktualizacji
po wywaleniu 307200 z ustawień maksymalnej wielkość MMS-a problem rozwiązał się lecz ze znikającą kasą za sms-y na numery dziesięciocyfrowe wysyłane bez mojej wiedzy i zgody nie znalazłem rozwiązania.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065887  autor: Remington
 21 lut 2019, 15:05
Polskie te numery? Podaj jakie może ktoś też coś takiego widział.

Odpukać mnie się zdarzyło tylko raz, że pobrali za SMS na nr stacjonarny dokładnie w momencie gdy aktywowałem jakąś usługę przez kod USSD. Ale to było w pierwszych dniach korzystania, czyli 2 lata temu.

P.S. Mam 307200 w ustawieniach i już mi ich nie zapomina po aktualizacjach. Nie przychodzą też SMS-y od Plusa o konieczności ręcznego wpisania.
 #1065893  autor: ManiacGSM
 21 lut 2019, 15:52
Ja również w Plush'u mam 307200 w ustawieniach na iP 5s. Warto dodać ,że w internecie jest dużo sprzecznych danych na ten temat. Na początku nie mogłem tego rozgryźć bo miałem same MMS'y a internet nie chciał działać. Po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu ponownie telefonu nie działało nic. Dopiero po dopisaniu mmm.plusgsm.pl w linijce > URL profilu dla MMS wszystko zaczęło hulać bez problemu.
Mam tu na myśli mms i internet.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #1065895  autor: 24bis24
 21 lut 2019, 16:13
Remington pisze:
21 lut 2019, 15:05
Polskie te numery? Podaj jakie może ktoś też coś takiego widział.
ten to wszyscy znają +447786205094 ciągle chce 0.62 zł
były też +48 i 10 cyfr blokowałem je to mnie z innych atakowali i z konta schodziło po 0,19 zł.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065900  autor: Remington
 21 lut 2019, 16:51
Ten angielski to aktywacja iMessage lub Facetime w każdej sieci to jest tylko nie każda sobie liczy. Ale o polskich nie słyszałem.
 #1065901  autor: ManiacGSM
 21 lut 2019, 16:59
Pozwolę sobie wkleić link z artykułem do jednego artykułu, co prawda jest tam wymieniona inna sieć, natomiast warto na dole poczytać również komentarze.

https://mojmac.pl/2016/12/05/iphonea-si ... z-myslisz/

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #1065904  autor: ManiacGSM
 21 lut 2019, 17:11
Trudno mi powiedzieć bo bawiłem się wcześniej ''suwakiem'' (załącz-wyłącz) , który jest w iP w ustawieniach , jeśli u mnie pobrało dwa razy to myślę ,że musiałem to dwa razy załączyć i wyłączyć. System Apple jest dla mnie czymś nowym , więc klikałem na ''wszystko'' co się dało ,aby móc wysyłać smsy ,świeżo po zakupie telefonu.
-ale przypuszczam ,że chyba tak. Głowy nie daję. Jeśli ktoś z Was ma na ten temat większą wiedzę to proszę dać znać. Jak na razie wyłączyłem te usługi gdyż i tak mi to na razie nie potrzebne.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #1065917  autor: 24bis24
 21 lut 2019, 18:41
jeszcze mam taki za 0,62zł +482368786667, te po 0,19 zł 67372867 Przełożyłem kartę na Play i ani grosza nie ubyło. Wiem w czym jest problem ale nie potrafiłem w Plusie go opanować :-) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1065953  autor: armator11
 22 lut 2019, 01:34
@PaulStone

Byłem w Playu już ładnych parę lat. Generalnie nie rozmawiam za dużo, neta też nie potrzebuje wiele (do 2 GB), czasem w wakacje więcej. Korzystałem sobie z licznych promocji z doładowań po 100%, robiła się skarbonka, którą przedłużałem, dokupowałem pakiet neta i starczało. Gdzieś od 2 lat promocji doładowań prawie w ogóle nie było, w czerwcu nie skorzystałem bo w zeszłym roku mało rozmawiałem. No i skarbonka się skończyła, od stycznia trochę więcej dzwonie i zaczęło brakować. No limita za 25 zł nie potrzebuje. Średnia z kilku lat kwot doładowań wychodzi mi koło 15 zł. Rozglądnąłem się po ofertach konkurencji i okazało się, że jest idealna oferta dla mnie. Virgin mini 9 (9 zł: 300min/300sms 1GB +1GB/1zł). Za 10 zł. No ale poczytałem forum i zniechęciły mnie problemy techniczne jakie zgłaszali użytkownicy. Miałem się przenieść do Faktu, skorzystać z 5 miesięcy bonusa i padło na Plusa jako pośrednika. W między czasie w fakcie skończyła się promocja więc na razie rozstaje w Plushu. I w sumie jak upoluje promo doładowań to tu zostanę na dłużej. A jak nie doczekam się na promo to przeskoczę do Virgin i sprawdzę jak tam działa ich system i wtedy podejmę decyzję co dalej :D
Ps. Dziś testy w Plusie wypadły ok. Net hulał aż miło, połączenia w HD Voice. W weekend będę w górach. Zgadnij jaki operator nie ma nadajnika UMTS na Kasprowym Wierchu :lol: No ale na mapce zasięgu niby jest zaznaczone 3G wewnątrz budynku. Przekonam się w weekend :mrgreen:
Orange opcja za 14 o której piszesz też nie wygląda źle. Mnie ta sieć bawi swoimi pakietami neta ważnymi dzień czy dwa. Albo jakimiś śmiesznymi bonusami ważnymi nie wiele dłużej :lol:
 #1065976  autor: neotele
 22 lut 2019, 11:32
armator11 pisze:Rozglądnąłem się po ofertach konkurencji i okazało się, że jest idealna oferta dla mnie. Virgin mini 9 (9 zł: 300min/300sms 1GB +1GB/1zł). Za 10 zł. No ale poczytałem forum i zniechęciły mnie problemy techniczne jakie zgłaszali użytkownicy.
Przez kilka lat miałem/mam Virgin i nie zanotowałem żadnych poważniejszych awarii. Były drobnostki, które na moją korzyść rozwiązywałem przez Infolinię.
Z operatorami wszystko zależy od zasięgu. Przetestuj i zobaczysz, jak to jest w twojej lokalizacji.
 #1066087  autor: aster
 23 lut 2019, 22:16
Chcę jutro pomóc komuś, kto niedawno przeszedł do Plusha, tak więc proszę o poradę:

1. Jak sprawdzić, która taryfa jest obecnie aktywna na karcie SIM:
- rozmowy+wiadomości za 25zł/mies. (dziadostwo promowane przez operatora :roll: )
- rozmowy +wiadomości+internet za 25zł/mies. (oferta ukryta w regulaminach i nigdzie indziej nie opisana na stronie operatora)

2. Jeśli się okaże, że osoba padła ofiarą promowanego badziewia i płaci 25zł tylko za rozmowy+wiadomości, jak przejść na ukrytą ofertę z wliczonym netem?
 #1066097  autor: Remington
 23 lut 2019, 23:34
Można się bawić kodami, ale najprościej ściągnąć mobilną aplikację Plusa, zalogować się (potrzebne będą 4 ostatnie cyfry kody PUK jako hasło logowania) i tam w menu Usługi i pakiety zobaczysz, czy jest Promo BS (net po doładowaniach) czy pakiet rozmowy+sms+mms+net. I w aplikacji możesz wyłączyć jeden i włączyć drugi. Właściwie jeśli masz nr i PUK to możesz to zrobić "zdalnie" od siebie.
 #1066140  autor: 3G
 24 lut 2019, 20:55
Można sprawdzić kodem *136# czy jest aktywne Promo BS.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
  • Strona 47 z 127
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 127
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 127