DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 67 z 125
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 125
 #1114152  autor: levelxsi
 28 mar 2021, 09:49
Witam !!
No i co do tego promocyjnego doładowania, to jest u mnie tak i u Was też tak będzie.
Moja taryfa Plus Elastyczna na Kartę
Konto zasiliłem 100 zł jak zawsze. Dostałem Pakiet 100 zł - ważny tylko miesiąc.
Dziś jak co miesiąc zdjęli mi 25 zł.
Pakiet tych 100 zł nie został ruszony.
Tak więc jest to fikcyjny bonus.
Jestem tylko ciekaw, ale i pewnie nie ruszy tego pakietu 100 zł dokonanie Teleprzelew.
A może można dokupić jakiś np. pakiet internetu??

Po prostu MASAKRA
 #1114209  autor: 3G
 29 mar 2021, 00:08
levelxsi pisze:
28 mar 2021, 09:49
No i co do tego promocyjnego doładowania, to jest u mnie tak i u Was też tak będzie.
No ale to jakieś zaskoczenie? Nowe (znacznie gorsze) warunki znane są od dawna.

Jedynie można by wyłączyć no limit i jakiś czas jechać na tym pakiecie 100 zł, ale to ryzykowna zabawa. Potem włączyć znów no limit. Trzeba by też mieć jakiś net, może jako tako sprawdziłaby się taryfa Plush z netem za doładowanie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114285  autor: Jarko92
 30 mar 2021, 00:21
Witam serdecznie! Ostatnio zakupiłem starter Plusa, by mieć go jako "zapasowo-sluzbowy" numer przy okazji chcąc przetestować 5G. Mam ustawioną taryfę Elastyczna na kartę i RWK. Karta siedzi sobie rzadko używana w drugim telefonie. Idę zatem więc do meritum - co jakiś czas sprawdzam stan konta. Raz mam 10,62zł, za godzinę mam 10,60zł a po trzech godzinach mam 4,38zł. Rano przykładowo okaże się, że znowu mam właściwe 10,62zł na koncie. Tak dzieje się praktycznie codziennie. Pani na ebokowyn czacie kazała mi sprawdzać konto nie apką a kodem i to bez połączenia z internetem 🤔 Jednak to nic nie daje. Kod pokazuje to samo co apka. Dodam, że telefon leży sobie spokojnie, ma wyłączone dane mobilne i posiłkuje się jedynie domowym wi-fi. Telefon nieruszany a poziom konta skacze. W żadnej sieci nie spotkałem się z czymś takim. Na forum gdzieś wyszperałem, że też był taki problem i że platforma Plusa jest dziurawa. Proszę o rady - czy jestem odosobnionym przypadkiem?
 #1114288  autor: 3G
 30 mar 2021, 01:40
Na kilku moich starterach poziom ani drgnie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114297  autor: Remington
 30 mar 2021, 09:22
Czasowe rezerwowanie kilku zł to efekt nawiązywania sesji internetowej przy braku pakietu internetowego - tylko w takim scenariuszu z tym się spotkałem. Znikające na krótko 2 grosze nigdy to coś zupełnie dla mnie nowego.
 #1114311  autor: Karlos20
 30 mar 2021, 12:38
Rezerwacja środków - to normalna sprawa. Polecam zabezpieczyć się najtańszym pakietem internetowym z lejkiem 32 kbps, w razie potrzeby. Dla Elastycznej na Kartę 5 zł = 1GB, dla Plusha 5 zł = 5GB, Prosto Na Kartę za 5 zł oferuje 3GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1114315  autor: Jarko92
 30 mar 2021, 13:22
Dziękuję za odpowiedzi, jednak nurtuje mnie co to w ogóle jest to "rezerwowanie" środków. Od lat korzystam z pakietów, ale jeszcze wcześniej w czasach przed rozpowszechnieniem się na dobre internetu w telefonach zawsze było tak, że kasa odliczała się po wejściu w przeglądarkę/aplikacje która pobrała dane. Nie rozumiem dlaczego kasa fruwa gdzieś w przestrzeni, gdy dane mobilne są wyłączone. Owszem, gdyby były włączone byłoby to zrozumiałe, bo smartfon w tle zjadłby sobie trochę po cichu transferu.
 #1114316  autor: Karlos20
 30 mar 2021, 13:36
Operator rezerwuje sobie część środków, aby Ciebie później rozliczyć z zużytej transmisji danych. Zazwyczaj rezerwacja jest dokonywana gdy połączysz się z internetem, a stan pakietu/złotówek jest mocno zmniejszony. Po zakończeniu sesji, różnica jest zwracana, operator rozlicza tylko to co zużyłeś i zaokrągla do pełnej jednostki taryfikacyjnej, średnie taktowanie paczek danych u operatorów odbywa się co 100 kB. Naliczanie może odbywać się z opóźnieniem, więc przy końcówce środków może się okazać, że jeszcze net będzie działać, pomimo realnego wykorzystania środków - wtedy lejek może się włączyć o te kilkadziesiąt czy kilkaset MB poza pakietem, a przy złotówkach jest niewielkie ryzyko stanu ujemnego w Plusie (inne sieci systemowo zrywają transmisję, gdy saldo się wyczerpie).
Warto też wiedzieć, iż przy stanie konta 0,00 w prepaidach Plusa transmisja jest blokowana, nawet gdy mamy pakiet internetowy. Choć jest taka sieć MVNO Klucz Mobile, który też działa na Plusie, która ma APN Internet i pozwala na działanie neta w pakietach przy saldzie 0,00.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1114317  autor: mariusz9a
 30 mar 2021, 13:38
Ale to w ogóle nie powinno być to. Transmisja danych jest w urządzeniu wyłączona więc na jakiej podstawie ma być rezerwowanie środków na transfer danych, skoro żadna sesja nie powinna się w ogóle utworzyć. Chyba że telefon ma jakiś błąd i mimo wyłączonej transmisji danych coś tam próbuje wysyłać/odbierać.
Ja też się z czymś takim spotkałem tylko w kontekście transmisji danych. Ale w tym przypadku transmisji być w ogóle nie powinno. Wyłącz dla pewności transmisję GPRS dla tej karty SIM (*101*00*02# i zielona słuchawka) i zobacz czy dalej są wahania stanu konta.
 #1114318  autor: Jarko92
 30 mar 2021, 13:40
Czyli mój Xiaomi pobiera sobie dane mobilne w tle, gdy te są wyłączone? ;) Jeśli chodzi o stan konta to już od kilku dni wraca do takiego samego poziomu. - operator nic nie nalicza. Jedynie kasa "pływa" :shock:
 #1114337  autor: Jarko92
 30 mar 2021, 16:18
To wiele by wyjaśniało :D W sumie mi to nie przeszkadza, karta jest mało uzywana. Grunt, żeby kasa nie uciekala. Gdy będę bardziej potrzebował skorzystać z tej SIMki po prostu doładuje ją i kupię większy pakiet no-limit z netem. Dziękuję za pomoc Panowie!
 #1116506  autor: Karlos20
 15 maja 2021, 17:07
surface123: da się. Pakiet nie został zlikwidowany. Aby go włączyć upewnij się, że nie masz włączonej promocji "Plush Internet Promo BS", gdyż ona wyklucza korzystanie z pakietu.
Włączenie: *136*11*07#
Wyłączenie: *136*00*07#
Stan i pozostała ilość GB: *136#
Regulamin >> https://api.plushbezlimitu.pl/jcr/files ... 2.2020.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 67 z 125
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 125
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 125