DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 53 z 96
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 96
 #1125028  autor: Remington
 01 gru 2021, 16:21
Słusznie, zapis dotyczy spełnienia obu warunków łącznie:
"Dezaktywacja usługi następuje w przypadku: a) Braku aktywności na koncie w Cyklu rozliczeniowym, w którym stan Pakietu Złotówek wynosił 0 PLN"
 #1125033  autor: jamto02
 01 gru 2021, 18:43
Pomysł z smsami kupuje. To się sprawdzi, szkoda tylko, że bramkę wyłączyli na www, chyba że jest alternatywa (jakaś inna bramka)?
Właśnie coś mi świtało z początków tych ofert, że wystarczy aktywować właśnie choćby smsy i to już wystarczy by mieć "wieczne konto" Nawet nie wiem czy co miesiąc muszę jednego smsa wysyłać. Coś kojarzę że nawet niekoniecznie ale MOGĘ się mylić, poprawcie mnie jakby co....
Czyli rozumiem, ze może być na koncie nawet 0 zł byle by mieć pakiet smsów i w play są darmowe rozmowy i smsy? Kwestia jeszcze konieczności wysyłania smsów płatnych?

EDIT: Po doładowaniu za 5 zł pakietu smsów pokazuje mi na www ich ważność do 2032. Jak to rozumieć/ma to jakieś znaczenie w kontekście "wieczności konta" i darmowości w Play?
 #1125037  autor: zoltan666
 01 gru 2021, 22:12
Chcąc mieć darmowe połączenia i smsy w Play i mając 0 zł. na koncie trzeba wykonać jakąś płatną aktywność raz w okresie rozliczeniowym. W tym wypadku byłoby to wysłanie smsa z pakietu, czyli poza Play. Jeśli takiej aktywności nie wykonasz wyłączą Stan darmowy w Play, a do ponownej aktywacji konieczne będzie doładowanie konta.
 #1125040  autor: Remington
 01 gru 2021, 22:52
jamto02 pisze:
01 gru 2021, 18:43
Po doładowaniu za 5 zł pakietu smsów pokazuje mi na www ich ważność do 2032. Jak to rozumieć/ma to jakieś znaczenie w kontekście "wieczności konta" i darmowości w Play?

Za 11 lat złóż reklamację jeśli wygasną. Teraz już wiesz jakie ma to znaczenie 😉
 #1125041  autor: rsig
 01 gru 2021, 23:01
WYMODEROWANO OFF-TOP

Zadaj pytanie w odpowiednim dziale to ci doradzą jak tanio mieć kilka/naście/dziesiąt GB miesięcznie. W opcji z nielimitowanymi rozmowami i sms (do wszystkich sieci).
A córkę wyślij na godzinę w miesiącu do pracy, jak sama zarobi na pakiet internetowy to będzie go zużywać rozważniej.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2021, 00:00 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: To nie dyskusja o potrzebach ojca ani córki, tylko o taryfie Play
 #1125050  autor: neotele
 02 gru 2021, 08:46
jamto02 pisze:
01 gru 2021, 18:43
Pomysł z smsami kupuje. To się sprawdzi, szkoda tylko, że bramkę wyłączyli na www, chyba że jest alternatywa (jakaś inna bramka)?
Znając życie, nastoletnia córka Ci w tym "pomoże" :wink:, wysyłając kilka SMSów do znajomych, w tym kilka poza sieć Play i w ten sposób będzie spełniony wymóg wymaganej miesięcznej płatnej aktywności.
Jedyne co musisz, to sprawdzić w play24, przed końcem miesiąca rozliczeniowego dla tego numeru, czy była jakaś płatna aktywność. Jeśli jej nie było, to wysyłasz (nawet pustego) SMSa np. do siebie (jeśli posiadasz inny nie playowaty numer) lub do kogoś innego.
 #1125053  autor: 24bis24
 02 gru 2021, 10:37
jamto02 pisze:
01 gru 2021, 18:43
EDIT: Po doładowaniu za 5 zł pakietu smsów pokazuje mi na www ich ważność do 2032. Jak to rozumieć/ma to jakieś znaczenie w kontekście "wieczności konta" i darmowości w Play?
nie prawda, po doładowaniu dowolną kwotą i zakupie pakietu sms pokazuje ważność do xx-xx-2035.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1125148  autor: R.Mandano
 04 gru 2021, 17:46
zoltan666 pisze:
01 gru 2021, 22:12
Chcąc mieć darmowe połączenia i smsy w Play i mając 0 zł. na koncie trzeba wykonać jakąś płatną aktywność raz w okresie rozliczeniowym.
Nie wiem czy to prawda co piszesz, bo na stronie Play pisze jak byk, że SD w taryfie "odNOWA" odłączają kiedy Stan Konta = 0,00 pln
:shock:
 #1125149  autor: neotele
 04 gru 2021, 18:12
@R.Mandano
Operator powinien działać zgodnie z Regulaminem, a ten wyraźnie mówi, że do wyłączenia SD muszą być spełnione dwa warunki: brak aktywności i 0 zł salda.

Strona internetowa powinna zawierać te same informacje. Skoro jednak mówi coś innego, to albo jest to skrót myślowy tworzącego stronę albo błąd.

Regulamin jest podstawą i w ostateczności, gdyby operator nie działał zgodnie z Regulaminem, można to reklamować, zaskarżać do UKE czy nawet do sądu.
 #1126183  autor: kamail86
 31 gru 2021, 14:25
Play coś sobie zaczyna lecieć... Mam z żoną od lat taryfę odnowa i do tej pory wszystko było ok z aktywnością konta, zgodnie z regulaminem. Ale dziś żona otrzymała sms z informacją że pobierają 3zł za brak aktywności. Tymczasem z pakietu danych codziennie schodzą jakieś dane, a zgodnie z punktem 1.1 e) w cenniku taryfy korzystanie z danych z zakupionego pakietu jest płatną aktywnością. No to kontakt przez chat, opis sytuacji z przekonaniem że powiedzą że to pomyłka i ich błąd i że przepraszają. A tu tymczasem odpowiedź że wszystko jest jak należy i konsultant twierdzi że "korzystanie z danych z pakietu to nie jest płatna aktywność i że musi zejść kasa z pakietu złotówek". No to odpowiedź że nie mają racji i że z ich cennika wynika coś innego a oni dalej uparcie przy swoim. Już myślałem że skończy się reklamacją ale w końcu łaskawie zgodzili się na zwrot pobranej opłaty ale w ramach wyjątku czyli nadal nie przyznają się do swojej winy. Jak się sytuacja powtórzy to następnym razem od razu leci reklamacja bo to już przegięcie żeby operator niesłusznie naliczał opłaty i jeszcze bezczelnie twierdził że nie ma żadnych nieprawidłowości z ich strony. Co więcej nawet na ich stronie jest informacja "co to jest płatna aktywność" i tam też jak byk jest napisane że "Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.: (...) wykorzystasz internet z pakietu."
Co to jest płatna aktywność?

Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.:


płacisz za rozmowy, SMS-y, korzystasz z internetu zgodnie z cennikiem oferty,
doładujesz konto,
włączysz płatny pakiet,
wyślesz SMS-a z pakietu lub wykorzystasz minutę/minuty z pakietu lub wykorzystasz internet z pakietu.

Pamiętaj: Jeśli masz włączony Stan Darmowy, rozmowy i SMS-y w Play nie liczą się jako płatna aktywność.
 #1126528  autor: babciagienia1p
 07 sty 2022, 15:42
Ciekawostka przyrodnicza.
Zamiast wykonywać płatną aktywność, zmieniam taryfę z odNOWA na inną i z powrotem przez www.24.play.pl. Zazwyczaj robię to na czas, przed końcem okresu rozliczeniowego (taki sam na wszystkich kartach). Ostatnio, z powodu choroby, spóźniłam się. Zmieniłam taryfy dopiero rano, przed 04:30, już w dniu kiedy zaczął się nowy okres rozliczeniowy. Minęły 4 dni, a opłaty, za brak aktywności, nie zostały pobrane (aktywności nie było). Środki na kontach są. Karty są w szufladzie, nie logowały się do sieci.
Nie pobiorą opłat czy mogę się jeszcze spodziewać korekty?
 #1126563  autor: Karlos20
 08 sty 2022, 13:51
To nie ciekawostka, a normalne działanie po zmianie taryfy. Jej dezaktywacja i ponowna aktywacja powracając do taryfy odNOWA powoduje ustalenie nowego dnia, w którym operator co miesiąc będzie liczył okres aktywności na koncie, dzięki czemu uciekamy od 3-złotowej daniny, ryzykując utratę otrzymanych poprzednio pakietów czy wyłączenie SD, jeśli był aktywny przez migracja z odNOWY.
Powtórzę:
> zmiana taryfy z odNOWA na inną i powrót do niej; wykonanie płatnej aktywności; doładowanie konta; zakup pakietów czy korzystanie z usług cyklicznych, powoduje zawsze ustawienie daty ważności numeru do 13 miesięcy, a czas na spełnienie warunków aby nie zjedli 3 zł to w pierwszym okresie do 60 dni, a w kolejnych - do 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126604  autor: babciagienia1p
 08 sty 2022, 20:17
@Karlos20
Zgadza się. Ja to wszystko wiem. Pewnie zbyt zawile opisałam przypadek i CIEKAWOSTKA zginęła w powodzi słów.
Taryfy zmieniłam dopiero pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego, przed godziną 04:30. W starym nie było żadnej aktywności. Nie pobrali opłaty mimo, że przekroczyłam termin, a wcześniej przyszły SMS-y, że pobiorą. Chyba, że SMS-y przychodzą, choć termin jest 60-dniowy. To właśnie ta ciekawostka.
Stąd moje pytania:
"Nie pobiorą opłat czy mogę się jeszcze spodziewać korekty?"
 #1126640  autor: Karlos20
 09 sty 2022, 14:05
Korekty w ofercie na kartę? Chyba Cię ktoś opuścił :D
Odroczone pobranie kasy z konta w Play występuje tylko w jednym przypadku - spłacenie usługi Kredyt przy najbliższym doładowaniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126873  autor: Tomasz2022
 15 sty 2022, 18:32
Tak czytam i czytam o tej ofercie i się już zakręciłem zupełnie.

Kupuje starter play odnowa za 5zł i teraz jak długo karta będzie aktywna na odbieranie tel/sms?
Czy muszę robić coś co miesiąc?

Chce położyć tel i o nim zapomnieć i tylko raz do roku doładować stan konta o 5zł. Możliwe tak w tej ofercie? Nie interesują mnie żadne ekstra duperele tylko święty spokój.
 #1126877  autor: Remington
 15 sty 2022, 20:15
Po aktywacji wykup za te 5 zł z konta, albo pakiet 100 sms, albo pakiet 1GB. Raz na rok użyj któregoś z tych pakietów. Pakiet SMS-ów starczy na 100 lat, pakiet netu nawet na 2048 lat 😉.
 #1126902  autor: R.Mandano
 16 sty 2022, 14:08
Remington pisze:
15 sty 2022, 20:15
... Raz na rok użyj któregoś z tych pakietów. Pakiet SMS-ów starczy na 100 lat, pakiet netu nawet na 2048 lat 😉.
Ale wtedy nie będzie działał SD w Play, co czyni tę taryfę nieco bez sensu.
:wink:
Żeby ta taryfa miała sens, to te czynności trzeba robić minimum 1x w miesiącu - a nie 1 x na rok.
  • Strona 53 z 96
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 96
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 96