DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 35 z 96
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 96
 #1013744  autor: t r o i p
 14 wrz 2018, 10:21
Różnica pomiędzy Freemium w Virgin Mobile, a OdNowa w Play jest taka, że w Virgin internet miałeś rozliczany co 5 KB, a w odNowa będziesz mieć rozliczany net co 500 KB.
Do tego w Virgin we Freemium po wykupieniu dowolnego pakietu internetu, social media miałeś za darmo, a w odNowa będzie ci potrącać z pakietu za każdą wysłaną i odebraną wiadomość 500 KB, mimo że wiadomości mają tylko po kilka KB.

Dictum sapienti sat est.
 #1013746  autor: Remington
 14 wrz 2018, 10:35
t r o i p pisze:w odNowa będzie ci potrącać z pakietu za każdą wysłaną i odebraną wiadomość 500 KB, mimo że wiadomości mają tylko po kilka KB.
Z tym bym nie przesadzał. Zazwyczaj sesja jest podtrzymywana (o ile nie zmieni się operator roamingowy) i nie będzie naliczania 500 kB za każdą wiadomość tylko za wiele.
 #1013749  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 10:51
t r o i p pisze: w odNowa będzie ci potrącać z pakietu za każdą wysłaną i odebraną wiadomość 500 KB, mimo że wiadomości mają tylko po kilka KB.
To powinno znaleźć się w wątku z dowcipami. Od kiedy po wysłaniu każdej wiadomości rozłącza się internet i włącza nową sesję? Sesja resetuje się jak stracisz zasięg albo sam wyłączysz. Ewentualnie raz dziennie masz z systemu rozłączenie i tyle.
 #1013757  autor: t r o i p
 14 wrz 2018, 11:39
Nie wiem jak to jest, ale kolega ma taryfę OdNowa i internet kończy mu się bardzo szybko, co ciekawe na smartfonie pokazuje się zużycie 400 MB, a według Play zużył cały 1 GB.
Na reklamację odpisali mu, że powodem większego zużycia internetu w porównaniu do pomiarów w telefonie jest to że internet jest w tej taryfie rozliczany co 500 KB..
Więc nie wiem co się nadaje bardziej na żart, mój komentarz, czy to, że internet w OdNowa schodzi dużo szybciej.
Poza tym widziałem niedawny post kolegi iphoneskiego jak pisał, że ma w play internet bez limitu, to jest dopiero żart.. Ponieważ play po wykorzystaniu pakietu skręca prędkość na lejku Do max 1 Mbps, oznacza to, że może być nawet 000,1 Mbps i też będzie to zgodne z regulaminem, ponieważ operator nie gwarantuje minimalnej prędkości.

Dictum sapienti sat est.
 #1013760  autor: iphoneski
 14 wrz 2018, 12:16
Po pierwsze temat nie jest o moim abonamencie tylko o odnowie i o twojej idiotycznej tezie, że po każdej wiadomości idzie nowa sesja. Na to forum przychodzą ludzie po pomoc i ktoś kto się nie zna będzie myślał że tak jest w istocie. Masz tylko trochę racji, bo sesje są zaokrąglane do góry, czyli zawsze będziesz miał więcej wykorzystane u operatora niż na liczniku i im wyższa taryfikacja tym gorzej dla klienta, bo gdy jesteś na granicy zasięgu i go tracisz wtedy startuje nowa sesja i tak jest bez przerwy. Tak samo jak masz słaby sygnał wifi i aktywne dane komórkowe to telefon będzie łączył się z siecią żebyś nie utracił połączenia.
Po drugie bez limitu GB nie oznacza bez limitu prędkości, jest to zaznaczone w regulaminie, wystarczy umieć czytać. Wiem, że w twojej wyjanuszowanej karcie z bonusów takich rozwiązań brak ale to już nie moja wina.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 12:28 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1013765  autor: t r o i p
 14 wrz 2018, 12:28
Rzeczywistość jest taka, że w taryfie OdNowa internet schodzi znacznie szybciej.
I tak to jest prawda, że w mojej "Januszowej" karcie mam za 11,11 usługi nolimit i 10 GB internetu. Którego jak mi będzie mało to mogę dokupić w cenie 5 zł za 5 GB.
Ale nie mam takiej potrzeby, ponieważ zużycie internetu mam rozliczane znacznie bardziej uczciwie niż w taryfie OdNowa.

Dictum sapienti sat est.
 #1013779  autor: Remington
 14 wrz 2018, 13:33
Troip po co się tyle produkujesz. Opisałem przecież przypadek kilka dni temu - jeśli sesja się kończy to dane schodzą szybko (u mnie 40 MB zamiast 4MB), ale jeśli nie to schodzą normalnie.
 #1014745  autor: vh
 16 wrz 2018, 23:02
Dzisiaj na nawigacji zrobiłem 200 km, pobrało mi 5 MB - jest git! Dla mnie oferta idealna! Ten 1 GB za 5 zł pewnie wystarczy mi na ponad rok!

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1027067  autor: marokmon
 18 paź 2018, 20:16
Po jakim czasie play odświeża Początek cyklu? Zużyłem kilkakrotnie 625 kB 1000 kB Pakiet Internet Transfer danych w strefie taniego internetu w Play a mam cały czas ten sam okres ważności.
 #1027073  autor: zoltan666
 18 paź 2018, 20:39
Początek cyklu to dzień odpowiadający dniu w którym przeszedłeś do taryfy odNOWA np. aktywacja odNOWA 1 dnia miesiąca = początek cyklu 1 dzień miesiąca. To ile i kiedy korzystasz z internetu, połączeń, smsów nie ma wpływu na początek cyklu, bo ten będzie zawsze taki sam. Pakiety internetu, minut, smsów są bezterminowe.
 #1027079  autor: marokmon
 18 paź 2018, 21:02
zoltan666 pisze:Początek cyklu to dzień odpowiadający dniu w którym przeszedłeś do taryfy odNOWA np. aktywacja odNOWA 1 dnia miesiąca = początek cyklu 1 dzień miesiąca. To ile i kiedy korzystasz z internetu, połączeń, smsów nie ma wpływu na początek cyklu, bo ten będzie zawsze taki sam. Pakiety internetu, minut, smsów są bezterminowe.
Hm, a jest gdzieś opcja sprawdzenia końca cyklu miesięcznego - czy zaliczyło płatną aktywność?
 #1027096  autor: zoltan666
 18 paź 2018, 21:46
Na Play24 pod zakładką Moje konto pojawiają się wiadomości od Play. Przy braku aktywności w danym okresie rozliczeniowym na około 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego pojawi się wiadomość o możliwym pobraniu opłaty 2 zł.
 #1028006  autor: zwariowany.kurczak
 22 paź 2018, 23:12
senta22 pisze:Oferta dla tych którzy tylko i wyłącznie potrzebują dzwonić i pisać na numery w playu i wykonają jedną sekundę do innych sieci miesięcznie. W innych przypadkach oferta jest kompletnie bez sensu i nieopłacalna...

Nie wiem gdzie sieć Play widzi w tej ofercie przełom :-D
- zapomnisz i 2zł przychodu jest
- statystyka aktywnych numerów :shock:
- ktoś zadzwoni do ciebie = przychód
- medialna oferta = używasz nie tracisz
- wysokie stawki wyjściowe min/sms = zysk
- idealna karta do amatorskiej telemetrii 1gr/500KB
- idealna karta do ogłoszeń
- numer do odbierania połączeń czy jako tel. kuchenny/awaryjny/zapasowy
- awaryjna karta do Internetu np. pada ci FTTH a koniecznie musisz maila wysłać...
 #1028527  autor: marokmon
 25 paź 2018, 12:58
Czy jeśli stanu darmowego nie mamy a na koncie 0zł to 2zł nie zostaje pobrane czy jednak zapisuje się gdzieś i po doładowaniu nam je pobiorą?
 #1028532  autor: zwariowany.kurczak
 25 paź 2018, 14:11
Prośba o niecytowanie w całości poprzedzającego postu. Rem

"Jeśli wykonujesz płatną aktywność, to twoje konto będzie cały czas ważne. Jeśli w miesiącu nie wykonasz żadnej płatnej aktywności, pobierzemy 2 zł, a jeśli masz na koncie 0 zł – odłączymy Stan Darmowy. Po doładowaniu konta możesz ponownie włączyć Stan Darmowy. Po 12 miesiącach bez płatnej aktywności wyłączymy konto. Oznacza to, że środki zgromadzone na koncie przepadną."

https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/



punkt: 1.1.1
https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 032018.pdf

0zł = nie pobiorą 2zł = stan darmowy wyłączają = po 12mc wyłączą numer, nikt ci żadnych 2zł za zaległe próby pobrania 2zł nie pobierze...
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 14:42 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: usunięcie cytatu
 #1028603  autor: TomLee
 25 paź 2018, 20:56
Obecnie na rynku jest coraz więcej urządzeń, które korzystają z kart sim, ale nie pobierają dużej ilości GB (do 1 GB miesięcznie). Odnowa jest do tego idealna. Zarzucasz pakiet 6 GB ( bądź dwa takie pakiety) i co jakiś czas sprawdzasz w play24 stan pakietu.
  • Strona 35 z 96
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 96
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 96