DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
 #910062  autor: areksz
 08 lut 2017, 11:34
Karta dostarczona przed minutą.
Zaczynam test :)
Karta bez PINu, PIN jest ale mogę go wyłączyć LTE4G MC.P

czyli teraz by zaoszczędzić, wszelkie pozostałe karty (z PINem nie usuwalnym) przeniosę do Plusa i wnioskiem online do Orange z powrotem- bezpłatna wymiana karty sim :) na bez PINu

Numer tymczasowy od razu aktywny.
Bonus też na nim aktywowałem, ciekawe czy da się bonus aktywować dwa razy?
Na tymczasowym i właściwym :)

Co by się stało jak bym zrezygnował na tym etapie z przeniesienia?
Numer tymczasowy aktywny, dane w drodze i moja rezygnacja i zostanie przy tymczasowym?
Taki sposób na rejestrowanie bez rejestracji?
 #910069  autor: artix
 08 lut 2017, 11:53
Potwierdzam, właśnie zdjąłem pin. Natomiast numer tymczasowy tak od razu to nie jest aktywny. Pewnie dopiero aktywują w momencie potwierdzenia przez kuriera odbioru dokumentów.
 #910073  autor: Fricco
 08 lut 2017, 12:17
Wyjaśnijcie mi proszę spprawę tego numeru tymczasowego. Powiedzmy że wypełniam wniosek o przeniesienie numeru z Play, wniosek przyjmują, przyjeżdża do mnie kurier z dokumentami, dostaję nową kartę SIM z numerem telefonu od Orange i co? Muszę ją od razu włożyć do telefonu? Jeśli włożę ją do telefonu, to automatycznie nie mam możliwoci używania mojej dotychczasowej karty SIM z Playa. Co się dzieje z moim aktualnym numerem telefonu? Bo w Orange będę dalej używał tego samego numeru, który miałem w Play - tak? Chyba że mam tylko włożyć tą kartę SIM od Orange na chwilę do telefonu, aby ją aktywować i dalej będę korzystał z karty Play aż do momentu faktycznego przeniesienia numeru?
 #910076  autor: artix
 08 lut 2017, 12:22
A po co masz ją w ogóle gdziekolwiek wkładać? Korzystasz z Play do dnia przeniesienia, kiedy karta będzie nieaktywna, przekładasz kartę z Orange, tym sposobem nie interesuje Cię numer tymczasowy.
A ja jestem ciekawy, czy można przenieść numer tymczasowy i czy miałoby to jakieś konsekwencje w przeniesieniu właściwym (np. deaktywacja karty sim) :>
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 12:25 przez artix, łącznie zmieniany 1 raz.
 #910077  autor: asdaf
 08 lut 2017, 12:23
Co się pojawia po użyciu kodu *124*# , *101*01# ?
Fricco pisze:przyjeżdża do mnie kurier z dokumentami, dostaję nową kartę SIM z numerem telefonu od Orange i co?
Korzystasz jak z kupionego startera.
Fricco pisze:Muszę ją od razu włożyć do telefonu?
możesz, ale nie musisz
Fricco pisze: automatycznie nie mam możliwoci używania mojej dotychczasowej karty SIM z Playa.
Nie, obie karty są aktywne równocześnie. Jedna z numerem tymczasowym (Orange) i druga z Twoim numerem (Play). Gdy nadejdzie dzień przeniesienia numeru karta Play przestanie działać a karta Orange zmieni numer z tymczasowego na Twój właściwy.
 #910080  autor: artix
 08 lut 2017, 12:39
No, po 50 minutach dostałem maile, że mój numer jest aktywny.
Stan konta głównego numeru tymczasowego 0zł, Orange Free. 2048 MB ważnych rok.

Do tego smsy z powiadomieniem o rejestracji numeru i włączeniu RWK.

Więc na razie wszystko dobrze, zobaczymy jak pójdzie przeniesienie, bo w salonach to zawsze miałem problem, albo się nie dało, bo błąd wyskakiwał, albo dzwonienie na infolinie, a jak już to wysyłali skany wniosku gdzieś tam. A jak byłem rejestrować numer w salonie, to gość mi powiedział, że rejestracja sie opóźni bo musi być ręcznie zatwierdzony.

Żeby tylko te startery nie były takie czarne, nie da się napisać numeru na nich :cry:
 #910085  autor: areksz
 08 lut 2017, 12:47
Według Orange Bok by zostawić sobie tymczasowy, trzeba iść do salonu i podpisać oświadczenie(odstąpienie od przeniesienia)
Nie jestem pewien czy jest to prawdą, wydaję mi się, że wystarczy u obecnego operatora zgłosić sprzeciw z przenosinami i numer tymczasowy zostaje.
To taka sytuacja kiedy tymczasowy jest "łatwiejszy fajniejszy" do numeru właściwego..

Przeniesienie tymczasowego to też fajna zagadka:
dostajemy kartę sim na której jest tymczasowy, będzie właściwy.
Ten numer w przeddzień włączenia właściwego jak zgłosimy o przeniesienie do innego opa. (Zakładam , że wszystko dzieje się tego samego dnia i przeniesienie tymczasowego i naniesienie na przypisaną do niego kartę Sim numeru właściwego)
To co?
Zostaje nam karta z numerem właściwym i pozyskujemy numer tymczasowy który jednocześnie zostanie zastąpiony i przeniesiony w tym samym czasie?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 12:54 przez areksz, łącznie zmieniany 2 razy.
 #910120  autor: Wosiu96
 08 lut 2017, 15:29
No i przesyłka dotarła. Dokumenty + karta sim z instrukcją odnośnie e-faktur zapakowana w dużej kopercie. Karta sim najnowsza MC.P
BTW Też składaliście podpis swój wraz z datą tylko na 1 stronie?
 #910200  autor: Wosiu96
 08 lut 2017, 23:50
xander21 pisze:2 kartki podpisujemy. :) super, że można na tym tymczasowym numerze uruchomić bonus 1000zł i 100GB.
To ciekawe czy przejdzie gładko czy będą jakieś jaja z tym. Obstawiam 2 opcję... ;/
 #910201  autor: zwariowany.kurczak
 08 lut 2017, 23:55
Proszę o info czy po kilku dniach będą dzwonić gary i odkurzacze, miałam tak NA KAŻDYM MNP do orange/nju przez kuriera.... ZAWSZE na 8 numerach, no niemożliwe nie :smt005
Procedura widzę taka sama jak w NJU/orange abo, jeśli masz czarną SIM w czarnej kopercie, dostajesz normalny starter Orange MCP - one nie mają już "zaszytej" karty pre-paid więc są zwolnione z kontroli PIN. Jeśli centrala O coś robi, to robi to dobrze, salony własne też, wydziwiają partnerskie.

I CHYBA nastała normalność, pre-paid tylko on-line, w sklepie abo i usługi łączone... Klient się musi wysilić a mi się nie chce = kupi abo :)
 #910202  autor: reboot
 09 lut 2017, 00:03
Kiedy numer się aktywuje na ichnim starterze - w momencie przeniesienia czy dopiero jak włożę do urządzenia i wykonam pierwsze połączenie? Wiadomo dlaczego pytam - chodzi o 30 i 60 dni na uruchomienie bonusów :)

Czy jest opcja zachowania tymczasowego numeru?

WKS
 #910207  autor: Wosiu96
 09 lut 2017, 00:40
zwariowany.kurczak pisze:Proszę o info czy po kilku dniach będą dzwonić gary i odkurzacze, miałam tak NA KAŻDYM MNP do orange/nju przez kuriera.... ZAWSZE na 8 numerach, no niemożliwe nie :smt005
Procedura widzę taka sama jak w NJU/orange abo, jeśli masz czarną SIM w czarnej kopercie, dostajesz normalny starter Orange MCP - one nie mają już "zaszytej" karty pre-paid więc są zwolnione z kontroli PIN. Jeśli centrala O coś robi, to robi to dobrze, salony własne też, wydziwiają partnerskie.

I CHYBA nastała normalność, pre-paid tylko on-line, w sklepie abo i usługi łączone... Klient się musi wysilić a mi się nie chce = kupi abo :)

Czarna koperta ale karta w formacie micro i nano koloru białego ;)
 #910208  autor: zwariowany.kurczak
 09 lut 2017, 00:49
Wosiu96 pisze:Czarna koperta ale karta w formacie micro i nano koloru białego ;)
Czyli normalna sim orange z bonusem wyłączenia PIN, takie dają w salonach do abonamentów ale z wymuszonym PIN - nie wiem jak aktualnie, skoro zrezygnowali z karty zaszytej, może domyślnie PIN jest wymagany....
 #910256  autor: Wosiu96
 09 lut 2017, 12:26
Wczoraj otrzymałem maila i zastawia mnie 1 zdanie mianowicie ''Informację o rozpatrzeniu wniosku o przeniesienie numeru przekażemy Ci SMSem''. Wiecie może na jaki numer przekazują tego smsa? Obecny czy tymczasowy?
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10