DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 153 z 173
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 173
 #1095143  autor: asdaf
 13 maja 2020, 08:32
Ja w tej chwili korzystam z Plusha ( BTS Aero) i też właśnie od wczoraj wieczorem pogorszyła się prędkość a czasem następuje zamrożenie sesji.
 #1095171  autor: Janek11
 13 maja 2020, 13:46
Witam czy te problemy występują na wszystkich kartach co tu przeczytałem . Bo mam jedną oryginalną z a2mobile i wszystko chodzi tak jak ma chodzić . Chciałbym przenieść z play abonament do a2mobile i teraz już się waham .
 #1095172  autor: perxenat
 13 maja 2020, 13:56
Niska cena + niska jakość + duże obciążenie sieci (zwłaszcza teraz). Tak, są te problemy, u nas oprócz a2 mamy jeszcze rezerwowe łącze w T-M, bo czasami ni-stąd-ni-z-owąd internet a2mobile poprostu nie działa.
@Janek11 - nie umiem polecić Tobie tej oferty. W zeszłym roku mieliśmy bardzo duże problemy z uruchomieniem roamingu zagranicznego (w UE) na dwóch numerach. Po prostu nie działał pomimo " wielokrotnych prób pomocy" ze strony BOK.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1095173  autor: Karlos20
 13 maja 2020, 14:00
Problemy rzekomo dotyczą numerów przeniesionych z innych sieci, gdyż operator nie radzi sobie z prawidłowym podpięciem numeru do systemów operatora. Nie mówiąc o obciążeniu sieci. Najciekawsze jest to, że a2mobile zapewne dzierżawi tą samą platformę billingową Aero2 (wRodzinie), dokładając swoje elementy dedykowane dla a2mobile (to by tłumaczyło dostęp do podglądu konta taryfy wRodzinie na stronie moje.a2mobile.pl). Numery macierzyste nie mają tego kłopotu, choć może im się zdarzyć zamrażanie transmisji danych - szczególnie przy przechodzeniu z jednego progu wykorzystywania GB na drugi (lejki).
Dodatkowym utrudnieniem jest ogólna konfiguracja usług MMS i transmisji danych (szczególnie w iOS), która niby jest skrojona pod działanie na łączach Plusa (kod sieci 260-01), a zawiera ustawienia sieciowe dla Aero2 jako osobnej sieci komórkowej (260-16). Komedia z porażką jednocześnie.
Zresztą a2mobile i wRodzinie działają w idei "low cost" (niskokosztowej), stąd te słynne lejki już po kilku GB w paczkach internetowych. Z jednej strony to dobrze, bo nie obciążą bardziej zasobów Plusa/CP, a z drugiej jakość usług jest dużo gorsza od konkurencji i zgadza się z ceną tej telefonii komórkowej.
Testowałem a2mobile, chwilami działa lepiej od samego Plusa, ale gdy Premium Mobile przejął ofertę, nie działa tak dobrze jak powinno, a jak wpadnie się w lejek to jest tragedia. Szczerze odradzam. Lepiej dorzucić te 5 zł więcej i mieć pewne rozwiązania od W4 bezpośrednio.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095252  autor: rymi
 14 maja 2020, 11:01
Wiecie co zauważyłem i co jest bardzo nie fajne w a2 mobile [numer przeniesiony z Orange].

Ojciec ma włączoną opcję nieprzyjmowania rozmów z numerów zastrzeżonych - wczoraj akurat potrzebowałem ukryć swój numer [Orange] i zapomniałem o tym i wydzwaniałem do ojca przez 4-5 godziny i miałem komunikat, że dany numer jest poza zasięgiem sieci. Pojechałem wreszcie do niego [180km w jedną stronę], a ten się dziwi co ja tu robię. A ja już od zmysłów odchodziłem.

Testowo zadzwoniłem do żony [nju mobile] i usłyszałem, że abonent nie przyjmuje rozmów z numerów zastrzeżonych, co dało mi jasne info co się dzieje, a nie, że numer jest poza zasięgiem sieci jak w przypadku a2 mobile :-(
 #1095301  autor: KR2615
 14 maja 2020, 22:56
A czy na to nie ma wpływu sieć ojca a nie a2?
 #1095385  autor: passat99
 16 maja 2020, 15:49
Witam, potrzebuje rady. Znajoma ma iPhone 7, ios 13, przeniosła numer z play do a2, internet chodzi ale bardzo wolno. Ja niestety nie znam się za bardzo na Iphone ach, jak robię test na android to łączy się przez plus i nadajnik/firmę z okolicy zrobiłem speed test Na jej iphonie i laczy się przez Warszawę mamy 500km, oraz przez aero2. Myślę że to jest powód i wydaje mi się że trzeba ustawić plus na sztywno ale nie wiem jak. Macie może jakieś sugestie albo podpowiedź jak ustawić na sztywno plus w iphonie? Dziękuję
 #1095386  autor: Remington
 16 maja 2020, 16:07
Nie da się rozróżnić sieci Aero2 i Polkomtel, telefon wybiera właściwą sam zgodnie z priorytetami na karcie SIM.

Internet ma w pakiecie czy wg standardowego cennika?
 #1095390  autor: passat99
 16 maja 2020, 17:36
z tego co mówi , ma włączony pakiet za 19,99 niewyczerplane wszystko, sugerowałem jej aby do nich zadzwoniła, może coś jej pomogą bo ustawienia robiliśmy ręcznie ze stronki ale nic to nie zmieniło. kilka osób z mojej rodziny sie juz do nich przeniosło i nikt nie miał takich problemów.
 #1095468  autor: Karlos20
 17 maja 2020, 22:38
passat99: kilka rozwiązań:
> włączenie transmisji danych w roamingu - karty a2mobile mogą działać tak dziwnie, że konfiguracja karty jest na osobnego operatora 260-16 (Aero2), a korzysta na "prawach" roamingu krajowego z Plusem. Warto tym samym sprawdzić poprawność konfiguracji usług multimedialnych (Internet i MMS), wchodząc na stronę: https://a2mobile.pl/konfiguracja
> sprawdzenie czy już wykorzystała paczkę danych w ramach usługi: wbijamy kod *200#
> wyłączenie i ponowne włączenie telefonu - albo - włączenie trybu samolotowego na kilka sekund i jego wyłączenie
> polecam włączyć darmowe 10GB w ramach akcji "Zostań w domu": kod *234*2# (im szybciej go włączymy tym lepiej, bo zniknie 1 czerwca 2020).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095481  autor: passat99
 18 maja 2020, 09:01
dzięki wielkie za sugestie Panowie, ustawienia zrobiłem jak podaje ich strona, nic to nie dało, ale nie włączałem roamingu krajowego. jeszcze to spróbujemy. dzięki
 #1095682  autor: Karlos20
 20 maja 2020, 23:47
Kamil7878: a2mobile - to jak odrębny operator, prawie jak wirtualne MVNO, więc stosuje dopłaty do roamingu w UE.
Informacje i cennik > https://a2mobile.pl/pdf/Cennik_uslug_w_ ... mobile.pdf

W skrócie: jeśli korzystasz z aktywnych pakietów "Niewyczerpalne Wszystko", masz niższe dopłaty.
Minuta wychodząca do PL i strefy 1: 8 gr, minuta przychodząca: 4 grosze; SMS: 3 gr. Internet: 9,52 zł/1GB. Co ciekawe MMSy odebrane i wysyłane kosztują 0 zł.

Jeśli masz aktywną taryfę promocyjną bez aktywnego pakietu "Niewyczerpalne Wszystko" zapłacisz za:
Minutę wychodzącą do PL i strefy 1: 10 gr, minutę przychodzącą: 4 grosze; SMS: 10 gr. Internet: 4 gr/1MB. MMSy odebrane i wysyłane kosztują 0 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095691  autor: Kamil7878
 21 maja 2020, 09:10
@karlos20 dzięki za odpowiedź, czytałem ten regulamin przed napisaniem tego posta, tylko ciekawi mnie to czy premium mobile ma nadal zgodę na dopłaty?
Używałem a2 w roamingu do momentu dopłat do do pakietów, ciekawi mnie jak to jest teraz kiedy raczej rzaden operator w Polsce nie ma na to zgody.
 #1095710  autor: Remington
 21 maja 2020, 11:37
Panowie, wirtualni mają dedykowane cenniki zatwierdzone przez UKE, a nie dopłaty jakie znamy z MNO.

Akurat w a2m (będącym MVNO w przeciwieństwie do Aero2) ten cennik wygląda jak dopłaty, ale jak się wczytać to też jest cennik.
Kamil7878 pisze:
21 maja 2020, 09:10
ciekawi mnie jak to jest teraz kiedy raczej rzaden operator w Polsce nie ma na to zgody.

Czterech najsiększych (z kilkuset) nie ma. Wirtualni bez trudu mają akceptowane wyższe ceny, bo dokładają do roamingu (muszą dać zarobić MNO, a przychodu z klientów zagranicznych sieci nie mają).
 #1095717  autor: Karlos20
 21 maja 2020, 12:57
Kamil7878: dokładnie tak. Za tańsze usługi w kraju musisz dopłacić za roaming w UE, gdzie tak nie jest w dużych czterech sieciach i ich submarkach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 153 z 173
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 173
  • 1
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 173