DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 158 z 173
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 173
 #1120279  autor: muszyna2
 14 sie 2021, 00:44
Kurka żona też dostała od nich wiadomość a numer dalej w starej sieci.
 #1120283  autor: Nabuchodonozor
 14 sie 2021, 08:31
Odkąd miał miejsce wyciek danych w Virgin ja, ani nikt z mojej bliskiej rodziny niema numeru telefonu w MVNO. Złe wieści o A2 tylko utwierdzają, że to dobre rozwiązanie. Miałem dwa lata temu przez kilka miesięcy dodatkowy numer w A2, jak pisałem nie byłem zadowolony z ich usług. Mam tylko nadzieję, że wyciek dotyczy tylko obecnych klientów. Nie otrzymałem w każdym bądź razie informacji z A2 w tej sprawie. @muszyna2 niech żona wstrzyma przeniesienie u obecnego operatora, daj sobie spokój z tą firemką :)
 #1120287  autor: Remington
 14 sie 2021, 09:20
sumix pisze:
14 sie 2021, 07:24
Obowiązkiem operatora jest chronienie danych wrażliwych abonenta, a nie ich nadużywanie.
Jak widać nie tylko Play nadużywa tych danych. Patrze na obecny wyciek a2 i premium mobile z nieukrywanym zadowoleniem. Ojojoj :)

Uzasadnij tezę, że a2m „nadużywał” danych. Na czym niby nadużywanie polegało?

Miały wyciec „ nazwisko i imię, adres korespondencyjny, numer ewidencyjny PESEL lub dokument tożsamości, adres e-mail, numer telefonu, NIP/REGON.” czyli dane, które operator legalnie może przetwarzać (posiadać oraz przekazywać podwykonawcom w ramach outsourcingu).

W Virgin sprawa była ewidentna - przetwarzali dane rejestracyjne byłych klientów po upływie ponad roku od rozwiązania umowy, ordynarnie kłamiąc, że ich zobowiązują do tego przepisy podatkowe.

Tu nadal więcej nie wiadomo niż wiadomo.
 #1120292  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 11:12
A pisałem wielokrotnie, że nie warto się pchać w takie ofertki po kosztach. A w odpowiedzi
Daj spokój, zobacz jak tanio mamy, pół tej ceny co ty płacimy za to samo...

No to macie moi mili - płacicie pół tego co ja i wyciek danych dostajecie w gratisie.
 #1120293  autor: Remington
 14 sie 2021, 11:17
Nie łudź się, że płacąc więcej Twoje dane są bezpieczne. Bezpieczniejsze pewnie tak, ale na pewno nie: bezpieczne.

Nawiasem mówiąc, to drugi wyciek, swego czasu był wyciek danych ze sklepu BDI Aero2, to zapewne cały czas te same systemy.
 #1120294  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 11:34
Właśnie bezpieczniejsze to słowo klucz. Jak wyjeżdżam na wakacje mam świadomość, że dobry złodziej jest w stanie rozbroić moje zamki i wynieść wszystko, a mimo to drzwi na klucz zamykam. Tu jest tak, jakbym stwierdził, że skoro zamek i tak można otworzyć to bez sensu tracić czas na zabawę z zamykaniem.
 #1120299  autor: Window
 14 sie 2021, 13:29
Nabuchodonozor pisze:
14 sie 2021, 08:31
Odkąd miał miejsce wyciek danych w Virgin ja, ani nikt z mojej bliskiej rodziny niema numeru telefonu w MVNO. Złe wieści o A2 tylko utwierdzają, że to dobre rozwiązanie. Miałem dwa lata temu przez kilka miesięcy dodatkowy numer w A2, jak pisałem nie byłem zadowolony z ich usług. Mam tylko nadzieję, że wyciek dotyczy tylko obecnych klientów. Nie otrzymałem w każdym bądź razie informacji z A2 w tej sprawie. @muszyna2 niech żona wstrzyma przeniesienie u obecnego operatora, daj sobie spokój z tą firemką :)
A play to oczywiście nie jest MNVO a mimo to hasła z Forum wyciekły.
Też zastanawiające kiedy Plus przejmie premium mobile?
 #1120303  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 14:28
@Window
Porównać wyciek haseł do wycieku danych osobowych z dokumentami - No mistrz
 #1120306  autor: Window
 14 sie 2021, 14:58
27-latek “sprawdzał” czy hasła Polaków znajdujące się w różnych wyciekach pasują też do ich Profilu Zaufanego. Fachowo taki atak nazywa się “credential stuffingiem” i polega na sprawdzeniu, czy pary (login + hasło) pochodzące z różnych wycieków i wykradzionych baz danych pasują do jakiegoś serwisu — tu, do Profilu Zaufanego.
https://niebezpiecznik.pl/post/wlamywal ... -mu-8-lat/
Ahh przecież hasła nie są ważne. Zawsze się mogło zdarzyć że informacje o wycieku haseł zlekceważył i nie zmienił.
 #1120307  autor: Remington
 14 sie 2021, 15:02
@iphoneski
To Ty jesteś mistrz... naiwności.

Skoro Playowi potrafiły wyciec dane z forum (zakres nie ma znaczenia - przykład gościa włamującego się ostatnio do Profili Zaufanych pokazuje, na jak wiele pozwala znajomość czyjegoś hasła), to znaczy, że niewystarczający był audyt bezpieczeństwa forum. Skąd masz pewność, że audyt innych systemów Playa został zrobiony lepiej? Nie masz żadnej.

Jaką masz pewność, że powszechnie korzystający z outsourcingu operatorzy W4 na bieżąco i wystarczająco dokładnie audytują też procedury i systemy swoich podwykonawców? Też nie masz żadnej.

Jaką w ogóle masz pewność, że jeśli zarówno a2m jak i ktokolwiek z W4 przeprowadził audyty bezpieczeństwa, to nie zrobili tego przy pomocy tych samych firm i osób? Odpowiedź jak dwie powyższe - możesz mieć co najwyżej nadzieję.

Dana w dowolnej postaci jeśli jest w posiadaniu kogokolwiek innego niż my sami - powinna być traktowana jak już upubliczniona. I tyle w tej kwestii, bo nie mamy żadnej kontroli nad tym kto i jak te dane przetwarza (przechowuje, drukuje, powiela, komu przekazuje itd.).
 #1120309  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 15:05
Odpisałem ci już pod newsem, więc tu tylko skrócę.
Póki co te inne dane nie wyciekły. Wyciekną, będę się do tego wycieku odnosił.
 #1120313  autor: Remington
 14 sie 2021, 15:28
iphoneski pisze: @Remington
Moja wiara nie ma tu nic do rzeczy. Wyciekną dane z innych systemów, będę odnosił się do wycieków danych z innych systemów. A do póki wyciekły tak poufne dane jedynie z systemu Premium to oznacza, że inne są bardziej bezpieczne.

Wklejam Twoją odpowiedź powyżej.

Otóż to jest tylko Twoja wiara i to ona stanowi tu najsłabsze ogniwo.

Stwierdzasz bowiem kategorycznie, że dane z innych miejsc nie wyciekły:
"Póki co te inne dane nie wyciekły. "
"A do póki wyciekły tak poufne dane jedynie z systemu Premium"

Nie wiesz tego. Stawiasz tezę, którą opierasz tylko na jednym argumencie: braku informacji o takowych wyciekach. Na tej podstawie wierzysz, że ich gdzie indziej nie było. To naiwne założenie, bo nie znając faktów (i nie poznasz ich, bo źródeł potencjalnych wycieków jest niezmiernie dużo) opiera się tylko właśnie na Twojej wierze.
 #1120315  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 15:36
Więc zakładasz, że inni usługodawcy nie poinformowali o wycieku poufnych danych swoich klientów wiedząc o tym fakcie? Ale to też jest twoja wiara lub jej brak i też nie masz żadnych dowodów na poparcie tej teorii. Na takich zasadach możemy gdybać do przyszłych wakacji.
 #1120316  autor: Remington
 14 sie 2021, 15:46
Zamiast przyznać, że Twoja teoria nie trzyma się kupy, to odwracasz kota ogonem.

Niby jak chcesz dowiedzieć się o wyciekach:
1. niewykrytych
2. zamiecionych pod dywan?

Twierdzisz, że takowych nie ma? Jedne i drugie czasem oglądają światło dzienne, ale nie zawsze, albo nie w odpowiedniej skali. Przykładów jest mnóstwo - i to tylko tych, w których prawda wyszła na jaw.

Choćby wyciek z Facebooka, o którym usłyszano po 2 czy 3 latach i to bynajmniej nie od Facebooka. Nie wiadomo czy Fb zamiótł wtedy sprawę pod dywan, czy w ogóle nie odkrył wycieku.

Sterty papierów znalezionych na śmietniku, a zawierających dane osobowe - rzadko kiedy takie wycieki są w ogóle upubliczniane.

Albo robienie zrzutów ekranów przez nieuczciwych pracowników mających dostęp do danych klientów to też wycieki, o których nikt nie ma pojęcia.

Przykładowy scenariusz. Ktoś ma jednoosobową firmę i przez pomyłkę nie zabezpieczył dostępu do pliku z lista klientów. Odkrywa to po kilku dniach, plik zabezpiecza i nie robi nic, bagatelizując ryzyko i licząc, że nikt tego pliku nie podejrzał. Naprawdę uważasz, że w 36-milionym kraju nie zdarzył się ani jeden podobny przypadek?
 #1120317  autor: iphoneski
 14 sie 2021, 16:09
Ale ja wiem, Że mogą się zdarzyć i się zdarzają. Ale do póki nie ujrzą światła dziennego nie możemy mówić o ich skali i zagrożeniach z tym związanych. Tu wiemy, że był wyciek, dane ktoś mógł posiąść, a teraz może je wykorzystać. I to są fakty, które mamy. Reszta to tylko dywagacje.
 #1120332  autor: Ramirez
 15 sie 2021, 08:13
Przenosząc numer do a2mobile podawało się tez numer dowodu osobistego? Chciałem sam sprawdzić przenosząc na próbę inny numer a tu nawet sms do przeniesienia nie przyszedł 8)
 #1120334  autor: NokiaFan86
 15 sie 2021, 12:14
Remington pisze:
14 sie 2021, 11:17
Nawiasem mówiąc, to drugi wyciek, swego czasu był wyciek danych ze sklepu BDI Aero2, to zapewne cały czas te same systemy.
A nawet trzeci, bo Cyfrowy Polsat miał niedawno wyciek danych swoich abonentów... :?
 #1120337  autor: Remington
 15 sie 2021, 14:37
Jednak CP to inna bajka, tu miałem na myśli systemy obsługujące dane klientów Aero2 i a2m w Premium Mobile (wcześniej Aero2).

NAU Mobile też dotknięte wyciekiem, podobno zawinił podwykonawca. Ciekawe, ilu jeszcze MVNO on obsługiwał.

Na marginesie, kto chce przyjrzeć się wyciekom, których ofiary pewnie nie są w ogóle ich świadome, niech wpisze w Google: site:docer.pl pesel dowód lub podobne znaczeniowo frazy.
  • Strona 158 z 173
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 173
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 173