DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 152 z 173
  • 1
  • 150
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 173
 #1092743  autor: TomLee
 02 kwie 2020, 19:50
Plus, Play, Orange, Tmobile. Teraz 10 GB za free dają wszyscy z W4. Obecnie większość telefonów ma dual simy. Nic tylko korzystać z a2mobile w tle :).
 #1093036  autor: Remington
 09 kwie 2020, 11:44
Poniższa odpowiedź operatora zdaje się świadczyć o błędnym działaniu bazy, w której weryfikowany jest operator docelowy i zamiast do eTelko(?) ruch trafiał gdzie indziej. Ktoś wie może, gdzie ta baza się znajduje? W UKE?

Aktualizacja: Oświadczenie operatora
Otrzymaliśmy oświadczenie aero2 w sprawie opisanych wyżej problemów:

Odpowiadając w imieniu Aero2 oraz Premium Mobile i odnosząc się do wspomnianej przez Pana daty 11 marca br. chciałabym potwierdzić, że w tym terminie miało miejsce przecięcie kabla światłowodowego, co spowodowało konieczność jego naprawy - prace zostały wykonane w możliwie najkrótszym czasie, dzięki czemu zostało przywrócone prawidłowe działanie sieci. Informacja ta została przez nas upubliczniona.

Sytuacja w kraju sprawiła, że wszyscy operatorzy telekomunikacyjni odnotowali zwiększony wolumen ruchu w sieci. Punkty styku z innymi operatorami zostały przepełnione, co spowodowało trudności z połączeniami głosowymi, jednak od momentu zaistnienia pierwszych takich przypadków, wdrożyliśmy szereg rozwiązań mających na celu ich wyeliminowanie i zapewniliśmy prawidłową komunikację.

Jednocześnie informuję, że jako Operator odpowiadamy za ruch w naszej sieci, natomiast w przypadku ruchu przychodzącego, często nie mamy wpływu na problemy pojawiające się po stronie innych operatorów.

Komunikat „nie ma takiego numeru” jaki słyszały osoby wykonujące połączenie z innych sieci do sieci a2mobile oraz wRodzinie, wynika z tego typu zależności. Połączenia dla których zwracana była taka notyfikacja, nie były kierowane prawidłowo w sieci wychodzącej i nie trafiały nawet do sieci a2mobile czy wRodzinie. Komunikat generowany przez danych operatorów w słuchawce numeru inicjującego połączenie był więc w większości przypadków błędny, ponieważ w żaden sposób nie świadczył o funkcjonowaniu numerów w sieci a2mobile oraz numerów w sieci wRodzinie.

Zdarzenia te zostały wyeliminowane w zeszłym tygodniu i w tej chwili jeśli występują, są wyłącznie jednostkowe i każdorazowo analizowane przez nas. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, kierujemy odpowiednie zgłoszenia do innych operatorów.
 #1093109  autor: uikol
 11 kwie 2020, 16:39
ratatam pisze:
08 kwie 2020, 23:22
hmm, dzwoniąc teraz do a2mobile mam HD voice, czyżby coś majstrowali?
Potwierdzam, dzisiaj dzwoniłem do a2mobile z Orange na Kartę i po pierwsze było słychać bardzo dobrą jakość w porównaniu do tego co zwykle słyszę, dodatkowo druga osoba zauważyła ikonkę HD u siebie także fajnie. :)
 #1093198  autor: jutek
 13 kwie 2020, 19:44
Ja od kilku dni nie uświadczyłem komunikatu zarówno "nie ma takiego numeru" jak i "przepraszamy, nie możemy zrealizować tego połączenia". Wygląda na to, że nagłośnienie sprawy jakiś efekt daje.
Co do wdrożenia HD Voice przez a2mobile to chyba przedwczesny optymizm, raczej jakieś testy lub działa to wybiórczo - na kilka połączeń z Play na numer a2mobile wykonanych wczoraj i dzisiaj HD Voice miałem tylko raz, wczoraj. W drugą stronę, przy połączeniu z tego numeru a2mobile na numer Play HD Voice nie było ani razu.
 #1093825  autor: janrodo
 25 kwie 2020, 12:55
Od tygodnia mam w a2mobile HD Voice, zarówno dla połączeń przychodzących, jak i wychodzących. Chodzi o połączenia do Plusa i Orange, innych nie testowałem. Wylosowali mnie do jakichś testów, czy to na szerszą skalę?
 #1093848  autor: jutek
 25 kwie 2020, 22:04
Sprawdziłem i aktualnie u mnie przeważnie jest HD Voice, zarówno w przypadku połączeń Play -> a2 jak i a2 -> Play. Tak gdzieś w 80% połączeń.
 #1093970  autor: davvid
 27 kwie 2020, 19:00
Od wczoraj nie mozna do mnie dodzwonić się na nr w a2. Ale żeby było ciekawiej, nie każdy ma problem z dodzwonieniem sie.
Sam wykonałem próby z róznych telefonów i na 6 numerów dodzwonić dalo sie tylko z 3. Pozostałe słyszą w słuchawce ''nie mozemy zrealizować tego połączenia''
wtf?
 #1093972  autor: coleslaw7
 27 kwie 2020, 19:36
davvid pisze:
27 kwie 2020, 19:00
Od wczoraj nie mozna do mnie dodzwonić się na nr w a2.
Miałem to samo w lutym na dwóch numerach rodziców. Jak próbowałem do nich dzwonić to miałem taki komunikat jak Ty i rozłączało. Jak byłem uparty to za którymś razem udawało się nawiązać połączenie. Skończyło się przeniesieniem tych numerów do innej sieci.
 #1093974  autor: davvid
 27 kwie 2020, 20:00
a ja juz nie wiem czy to rzeczywiscie problem a2.
Jak wspominalem wyzej, testowalem z 6 numerów.
5 z Orange i 1 T-Mobile. Z T-mobile ani razu nie bylo problemu żeby się dodzwonić. Z Orange różnie. Z jednego się dało, a drugi jeszcze dziś rano nie dał rady się połączyć.
 #1095137  autor: aeroxd
 13 maja 2020, 08:00
Od wczoraj nie działa mi internet raz działa raz nie też tak macie?
 #1095143  autor: asdaf
 13 maja 2020, 08:32
Ja w tej chwili korzystam z Plusha ( BTS Aero) i też właśnie od wczoraj wieczorem pogorszyła się prędkość a czasem następuje zamrożenie sesji.
 #1095171  autor: Janek11
 13 maja 2020, 13:46
Witam czy te problemy występują na wszystkich kartach co tu przeczytałem . Bo mam jedną oryginalną z a2mobile i wszystko chodzi tak jak ma chodzić . Chciałbym przenieść z play abonament do a2mobile i teraz już się waham .
 #1095172  autor: perxenat
 13 maja 2020, 13:56
Niska cena + niska jakość + duże obciążenie sieci (zwłaszcza teraz). Tak, są te problemy, u nas oprócz a2 mamy jeszcze rezerwowe łącze w T-M, bo czasami ni-stąd-ni-z-owąd internet a2mobile poprostu nie działa.
@Janek11 - nie umiem polecić Tobie tej oferty. W zeszłym roku mieliśmy bardzo duże problemy z uruchomieniem roamingu zagranicznego (w UE) na dwóch numerach. Po prostu nie działał pomimo " wielokrotnych prób pomocy" ze strony BOK.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1095173  autor: Karlos20
 13 maja 2020, 14:00
Problemy rzekomo dotyczą numerów przeniesionych z innych sieci, gdyż operator nie radzi sobie z prawidłowym podpięciem numeru do systemów operatora. Nie mówiąc o obciążeniu sieci. Najciekawsze jest to, że a2mobile zapewne dzierżawi tą samą platformę billingową Aero2 (wRodzinie), dokładając swoje elementy dedykowane dla a2mobile (to by tłumaczyło dostęp do podglądu konta taryfy wRodzinie na stronie moje.a2mobile.pl). Numery macierzyste nie mają tego kłopotu, choć może im się zdarzyć zamrażanie transmisji danych - szczególnie przy przechodzeniu z jednego progu wykorzystywania GB na drugi (lejki).
Dodatkowym utrudnieniem jest ogólna konfiguracja usług MMS i transmisji danych (szczególnie w iOS), która niby jest skrojona pod działanie na łączach Plusa (kod sieci 260-01), a zawiera ustawienia sieciowe dla Aero2 jako osobnej sieci komórkowej (260-16). Komedia z porażką jednocześnie.
Zresztą a2mobile i wRodzinie działają w idei "low cost" (niskokosztowej), stąd te słynne lejki już po kilku GB w paczkach internetowych. Z jednej strony to dobrze, bo nie obciążą bardziej zasobów Plusa/CP, a z drugiej jakość usług jest dużo gorsza od konkurencji i zgadza się z ceną tej telefonii komórkowej.
Testowałem a2mobile, chwilami działa lepiej od samego Plusa, ale gdy Premium Mobile przejął ofertę, nie działa tak dobrze jak powinno, a jak wpadnie się w lejek to jest tragedia. Szczerze odradzam. Lepiej dorzucić te 5 zł więcej i mieć pewne rozwiązania od W4 bezpośrednio.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1095252  autor: rymi
 14 maja 2020, 11:01
Wiecie co zauważyłem i co jest bardzo nie fajne w a2 mobile [numer przeniesiony z Orange].

Ojciec ma włączoną opcję nieprzyjmowania rozmów z numerów zastrzeżonych - wczoraj akurat potrzebowałem ukryć swój numer [Orange] i zapomniałem o tym i wydzwaniałem do ojca przez 4-5 godziny i miałem komunikat, że dany numer jest poza zasięgiem sieci. Pojechałem wreszcie do niego [180km w jedną stronę], a ten się dziwi co ja tu robię. A ja już od zmysłów odchodziłem.

Testowo zadzwoniłem do żony [nju mobile] i usłyszałem, że abonent nie przyjmuje rozmów z numerów zastrzeżonych, co dało mi jasne info co się dzieje, a nie, że numer jest poza zasięgiem sieci jak w przypadku a2 mobile :-(
  • Strona 152 z 173
  • 1
  • 150
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 173
  • 1
  • 150
  • 151
  • 152
  • 153
  • 154
  • 173