DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 101 z 173
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 173
 #962824  autor: jovi123
 26 lis 2017, 07:04
obiektywnie patrząc A2 to nie jest jakaś tragedia, rozmowy po 10gr, pakiet dane(jak by nie działały) z rozmowami za 16zł to przyzwoita oferta, do tego zasięg plusa, natomiast nie jest to sieć dla kogoś poszukującego nowych technologii i rozwiązań w najnowszych urządzeniach jak i dla kogoś podróżującego po świecie z uwagi na małą liczbę krajów w roamingu. Nie mniej wysyp ostatnio ofert w innych sieciach za przeniesienie nr i obniżenie stawek za pakiety danych powodują że A2 musi coś ruszyć do przodu z czy to HD Voice czy rozszerzeniem wificalling bo klienci będą odpływać tak jak ja traktując to jako przygodę testera.
 #962869  autor: jutek
 26 lis 2017, 12:54
Myślę, że mają na tyle dobrą ofertę, że jeszcze przez długi czas nawet jeśli nic nie zmienią to więcej klientów do nich przyjdzie niż będzie odchodzić. Wystarczy spojrzeć na raport przenośności numerów za 3 kwartał 2017: oddanych 768, przyjętych 9976, bilans 9208 na plusie. Dla porównania takie Virgin ma 1020 na minusie. Gro ludzi nie potrzebuje bajerów i wodotrysków, tylko telefon do rozmów i smsów oraz czasem do sprawdzenia czegoś w internecie ewentualnie skorzystania z komunikatora. Takich jest więcej niż "poszukujących najnowszych technologii". A konstrukcja pakietowa oferty na zasadzie "dla każdego coś dobrego" jest bardzo fajna i wciąż nikt tego nie pobił.
 #962886  autor: adrjannn
 26 lis 2017, 14:05
Ktoś w komentarzach na FB napisał, czy HDVoice musi zaakceptować "góra", a2mobile potwierdziło. Czyżby ZSZ przykręcił kurek dla a2? Albo boją się, ze ludzie z Plusa będą przechodzić do a2. Ale wtedy jaki sens miałoby reklamowanie tej sieci w TV(Polsacie) ? Mi do szczęścia brakuje HDVoice + poł. oczekujące i główny numer tam wyląduje :)
Najbardziej rozbawiają mnie klienci na A2, którym za 19,90 zł WSZYSTKO bez limitu to mało..
 #962911  autor: goral2099
 26 lis 2017, 16:50
Po dwóch tygodniach używania A2 zauważyłem, że nie działają mi MMSy. :) Automatyczna konfiguracja nie działa. Więc skonfigurowałem sobie punkt dostępu według FAQ A2. Dalej nic. Jakieś pomysły? Telefon to ASUS ZENFONE 3 ZOOM S. Android 7.1.1. Transmisja danych włączona.


Edit: Dobra, już wszystko działa. Jednak nie zrobiłem wszystkiego prawidłowo. :) Po edycji punktu dostępowego internet ( typ - default) nie kliknąłem zapisz, tylko wyszedłem i się zmieny nie zapisały. Skleroza nie boli.
 #963043  autor: pesmichal23
 27 lis 2017, 12:37
Dziwi mnie trochę narzekanie na tą sieć, może rzeczywiście ktoś ma porównanie z plusem, ale na swoim przykładzie zauważyłem dużą różnicę w stabilności zasięgu i baterii względem play. Mam taką pracę, w której dużo podróżuję, znajomi mają orange i często jest tak, że ja mam zasięg a oni nie. Wcześniej gdy byłem w play w domu korzystałem z roamingu plusa a teraz zasięg jest podobny :) transfery też w porządku, chociaż play na swoich nadajnikach był szybszy. Chociaż mi 30 Mb/S wystarcza w zupełności :) jakość rozmów też lepsza niż w Play. Ja od siebie polecam :)
 #963087  autor: jovi123
 27 lis 2017, 14:49
pesmichal23 pisze:Dziwi mnie trochę narzekanie na tą sieć, może rzeczywiście ktoś ma porównanie z plusem, ale na swoim przykładzie zauważyłem dużą różnicę w stabilności zasięgu i baterii względem play. Mam taką pracę, w której dużo podróżuję, znajomi mają orange i często jest tak, że ja mam zasięg a oni nie. Wcześniej gdy byłem w play w domu korzystałem z roamingu plusa a teraz zasięg jest podobny :) transfery też w porządku, chociaż play na swoich nadajnikach był szybszy. Chociaż mi 30 Mb/S wystarcza w zupełności :) jakość rozmów też lepsza niż w Play. Ja od siebie polecam :)
co z tego że prędkość w tescie pokazuje 20-30 tylko że ping 75, wczytywanie stron katastrofa wolniej jak play przy przycięciu do 3 , do rozmów jak najbardziej do netu nie wydaje mi się przemienniki obciążone darmowy internetem z aero2 a po przekaźnikach Plusa wyczuwalne ograniczenia
 #963115  autor: adrjannn
 27 lis 2017, 16:33
pesmichal23 pisze:Dziwi mnie trochę narzekanie na tą sieć, może rzeczywiście ktoś ma porównanie z plusem, ale na swoim przykładzie zauważyłem dużą różnicę w stabilności zasięgu i baterii względem play. Mam taką pracę, w której dużo podróżuję, znajomi mają orange i często jest tak, że ja mam zasięg a oni nie. Wcześniej gdy byłem w play w domu korzystałem z roamingu plusa a teraz zasięg jest podobny :) transfery też w porządku, chociaż play na swoich nadajnikach był szybszy. Chociaż mi 30 Mb/S wystarcza w zupełności :) jakość rozmów też lepsza niż w Play. Ja od siebie polecam :)
O co chodzi z tym "pożeraniem" baterii przez Play ?
 #963117  autor: adacomp
 27 lis 2017, 16:40
adrjannn pisze:
pesmichal23 pisze:Dziwi mnie trochę narzekanie na tą sieć, może rzeczywiście ktoś ma porównanie z plusem, ale na swoim przykładzie zauważyłem dużą różnicę w stabilności zasięgu i baterii względem play. Mam taką pracę, w której dużo podróżuję, znajomi mają orange i często jest tak, że ja mam zasięg a oni nie. Wcześniej gdy byłem w play w domu korzystałem z roamingu plusa a teraz zasięg jest podobny :) transfery też w porządku, chociaż play na swoich nadajnikach był szybszy. Chociaż mi 30 Mb/S wystarcza w zupełności :) jakość rozmów też lepsza niż w Play. Ja od siebie polecam :)
O co chodzi z tym "pożeraniem" baterii przez Play ?
W Play to normalne jak masz roaming krajowy i jesteś w miejscu gdzie jest słaby zasięg dostępnych operatorów P4+W3 i np. ciągle się przelogowujesz do 4 sieci to i bateria dostaje ostro po tyłku.
 #963157  autor: muchakk
 27 lis 2017, 18:47
Dziwne historie wypisujecie tutaj. Mam ABO Plus'a oraz kartę a2mobile. Korzystam z kart w rejonie z naprawdę mocno obciążoną siecią i muszę powiedzieć, że obie sieci mają dokładnie takie same prędkości, pingi. Do internetu nie można się przyczepić w żaden sposób. Co ciekawe karta a2mobile szybciej odzyskuje u mnie zasięg jak wjadę w jakaś dziurę niż karta PLUS'a ;)
 #963163  autor: adacomp
 27 lis 2017, 19:03
muchakk pisze:Dziwne historie wypisujecie tutaj. Mam ABO Plus'a oraz kartę a2mobile. Korzystam z kart w rejonie z naprawdę mocno obciążoną siecią i muszę powiedzieć, że obie sieci mają dokładnie takie same prędkości, pingi. Do internetu nie można się przyczepić w żaden sposób. Co ciekawe karta a2mobile szybciej odzyskuje u mnie zasięg jak wjadę w jakaś dziurę niż karta PLUS'a ;)
Mam to samo a sprawdzałem nawet na odludnych terenach poligonu drawskiego gdzie są białe plamy gdzie nie działa żadna sieć nawet w 2G.
 #963187  autor: jovi123
 27 lis 2017, 20:53
adacomp pisze:
muchakk pisze:Dziwne historie wypisujecie tutaj. Mam ABO Plus'a oraz kartę a2mobile. Korzystam z kart w rejonie z naprawdę mocno obciążoną siecią i muszę powiedzieć, że obie sieci mają dokładnie takie same prędkości, pingi. Do internetu nie można się przyczepić w żaden sposób. Co ciekawe karta a2mobile szybciej odzyskuje u mnie zasięg jak wjadę w jakaś dziurę niż karta PLUS'a ;)
Mam to samo a sprawdzałem nawet na odludnych terenach poligonu drawskiego gdzie są białe plamy gdzie nie działa żadna sieć nawet w 2G.
czyli wychodzi na to że A2 ma nawet łącza satelitarne , brawo , gratuluje postu :lol: i podziwiam
 #963279  autor: Archi334
 28 lis 2017, 15:27
Witam czy ktoś próbował rozmów wideo przez komunikatory np Whatsapp Messenger itp przy najniższym lejku? Da rade porozmawiać bez przycięć? Zastanawiam się nad tą ofetra...
 #963413  autor: Gregrin
 28 lis 2017, 23:43
adacomp pisze:
muchakk pisze:Dziwne historie wypisujecie tutaj. Mam ABO Plus'a oraz kartę a2mobile. Korzystam z kart w rejonie z naprawdę mocno obciążoną siecią i muszę powiedzieć, że obie sieci mają dokładnie takie same prędkości, pingi. Do internetu nie można się przyczepić w żaden sposób. Co ciekawe karta a2mobile szybciej odzyskuje u mnie zasięg jak wjadę w jakaś dziurę niż karta PLUS'a ;)
Mam to samo a sprawdzałem nawet na odludnych terenach poligonu drawskiego gdzie są białe plamy gdzie nie działa żadna sieć nawet w 2G.
Ludzie, weźcie to na logikę. Skoro ktoś zgłasza problemy to znaczy ze one są. Jeśli ja nie mam problemu to nie znaczy ze go nie ma. Tyle w temacie sensu pisania ze "u mnie działa dobrze/tak samo."
Jeszcze żeby zachować równowagę, to tych problemów/gorszego działania jest względnie bardzo mało i są to pewnie tylko problemy lokalne ale to tez nie znaczy ze mamy udawać ze ich nie ma.
 #963483  autor: muchakk
 29 lis 2017, 15:50
Gregrin większość osób tutaj zgłasza problemy związane z działaniem usługi nie mając porównania z siecią macierzystą PLUS'a o ile można to tak nazwać. Wtedy nie można powiedzieć, że to wina a2mobile bo jest tanie tylko jest to zasługa obciążenia w danej lokalizacji. Nie twierdzę też, że ktoś problemu mieć nie może.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja odniosłem się do tego jak REALNIE wygląda różnica między PLUSem, a A2mobile a raczej, że różnicy w transmisji danych nie ma. Większość osób która tutaj pisze testuje samo a2mobile (nie patrząc nie to jak działa ogólnie PLUS) i narzeka na sieć bo jest tania, a nie bierze pod uwagę w ogóle możliwości, że nadajniki w okolicy po prostu tak działają i cena nie ma w ogóle wpływu na funkcjonowanie usługi.
 #963490  autor: habish
 29 lis 2017, 16:34
@muchakk, ale takie problemy były, wygląda na to że teraz jest lepiej lub trafiłem na dobry starter bo teraz problemów nie mam.

W moim przypadku wyglądało to tak, że różnica między Plusem a a2mobile nie wynikała z tego że na jednym miałem silniejszy zasięg a na drugim słabszy czy że na jednym miałem znacznie szybszy internet niż na drugim.
Po prostu w Plusie miałem zasięg cały czas a na a2mobile znikał na kilka chwil, pojawiało się wyszukiwanie sieci i po paru chwilach zasięg wracał. To były same początki a2mobile, starter poleciał do kosza.

Jakiś czas temu zamówiłem kolejny. Na tym już nie ma problemów. Nie wiem czy coś poprawili czy może akurat mój starter działa poprawnie. Dziwne jest również to że u części osób sieć działa jako roaming krajowy, u mnie na szczęście nie.
 #963494  autor: muchakk
 29 lis 2017, 16:48
@Patryk7588 jak kartę wywalało to faktycznie to już może być podejrzane. Ja jednak z swojej strony powiem, że od kiedy mam numer w a2mobile nigdy nie miałem podobnej sytuacji. Może to kwestia niesprawnej karty sim? Ciężko mi powiedzieć.

Co do roamingu krajowego to pewnie dużo zależy od telefonu i softu w nim. U mnie karta a2mobile wyświetla się jako PLUS. Jedyna różnica między nią a oryginalna kartą plusa jest wielkość liter:

a2mobile - Wyswietla napis "PLUS"
Oryginalna karta plusa wyświetla napis "Plus".
 #963496  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 16:51
muchakk pisze:Gregrin większość osób tutaj zgłasza problemy związane z działaniem usługi nie mając porównania z siecią macierzystą PLUS'a
Nie zgodzę się z tego prostego powodu ze większość narzeka ze jest gorzej niż w plusie mając po prostu realne porównanie właśnie bezpośrednio u obu operatorów zamieniając tylko ich karty w słuchawce. Nie odnoszę się do porównań z innym operatorem bo to już całkiem abstrakcja.
muchakk pisze:Wtedy nie można powiedzieć, że to wina a2mobile bo jest tanie tylko jest to zasługa obciążenia w danej lokalizacji. Nie twierdzę też, że ktoś problemu mieć nie może.
Skąd możesz wiedzieć co jest powodem ?? Ja jeszcze raz powtórzę ze większość narzekających podaje dane UP/DOWN i pingi na obu kartach w jednej lokalizacji i po prostu jest gorzej (kropka).
A dlaczego, to już inna bajka ale przy wyborze sieci, użytkownika końcowego mało interesuje powód.
muchakk pisze: Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja odniosłem się do tego jak REALNIE wygląda różnica między PLUSem, a A2mobile a raczej, że różnicy w transmisji danych nie ma.
U ciebie. Ja jeszcze raz napisze ze to nie wyklucza problemu i różnic u innych.
muchakk pisze:Większość osób która tutaj pisze testuje samo a2mobile (nie patrząc nie to jak działa ogólnie PLUS)
Którzy ? Bo ja odnoszę się do tych co podają jakieś dane testowe i widać różnice. Np:
jovi123 pisze:miejsce karta a2 LTE ping 70ms prędkość 20mb/s przełożona karta na plusa ten sam telefon to samo miejsce LTE ping 20ms prędkość 85mb/s
Tak jak pisze Remington, może to dla tego (a prawie na pewno) ze a2 łączy się z innym nadajnikiem, ale co z tego skoro użytkownik nie ma na to wpływu i w efekcie jest gorzej...
 #963519  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 18:48
Remington pisze:Chyba szasnę się na te 9,90 zł
Przenieś do nich jakiś wolny starter to sami ci dają na ten pakiet za 10zl ;)
PS:Masz w pobliżu nadajniki a2??
  • Strona 101 z 173
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 173
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 173