DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 38 z 39
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
 #1143230  autor: columbo
 07 lut 2023, 10:57
@babciagienia1p dzięki - w zasadzie już pisałem do ciebie na priv. Ale powiedz mi proszę czy przejdzie coś takiego?
Zużywam 1 zł w Bi, przedłużają się PZ i wykupuję pakiet netu za 5zł na 30 dni(bo go potrzebuję). Wiem, że nie użyję BI z włączonym pakietem. Dlatego w dniu nr 29 albo wyłączam pakiet netu(pewnie się nie da) albo zmieniam taryfę na PnK. Czy taka zmiana wyłączy mi ten pakiet netu i PZ pozostaną? Jeśli tak, to tego samego dnia wracam na FPnK i doładowuję 6 czy 7 zł i powtarzam kroki.
Przy okazji, może dałoby się dobrać tak rozmiar pliku, którego pobranie zjada dokładnie 1 zł. Można to zrobić choćby tworząc archiwum 7z w częściach o określonym rozmiarze i wrzucić gdzieś w net z linkiem do pobierania.
 #1143231  autor: Karlos20
 07 lut 2023, 11:02
columbo: kumulację neta będziesz mieć wyłącznie przy pakiecie Formuła 3w1 za 14 zł/mc (SMSy + 1 GB) lub za 7 zł/mc w Formule SMS (SMSy + 100 MB).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143235  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 11:37
@columbo
1) Co do pakietu netu - nie mam pojęcia czy go stracisz.
2) PromoZł możesz "utwardzić" zmieniając DWUKROTNIE, raz za razem, FPnK na PnKLT i z powrotem. Wtedy PromoZł zostaną, do tego licznik cyklu 5x1,- zł zacznie liczyć od zera.
3) Wrzucenie takiego pliku do sieci przerasta umiejętności starszej kobiety. Może ktoś młodszy pomoże. W celu zużycia dokładnie 1,- zł używaj 3G lub nawet 2G. Kilkukrotne otworzenie jakiejś wyszukiwarki zmniejsza wielkość transferu za każdym następnym otworzeniem. W niektórych "szpiegujących" urządzeniach wystarczy włączyć i wyłączyć transmisję. Można docyzelować zużycie 1,- zł...
 #1143237  autor: columbo
 07 lut 2023, 11:50
babciagienia1p pisze:
07 lut 2023, 11:37
@columbo
1) Co do pakietu netu - nie mam pojęcia czy go stracisz.
To się dowiem, ale coś mi chodzi po głowie, że zmiany taryf w Play kasują aktywne pakiety.
2) PromoZł możesz "utwardzić" zmieniając DWUKROTNIE, raz za razem, FPnK na PnKLT i z powrotem.
Ok, o to też chciałem zapytać. Żeby to zrobić muszę najpierw opuścić obecną taryfę PnStart. Jak przejdę z marszu do FPnK, to Bzp nie przepadnie?
Poza tym, czy to musi być konkretnie PnKLT? W appce można wybierać tylko między 3 taryfami: odNowa, PnK i FPnK.
3) Wrzucenie takiego pliku do sieci przerasta umiejętności starszej kobiety. Może ktoś młodszy pomoże.

Zrobiłem już pewne próby - nie jest to łatwe, wydaje mi się, że najlepszy byłby serwer ftp. Jak coś pewnego wymyślę to dam znać.
 #1143238  autor: columbo
 07 lut 2023, 11:54
Karlos20 pisze:
07 lut 2023, 11:02
columbo: kumulację neta będziesz mieć wyłącznie przy pakiecie Formuła 3w1 za 14 zł/mc (SMSy + 1 GB) lub za 7 zł/mc w Formule SMS (SMSy + 100 MB).
Nie chodziło mi o kumulację netu(no chyba że da radę)tylko przedłużenie PZ przy pomocy BI oraz korzystanie przez większość czasu z dodatkowego pakietu neta.
A może wiesz, czy jednorazowe pakiety neta np. FPnK można dezaktywować przed końcem ich ważności? Czy zmiana taryfy z FPnK na PnK wyłączy aktywny pakiet?
 #1143240  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 12:02
@columbo
1) WYŁĄCZNIE przejście do FPnK zachowuje PromoZł z BzP. Następnie należy je "utwardzić". Nie wiem jak wygląda "utwardzenie" w relacjach FPnK => inna niż PnKLT taryfa. Przy przejściu z PnKS do FPnK GB z BzP przepadną, zachowa się RWK, ale ona z kolei przepadnie przy "utwardzaniu" PromoZł.
2) Po przejściu do FPnK będzie widoczna PnKLT.
 #1143243  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 12:12
columbo pisze:
07 lut 2023, 12:03
Co do ściągania określonej ilości danych - to może się przydać:
https://fastest.fish/test-files
Można wygenerować wielkość co do bajta pliku do ściągnięcia

Tylko, żeby tam wejść trzeba włączyć transmisję, a następnie ją wyłączyć, aby sprawdzić ile groszy pobrało. I tak w kółko...
W takim razie po wejściu należy zadysponować mniejszą ilość kB niż potrzebna. Wydaje mi się to tak samo trudne jak kilkukrotne ręczne on/off transmisji.
 #1143245  autor: columbo
 07 lut 2023, 12:21
@ babciagienia1p Tak. Nie wiem jakie masz możliwości, ale można wejść z wyłączonym transferem danych, ale w sieci wifi, ustawić wszystko, a potem przełączyć się z wifi na dane komórkowe i pobrać. To taka teoria do sprawdzenia. Oczywiście może być różnie na różnych telefonach, bo nie wiem co który i ile danych lubi sobie wysyłać odbierać w tle. W każdym razie można za jednym zamachem dojechać blisko granicy 1 zł, a potem rzeźbić.
 #1143370  autor: columbo
 08 lut 2023, 20:13
Doprecyzuję o tej stronie wyżej. Nie zlicza transferu plików dowolnego rozmiaru, bo to jest generowane lokalnie, na telefonie, ale te zafixowane wielkości do ściągnięcia - jak najbardziej.
@babciagienia1p rzeczywiście trudno jest zużyć dokładnie 1 zł. Nie wiem nawet jak liczone są paczki KB - czy jako potęgi 10 czy 2(czy MB to 1000 czy 1024 KB) W dodatku zliczają to chyba razem z uploadem. W każdym razie jakaś apka w rodzaju Data Couner Widget powinna ułatwić zadanie, a jak chcesz poeksperymentować z własnymi plikami do ściągania, to można zawsze wrzucić sobie na google drive i z niego ściągać.
 #1143372  autor: babciagienia1p
 08 lut 2023, 20:36
@columbo
Zostanę przy tradycyjnym sposobie. Pierwsze spore łączenie, a potem skoki co 0,02 zł. Pierwsze łączenie na LTE, następnie 3G.
Jeśli przekroczysz 1,00 zł w pierwszym cyklu, w następnym (za 30 dni) spróbuj dopełnić sumę zużycia do 2,00 zł. Taki myk powinien dać drugie 30 dni.
 #1143632  autor: columbo
 14 lut 2023, 08:33
columbo pisze:
07 lut 2023, 12:07
babciagienia1p pisze:
07 lut 2023, 12:02
@columbo
2) Po przejściu do FPnK będzie widoczna PnKLT.
Ok. Jasne. Teraz sprawdziłem i jest w apce do wyboru Play na Kartę i PLay na Kartę.
Nie będzie widoczna.
Zmieniłem na FPnK. Sądziłem że PLay na Kartę w appce to PnKLT i zmieniłem na tę taryfę. PZ przepadły, bo to jednak nie PnKLT.
 #1143642  autor: babciagienia1p
 14 lut 2023, 10:51
@columbo
Niewiele z tego rozumiem.
Z PnK start trzeba było zmienić na FPnK, a nie na PnK... Dzięki Twojemu testowi wiemy, że przedłużenie PromoZł działa tylko przy migracji do FPnK. Następnie należy utwardzić.

---------------Edycja--------------------
U mnie na numerach, które mają taryfę FPnK jest możliwość zmiany na PnKLT. Sprawdziłam w aplikacji www.
 #1143644  autor: columbo
 14 lut 2023, 11:03
Zmieniłem na FPnK, PZ zostały. Potem w aplikacji na telefonie zmieniłem na taryfę pod nazwą PL(duże L)ay na Kartę sądząc, że jest to PnKLT i koniec. Okazało się, że to jest jakieś Play na kartę 2.1. Do wyboru miałem jeszcze od nowa i Play(małe l) na Kartę. Zasugerowałem się tym, że napisałaś, że się pojawi w aplikacji i to PLay to musi być PnKLT. Ale ty pisałaś chyba o aplikacji www.
 #1143708  autor: Zygzuso
 15 lut 2023, 12:48
columbo pisze:
14 lut 2023, 11:03
Zmieniłem na FPnK, PZ zostały. Potem w aplikacji na telefonie zmieniłem na taryfę pod nazwą PL(duże L)ay na Kartę sądząc, że jest to PnKLT i koniec. Okazało się, że to jest jakieś Play na kartę 2.1. Do wyboru miałem jeszcze od nowa i Play(małe l) na Kartę. Zasugerowałem się tym, że napisałaś, że się pojawi w aplikacji i to PLay to musi być PnKLT. Ale ty pisałaś chyba o aplikacji www.
Lepiej upewnić się i wbijać kody *163*nrtaryfy#, stare siemy miały 66 i 99. Lubie to ma 7, pnk 6, a formuła 10. Nie pomylić się z kodami 2,20 czy 12, czyli rwk, odnowa i fakt, bo tu złotówki się zerują.
  • Strona 38 z 39
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39