DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
 #876022  autor: peter221
 09 lip 2016, 00:39
Na koncie ponad 10h rozmów z usługi stare zbieraj minuty, rozmawiam niewiele, praktycznie nie ubywa :D
...ponad 50gb internetu, z czasów pakietu 10gb za 10zł, który przedłużam co miesiąc kupując jakiś minimalny pakiet za 3 lub 7zł, zużywam max 3gb miesięcznie
z konta ubywa praktycznie tylko za smsy, ale dopiero jak minie 1,5 miesiąca od doładowania za 50zł (Taryfa play fresh darmowe smsy do wszystkich sieci), ale teraz promo złotówki za rejestrację - ponad 480pln przedłużane z fb za 5zł. sam nie wiem, czy lepiej przedłużać je tak, czy pakietem 15/10

Telefon ostatnio kupiłem za gotówkę, więc nie potrzebuję.
Wkurza mnie trochę to pilnowanie tych pakietów.
Wchodzi w grę zmiana na abonament ale raczej firmowy (wpuszczam faktury za doładowania w koszty)

Czy w ogóle szukać czegoś, czy jestem w miejscu, gdzie mam najtaniej, jak się da?
 #876029  autor: serek5555
 09 lip 2016, 08:15
peter221 pisze:rozmawiam niewiele, praktycznie nie ubywa :D
Jak niewiele, a minut i GB masz sporo, to nie warto zmieniać.
Właśnie ta taryfa + ZB jest idealna dla osób które mało dzwonią, ale za to ktoś częściej z innych sieci do tych osób dzwoni.
 #876040  autor: bolek2004
 09 lip 2016, 08:42
Ja bym taryfy ze starymi ZM nie zmieniał. Przy obecnych tanich no limitach nie trzeba praktycznie kombinować z nabijaniem minut bo same się nabijają. 10 godzin to sporo.
Najlepsza opcja na dzień dzisiejszy to smartfon dual sim. W jednym slocie masz kartę z zm do rozmów, w drugim kartę do netu z gołą formułą play na kartę ze względu na tanie pakiety netu i ich cykliczność. Sam mam taki zestaw i jestem bardzo zadowolony. Karty z zm praktycznie nie ładuje wcale. W formule utrzymuje tylko wychodzące za 5zł na 50 dni i jest dobrze (włączony co miesiąc 1gb z promocji co była kiedyś).
 #876051  autor: bolek2004
 09 lip 2016, 10:39
peter221 Zostaw tak jak jest bo sporo tego jest, upierdliwe jest takie przedłużanie każdego pakietu ale można się przyzwyczaić. Przy zmianie na abo wszystko by przepadło. Pakiet za rejestrację przedłużysz co miesiąc 10za5. Pakiet 15za10 to pakiet jednorazowy który można uruchomić tylko raz na danym numerze.
surface123 Jest czego żałować. Samych minut z zm nie trzeba pilnować wcale, chyba że ktoś w ciągu 30 dni nie odbierze żadnego połączenia spoza własnej sieci trwającego minimum 2 minuty, co jest mało realne.
Właśnie dziś zbieraj minuty się najbardziej opłacają ze względu na tanie no limity w innych sieciach bo ktoś zawsze do Ciebie zadzwoni i gada ile chce i nie patrzy na koszty. Co do cen, już tak nie spadają. Mniej więcej wszystko jest na stałym poziomie. No limity w granicach 20zł.
Dla mnie bezsens pozbywać się usługi która nic nie kosztuje, a mamy rozmowy za darmo cały czas. To co lepiej przejść do rbm i uruchamiać za 20zł no limit na rozmowy, skoro tu mamy to zupełnie za darmo? Bezsens.
Piszę o minutach z zm bo wiadomo reszta usług jest we freshu bardzo droga i nieopłacalna dlatego dobrym rozwiązaniem jest druga karta z choćby formułą pnk do pakietów netu/stanu darmowego/sms w smartfonie dual sim.
 #876058  autor: surface123
 09 lip 2016, 11:27
Moje zdanie nadal jest takie, jak ktoś faktycznie uzywa numeru to zbieraj minuty to za mało bo inne usługi są drogie.

Jak ktos nie uzywa to i zbieraj minuty prawie nie wykorzystuje.

Ja tam zmieniłem na Minimaxa a miałem we Freshu zbieraj minuty i za darmo mam nolimit wraz z smsm, mms i trochę neta.

Jak dobrze pojdzie to bedę to miał prawie półtorej roku za bezcen
 #876117  autor: regad34
 09 lip 2016, 15:27
Ojeny ale Ci się nazbierało wszystkiego. W sumie to nie wiem nawet czy coś jeszcze taniej by się znalazło skoro masz tyle różnych srodków na koncie. Właśnie za to lubie Play że tyle dają, to złotówek, to gb. Ja teraz mam własnie 100zł i 10GB z tej promocji za zarejestrowanie numeru ijeszcze dorzucili mi 400zł na wydzwonienie.
Ostatnio ktoś mi tu na forum zarzucił że im robię reklamę co mnie lekko bawi, no ale powiedzmy sobie szczerze, jak tu się nimi nie zachwycywać skoro ciągle tyle różnych bonusów rozdają za nic? Kto inny tak rozdaje?
 #876178  autor: aster
 10 lip 2016, 01:01
Ja miałem stare ZM i w pewnym momencie odechciało mi się pilnowania tego wszystkiego. Pamiętam, że mając darmowe minuty do Play było ok, ale np. wykupując pakiet 100 minut na stacjonarne za 5zł i tak zjadało mi w pierwszej kolejności to co uzbierałem przez ZM. :roll:

Jak ktoś ma sporo uzbierane i tanio wychodzi przedłużenie wszystkiego to może jeszcze warto to utrzymać, ale skoro dzisiaj jest Formuła Unlimited i za 25zł miesięcznie masz wszystkie Rozmowy+SMSy+Internet (6GB) czyli praktycznie "no limit" (do tego samoodnawialne) to po co się przejmować pilnowaniem jakichś dat? :)
 #876189  autor: slawekt
 10 lip 2016, 09:49
Ja mam jeszcze taryfę Play Fresh z ZM. Nie zamierzam zmieniać taryfy, bo nie ma to dla mnie sensu. Jedynie co doskwiera (bo pilnowanie pakietów da się spokojnie ogarnąć), to brak możliwości korzystania z LTE. W taryfie Fresh Play po prostu wymusza tryb 3G :-(
 #877051  autor: Eon
 14 lip 2016, 03:23
Podepne sie pod temat z moja ofertą bo własnie leżą mi w szufladzie dwie takie nieuzywane SIMki.

Sprzedam 2 karty SIM z aktywną usługą STARE zbieraj minuty gdzie za kazde 2 min odebrane z poza sieci Play otrzymuje sie od razu 1min do wszystkich. Jesli ktoś ma duzo rozmów przychodzących to bedzie to" taryfa no limit rozmów za free" :)

Jeden z numerów to play Fresh gdzie po kazdym doładowaniu jest RWK. Numer przez ostatnie kilka lat był praktycznie nieuzywany.

Drugi numer to nieuzywany starter Play Karta 9 ( pierwsza, najstarsza taryfa bez RWK ). W tej taryfie usługa zbieraj minuty jest w stałej ofercie ( nie jako usługa promocyjna) i Play nie może jej wycofać.

Czekam na propozycje na PW
 #897492  autor: aizo
 27 lis 2016, 14:24
Nie otwieram nowego topicu

Kto ,,płaci,, za ZM?

Ktoś nabija np z Plus czy Orange komuś minuty w Play-u. Przy obecnych no-limtach to nie problem.
Jak to jest rozliczane? Może ktoś krótko wytłumaczyć ?

Połączenie nie może być zrealizowane.
 #897624  autor: forum_tg
 28 lis 2016, 13:37
za każde 2 minuty odebranego połączenia przychodzacego z innej sieci (np. Orange, Plus, T-mobile) otrzymujesz 1 minutę na twoje rozmowy wychodzące. Ta minuta wazna jest 30 dni, ale jak w między czasie odbierzesz kolejne połączenie dłuższe niż 2 min to jest przedłużane o kolejne 30 dni.

Jeżeli masz pakiet minut promocyjnych zebranych w ramach ZM to one pierwsze są wykorzystywane, potem dopiero pieniądze z konta głównego czy tez konta promocyjnego.

Jeżeli korzystasz sporo z telefon to możesz rozmawiać przez telefon totalnie za darmo.
 #897637  autor: Gregrin
 28 lis 2016, 14:09
aizo pisze: Kto ,,płaci,, za ZM?
ZM wymyślono w czasie gdy były nierówne stawki i do play było drożej wiec wpadano na rożne pomysły żeby przyciągnąć nowych klientów;) Wtedy to miało ekonomiczny sens ale teraz raczej nie jest to na rękę play'owi. Strat jakiś wielkich z tego nie maja bo za odbieranie tych połączeń operator i tak dostaje jakąś malutka kwotę a użytkowników zainteresowanych tylko rozmowami i posiadających te stare oferty tez jest pewnie bardzo mało. Teraz priorytetem są dane i na tym wszyscy się skupiają a w tych taryfach pakiety są strasznie male i drogie.
 #897818  autor: Spiite
 29 lis 2016, 13:27
Są jednak osoby które korzystają tylko z rozmów i niczego więcej (jak moja babcia) i te stare taryfy z usługą Zbieraj Minuty są dla takich ludzi idealne i praktycznie bezpłatne.

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE
 #897829  autor: garfield-
 29 lis 2016, 14:07
ZM ma tylko na dzień dzisiejszy sens z bonusem 10GB + paczka wydłużająca 25mb za 3 zeta/mc
 #897831  autor: lluukk
 29 lis 2016, 14:15
garfield- pisze:ZM ma tylko na dzień dzisiejszy sens z bonusem 10GB + paczka wydłużająca 25mb za 3 zeta/mc
lub telefonem dual sim :)
Tak mam ja:
1 karta Play ze stare ZM = no limit za 5 zł rocznie na rozmowy.
2 OFnK - GB za doładowanie100 zł i możliwością przedłużania konta sms-em o rok = jakaś potężna ilość GB z bonusu za doładowanie + ciągle promocje (choćby teraz 3GB za 3 zł ważne 21 dni)

lluukk
  • Strona 1 z 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14