DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 180 z 202
  • 1
  • 178
  • 179
  • 180
  • 181
  • 182
  • 202
 #1119753  autor: ruki101
 05 sie 2021, 15:29
Na waszym miejscu pomyślałbym o skierowaniu sprawy do UOKiK / UKE a być może nawet nad zbiorowym pozwem, regulamin nie przewiduje usunięcia tej opcji usługowej.
Powiedzcie tak szczerze czy na serio zamierzacie się poddać ? macie wyjątkową opcję usługową i praktycznie od Was zależy co dalej.
Zbierzcie się w kupę i zacznijcie walczyć, bo operatorzy coraz śmielej sobie pozwalają i za nic mają swoje regulaminy.
Niech zgadnę to co jest następne do " usunięcia " ?! np. w przypadku Orange cykliczny pakiet- 3 GB za 7 zł na 7 dni - do każdego automatycznego odnowienia + 1 GB .
 #1119756  autor: iphoneski
 05 sie 2021, 15:58
Z pewnością gdzieś w zapisach są zastrzeżenia, że operator ma prawo wycofywać swoje oferty po wcześniejszym poinformowaniu. To są wielkie korporacje a nie warzywniak u Krystyny i skoro wycofują to znaczy, że mogą.
Podałem tu kilka dni temu przykład Centertela - wycofali, chociaż garstka klientów broniła się rękami i nogami.
Pewnie Orange też za czas jakiś usunie te zwiększane pakiety z każdym odnowieniem, bo są zbyt dobre. Potrzebna jest kasa na 5G, koszty działalności rosną, inflacja szaleje a i zamknięte salony i granice też zrobiły swoje. I zapomniałbym - proponowane zmiany podatkowe uderzą w duże korporacje najmocniej. Serio ktoś myślał, że jakaś firma wyciągnie z własnej kieszeni i zapłaci? Nie, oni wyciągną te pieniądze z naszych kieszeni i warto zacząć sobie wreszcie z tego faktu zdawać sprawę, gdy ktoś w telewizorze kłamie ile to kasy więcej będziemy zarabiać.
 #1119757  autor: ruki101
 05 sie 2021, 16:15
Iphoneski, brakuje kluczowego zapisu w regulaminie tej opcji usługowej, że funkcjonowanie niniejszej opcji ważne jest do odwołania, a takie coś jest np. tej cyklicznej opcji w Orange 3GB na 7dni + 1GB co tydzień , o której poprzednio wspominałem.
Na moje oko balansują na bardzo cienkiej linii i dobry prawnik mógłby doprowadzić różowych do pionu.
Mieli wiele opcji aby " Masz złotówkę " nie likwidować, ale zostawić tylko wystarczyłoby wprowadzić zapis, " doładuj konto za np. 200-350zł na miesiąc i ciesz się niniejszą opcją usługową " i jestem pewien, że wiele osób pomimo kosztu doładowania miesięcznego byłoby nadal zainteresowanych aby z niej korzystać, uważam, że to skrajny idiotyzm, aby zlikwidować tą usługę.
Powiedzcie co im tak przeszkadzało, że zdecydowali się na ten krok ? około 50 SIMek na całą Polskę ? to wygląda wręcz żenująco, ośmieszyli się tym skrajnym skąpstwem, ja korzystam z pakietu cykliczno-rosnącego w Orange, o którym pisałem, ale wiem, że tam jest zapis o potencjalnej możliwości jego likwidacji, więc człowiek jest przygotowany na najgorsze.
 #1119758  autor: iphoneski
 05 sie 2021, 16:29
ruki101 pisze:
05 sie 2021, 16:15
dobry prawnik mógłby doprowadzić różowych do pionu.
Dobry prawnik kosztuje a sprawa mogłaby ciągnąć się długo. Prościej, szybciej i przede wszystkim taniej będzie kupić inny internet bez szarpania.
I właściwie my nie mamy tu nic do gadania, bo z oferty nie korzystamy. A osoby korzystające (wnioskując z braku wpisów) są z tematem pogodzone i po prostu kupią co innego. Tak jak użytkownicy DIL, Lubię to, PINK 50 itd.
 #1119759  autor: ruki101
 05 sie 2021, 16:49
Iphoneski masz dużo racji, ale nie oszukujmy się ta "prawie ubita" opcja usługowa / usługa w całej historii prepaida jest światowym ewenementem i nigdy zapewne potem już tego nie będzie, także DIL czy jakiś tam PINK50 wyglądał marnie przy "Masz złotówkę" .
Zamiast dać ludzikom w późniejszym czasie możliwość testowania 5G w tej opcji, to oni ją likwidują, czy to jest jakiś stan umysłu, że zamiast modyfikować / modernizować to lepiej likwidować ? chory kraj.
Dajmy na to najwyższą kwotę, którą proponowałem - 350zł miesięcznie za to aby korzystać z " Masz złotówkę na tych SIMkach co mają dane osoby ) - znalazłyby się osoby, które z miłą chęcią testosowałyby 5G, zresztą widać u nich, że lepiej zlikwidować niż zarobić 350zł, odnoszę wrażenie, że czasem szkoda to komentować co wyprawiają różowi.
Nadal mnie zastanawia co im tak wadziło, że wpadli na ten pomysł aby usunąć te opcje usługowe, za tanio było przy tej garstce osób? wystarczyłoby obarczyć korzystanie z usługi " Masz złotówkę " stosownym doładowaniem np. 200-350zł - byliby chętni.
Nawet nie chcę widzieć reakcji Darekka, dzięki jego staraniom ( tak jak wielu pisało ) było zamiast 50GB, 500GB na dzień i cały jego trud na marne przez durne i chore decyzje pewnych ludzi piastujących wysokie stołki.
Szykuje się najbardziej beznadziejne dziesięciolecie telekomunikacyjne.
Dodam, że ja w zasadzie jestem przygotowany psychicznie do likwidacji tego cyklicznego-rosnącego pakieciku w Orange i to jest zasadnicza różnica między tym co zrobili różowi a tym co jest w regulaminie pomarańczowych.
 #1119761  autor: Karlos20
 05 sie 2021, 17:33
baranke: ja mam za 55 zł opcję do 60 mbps, wraz z sukcesem działającym B818. Choć inne oferty mają szybszego neta i to na kartę...
W moim wypadku przedłużenie umowy na nową ofertę jest kompletnie nieopłacalne.

ruki101: i co to da? Takie sprawy trwają latami, a operatorzy będą się odwoływać. Szkoda sił na to. Zresztą jest to usługa promocyjna, mieli prawo ją wycofać. A ją wycofują, bo mają dość zgłoszeń użytkowników i problemów z platformą billingową czy przerwami w apce Mój T-Mobile, które rzekomo powodowała ta usługa promocyjna. Dodatkowo: operator PRZESTAŁ wspierać taryfę Frii w T (komunikują tylko taryfę GO).
Klienta prepaid łatwo zatrzymać ale i łatwo zniechęcić do siebie ofertowo, w porównaniu do postpaidu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1119762  autor: baranke
 05 sie 2021, 17:36
Karlos20 pisze:
05 sie 2021, 17:33
baranke: ja mam za 55 zł opcję do 60 mbps, wraz z sukcesem działającym B818. Choć inne oferty mają szybszego neta i to na kartę...
W moim wypadku przedłużenie umowy na nową ofertę jest kompletnie nieopłacalne.
Ja 55 zł już nie osiągnę. A płacąc nadal tyle samo, biorąc lojalkę na 2 lata i dostając b818 za 39zł - myślę, że u mnie warto uaktualnić ten Internet domowy 60Mb/s na nowy 60Mb/s. Sam powiedz...
 #1119763  autor: Adriaan02
 05 sie 2021, 17:44
Mogliby dać możliwość aktywacji pakietu np. 500 GB za 30 zł na 30 dni (jednorazowy i/lub cykliczny) na tych starterach, a nie całkowicie likwidować ofertę. Skoro starter limitowany to niech będzie "zawsze" limitowany :)
 #1119768  autor: ruki101
 05 sie 2021, 17:56
Karlos20: Promocyjna usługa w żaden sposób nie oznacza, że jest ograniczona czasowo, równie dobrze mogą promować cały czas, także jest to błąd logiczny, iż zakłada się, że promocyjny = ograniczony czasowo.
Przez 5 lat nie potrafili ogarnąć platformy systemowej, zresztą na karciarzy mają wywalone, zastanawia mnie po co ta cała szopka ze zwiększeniem pakietu do 500 GB na dzień ? skoro ledwo 1,5 roku od tych działań chcą wyłączyć tą opcją usługową.
Koszt prawnika jakby było około 50 osób to nie byłoby tak drogo - ciekaw bardziej jestem finalnego efektu - bo z pewnością jakieś rozstrzygnięcie w tej sprawie sąd musiałby przedstawić.
W naszej nacji zasadniczy problem jest to, że nie potrafimy zbiorowo dochodzić swoich spraw nawet tych trochę bardziej błahych.
Argumenty co do budowy 5G i kosztów cały czas słyszę - ale nikt im nie broni podwyższyć kwotowo tego no limitu w "Masz złotówkę" zamiast likwidować, to że są nie wspierane taryfy typu Frii to przy odrobinie dobrej woli mogliby dać też taką opcję migracyjną do GO z możliwości aktywacji " Masz złotówkę".
Niestety Orange zamiast przed wprowadzeniem tej cyklicznej-rosnącej taryfy zrobić jasno płacisz te np. 70zł co tydzień, ale nie będziemy jej ruszać w przyszłości to zapewne znowu zaczną grzebać i usuną opcję kumulacji pakietu GB.
 #1119770  autor: Karlos20
 05 sie 2021, 18:08
ruki101: moim zdaniem nie warto oferty uaktualniać, nie ma gwarancji, że operator odpali taką taryfę dla Ciebie (robią świństwa zasłaniając się strefą domową). Stara wersja Internetu Domowego LTE działa w całej Polsce. Problemem jest jej rychły koniec, gdy ostatnie kontrakty we wrześniu tego roku przejdą na czas bezterminowy, wówczas operator w 2 miesiące może opróżnić bazę, aby zwiększyć jakość sieci na nową odsłonę oferty z 30/60/90 mbps. Jeśli boisz się rozwiązania umowy, możesz przejść na nową ofertę, robisz to jednak na własne ryzyko.

A propo tej złotówki no limit, nie wiadomo było ile ta usługa promocyjna miała potrwać. Na bank czytali Wasze wpisy na forum... A porzucenie taryfy Frii tylko im ułatwiło decyzję, ale to nie tylko to było powodem jej ubicia.

Orange natomiast wybrał inną drogę, usługę z kumulacją pozostawił stałym klientom, a nowym dał MMSy z brakiem kumulacji. Tyle, że Orange ma inny problem: liczy na to, że stali klienci będą im płacić za płynące korzyści, podczas gdy nowi będą jeszcze bardziej kasowani za no-limity.
T woli zlikwidować ofertę dla garstki ludzi, bo wychodzi mu to taniej. I tak to bezpieczniejsza opcja od słynnej akcji abonamentowej "daj piątaka", gdzie nieźle za to beknęli.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1119771  autor: ruki101
 05 sie 2021, 18:12
surface123 - nikt nie bronił różowym, aby w regulaminie tejże opcji usługowej znalazł się stosowny zapis, że niniejsza opcja usługowa jest ważna do odwołania, ale jak widzimy zabrakło tego, więc według mnie sprawa jest otwarta i UKE mogłoby w tej sprawie zadziałać.
Ich niedopatrzenie w regulaminie nie powinno nas interesować - ich błąd = ich wina = konsekwencje wobec różowych.
Karlos20: ciekaw jestem ile aktywnie osób korzystało z "Masz złotówkę" , ja bym na kolanach na Jasną Górę szedł jakby mi dali za 350zł miesięcznie możliwości posiadania tej opcji usługowej i korzystania z pakietu 500GB na dzień i mając pewność, że jej nie zlikwidują.
Bardzo mnie ciekawi ile Orange ma użytkowników tej rosnąco-cyklicznego pakietu - bo oni dość sprytnie to wykombinowali, ale znając życie to się samoistnie zaorają likwidując ten pakiecik.
Potem będzie płacz, że klienci prepaid są nielojalni !
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 18:34 przez ruki101, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1119772  autor: Karlos20
 05 sie 2021, 18:17
ruki101:
W okresie od 21.03.2016 r. do wyczerpania zapasów objętych niniejszą ofertą lub do wycofania
Wyrażenie klucz: "do wycofania" czyli "do odwołania". Od dawna T stosuje takie sformułowanie.
Myślę, że jest to jasne.

Wrzucam dla przypomnienia regulamin oferty promocyjnej > https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 012167.pdf

Klienci są nielojalni, jeśli operator likwiduje / zmienia warunki w dowolnym momencie. Dobrze wiedzą, że prepaida przeniesiesz nawet w 12 godzin w dany dzień roboczy. Jednak jeśli kasa im się nie zgadza, mają sposoby, aby przyzwyczajonym klientom utrudnić życie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1119775  autor: ruki101
 05 sie 2021, 18:29
Karlos20: Wycofania ale czego ? Wycofania możliwości zamawiania starterów od pewnego momentu czasowego ? bo ja tak to rozumiem.
Pierwsza możliwość : wycofania możliwości zamawiania ilościowego ? ( czyli do wyczerpania zapasów starterów )
Druga możliwość : wycofania możliwości zamawiania tych specjalnych starterów od pewnego momentu czasowego ( czyli możesz zamawiać do określonej daty jaką sobie ustalili i basta ) .
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 18:40 przez ruki101, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1119777  autor: Window
 05 sie 2021, 18:54
To że dana oferta jest do odwołania . To od dawna się na takie warunki piszemy.
Każdy operator telko może dojść do wniosku że dana oferta to jest nie opłacalna dla operatora i że on ją wyłączy.
Tak było z doładowaniami z punktów payback w Orange
Tak było też ze skarbonką w Orange
Albo też ją ograniczy .
Jak Plus z 5tym doładowaniem gratis.
Ciekawe czy utrzymanie prepaidowca jest droższe niż abonamentowca
 #1119778  autor: ruki101
 05 sie 2021, 18:59
Papay miałeś w Heyah czy T-Mobile ?, niestety w ofertach na kartę tylko w Orange została ta opcja pakietu rosnąco-cyklicznego.
Ciekawe ile osób w Orange może korzystać z tego pakieciku, jak się odważą go usunąć lub niekorzystnie zmodyfikować to będą w czarnej d....dziurze .
Zawsze były płacze w Orange, że klienci prepaid to najmniej lojalna grupa, tutaj akurat jest wszystko cykliczne i pieniądze lecą do Orange każdego tygodnia / miesiąca, bo jak zapomni doładować i zabraknie środków na cykliczny pakiecik to zaczyna "zabawę" od nowa.
 #1119789  autor: darekka
 05 sie 2021, 22:12
Zgodnie z Regulaminem pkt."1. Postanowienia wstępne
1.1. W okresie od 21.03.2016 r. do wyczerpania zapasów objętych niniejszą ofertą lub do wycofania, T-Mobile Polska S.A. (zwana dalej „Operatorem”) oferuje możliwość zamówienia bezpłatnych pakietów startowych T-Mobile na kartę w Internecie na www.tmobile.pl.
" operator ograniczył jedynie możliwość zamawiania tych starterów nie zaś możliwość wyłączenia którejkolwiek z rozesłanych w tej promocji ofert. W żądnym zapisie tej oferty nie zawarto opcji jej usunięcia. W tym widzę możliwość robienia dymu, bo operator nie zapisał sobie mozliwości jej wycofania co usiłuje zrobić teraz w podlinkowanych dokumentach.

Mógłby ktoś z nas zredagować stosowne pismo do UOKiKu i moglibyśmy je indywidualnie wysłać (ze swoimi danymi) emailem do urzędu [email protected] , bo takie bezprawne działania operatora wymagają kontrreakcji. W mojej ocenie narusza tym samym operator zbiorowy interes konsumentów skoro jest na więcej niż 1 osoba! Ktoś zredaguje?

Sam będę pierwszy, który wyśle 4 zgłoszenia do UOKiKu-operatorze nie damy się zrobić na szaro.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1119790  autor: ruki101
 05 sie 2021, 22:31
Darekka masz dobry pomysł , podejrzewam, że dużo osób jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że "uwalono" tego typu opcję usługową, dlatego pierwszą opcją, według mnie najlepszą w tym momencie byłoby zrobienie "dymu" na wykopie - tak aby zobaczyć ile jest osób, którzy mają tego typu opcję usługową, a może znajdzie się prawnik wśród tych osób, który właśnie dobrze zredagowałby tego typu pismo.
Po drugie ? samo TELEPOLIS - przecież jako portal telekomunikacyjny także powinien podjąć tego typu temat, skoro jest mowa o zbiorowym interesie konsumentów - chwytliwy i czytliwy temat dla wszystkich zainteresowanych.
Może się także okazać, że jest więcej osób aniżeli 50 z ( Masz złotówkę ) , może być z 200 i wtedy zacznie się wrzawa i ostra dyskusja.
 #1119791  autor: darekka
 05 sie 2021, 22:39
Tak czy siak trzeba choćby prowizorycznie zredagować pismo do UOKiKu, bo jawnie naruszaja zbiorowe interesy klientów. Dym na Wykopie jak najbardziej wskazany-niestety nie mam tam konta ale jak ktoś z nas ma to idziemy w ogień.
Jesli ktoś miałby zredagowane pismo prosze o podesłanie na PW.

Linka do Wykopowego dymu prosze dać tu na forum, a redakcja telepolis mogłaby faktycznie dać coś na pierwszą stronę i skontaktować się z operatorem, bo my zrobimy to przez UOKik.

Dym czas zacząć!
Ostatnio zmieniony 05 sie 2021, 22:41 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 180 z 202
  • 1
  • 178
  • 179
  • 180
  • 181
  • 182
  • 202
  • 1
  • 178
  • 179
  • 180
  • 181
  • 182
  • 202