DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #831038  autor: Maks SIM
 24 paź 2015, 19:35
Ponieważ do tablic nadal się dokopać nie można, ale MY i tak się nie damy :P
Mam kopię z blokadami poszczególnych operatorów :P
Obrazek
Gregrin pisze:http://www.uke.gov.pl/ już działa.
Rebeliant pisze:UKE w zmowie z Vectone.;) :D
haha :) no i wyjaśniło się:
Informujemy, że 24 października (sobota), w związku z planowanymi pracami technicznymi w budynku Centrali Urzędu Komunikacji Elektronicznej, mogą wystąpić problemy w dostępie do strony internetowej UKE. Za utrudnienia przepraszamy.
porządki robili :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831059  autor: Remington
 24 paź 2015, 22:45
Heh, to tylko blokada subskrypcji. Skuteczną blokadę spamu ma tylko Play (nie dotyczy spamu od nadawców alfanumerycznych), u innych trzeba indywidualnie per numer zgłaszać.
 #831062  autor: bazooka
 24 paź 2015, 22:52
A co to jest spam według Play - wiesz może ?
Ciekawi mnie to w kontekście przechwytywania jako spam moich maili przez niektóre skrzynki mailowe :?: ...tak wiem, że piszemy o spamie na numery telefonii komórkowej - ale tak samo może być i z blokowaniem spamu przez Play - jedno przepuści, a inne wartościowe zatrzyma... jak to działa? Pytam poważnie, bo nie wiem?
Osobiście nie otrzymuje prawie żadnego spamu, ale widzę jak znajomi się z tym borykają - o co kaman?

...może jakiś nowy temat z tym związany moderacja wykreuje z kilku ostatnich postów z tego tematu :?:
 #831066  autor: Maks SIM
 24 paź 2015, 23:10
Remington pisze:Heh, to tylko blokada subskrypcji. Skuteczną blokadę spamu ma tylko Play (nie dotyczy spamu od nadawców alfanumerycznych), u innych trzeba indywidualnie per numer zgłaszać.
Subskrypcja to m/inn blokada płatnych przychodzących SMSów i MMSów.
Ale dla kolegi "to tylko"... stracić po 11.. 20 zł za smsa to dla K.Remingtona "małe piwo" :) gratuluje :)
We wcześniejszych postach pisałem o blokadach Usług Premium (razem z kodami)
i zgód marketingowych, nie czytasz uważnie wątków na forum.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, 22:00 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 4 razy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831067  autor: Rebeliant
 24 paź 2015, 23:15
Potwierdzam to co napisał Remington. W plajaku przez Play24 należy zablokować premium, spam i działa. Najlepiej jeszcze skrobnąć dla pewności zgłoszenie o braku zgody na marketing. Po pierwszym SMS-ie ze spamem kilka lat temu tak zadziałałem i po dzień dzisiejszy spokój.
 #831070  autor: bazooka
 24 paź 2015, 23:22
@Rebeliant - jesteś pewny, że zablokuje tylko to co chcę :?: Np zapragnę kodu na chomikuj, czy skorzystać z parkowania w mieście SMSem, albo wyślę smsa na konkurs np do RadiaZET ?
Chciałbym znać zasadę przechwytywania i to nie jest ironiczne pytanie.
 #831071  autor: Rebeliant
 24 paź 2015, 23:28
Bazooko, przede wszystkim nie uznałem Twojego pytania za ironiczne. :) Niestety nie umiem Ci pomóc, bo z głównego numeru (aktualnie FM) nie wykonuję opisanych przez Ciebie operacji. Środki z głównego numeru używam tylko do połączeń i i pakietów. SMS-y na gryzonia wysyłam z numerów dodatkowychm typu OFnK. Przykro mi, nie pomogę.
 #831076  autor: Maks SIM
 24 paź 2015, 23:55
bazooka pisze:@Rebeliant - jesteś pewny, że zablokuje tylko to co chcę :?: Np zapragnę kodu na chomikuj, czy skorzystać z parkowania w mieście SMSem, albo wyślę smsa na konkurs np do RadiaZET ?
Chciałbym znać zasadę przechwytywania i to nie jest ironiczne pytanie.
bazooka - trzeba wykonać trzy operacje
1. Zablokować spam (Płatne- przychodzące subskrypcje - to zablokuje wszystkie smsy)
2. Zablokować usługi premium
3. Wyłączyć zgody marketingowe (wszystkie oprócz obsługowych związanych z Klubem Virgin)
Po wysłaniu jakiegokolwiek smsa premium - blokada jest wyłączana, dlatego należy ponownie wysłać smsa: STOP na nr 252 (przychodzi sms informujący o wyłączeniu blokady wraz z instrukcją)
Zawsze przy wysyłaniu SMSa premium trzeba czytać regulamin, co dany usługodawca (np.chomikuj.pl) pisze o "przetwarzaniu numeru" i czy przypadkiem nie ma wzmianki, że będą przychodziły płatne smsy.
Punkty powyżej wykonałem praktycznie:)
Rebeliant też pisze
Rebeliant pisze:"Niestety nie umiem Ci pomóc, bo z głównego numeru (aktualnie FM) nie wykonuję opisanych przez Ciebie operacji."
Rebeliant - włączałeś blokady premium w Virgin Mobile ?
wyłączałeś zgody marketingowe ?
masz zablokowane subskrypcje?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 15:48 przez Maks SIM, łącznie zmieniany 3 razy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831078  autor: Remington
 25 paź 2015, 00:16
Maks SIM pisze:
Remington pisze:Heh, to tylko blokada subskrypcji. Skuteczną blokadę spamu ma tylko Play (nie dotyczy spamu od nadawców alfanumerycznych), u innych trzeba indywidualnie per numer zgłaszać.
Remington chodzisz tylko wszędzie za mną i się czepiasz,w każdym wątku.. nie masz co robić?
Subskrypcja to m/inn blokada płatnych przychodzących SMSów i MMSów.
Ale dla kolegi Remingtona "to tylko"... stracić po 11.. 20 zł za smsa to dla K.Remingtona "małe piwo" :) gratuluje :)
We wcześniejszych postach pisałem o blokadach Usług Premium (razem z kodami) i zgód marketingowych, nie czytasz uważnie wątków na forum. Napisać "haha" potrafisz, ale czytać uważnie forum i podać innym szczegóły to już Ci ciężko, Twoje posty, nie wnoszą żadnych konkretnych informacji dla innych oprócz czepiania.
To w takim razie czekamy teraz wszyscy na szczegółowe informacje od Remingtona
jak Play ma skuteczną blokadę spamu i jak ją wykonać :)
Kolega bazoka też Ci się pyta :) odpowiesz nam:)?
Daruj sobie te osobiste wycieczki. Skoro ktoś pisze nieprecyzyjnie, to prostuję co napisał lub uzupełniam, więc jeśli zauważasz, że znów tyczy się to twojej wypowiedzi, to po prostu bądź bardziej dokładny.

Pierwszy wiersz tabelki pokazuje jak w Play skutecznie zablokować spam z numerów skróconych, aktywując usługę Stop Spam - działa doskonale, także w Virgin. Niestety, spamu od nadawców alfanumerycznych to nie blokuje, jednak taki spam stanowi mniejszość. Dla pozostałych operatorów tabelka opisuje tylko subskrypcje MT, do których wcześniej trzeba się było zapisać (bardziej lub mniej świadomie), a nie spam. I tu też są oni w tyle, że podobnej usługi do Playa żaden dotąd nie wdrożył.
Rebeliant pisze:Potwierdzam to co napisał Remington. W plajaku przez Play24 należy zablokować premium, spam i działa. Najlepiej jeszcze skrobnąć dla pewności zgłoszenie o braku zgody na marketing. Po pierwszym SMS-ie ze spamem kilka lat temu tak zadziałałem i po dzień dzisiejszy spokój.
W Play24 (lub w BOK w Virginie i u innych) można uruchomić ustawowe blokady wysyłania Premium - tj. blokada całkowita, limit kwoty pojedycznego sms, limit miesięczny. Blokady Stop SMS w P24 nie widać (z wyjątkiem jakichś starych taryf, bo na takiej to tam widziałem), ona się wyłącza po wyslaniu dowolnego smsa na nr skrócony (nie tylko premium).

A więc aby uzyskać efekt, że jedynie konkretni nadawcy przestaną nas spamować, trzeba zwrócić się bezpośrednio do nich. U mnie najdłuższa walka była w przypadku numeru w T-Mobile, ale w końcu też się udało.
 #831084  autor: Maks SIM
 25 paź 2015, 00:46
Remington pisze: A więc aby uzyskać efekt, że jedynie konkretni nadawcy przestaną nas spamować, trzeba zwrócić się bezpośrednio do nich. U mnie najdłuższa walka była w przypadku numeru w T-Mobile, ale w końcu też się udało.
W Orange On LIne też są blokady PREMIUM SMS/MMS płatne przychodzące MT + SMS/MMS MO
+ wyłączenie zgód marketingowych i dlatego wypowiedz Remingtona, że tylko Play ma skuteczną blokadę SPAM jest błędne.Jeżeli wysyłamy SMSy premium trzeba się liczyć jednak z "przetwarzaniem takiego numeru" i to niezależnie od sieci- wtedy rzeczywiście trzeba walczyć o usunięcie numeru.
Chodzi o to, żeby je wszystkie włączyć na numerze jak najwcześniej po otrzymaniu Karty SIM
W Plusie i w T-mobile nie pamiętam jak jest z blokadami.
Ale to już odbiega od tematu wątku... wracamy do FREEMIUM

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831118  autor: Remington
 25 paź 2015, 10:10
Maks SIM pisze:W Orange On LIne też są blokady PREMIUM SMS/MMS płatne przychodzące MT + SMS/MMS MO
+ wyłączenie zgód marketingowych i dlatego wypowiedz Remingtona, że tylko Play ma skuteczną blokadę SPAM jest błędne.Jeżeli wysyłamy SMSy premium trzeba się liczyć jednak z "przetwarzaniem takiego numeru" i to niezależnie od sieci- wtedy rzeczywiście trzeba walczyć o usunięcie numeru.
W Orange OnLine są blokady ustawowe (pisałem o nich powyżej) oraz blokady subkrypcji, a także zgody odnośnie przetwarzania danych. Play z kolei jako jedyny ma oprócz nich ma usługę Stop Spam, która powoduje wycinanie wszystkich smsów z numerów skróconych.

Jeśli otrzymujemy smsy z konkursu Radia Zet i w końcu nam się to znudzi, to tylko w Play spam można zablokować systemowo (ale zablokujemy tym wszystkie takie smsy, a nie tylko od Radia Zet) - stąd uprawnione jest stwierdzenie, że tylko Play ma skuteczną blokadę spamu - raz ją właczamy i żadne smsy z numerów skróconych już nie przychodzą. Mając numer np. w Orange spamu od takich nadawców nie zablokujemy inaczej niż poprzez zgłoszenie u każdego z nadawców.
 #831123  autor: bazooka
 25 paź 2015, 10:18
Na taką odpowiedź czekałem - dzięki.
Czyli jeśli zastosujemy blokadę STOP SPAM to nie dostaniemy smsa z RadiaZET itp itd
...i oczywiście nie dostaniemy powiadomienia o zablokowanej wiadomości :?:
W obecnej dobie wolę jednak i ewentualnie zastosować czarną listę i regulować sobie samemu z jakich numerów skróconych chcę otrzymywać SMSy więc dzięki, ale nie skorzystam.
 #831138  autor: xander21
 25 paź 2015, 11:47
Każdy konkurs z nr skróconego, to jedno wielkie kłamstwo. Naciąganie ludzi. Kto wie na czym tego typu serwisy polegają ten wie. Szczególnie subskrypcje sms. :?
 #831140  autor: Blank
 25 paź 2015, 11:52
@bazooka,
Stop SPAM blokuje SMS-y z numerów 7XXXX, 8XXXX, 9XXXX.
STOP SPAM jest wyłączana, gdy wyślesz jakiś SMS na jeden z powyższych numerów.

Zablokowanie SMS-ów o konkursach (tych niepłatnych) jest możliwe również na pewno w Orange, przez kontakt z infolinią, czat, lub Mój Orange.

Widoczność subskrypcji jest na pewno widoczna w Play24, możliwe że także w Moim Orange.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #831144  autor: Remington
 25 paź 2015, 12:14
divhashmorex pisze:Stop SPAM blokuje SMS-y z numerów 7XXXX, 8XXXX, 9XXXX.
STOP SPAM jest wyłączana, gdy wyślesz jakiś SMS na jeden z powyższych numerów.
Wysłanie na krótsze numery też to wyłącza.
divhashmorex pisze:Zablokowanie SMS-ów o konkursach (tych niepłatnych) jest możliwe również na pewno w Orange
Tylko tych organizowanych przez lub we współpracy z Orange, takiego przykładowego Radia Zet się przez nich nie zablokuje.

I na koniec słowo mojego podsumowania. Będąc w Play korzystałem ze Stop Spam - działało wyśmienicie. Jednak gdy już nosiłem się z zamiarem zabrania numeru gdzie indziej, wyłączyłem usługę i korzystając z bazy UKE zgłaszałem nadawcom, żeby nie wysyłali. Trochę to zajęło, najgorzej było z jakąś firmą córką CT Creative Team, bo często te firmy są zarejestrowane gdzieś na Malcie i trudno znaleźć kontakt do nich. Ale i tak w końcu się udało. Dziś siedzę u innego operatora i żaden spam nie przychodzi.

P.S. Skoro mod się wypowiada, to może wydzieliłby nowy wątek nt. spamu?
 #831224  autor: Blank
 25 paź 2015, 20:09
@Remington, można zablokować SMS-y od wszystkich dostawców, ale nie zawsze to działa. Nie wiem jak oni to blokują.

Co do wydzielenia. Planowałem to zrobić, po czym zupełnie o tym zapomniałem. Zrobione :)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #831253  autor: Maks SIM
 25 paź 2015, 22:54
divhashmorex
Dziękujemy, za oddzielenie tematu i za porządki :)

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831266  autor: Remington
 26 paź 2015, 00:13
divhashmorex pisze:@Remington, można zablokować SMS-y od wszystkich dostawców, ale nie zawsze to działa. Nie wiem jak oni to blokują.
Masz pewność? Ilekroć zgłaszałem do BOK prośbę o zablokowanie spamu, dostawałem odpowiedź, że obejmuje to tylko firmy wysyłające wiadomości na zlecenie Orange, a te mające mój nr w wyniku mojej aktywności, to muszę sam im zgłaszać. I tak też było, bo dostawałem z jakichś konkursów (niepomarańczowych) smsy, póki sam się tym nie zająłem.
 #831268  autor: Maks SIM
 26 paź 2015, 00:20
Rezygnacja z subskrypcji Orange
Po podaniu numeru jest wysyłane żądanie o usuniecie nr.tel z bazy danych konkretnego usługodawcy.

Informacja: nieobecny na forum do 31.12. - z powodu Świąt Bożego Narodzenia
:) / Szczęśliwego Nowego Roku
 #831269  autor: Rosolak
 26 paź 2015, 01:36
Ja miałem w Orange to samo co Remington. A tak w ogóle, to oni numery z second handu oferują i stąd pełno subskrypcji na nich jest aktywowanych.

W związku z przejściem na abonament, kończę zabawę w testowanie prepaidów i regularnym udzielaniem się na forum. Będę czasem zaglądał.
Życzę wszystkim pełnego zasięgu :-) R.