DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 291 z 483
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 483
 #1134222  autor: kazik20
 29 lip 2022, 12:34
Rozumiem, że cykliczny tylko raz zadziała ustawiony 31 lipca? Potem zamilknie? Czy dopóki będzie kasa?

To jeszcze można się spodziewać armagedonu w postaci opłaty 99zł za utrzymanie zachomikowanych GB. ...i to z dnia na dzień, by nie podmachloili Janusze. To bardzo, bardzo prawdopodobne. Jednak idą bardzo chude czasy na telekomunikacje.
 #1134223  autor: Karlos20
 29 lip 2022, 12:50
kazik20: nie strasz, nie strasz... I nie panikuj, bo Przelew SMS to usługa ratunkowa i dodatkowy kanał doładowań konta - niestety często wykorzystywany do niecnych planów wśród niektórych userów (dlatego już raz był wcześniej zamykany). Tym ruchem wzbudziliby popłoch w liczbie klientów, tym bardziej, że z ostatnich wyników są zadowoleni (dużo kart rozdali dla Ukrainców, sporo z nich nadal może być aktywnych).

Pytasz o ostatnie działanie przelewu cyklicznego. To proste, zadziała jeszcze jeden zaplanowany przelew, zlecony na datę do 31 lipca.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1134224  autor: Remington
 29 lip 2022, 12:59
Nie wiem skąd takie wnioski. Jak dla mnie Abonenci, którzy włączyli usługę Przelew sms w wersji cyklicznej mogą z niej korzystać na niezmienionych zasadach określonych w Regulaminie usługi „Przelew sms”. oznacza wprost, że kto aktywuje do końca lipca przelew cykliczny, temu będzie on działać nadal zgodnie z regulaminem.

Przyczyna zmian pewnie taka jak pisze Karlos20 - nadużycia.
 #1134229  autor: biala1991
 29 lip 2022, 14:11
Tzn. że cykliczny przelew sms aktywowany przed 1 sierpnia będzie normalnie działał po 31 lipca? skończą się tylko przelewy jednorazowe?
Teoretycznie tak chyba powinno być ale praktyka może pokazać co innego, jak to w Orange :D Wolę się zabezpieczyć, na jutro mam zaplanowany przelew cykliczny, czy mogę jednocześnie wykonać przelew jednorazowy? Jeśli tak to kiedy to lepiej zrobić, przed cyklicznym czy po?
 #1134234  autor: kazik20
 29 lip 2022, 14:58
Przecież to całkowicie niezależne zlecenia. Lepiej puść 3 przelewy natychmiastowe po 20gr przez te 3 dni do końca. Trzeba sobie na kilku kartach zaplanować optymalizacje utrzymania numerów i rozkładu środków na nich. Dobrze że chociaż te z 3 dni na to są. Nie tak jak z RWK dla GB. Jednym cięciem odcięli w 2017.

Karlos, ale oni w Orange są jacyś niepoważni. Wprowadzają najpierw komunikaty o zmianach z miesięcznym wyprzedzeniem, a potem o 180 stopni zmiana kursu. :? :shock: Ciekawe jak rozwiną się dyskusje z tym związane na nasz.orange.pl

Tak se myśle jak usługa nierentowna to by chociaż podnieśli se opłate a nie likwidowali przydatną bardzo usługę, a tak to teraz trzeba będzie uważać co się doładowuje bo nie warto szastać kasą która utkwi na dobre w karcie i ani kombinerkami ani dłutem nawet nie wydobędziesz tego już. :roll:
 #1134236  autor: Skyline
 29 lip 2022, 15:25
kazik20 pisze:
29 lip 2022, 14:58
Tak se myśle jak usługa nierentowna to by chociaż podnieśli se opłate a nie likwidowali przydatną bardzo usługę, a tak to teraz trzeba będzie uważać co się doładowuje bo nie warto szastać kasą która utkwi na dobre w karcie i ani kombinerkami ani dłutem nawet nie wydobędziesz tego już. :roll:
Strzelają sobie w kolano.
Ja się nadwyżek pozbywałem przelewem sms, ale skoro mi usuną tą opcję to się od nich wyniosę jak już się uzbiera więcej kasy i będą w zębach oddawać całość środków jako 'zwrot niewykorzystanych środków z doładowań' (minus opłata 20zł). :lol:
 #1134237  autor: biala1991
 29 lip 2022, 15:46
kazik20 pisze:
29 lip 2022, 14:58
Przecież to całkowicie niezależne zlecenia. Lepiej puść 3 przelewy natychmiastowe po 20gr przez te 3 dni do końca. Trzeba sobie na kilku kartach zaplanować optymalizacje utrzymania numerów i rozkładu środków na nich. Dobrze że chociaż te z 3 dni na to są. Nie tak jak z RWK dla GB. Jednym cięciem odcięli w 2017.

Mam większą kwotę na koncie, jednorazowe oczywiście puszczę, przez 3dni to da 15zł ale jeśli jednego dnia można wykonać i przelew jednorazowy i (zaplanowany wcześniej) cykliczny to dlaczego nie skorzystać? Pewnie od sierpnia nawet zaplanowany cykliczny przestanie działać i cała reszta mi przepadnie

Dlatego pytam, kiedy zrobić przelew jednorazowy żeby nie zablokował zaplanowanego na ten dzień cyklicznego, przed cyklicznym czy po? :)
 #1134240  autor: kazik20
 29 lip 2022, 16:39
Ja to interpretuje jednak, że to będzie pierwsza ale nie ostatnia próba przelania przy cyklicznym, bo to tak jakby :roll: prawo nabyte i póki nie spełnią się przesłanki typu wyłączenie samodzielne lub brak środków (według regul.Próba ponowienia automatycznego przekazania środków będzie podejmowana 3 razy co 3 dni, w przypadku 3 nieudanych prób usługa zostanie automatycznie wyłączona) można dalej z tego korzystać! ;-) TAK MYŚLE :? Ustawcie, testujcie ...zobaczymy co wyjdzie w praktyce 8) System ich jest kulawy. Ja też se ustawie, bo niewiele mam do stracenia. Jeden i ten sam numer wyznaczony na przelewie powinien działać jeszcze przez jakiś czas według ich komunikatu.

"biała.." to ci mówie wyżej, że niezależne są te typu przelewów, więc mogą być w ten sam dzień. Kilka latek z tego korzystam to przetestowałem. Wątpię żeby na dzień dzisiejszy coś sie zmieniło w tym względzie. :wink:
 #1134245  autor: biala1991
 29 lip 2022, 17:02
Remington
Ja cykliczny mam już dawno zlecony i jutro przypada standardowy termin jego realizacji (któryś tam tydzień z kolei) a oprócz tego chcę też wykonać jutro przelew jednorazowy o ile jest to możliwe, bo wg regulaminu dziennie można wykonać tylko jeden przelew sms

Kazik
Jak wyżej, przelew cykliczny jest już dawno ustawiony, na sobotę. Czy na pewno nie masz na myśli tego co Remington? Jeśli dopiero ustawiamy cykliczny to on się tego dnia i tak nie wykona tylko dopiero za tydzień i dlatego możemy zrobić przelew jednorazowy, to wiem. Nigdy nie testowałam wykonania w tym samym dniu jednorazowego i ustawionego wcześniej cyklicznego, wtedy to już będą dwa przelewy w jednym dniu. Sprawdzałeś że można?

Artyem
Niedawno Orange informował, że od lipca nie będzie żadnej opłaty za przelew sms a jak to wygląda to wiemy, tak że jak to będzie od sierpnia to się przekonamy w sierpniu. Jak im nie wypali utrzymanie dotychczas ustawionych przelewów cyklicznych to pojawi się nowy komunikat o całkowitym wycofaniu usługi :D
 #1134270  autor: Artyem
 30 lip 2022, 10:19
Bazooka
Cykliczne przelewy włączone przed 1.08 powinny działać dalej zgodnie z tym co przekazał mi konsultant, więc nie wszystko stracone. Ostatnim razem, gdy wyłączali usługę Przelew SMS nie było chyba takiej furtki.
 #1134271  autor: kazik20
 30 lip 2022, 10:43
Po Necie piszą, że powinien być 30 dniowy okres wypowiedzenia na tablicy ogłoszeń wywieszony, bo to usługa a nie promocja i żeby zgłosić sprawe do UOKIK.
Ale jak to interpretować gdy w regulaminie jest "usługa promocyjna"? Chyba nici z tego :|

Zamykają ostatnio wszystkie furty przez co karta staje się kłopotliwa i niezbyt wygodna. Sprawe ową oleją tylko ci co płacą regularnie nolimit 25-30zł. Cała reszta będzie miała karty w koszu.

Miejmy nadzieje, że felernie działające przelewy (według operatora) zostaną za jakiś czas zastąpione inną formą transferowania środków np. w jakichś duetach czy małej zamkniętej grupie numerów, by ograniczyć manipulacje. Jest niby coś takiego we FLEXie, gdzie współdzieli się chyba jakiś środki, ale prędzej namówią na przejście do niego niż stworzą alternatywę na kartach OrFree.
 #1134273  autor: biala1991
 30 lip 2022, 11:01
Artyem pisze:
30 lip 2022, 10:19
Bazooka
Cykliczne przelewy włączone przed 1.08 powinny działać dalej zgodnie z tym co przekazał mi konsultant
z naciskiem na "powinny" :D



Kazik
Też uważam, że coś tu jest nie halo. O zniesieniu opłaty za przelew informowali miesiąc wcześniej chociaż to było na korzyść klienta więc bez problemu mogli wprowadzić to z dnia na dzień. O likwidacji usługi, co niesie tylko negatywne skutki, informują 3 dni przed a przecież przy ograniczeniach ilościowych przelewów nie ma szans przetransferować środków w tak krótkim czasie. Dla jasności, nie mam pretensji, że likwidują przelew sms  (takie ich prawo) tylko dlaczego odbywa się to praktycznie z dnia na dzień? Nawet jeśli było to spowodowane błędnym działaniem systemu (nieregulaminowe pobieranie opłaty) to mogli zostawić decyzję klientowi, czy chce korzystać z usługi i za to nienależnie :D płacić czy z niej zrezygnuje

Ps.
Obydwa przelewy dzisiaj poszły, dzięki :)
 #1134291  autor: zoltan666
 31 lip 2022, 00:17
kazik20 pisze:
29 lip 2022, 11:09
Wszystko jest po staremu. Przelew REGULAR czyści konto do cna i dobrze ;)
Czy REGULAR zadziała, jeśli jako przekazujący będę miał zablokowane połączenia wychodzące?
 #1134294  autor: kazik20
 31 lip 2022, 05:33
Zlecić podczas okresu pasywnego można. Ważne żeby były środki aktywne w terminie realizacji tego przelewu za tydzień lub w kolejnych próbach co 3 dni.

P.S. ogólnie do wątku.
Trzebaby rzecznika zaatakować oficjalnie na ich stronach, co on powie i jak się wytłumaczy z tego dziwnego zachowania w sprawie zawirowań z tą usługą i co tak nagle.
  • Strona 291 z 483
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 483
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 483