DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 254 z 483
  • 1
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • 483
 #1127480  autor: bambusfly
 28 sty 2022, 18:42
Przepraszam że post pod postem. Doładowałem konto 6x5zł. Ważność mam na 2 dni, 75Gb internetu. Na koncie 30zł, czy teraz lepszą opcją jest przedłużyć ważność środków np. 365 dni za 29zł, czy może uruchomić pakiet usług bez limitu za 30zł/31 dni? Jest jeszcze coś jak Konto ważne rok, ale to raczej się nie tyczy pakietu danych. Może ktoś coś pomóc?
 #1127487  autor: Karlos20
 28 sty 2022, 20:04
bambusfly: ZbL nie opłaca się. Nie tak elastycznych opcji jak OFNK.
Przepraszam że post pod postem. Doładowałem konto 6x5zł. Ważność mam na 2 dni, 75Gb internetu. Na koncie 30zł, czy teraz lepszą opcją jest przedłużyć ważność środków np. 365 dni za 29zł, czy może uruchomić pakiet usług bez limitu za 30zł/31 dni? Jest jeszcze coś jak Konto ważne rok, ale to raczej się nie tyczy pakietu danych. Może ktoś coś pomóc?
Wybór jest prosty: *101*365# i wydłużasz kasę + bonusowe GB o 365 dni. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz bonus GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127521  autor: kowcio
 30 sty 2022, 00:21
Ktoś już wie, dlaczego przy aktywnym 5G Pass jest taki słaby transfer w LTE i taka duża utrata pakietów? Zmieniłem APN na Internet zgodnie z zaleceniami, utrata pakietów już się poprawiła na normalną, ale prędkości dalej do 60 Mbps. Nie mogę pojąć, z czego wynika ten lejek? Zgłaszałem to na chacie w tygodniu, to oni oczywiście nic nie wiedzą na ten temat. Próbować oficjalną reklamację? Przyszłościowo chcę mieć dostęp do 5G dla zabawy, ale bez takich ceregieli, że z 250 Mbps robi się 60 w LTE.
 #1127524  autor: Karlos20
 30 sty 2022, 04:46
kowcio: Wyłącz 5G Pass, a szybsze transfery w LTE+ wrócą. To chyba celowe działanie, aby sprawić wrażenie, że 5G było szybsze od LTE+.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127536  autor: kazik20
 30 sty 2022, 13:21
Całkiem możliwe, bo tak jakby to samo robiono w mojej lokalizacji by zniechęcić do HSPA+DC by przejść do LTE. Ale co mnie tam po LTE jak sygnał i tak był słabszy niż z 3G. Wolałem też wykorzystywać nadal stare urządzenia 3G które nie były jeszcze wcale takie stare a prędkości osiągały przyzwoite jak na moje potrzeby. Teraz ponoć LTE już działa dobrze w mojej lokalizacji i trzeba będzie wkrótce chyba zmienić urządzenia. Naturalna kolej rzeczy jak sie zepsują, ale jak działają to nie będe robił sterty sprawnych elektrośmieci ;)
 #1127538  autor: 3G
 30 sty 2022, 13:24
Nie ma już dawno żadnego DC.
W ogóle trzeba być niezłym masochistą by korzystać z 3G kiedy dostępne jest LTE.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1127564  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 09:42
3G: zdarzają się awarie i kłopoty z LTE, wtedy 3G/H+ ratuje Tobie tyłek, tym bardziej, że jest szybsze od EDGE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127574  autor: Krzysiekv
 31 sty 2022, 13:52
Witajcie, mam pytanie odnośnie promocji "Więcej czasu na wszystko" , czy ona przedłuża ważność pakietu rozmów i internetu np. o 365 dni , czy tylko rozmów ? bo nawet w regulaminie takiej informacji nie widzę.
Obawiam się że dotyczy tylko rozmów, dlatego nie rozumię jaka jest różnica między "więcej czasu na wszystko" - 29 zł, od "Konto ważne rok" - 6 zł ( które w regulaminie jasno mówi o rozmowach) .

Oprócz tego mamy jeszcze "Więcej czasu na internet" tu od razu wiadomo o co chodzi.

Ogólnie szukam czegoś do monitoringu GPS , który potrzebuje internetu , ale wysyła też sms-y. Dlatego zastanawiam się co kupić , czy jak wezmę orange na kartę doładuję i uruchomie usługę WIęcej czasu na wszystko to będę przedłużony pakiet internet i rozmowy na rok , czy musze osobno "więcej czasu na Internet" oraz "Konto ważne na rok" by mieć przez rok działającego sima z sms-ami i internetem ?
 #1127580  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 15:47
Mamy kilka opcji. Wykluczających się ze sobą. W skrócie:
> RWK za 6 zł = przedłużamy tylko złotówki główne. Nie gryzą się z bonusem GB po doładowaniach w OFNK. Pułapka: operator pobiera każdorazowo 6 zł za usługę, nie kumuluje ważności złotówek.
Uwaga (kolejne pułapki): aktywacja darmówek w Orange kasuje dodatkowo GB bonusowe w OFNK, a także Numeru Bez Limitu powoduje skrócenie ważności konta do 30 dni. Wówczas złotówki przedłużymy na rok za 29 zł usługą "Więcej czasu na wszystko", nie tracąc tych korzyści.
Wysłanie START na 8002 oraz wyrażenie zgody na pobranie 6 zł włączy ponownie jednorazowo RWK i przywróci otrzymywanie GB w OFNK, a wyłączy darmówki do Orange oraz NbL.
> także za 29 zł na rok (Więcej czasu na internet) przedłużamy kasę główną, ale dodatkowo 365 dni ważności zyskują GB po zasileniach w OFNK. W porównaniu do RWK za 6 zł możemy wielokrotnie sumować ważność środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127583  autor: Krzysiekv
 31 sty 2022, 16:51
Ale czy tylko konto główne czy bonusy również. Bo te regulaminy są strasznie nieprecyzyjne.
W "Więcej czasu na internet" - Abonent ma możliwość odpłatnego przedłużenia ważności zgromadzonych bonusowych środków na Internet (dalej „Bonus”)
W "Więcej czasu na wszystko" - W ramach Usługi Abonent ma możliwość odpłatnego przedłużenia ważności środków zgromadzonych na Koncie Głównym (dalej„Konto”) I teraz bądż mądry czy bonusy wliczają się do konta głównego czy, żyją obok niego ?

Aktualizacja: Z tego co zrozumiałem czytając regulaminy, to wychodzi na to że chyba mamy dwa rodzaje kont w ramach jednego sima, tj. konto główne i konto bonusowe. W tym tkwi cały podstęp. Ponieważ :
- promocja "Więcej czasu na wszystko" dotyczy środków zgromadzonych na koncie głównym
- Z kolei promocja "Więcej czasu na internet" odnosi się do środków bonusowych, czyli GB na internet, który rozdają przy każdym doładowaniu, czego jest najwięcej.
A zatem gdybym chciał mieć ważne na rok środki odnośnie internetu oraz SMSów to bym musiał skorzystać z obu promocji , czyli wydać 60 złotych ! ( co odpada) ... czy dobrze rozumuję ?
Bo ja potrzebuje do GPS-a internet i SMSy
 #1127587  autor: Karlos20
 31 sty 2022, 18:10
Krzysiekv:
"Więcej czasu na wszystko" = kasa główna + włączone darmówki w Orange i/lub darmowy numer w dowolnej sieci.
"Więcej czasu na internet" = kasa główna + bonus GB.
Źle kumasz. Jeśli chcesz mieć rok ważności kasy i GB po zasileniach, płacisz 29 zł w ramach opcji "Więcej czasu na internet".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127591  autor: darekka
 31 sty 2022, 20:22
Wiele razy było to wałkowane-nazwy tych usług są mocno wprowadzające w błąd: "Więcej czasu na wszystko" wydłuża tylko kasę i ważność konta, a "Więcej czasu na internet" wbrew sugestii w nazwie nie wydłuża tylko GB ale i ważność konta głównego w"gratisie"-ot taka wesoła dowolność nazewnictwa...

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1127645  autor: kazik20
 01 lut 2022, 21:38
3G pisze:
30 sty 2022, 13:24
Nie ma już dawno żadnego DC.
W ogóle trzeba być niezłym masochistą by korzystać z 3G kiedy dostępne jest LTE.
Jest , jest. Ciągle jest w pewnych lokalizacjach. A poza tym jestem EKO skoro urządzenie jeszcze mi działa. Nawet mam fajną antenę do modemu 3G która sporo kosztuje. Jak sie zepsuje ze starości (a jest na dworze) to wymienię na LTE ;) bez obaw.

Co do reszty dyskusji w wątku to chyba ja sie nie musze marwić o jakieś tam RWK za 6zł skoro regularnie doładowuję od 5 do 50zł i pilnuje terminów by się nie przeterminować więcej niż 7dni od wygaśnięcia środków. Z samego faktu doładowania mam przesuwaną ważność wszystkiego, wiec 6zł w kieszeni zostaje :)

Ja wolałbym się dowiedzieć czy jeszcze przelew sms wciąż przedłuża ważność środków do 5dni? Kiedyś tak było. Tylko złotówki, ale zawsze.
 #1127648  autor: 3G
 01 lut 2022, 23:45
Wiesz co to jest DC w ogóle? Musisz mieć dwie nośne, tymczasem została jedna i to na U900. A i to wyłączają powoli, na razie T-Mobile, Orange będzie następny: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... u-co-robic

Antenę 3G możesz wykorzystać z powodzeniem do LTE, tylko nie będziesz miał MIMO. Powiem więcej - mam dwóch takich użytkowników, którzy do dziś używają takich anten osiągając przyzwoite prędkości w LTE. Oczywiście ja bym te anteny wymienił albo dołożył drugą "pojedynczą" by uzyskać MIMO 2x2, ale jeśli jednemu wystarcza 50-60 Mb/s, zaś drugiemu 30 Mb/s i nie chcą na razie inwestować w sprzęt to nie czemu nie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1127657  autor: kazik20
 02 lut 2022, 12:35
Modem taką technologie wyświetla. W jednym sofcie HSPA+DC w drugim HSPA+. Czasem też inne wyświetla, ale w specyfikacji to to nie ma napewno LTE jak i inne moje urządzenia. Antena to też kwestia typu wtyczki, zapewne do nowych modemów nie będzie już pasować ;)
  • Strona 254 z 483
  • 1
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • 483
  • 1
  • 252
  • 253
  • 254
  • 255
  • 256
  • 483