DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 115 z 483
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 483
 #1064455  autor: zoltan666
 04 lut 2019, 22:08
Mam sporo jeszcze GB z Grunwaldu i ten kod za 30 zł. na przedłużenie jego ważności może być niezłym rozwiązaniem. Na pewno to jest najprostsze rozwiązanie, ale nie najtańsze. Taniej wyjdzie doładować za 50 zł. co 90 dni i środki sprzedać jako Przelew sms, no ale z tym jest więcej zachodu. Mam jeszcze trochę czasu, więc trzeba będzie to przemyśleć, bo do tej pory było tylko jedno wyjście z tej sytuacji,a teraz są już dwie możliwości.
 #1064462  autor: lukasgta
 04 lut 2019, 23:09
Czy moje rozumowanie jest poprawne?
Ładuję OFnK za 30 zł, otrzymuję 15GB[ważny 1m-c] za doładowanie, za te 30zł wykupuję rok ważności internetu.
Finalnie za 2,5zł/m-c mam 1,25GB[12miesięcy]
[2,31zł/m-c; 1,15GB wariant 13miesięcy].
 #1064475  autor: unnameduser
 05 lut 2019, 08:12
sylwekZolkusza pisze:
04 lut 2019, 21:47
Remington pisze:
04 lut 2019, 21:31
Na pewno się sumują? Czyli 2 smsy po 30 zł dadzą 2 lata ważności?
Dzisiaj wieczorem tak było, 2 lata zostałem bez problemu, używałem kodu, *101*365#
To jest niezgodne z regulaminem :mrgreen: Ciekawe, czy to tylko chwilowe, czy też będą przymykać oko na ten błąd przez lata.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1064504  autor: grzegorzsad
 05 lut 2019, 18:02
koszalineo941268 pisze:
04 lut 2019, 19:56
Jest odpowiedź na reklamację:
otrzymaliśmy Pana zgłoszenie, które dotyczyło rozliczania połączeń internetowych.
W pierwsze kolejności transfer rozliczany jest z bonusu za doładowanie konta w taryfie Orange Free Na Kartę.
Po wykorzystaniu bonusu opłata za transfer danych jest rozliczana w ramach aktywnych usług obniżających koszty transferu danych lub jest zgodna z obowiązującym Abonenta cennikiem usług w ofercie Orange Free na kartę ( pkt 13 regulaminu Internet Za darmo).
Przykro nam, ale nie uznaliśmy Pana reklamacji.
Zwracam uwagę na brak pouczenia o wyczerpaniu drogi postępowania reklamacyjnego i prawie dalszego dochodzenia roszczeń oraz brak ciągłości korespondencji (nie zacytowano mojego zgłoszenia). Na rozstrzygnięcie reklamacji nie mogę się ustosunkować, albowiem "Uwaga! Wiadomość została przesłana z adresu służącego wyłącznie do wysyłania. Nie należy na nią odpowiadać." Komedia.
Mam to samo około 800 Gb z Grunwaldu uruchomiłem 7 dni 7 zł , dane pobieranne z Grunwaldu a zyskiwany pakiet internet po 7 dniach przepadnie. Nieładnie ze strony Orange.Jeśli nie zmieni się kolejność pobierania to pewne zrezygnuję z 7zł/7dni rozmowy bez limitu nie są mi niezbędne.Daj znać jak rozwija się Twoja reklamacja.Czy złożyłeś skargę do UKE.
 #1064505  autor: asdaf
 05 lut 2019, 18:14
Remington pisze:
04 lut 2019, 21:31
sylwekZolkusza pisze:
04 lut 2019, 20:18
tele2017 pisze:
04 lut 2019, 16:52
A niech kto przetestuje czy kumulacja właśnie zadziała.
bo piszą że przedłużenia to +7, +30 i +365 dni.
Daty sumują się, nie trzeba uruchamiać w ostatnim dniu, można kumulować kilka pakietów czyli kilka LAT.
Mamy tutaj do czynienia z płatnym RWK.

Na pewno się sumują? Czyli 2 smsy po 30 zł dadzą 2 lata ważności?
Na stronie orange.pl podają, że się sumują. https://zapodaj.net/54681836c96a9.png.html
 #1064514  autor: tele2017
 05 lut 2019, 19:29
Jakby znowu były jakieś nadużycia ze strony januszów z allegro to może zamiast robić całkowite ukrócenie młodej promocji, lepiej by było ustawić limity na aktywacje przedłużenia.
Np. na rok przedłużenie nie częściej niż co pół roku aktywacja, a na miesiąc nie więcej niż trzykrotność tego okresu. Albo na jedną zarejestrowaną osobę max 3 karty na rok.
ale myślę że nie bardzo januszom będzie się opłacać taka zagrywka z dopłacaniem wielokrotności 30zł do interesu. Będą zapewne sporadyczne przypadki.

Ja już dawno apelowałem do orange o zakaz handlowania doładowanymi kartami bonusowymi w internecie. Wystarczyłoby skutecznie ścigać delikwentów.

Generalnie ja narazie nie potrzebuje przedłużać swego grunwaldu bo do końca kwietnia jest. A potem trzeba będzie dwa telefony i tak zasilić staruszkom po 2x25zł przelewem sms bo z Neta nie korzystają. Także narazie na pół roku mam sprawę z głowy i to za darmo. Potem się pomyśli o płatnym przedłużeniu za 30, o ile korzystne zasady się utrzymają.

30 to jednak jakiś zawsze wydatek, a jak kto ma przekazać przelewy sms to lepiej za darmo przedłużać doładowaniem po 50.

Korci jednak żeby zrobić 3x30 i mieć sprawe w pełni bezpieczną na 3 latka dla grunwaldu :) :? bo przyznam że notorycznie korzystając przez ostatnie prawie dwa lata z drobnych promocji darmowych GB a to z meczów, a to z okazji 20lecia, a to z majówek i mikołajek i teraz feriowych GB, jakoś mało tego grunwaldu ubyło przez 19miesiecy :wink: :-D
Ostatnio zmieniony 05 lut 2019, 19:45 przez tele2017, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1064517  autor: sylwekZolkusza
 05 lut 2019, 19:53
Wyciąg z regulaminu.
4. Abonent może dokonać przedłużenia ważności Bonusu dowolną ilość razy.
5. Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za
darmo”,
c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych
usług.
Regulamin nie kłamie.
 #1064595  autor: marcin19883
 06 lut 2019, 16:25
bazooka pisze:
06 lut 2019, 15:08
Czy ktoś już szukał wydłużania w apce Mój Orange :?: Nie mogę znaleźć...
Obecnie appka, to jeden wielki chaos, po zmianach w ofercie. Trzeba poczekać na aktualizacje, tak mi konsultant powiedział.
 #1064614  autor: koszalineo941268
 06 lut 2019, 19:18
Jest odpowiedź na ponowną reklamację:
Potwierdzam przekazane wcześniej informacje, przy aktywnym na koncie bonusie za doładowanie i usłudze Rozmowy i SMS bez limitu do wszystkich + pakiet GB połączenia internetowe rozliczają się w pierwszej kolejności z przyznanego bonusu. Techniczne współdziałanie usługi i bonusu dostosowaliśmy do zapisów Regulaminu.
Rozumiemy Pana wątpliwości w powyższym zakresie, jednak zapisy pkt 31 regulaminu Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB, na które się Pan powołuje, dotyczą kaskady rozliczania środków tylko w odniesieniu do środków zgromadzonych w formie złotówek na Koncie Promocyjnym lub Głównym, a nie kolejności rozliczania internetu w sytuacji posiadania transferu z różnych źródeł tj. np. z wykupionych usług czy promocji.
Stan faktyczny określa usługodawca. Kluczowe są też zapisy regulaminu Internet za darmo w którym informujemy, że bonus rozlicza się przed aktywnymi usługami obniżającymi koszty transferu danych.
Mając na uwadze powyższe, podtrzymujemy decyzję wyrażoną w poprzedniej odpowiedzi. Nie możemy uznać Pana zgłoszenia.
Pana sprawa to skarga na ofertę i nie podlega przepisom o postępowaniu reklamacyjnym. Z tego względu w naszych odpowiedziach nie zamieściliśmy przypisu o którym Pan wspomina.
Zachęcamy do skorzystania z aplikacji na telefon mój Orange, która ułatwi kontrolę kosztów i usług w przyszłości.
 #1064615  autor: Remington
 06 lut 2019, 19:28
Jeśli nazwałeś coś reklamacją, to nią to jest. Oni nie mają przyznanego prawa do interpretacji co jest skargą, a co reklamacją i tym samym pod jakie przepisy podlega. Mogą jedynie uznać reklamację za zasadną lub nie.

Warto byś złożył skargę do UKE na dwie sprawy:
1. Kolejność rozliczania danych, przy czym musisz powołać się na konkretne zapisy regulaminów.
2. Traktowanie przez operatora reklamacji jako coś innego i umyślne niestosowanie ustawowych przepisów, na to wystarczy treść Twojej reklamacji i tej dziwnej odpowiedzi.

Daj znać jak poszło!
 #1064623  autor: adik
 06 lut 2019, 20:32
marcin19883 pisze:
06 lut 2019, 17:39
adik pisze:
06 lut 2019, 17:28
ja zostałem na wersji 4,6 apki, powyżej mniej rzeczy pokazuje, głównie info o internecie.
4.6? To masz za darmo rozmowy telefoniczne z konsultantem?
nie wiem, bo nie na tym zależy mi w apce.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
  • Strona 115 z 483
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 483
  • 1
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 483