DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 142 z 478
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 478
 #1078039  autor: jarekt
 09 sie 2019, 13:02
Ale widzisz, że to nie jest standardowy tryb typu:
"Wyślij TAK aby potwierdzić włączenie usługi i bezpowrotne skasowanie GB"
tylko:
"Wyślij REZ w ciągu 15 minut aby zatrzymać skasowanie GB".

A co jeśli zignorujesz tego SMSa z dziesiątków powodów jakie mogą się do tego przyczynić? Odpowiedź: kasacja GB.
A co jeśli go nie zauważysz z 10 powodów, które mogą to spowodować? Odpowiedź: kasacja GB.
A co jeśli akurat padnie bateria, a jesteś w terenie i nie masz powerbanku? Odpowiedź: kasacja GB.
I tak dalej...

Sporo osób będzie chciało jednak włączyć ten darmowy nolimit w sieci i nie będzie nawet podejrzewała, że to wszystko jest tak zorganizowane, i że GB przepadają.
 #1078049  autor: jarekt
 09 sie 2019, 14:33
asdaf pisze:
09 sie 2019, 13:57
jarekt pisze: A co jeśli akurat padnie bateria, a jesteś w terenie i nie masz powerbanku?
Rozbawiłeś mnie. Ostatnie co robię przed padnięciem baterii to zmieniam taryfę ;) :smt006 Nie obraź się to tylko żarty.
Ale nie zmieniasz taryfy tylko włączasz dodatkową darmową usługę nolimitu na sieci własnej.

Czyli np. jesteś w terenie, nie masz innego pakietu na rozmowy, a przychodzi Ci nagle ochota czy potrzeba porozmawiać dość długo z kimś z Orange, włączasz więc ten darmowy nolimit, bo sobie o tym przypomniałeś że coś takiego jest, a masz jeszcze tego SMSa z ostatniego doładowania, więc łatwizna...

Scenariuszy może być sporo. Myślę, że nie każdy non-stop monitoruje naładowanie aku, choć z drugiej strony ciągłe zerkanie na ikonkę naładowania czy procenty, to jednak znak naszych czasów.

Ja oczywiście często daję skrajne przykłady, żeby pokazać jakie mogą być konsekwencje ale one się zdarzają!

Albo: nieświadomy niczego użytkownik przed zaśnięciem włącza ten nolimit ("żeby na rano już na 100% było włączone"), wyłącza/ścisza fona i idzie spać.
Rano darmowy nolimit jest (bo nie zgłoszono w ciągu 15 minut sprzeciwu), a GB wyzerowane...

Kilka milionów klientów prepaida jest w Orange i większość to OFnK, a sporo z nich ma masę GB na koncie. Ilu spośród nich jest takich jak Ty, ja czy @Remington? 100 tysięcy? Milion? A może tylko 2-3-cyfrowa garstka?


PS. Żeby mnie zdenerwować, albo żebym się obraził, to trzeba się dość mocno postarać :)
Ostatnio zmieniony 09 sie 2019, 14:40 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1078050  autor: asdaf
 09 sie 2019, 14:36
Remington pisze: Skuteczniejsza byłaby prośba o potwierdzenie.
Zgadzam się. Tak właśnie jest przy zlecaniu przelewu SMS na inny numer. I w tym przypadku powinno być identycznie.
@jarekt Ty mnie nie musisz przekonywać bo obaj jesteśmy tego samego zdania i obaj wiemy dobrze o co chodzi.
Swoim postem chciałem zasygnalizować, że operator jednak coś tam informuje klienta o "pewnych stratach" po włączeniu usługi a nie tylko zyskach.
 #1078056  autor: Remington
 09 sie 2019, 15:44
@jarekt,
odnośnie szacowania ilu jest tzw. świadomych użytkowników, to jakieś 10 lat temu czytałem, że to jest stałe niezależnie od czasu i wynosi ok. 2%. Szacunek ten udało mi się wręcz idealnie potwierdzić na żywym organizmie, w postaci danych z pewnej instytucji. Zakładając, że jednak postęp technologiczny aż tak zszedł pod strzechy, że ta liczba wzrosłaby aż o połowę (w co nie wierzę) to wciąż byłaby to kropla w morzu, garstka jak powiedziałeś.

My i wszyscy stali bywalcy tego forum i portalu jesteśmy "freakami", interesujemy się tym. Natomiast osoby o innych zainteresowaniach interesują się czymś innym od sztuki, przez nauki ścisłe i wiedzę specjalistyczną, po kulinaria. Ich ubogość iPhonów czy braki w ofertach w ogóle nie boli, bo telefon służy im do dzwonienia, smsowania i siedzenia w internecie.

Dlatego warto, aby wszystkie kruczki, pułapki jak ten SMS itd. uwidaczniać, ostrzegać itd. (jak w wątku ze starterami z Allegro), bo jeśli choć jedna osoba na to trafi i się uświadomi, to będzie dobrze 😊.
 #1078275  autor: Kudu
 12 sie 2019, 17:52
Z tym SMS o darmo w Orange to chyba już nieaktualne, bo dwa doładowania zrobiłem i nic mi nie przyszło takiego. Tylko podsumowanie bonusów na internet i informacja o podwójnym bonusie w wakacje.... A flex faktycznie dużo lepiej, choć nadal da się taniej to samo znaleźć.
 #1078298  autor: Tomkiz
 12 sie 2019, 21:52
RIP Orange Zawsze Bez Limitu, 2019-2019. Ta taryfa już nie ma żadnych plusów w porównaniu do innych (Flex to mimo wszystko oferta na kartę a nie abonament). Tyle samo GB we Flex za 1zł mniej, do tego roaming UE i Social Pass. Kto wymyśla te oferty w Orange, że Zawsze Bez Limitu miało jakiś sens przez... 2 tygodnie?
 #1078432  autor: bombelos
 13 sie 2019, 21:40
Doładowałem za 5 pln 12.08 ok 10.00 to GB będa ważne 12.08, 13.08 i 14.08 do końca dnia czy 10.00 ??
W moj orange mam ze Gb wpływa za 1 dzien 14.08
A jeśli dzwonić moge 3 dni (16.08.2019) to od dzisiaj tj 13.08 to 16.08 będe mogł dzwonić czy już nie ?
A jesli było to przepaszam bo nie mogę tego odszukać
 #1078433  autor: Karlos20
 13 sie 2019, 21:44
Bonus po doładowaniu jak i ważność sald jest ważna zawsze do godz 23:59:59 ostatniego dnia ważności. Na szczęście to nie Plus.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078443  autor: Karlos20
 13 sie 2019, 22:13
Dla mnie jest uczciwiej mieć pakiet/saldo ważne w całym dniu aktywacji pakietu/salda + ilość dni, niż dni liczone już od momentu jego włączenia (większe ryzyko utraty środków czy blokady wychodzących, jeśli ktoś zapomni np doładować konta).
Zawsze to jeden dzień dłużej możemy się cieszyć z usługi, pakietu czy ważności konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078655  autor: Window
 16 sie 2019, 20:47
Tomkiz pisze:
12 sie 2019, 21:52
RIP Orange Zawsze Bez Limitu, 2019-2019. Ta taryfa już nie ma żadnych plusów w porównaniu do innych (Flex to mimo wszystko oferta na kartę a nie abonament). Tyle samo GB we Flex za 1zł mniej, do tego roaming UE i Social Pass. Kto wymyśla te oferty w Orange, że Zawsze Bez Limitu miało jakiś sens przez... 2 tygodnie?
Może się okazać że tą ofertę za 25 zł wyłączą i będzie Orange zawsze bez limitu i Orange Flex. Oni zawsze to robią jak Filip z Konopii
 #1078756  autor: Tomkiz
 18 sie 2019, 09:36
Window pisze:
16 sie 2019, 20:47
Tomkiz pisze:
12 sie 2019, 21:52
RIP Orange Zawsze Bez Limitu, 2019-2019. Ta taryfa już nie ma żadnych plusów w porównaniu do innych (Flex to mimo wszystko oferta na kartę a nie abonament). Tyle samo GB we Flex za 1zł mniej, do tego roaming UE i Social Pass. Kto wymyśla te oferty w Orange, że Zawsze Bez Limitu miało jakiś sens przez... 2 tygodnie?
Może się okazać że tą ofertę za 25 zł wyłączą i będzie Orange zawsze bez limitu i Orange Flex. Oni zawsze to robią jak Filip z Konopii
Wtedy również nie miałoby to sensu bo obydwie oferty to prepaid.
  • Strona 142 z 478
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 478
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 478