DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 252 z 483
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 483
 #1126609  autor: Blazer
 09 sty 2022, 06:31
biala1991 pisze:
08 sty 2022, 15:17
I tu jest haczyk, konieczność ciągłego odnawiania usługi powoduje, że oferta na kartę staje się gorszym więzieniem niż abonament :D
Czy ja wiem czy to taki trafiony argument?
Przy pakietach cyklicznych 7/31 dni usługa się sama odnawia jedyne o czym trzeba pamiętać to doładowanie konta, ale wystarczy 100zł by mieć 4 miesiące z głowy. Dodatkowo 3 dni przed odnowieniem przychodzi SMS z info. Ja mam np. 1TB w telefonie+ 2,5TB na internet, gdzie odnawia mi się odpowiednio ~60GB/140GB msc/7dni.
Jedyna wada jaka była to sprzęt trzeba sobie kupić na wolnym rynku, ale obecnie nie ma to już żadnego znaczenia.
 #1126612  autor: biala1991
 09 sty 2022, 07:51
Nie chodziło mi o pamiętanie o zapewnieniu środków (bo tego trzeba pilnować niezależnie od wariantu usługi) tylko o uwiązanie w ofercie na kartę, która z założenia ma dawać użytkownikowi swobodę wyboru. Oferta Orange z przyrastającym co miesiąc GB to w pewnym sensie pułapka, im więcej przybywa GB tym trudniej przerwać odnawianie, bo wtedy licznik się zresetuje. W abo przynajmniej po dwóch latach kończy się umowa i można zmienić ofertę/operatora a tutaj po dwóch latach kumulowania, pomimo że brak oficjalnego cyrografu, ciężko będzie zrezygnować ze względu na nagromadzone GB.
Stracę motywację, żeby tu zaglądać, co mi po informacjach o nowych promocjach u innych operatorów skoro i tak nie będę mogła z nich skorzystać, bo ugrzęzłam w Orange.. na kartę :D
 #1126615  autor: szunaj
 09 sty 2022, 09:33
biala1991 pisze:
09 sty 2022, 07:51

Stracę motywację, żeby tu zaglądać, co mi po informacjach o nowych promocjach u innych operatorów skoro i tak nie będę mogła z nich skorzystać, bo ugrzęzłam w Orange.. na kartę :D
A po co tutaj zaglądać jeśli ugrzęzłaś w abonamencie?
 #1126619  autor: forum_tg
 09 sty 2022, 10:56
@szunaj
np. bo niektórzy lubią wiedzieć co się dzieje na rynku telekomunikacyjnym, bo pomagają w doborze ofert znajomym, bo kupują okresowo karty pre-paid gdy są promocje itd. Powodów jest dużo.
Twoim tokiem myślenia, można w ogóle nie wchodzić na tego typu serwisy, bo przy Abo jest się "uwiązanym" najczęściej na 24 miesiące.
 #1126629  autor: Blazer
 09 sty 2022, 12:42
biala1991 pisze:
09 sty 2022, 07:51
(...) Oferta Orange z przyrastającym co miesiąc GB to w pewnym sensie pułapka, im więcej przybywa GB tym trudniej przerwać odnawianie, bo wtedy licznik się zresetuje. (...)
Czy to wina Orange że przygotowało dobrą ofertę w rozsądnych pieniądzach? Skoro starcza mi GB, i wydaje 25-30zł, a konkurencja nie ma nic do zaoferowania to problem jest jedynie w słabych ofertach innych firm, a nie w tym że oferta pomarańczowych spełnia moje wymagania. Poza tym brawa dla zarządzających że potrafią uwiązać klienta nawet w ofercie na kartę.
Jeżeli konkurencja zaproponuje np. prawdziwy no limit internetu 5G z wysokimi prędkościami w rozsądnych pieniądzach to nie widzę problemu na zmianę. Wszyscy siedzą w Orange bo to im się zwyczajne opłaca. Oferta z kumulacją jest tylko dla "starych klientów" co ja akurat doceniam bo rzadko się zdarza że stały klient ma lepiej niż nowy.
W abo przynajmniej po dwóch latach kończy się umowa i można zmienić ofertę/operatora a tutaj po dwóch latach kumulowania, pomimo że brak oficjalnego cyrografu, ciężko będzie zrezygnować ze względu na nagromadzone GB.
Skoro w abo po dwóch latach zmieniasz operatora/ofertę, to znaczy że poprzednia oferta nie była dopasowana do Twoich potrzeb- czy to cenowo, czy to ilością GB/minut/SMS.
Stracę motywację, żeby tu zaglądać, co mi po informacjach o nowych promocjach u innych operatorów skoro i tak nie będę mogła z nich skorzystać, bo ugrzęzłam w Orange.. na kartę :D
Polecam wchodzić na forum, chociażby po to żeby wiedzieć co szykuje operator - oferta na kartę jakkolwiek dobra zmienia się i w ciągu 2 lat (tyle co trwa abonament) może dojść do 10 zmian z których 2-3 będą istotne ze względu na opłacalność oferty (w ofercie Orange na kartę było tak np. przy zmianie kumulacji środków, opcji rok ważności konta, kasowaniu GB po wysłaniu sms na darmowe rozmowy itp. )
Poza tym ofertę dopasowuje się do potrzeb-np. w firmie mamy komórkę która służy tylko do dzwonienia, dlatego też choćby mi dawali miliard GB za 99zł to i tak nie ma to dla nas żadnego znaczenia bo wolę 1GB+no limit rozmów za 19,90zł.
 #1126638  autor: Karlos20
 09 sty 2022, 13:56
Remington:
Elastyczne Pakiety Internetowe się sumują. Zarówno pod względem GB jak i ważności (możliwe, że ważność GB ma wpływ na ważność konta głównego - logiczny jest warunek aktywnych wychodzących, aby móc skorzystać z neta). Możesz mieć pakiet nieodnawialny i cykliczny. Wystarczy kasa na koncie. Prosty przelicznik: 1GB / 1 zł / 1 dzień. Trzeba wiedzieć, że te środki schodzą po GB zdobytych po zasileniach w OFNK i/lub po GB z no-limitów.
Info >> https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 22c7d1.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126643  autor: polskiejablka
 09 sty 2022, 14:34
@biala, zamiast co miesiąc włączać jednorazowy nolimit, można co 3 miesiące opcję cykliczną wyłączyć i włączyć ponownie, i dopóki promocja będzie trwała, dopóty podwojenie będzie przy każdym przedłużeniu.

Wcześniej pytałaś o kwestie zarządzania numerami w MO. Na dole strony jest taka informacja:
Jak mogę dodać nowy numer do konta?
(...)
Jeśli chcesz zarządzać usługami rodziny czy firmy, a są one zarejestrowane na inną osobę, to możesz je dodać do aplikacji (podając przypisany do nich adres e-mail i hasło).
Nie wiem jak to wygląda w praktyce, nie używam apki. :D A na www w nowym MO można zmienić numer "autoryzacji SMS", ale też nie wiem, jak to wygląda w przypadku posiadania kilku numerów na siebie, a tym bardziej na kogoś.
 #1126645  autor: biala1991
 09 sty 2022, 16:32
Szunaj
korzystam z numeru na kartę :)

Blazer
Ofertę Orange oceniam z perspektywy przeciętnego użytkownika, który przy cyklicznej usłudze z przyrostem GB więcej będzie gromadził niż zużywał, dlatego zamiast zalety widzę w tym pułapkę, z której pomimo braku umowy, trudno będzie wyjść gdybym miała kaprys skorzystać z promocji w innej sieci. Nie przeczę, że dla GB-żerców to może być świetna propozycja, ja nie potrzebuję setek GB więc duża paczka netu w Orange (kumulujący się pakiet+bonus z doładowania) nie przemawia na korzyść tej oferty, z mojego punktu widzenia w niczym nie odbiega od pakietów innych operatorów, którzy w cenie 25zł oferują NL z mniejszymi ale satysfakcjonującymi mnie paczkami neta (to tak jak z Twoją firmową komórką :D ). Jest tylko jedna różnica, która wbrew pozorom działa na niekorzyść  Orange, zwiększający się pakiet, który po nabiciu licznika staje się kulą u nogi i nie pozwala zmienić oferty gdy przyjdzie taka ochota :D

Polskiejabłka
Dzięki, to dobre rozwiązanie :) Dostrzegam też dużą zaletę NL jednorazowych i za to muszę Orange pochwalić, możliwość włączenia kolejnego pakietu przed wygaśnięciem starego a więc opcja z comiesięczną aktywacją jednorazowego pakietu nie będzie tak kłopotliwa jak mi się to wcześniej wydawało, bo mogę to zrobić w dogodnym momencie, np. w przeddzień.

Co do MO to Asdaf już wyjaśnił :)
 #1126648  autor: koszalineo941268
 09 sty 2022, 16:48
polskiejablka pisze:
09 sty 2022, 14:34
@biala, zamiast co miesiąc włączać jednorazowy nolimit, można co 3 miesiące opcję cykliczną wyłączyć i włączyć ponownie, i dopóki promocja będzie trwała, dopóty podwojenie będzie przy każdym przedłużeniu.
Ale przy każdym włączeniu opcji cyklicznej licznik odnowień się resetuje i liczy od początku? Czyli co kolejne włączenie w wersji tygodniowej dostajemy odpowiednio 8, 10, 12 GB?
 #1126651  autor: Karlos20
 09 sty 2022, 16:51
Wyłączenie opcji cyklicznej starych no-limitów kasuje licznik bonusowy +1GB za każde odnowienie. Naliczanie bonusu za odnowienie odbywa się od początku. Przy pakietach nowszych (po 19.09.2019) nie ma licznika bonusowego i można dowolnie włączać różne opcje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126657  autor: Remington
 09 sty 2022, 18:12
Karlos20 pisze:
09 sty 2022, 13:56
Remington:
Elastyczne Pakiety Internetowe się sumują. Zarówno pod względem GB jak i ważności (możliwe, że ważność GB ma wpływ na ważność konta głównego - logiczny jest warunek aktywnych wychodzących, aby móc skorzystać z neta). Możesz mieć pakiet nieodnawialny i cykliczny. Wystarczy kasa na koncie. Prosty przelicznik: 1GB / 1 zł / 1 dzień. Trzeba wiedzieć, że te środki schodzą po GB zdobytych po zasileniach w OFNK i/lub po GB z no-limitów.
Info >> https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 22c7d1.pdf

Nieodnawialne sumują GB oraz ważność, a jak właśnie jest z odnawialnymi? Kolejność schodzenia jest świetna, dzięki temu w kraju zużywam tylko to co mam z bonusów za doładowania, a w tym czasie dane do wykorzystania w UE grzecznie kumulują mi się co miesiąc - jeśli jest jak pytam. Bo jak na razie w celu uzyskania tego efektu nabiłem wiele jednorazowych.
 #1126662  autor: darekka
 09 sty 2022, 19:21
W opcji cyklicznej też się GB kumulują, a ich ważność wydłuża o okres trwania nolimitu 7 lub 31dni.

Akurat stara opcja kumulacji z przyrostem+1GB jest super świetna i ma duż grupę fanów-to oferta dla specyficznej grupy i świetnie skrojona przez operatora(nie jest to abo i nikogo na siłę nie trzymają ale jednocześnie świetne warunki oferty nie zmuszają do szukania alternatywy -tu jest wszystko co potrzeba). Dla skoczków promocyjnych są inne oferty i to jest świetne w naszym rynku telko, że wszyscy mogą znaleść to co im odpowiada.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1126713  autor: 3G
 10 sty 2022, 19:42
biala1991 pisze:
09 sty 2022, 16:32
Ofertę Orange oceniam z perspektywy przeciętnego użytkownika, który przy cyklicznej usłudze z przyrostem GB więcej będzie gromadził niż zużywał, dlatego zamiast zalety widzę w tym pułapkę, z której pomimo braku umowy, trudno będzie wyjść gdybym miała kaprys skorzystać z promocji w innej sieci.
biala1991 pisze:
09 sty 2022, 16:32
Jest tylko jedna różnica, która wbrew pozorom działa na niekorzyść  Orange, zwiększający się pakiet, który po nabiciu licznika staje się kulą u nogi i nie pozwala zmienić oferty gdy przyjdzie taka ochota :D
Strasznie dziwnie to pojmujesz :) Pomyśl inaczej: wydajesz 25zł czy tam ileś na no limit, masz dużo netu. Jeśli nie wykorzystujesz tego i nawet połowa miałaby "przepaść" to co z tego? W uproszczeniu u każdego opa płacisz tyle samo, tu możesz skumulować dużo GB - czy to realny problem? :shock: Co innego gdybyś płaciła za te GB dodatkowo.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1126747  autor: darekka
 11 sty 2022, 13:18
Albo ja gupi jestem albo w linkach są błędy wpisane przez Orange, bo tytuły mówią o starej wersji llub w drugim linku o nowej z MMSami, a niżej treść sugeruje, że zmiana dotyczy nowej wersji...to w końcu czego dotyczy zmiana?

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1126749  autor: Karlos20
 11 sty 2022, 13:55
darekka: zmiana dotyczy pakietów cyklicznych w obu wersjach - Z MMS oraz BEZ MMS.
Od 10 lutego 2022 r. wprowadzamy zmiany w regulaminie usługi cyklicznej „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” (wersja cykliczna)
oraz
„Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” (wersja cykliczna)
Od dnia wprowadzenia zmiany:
> zgromadzone w usłudze cyklicznej gigabajty nie będą przepadać po nieudanej próbie odnowienia usługi. Oznacza to, że gigabajty będą przywracane i sumowane z nowym pakietem gigabajtów w przypadku skutecznego odnowienia się usługi cyklicznej w kolejnych próbach lub po włączeniu innej wersji usługi.
> możliwe będzie włączenie usługi w wersji jednorazowej, gdy aktywna jest wersja cykliczna. Oznacza to, że gigabajty w ramach pakietu bazowego oraz dni ważności nowej usługi jednorazowej zostaną dodane do już posiadanych w ramach aktywnej usługi cyklicznej. W ostatnim dniu ważności usługi nastąpi próba odnowienia zgodnie z cyklem w ramach usługi cyklicznej.

Jest to zmiana korzystna dla użytkowników tych usług, jednak abonenci oferty Orange na kartę nie akceptujący tej zmiany mają prawo rozwiązać umowę do 15 marca 2022 r.
Źródło: Orange. W cytowanym komunikacie jest błąd, gdyż w obu komunikatach znajduje się ta sama nazwa usługi cyklicznej z MMSami. Teraz powinno to być zrozumiałe.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126752  autor: darekka
 11 sty 2022, 14:16
No i to właśnie wskazywałem w moich wątpliwościach w sprawie mojego rozumowania-domyślałem się, że zmiany dla obu wersji są ale takie komunikaty to powinien ktoś im sprawdzić przed umieszczeniem.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 252 z 483
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 483
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
  • 483