DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 343 z 405
  • 1
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 345
  • 405
 #1141679  autor: AnnE
 14 sty 2023, 23:16
neotele pisze:
14 sty 2023, 01:09
@Kamski
Generalnie kart FM brak. Ale pytaj, a nuż będzie (masz < 1% szansy).
Ale spoko. Gdy nie ma kart FM, to przenosisz się do Play, a potem migrujesz kodem *163*12# do Fakt Mobile.
A będąc już w FM uruchamiasz kodem *111*340*1# (lub przez konsultanta, gdy będą problemy) bonus za przeniesienie do FM: 20GB + 200zł na 60 dni oraz RWK .
Według obowiązującego regulaminu z Bonusu nie mogą skorzystać Użytkownicy Play lub Red Bull Mobile.
http://ocdn.eu/special/Faktmobile/Regul ... 2.2019.pdf
 #1141680  autor: Remington
 14 sty 2023, 23:19
Bo to promocja dostępna dla mających aktywną taryfę Fakt Mobile, którzy wcześniej przenieśli numer (nieważne czy to Play, RBM czy Fakt).
 #1141682  autor: AnnE
 14 sty 2023, 23:25
Czyli gdy nie będzie dostępnych w salonie starterów Fakt Mobile, mogę kupić starter Play, zarejestrować i przenieść do Fakt Mobile i otrzymam Bonus (Pakiet Złotówek o wartości 200 zł, 20 GB, Rok Ważności Konta)? Trzeba przypilnować by nie została włączona żadna oferta, tak?
 #1141683  autor: Karlos20
 15 sty 2023, 00:22
AnnE: nie, bonus jest wyłącznie przy przeniesieniu numeru z innej sieci. Nowy starter z nowym numerem ma swoje promocje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141685  autor: Remington
 15 sty 2023, 01:02
Aby aktywować ten pakiet numer musiał być wcześniej przeniesiony od innego operatora, a w momencie aktywacji ma być w taryfie Fakt Mobile.
 #1141690  autor: MariuszY
 15 sty 2023, 08:23
Remington pisze:Aby aktywować ten pakiet numer musiał być wcześniej przeniesiony od innego operatora, a w momencie aktywacji ma być w taryfie Fakt Mobile.
Remington pisze:Bo to promocja dostępna dla mających aktywną taryfę Fakt Mobile, którzy wcześniej przenieśli numer (nieważne czy to Play, RBM czy Fakt).
@Remington - ja rozumiem wątpliwości @AnnE. Zgodnie z załączonym regulaminem:
"Z Bonusu, o którym mowa w pkt III.1 nie mogą skorzystać Użytkownicy Play lub Red Bull Mobile, którzy zmienią ofertę na Fakt Mobile lub którzy przed aktywacją Bonusu zmienią ofertę Fakt Mobile na inną ofertę Play lub Red Bull Mobile."
Choć wiem, że tak to działa w praktyce, z braku rzeczywistej możliwości bezpośredniego przeniesienia do FM, to jednak w przypadku przejścia pośrednio do Play i dalej do FM zostawia operatorowi furtkę - jeśli bonus nie wejdzie, nie będzie podstawy do reklamacji. Dlatego tak wkurzający jest rzeczywisty brak możliwości przeniesienia do FM, który ciągnąc się latami potwierdza tylko moje przypuszczenia, że Faktowi nie zależy na "umasowieniu" swojej oferty.
 #1141691  autor: babciagienia1p
 15 sty 2023, 08:43
Kamski pisze:
14 sty 2023, 21:06
Nie jest mi potrzebny bezpośredni, a zapewne dodzwonić się nie jest zbyt łatwe.

Nic nie rozumiem. Najpierw pytasz czy można przenieść bezpośrednio, a teraz już nie jest Ci potrzebne bezpośrednie przeniesienie?
Do salonów dodzwonić się można bardzo łatwo...

MariuszY pisze:
15 sty 2023, 08:23
Dlatego tak wkurzający jest rzeczywisty brak możliwości przeniesienia do FM, który ciągnąc się latami potwierdza tylko moje przypuszczenia, że Faktowi nie zależy na "umasowieniu" swojej oferty.

Z moich doświadczeń wynika, że to raczej Play, a szczególnie część właścicieli i pracowników salonów piętrzy trudności przy bezpośrednim przeniesieniu do Faktu. Swoją drogą, w dużym mieście zawsze można znaleźć salony, w których startery przenosinowe Faktu jednak są dostępne.
 #1141692  autor: Kamski
 15 sty 2023, 09:41
Nie pisałem, że chcę się przenieść bezpośrednio tylko pytałem jak jest z dostępnością simek FM. Dostałem odpowiedź, że można do Play i zmienić taryfę by skorzystać z bonusu, więc nie zamierzam się zbędnie siłować.
 #1141693  autor: MariuszY
 15 sty 2023, 09:51
babciagienia1p pisze:
15 sty 2023, 08:43
Swoją drogą, w dużym mieście zawsze można znaleźć salony, w których startery przenosinowe Faktu jednak są dostępne.
Czyli masz kompletnie odmienne doświadczenia w tej sprawie - w dwóch kilkusettysięcznych miastach, w każdym zaliczone co najmniej 3/4 salonów Play - nigdzie, nigdy nie udało mi się uzyskać możliwości przeniesienia numeru do FM. Pół biedy, że w trzech czy czterech przypadkach obsługa salonu wiedziała (lub przyznała się do tej wiedzy) co to FM. Reszta robi "wielkie oczy" (lub udaje), gdy mówię z czym przyszedłem. Ostatnio próbowałem 4 miesiące temu. Efekt - przeniesienie numeru nieudane z powodu niezgodności danych. ******** (tutaj powinny być wszystkie określenia jakie przyszły mi do głowy :smt067 ) źle zaznaczyła opcje w systemie i było, że przenosić chciałem numer abonamentowy (którego nigdy nie miałem - co zawsze przy przenoszeniu podkreślam). Jestem przekonany, że była to forma zemsty po tym jak ośmieliłem się ******** (znowu wiązanka :smt021 ) poinstruować co to jest oferta FM i jaka zgodnie z regulaminem jest procedura przejścia do nich ("tylko w salonie Play") - oczywiście przenosiłem się z musu do oferty Play, bo do FM nie było możliwe.
Od tamtej pory już nie próbuję iść do FM przez salon Play, tylko do Play przez... Pocztę Polską. Całkiem sprawnie i znacznie uprzejmiej, zwłaszcza po tym jak z moją pomocą pani z okienka (tu cytat:) "nauczyła się czegoś nowego" :toothy7:
 #1141695  autor: babciagienia1p
 15 sty 2023, 10:27
@MariuszY
Kilkusettysięczne miasto to jeszcze duże nie jest...
A tak poważnie... Szkoda butów na chodzenie po salonach. Lepiej najpierw zadzwonić i zapytać. Boją się "tajemniczego klienta".
Można też użyć metody siłowej - zadzwonić na infolinię Faktu i poprosić o wysyłkę kart przenosinowych do konkretnego salonu, który deklaruje, że ich nie ma. Ciekawe, że na infolinii mają podgląd o stanach kart w konkretnych salonach. W tym drugim wypadku jest oczywiście ryzyko, że w salonie później "naplują Ci do zupy".
 #1141699  autor: MariuszY
 15 sty 2023, 11:05
babciagienia1p pisze:@MariuszY
Kilkusettysięczne miasto to jeszcze duże nie jest...
No i tu widzę niespójność - niby zawsze można znaleźć salon, ale... 90% mieszkańców będzie miało do niego więcej niż 10km, a 50% - więcej niż 100km ;-)
babciagienia1p pisze:@MariuszY
A tak poważnie... Szkoda butów na chodzenie po salonach.
A tutaj masz absolutną rację :) Korzyści z przejścia bezpośrednio do FM przekładają się wyłącznie na te 200 czy 300 minut/sms więcej z bonusu 200-złotowego (różnica w cenniku Play i FM). Ganiać siebie, samochód (?), czas - nie warto, skoro mogę znacznie łatwiej przejść do Play, wykorzystać bonus i przejść później do Faktu.
Moim zdaniem oferta FM w tym momencie, na tle ogólnej oferty Play (a nawet wielu taryf innych operatorów), wypada tak korzystnie, że się sama obroni. Dotyczy to przede wszystkim osób z niskim budżetem na fona. Po drugiej stronie rynku co można dać więcej? Więcej no limitów? Może więcej neta, ale tutaj argumentem dla klienta jest jakość/wydajność infrastruktury, a na to wirtualni nie mają żadnego wpływu.
 #1141747  autor: amigo007
 15 sty 2023, 18:23
Da się jeszcze przejść do fakt mobile, z innej taryfy play? Obecnie jestem w redbull mobile na kartę. W ofercie, którą popsuli. Same biedne pakiety zostały 6gb internetu mam po 20zł w redbull. Pod *163# nie mam oferty migracji do fakt mobile. Z innej taryfy play, da się jeszcze zmigrować do fakt mobile?
 #1141749  autor: Karlos20
 15 sty 2023, 18:44
amigo007: da się. Zmigruj do Formuły Play Na Kartę kodem *163# i wybierając odpowiednią taryfę, a po migracji wbijasz kod migracyjny do Faktu *163*12#

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1141764  autor: neotele
 15 sty 2023, 21:23
babciagienia1p pisze:Można też użyć metody siłowej - zadzwonić na infolinię Faktu i poprosić o wysyłkę kart przenosinowych do konkretnego salonu, który deklaruje, że ich nie ma.
Nie jest to takie proste i nie do końca wiadomo, kto (FM czy salony Play) uprawia tu partyzancką dywersję.
Swego czasu próbowałem, także w ten sposób, sprowadzić karty FM do mojego małego miasteczka z 1 salonem Play (w tamtym czasie, aby dostać Bonus za przeniesienie, trzeba było robić to bezpośrednio poprzez starter przenosinowy FM).
Początkowo prosiłem o zamówienie w moim salonie. Najpierw kazali mi czekać kilka dni, potem powiedzieli, że kart nie ma w hurtowni, gdzie się zaopatrują i nigdy już tam ich nie będzie :!: :?:
Następnie zamawiałem dostawę kart FM do salony Play u mnie, dzwoniąc do FM. Konsulowie grzecznie przyjmowali zamówienie, obiecywali że na pewno dotrą za kilka dni.
Gdy karty się nie pojawiały, dzwoniłem ponownie do konsuli FM. Ci przepraszali, ponawiali zamówienie itd. W sumie taka akcja powtórzyła się ok 5-6 razy i trwała ponad pół roku. W końcu, będąc w większym mieście (>500 tys.) przebiegłem się po kilku salonach i w jednym (ostatnim, który znałem) udało się :lol:
 #1141789  autor: babciagienia1p
 16 sty 2023, 03:42
neotele pisze:
15 sty 2023, 21:23
Nie jest to takie proste i nie do końca wiadomo, kto (FM czy salony Play) uprawia tu partyzancką dywersję.

To dlaczego są salony, w których startery przenosinowe FM są, praktycznie z minimalnymi przerwami, permanentnie dostępne? Raczej w salonach mają za uszami.
Według mnie linia podziału to franczyzowe - firmowe P4, ale w niektórych firmowych też lecą w kulki.
 #1141944  autor: klaudia123
 18 sty 2023, 02:19
babciagienia1p pisze:
16 sty 2023, 03:42
neotele pisze:
15 sty 2023, 21:23
Nie jest to takie proste i nie do końca wiadomo, kto (FM czy salony Play) uprawia tu partyzancką dywersję.

To dlaczego są salony, w których startery przenosinowe FM są, praktycznie z minimalnymi przerwami, permanentnie dostępne? Raczej w salonach mają za uszami.
Według mnie linia podziału to franczyzowe - firmowe P4, ale w niektórych firmowych też lecą w kulki.
1. idziesz do FIRMOWEGO
2. oj nie ma "startera pre-paid mnp" :|
3. mail do BOK, z podaniem daty kiedy byłeś
4. magicznie się znajduje i czeka na Ciebie :)
- w PL jest debilne przekonanie, iż MNP pre-paid wykonasz samodzielnie tylko na pokręcone oferty... powinno to być całkowicie samodzielne, z wykorzystaniem startera nieodpalonego z kiosku... Chyba tylko w Orange przez Flex, następnie, możesz skakać po ofertach na kartę/nju/flex. T pozwala rejestrować ale już nie wykonasz MNP.
Nikt nie wpadł na pomysł dostępnego MNP/Pre-paid, Klient pozna sieć.. może weźmie abo. Albo inaczej, tak nie świadoma Klientela, iż łyka co w salonie wcisną...
 #1141961  autor: Skyline
 18 sty 2023, 11:19
Karlos20 pisze:
15 sty 2023, 18:44
amigo007: da się. Zmigruj do Formuły Play Na Kartę kodem *163# i wybierając odpowiednią taryfę, a po migracji wbijasz kod migracyjny do Faktu *163*12#
Z miesiąc temu robiłem taką migracje i było bez problemu.
Teraz chce z Odnowy na Formule przejsc i poszlo, ale juz z formuly nie moge na Fakt zmienic (w apce juz pokazuje Waznosc do 1 lutego i taryfe Formula Play na Karte), ale po wpisaniu kodu *163*12# wyskakuje info, że nie mogę użyć tego kodu (a w apce zmiana możliwa tylko na Odnowe, Play na karte i RBull Siema)...
 #1141966  autor: neotele
 18 sty 2023, 11:39
Skyline pisze:Teraz chce z Odnowy na Formule przejsc i poszlo, ale juz z formuly nie moge na Fakt zmienic
Przejdź do podstawowej taryfy - do Play na kartę: *163*6# a potem migruj do Faktu. Kilka dni temu tak robiłem i działało.
 #1141970  autor: Skyline
 18 sty 2023, 12:33
neotele pisze:
18 sty 2023, 11:39
Skyline pisze:Teraz chce z Odnowy na Formule przejsc i poszlo, ale juz z formuly nie moge na Fakt zmienic
Przejdź do podstawowej taryfy - do Play na kartę: *163*6# a potem migruj do Faktu. Kilka dni temu tak robiłem i działało.
Dzięki, tak zrobiłem i śmiga.
  • Strona 343 z 405
  • 1
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 345
  • 405
  • 1
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 345
  • 405